Рецептичка за повишаване на хемоглобина

  • 45 559
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Смесваш в равни количества орехи , лимони и мед в бурканче и по няколко лъжици на ден преди хранене... PeaceКойто желае може да прибави и в по - големи количества и магданоз  Thinking Супер е за повишаване на хемоглобина , особено при бременни  Wink

# 1
  • Мнения: 3 869
А който не понася такива количества мед, може ди си вземе течен хлорофил или синьо-зелени водарасли. Също вършат малки чудеса и са подходящи за бременни  Grinning

# 2
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Ивалина, лимоните с корите ли се слагат /предполагам нарязани/ newsm78

Meg!, - дай-повече инфо за течния хлорофил /може и линк/ Praynig

# 3
  • Мнения: 3 869
http://delosv.biz/techen-khlorofil-liquid-chlorophyll-473-ml.htm - това е на български

Докато се подготвях за раждането, изчетох много чужди акушерски форуми. Навсякъде традиционните акушерки (не използват лекарства в хода на бременността и раждането!) пишеха за резултати, които постигат с течен хлорофил при анемични майки и бях много впечатлена от бързото покачване на стойностите, без да се товари организма с железни препарати, а понякога анемията не е в следствие недостиг на желязо.

# 4
  • Мнения: 2 005
Ивалина, лимоните с корите ли се слагат /предполагам нарязани/ newsm78


Да, нарязваш си ги на ситничко  Peace

# 5
  • Мнения: 657
Аз също съм правила тази рецепта ,но малко по различна.Взела съм я от книгата на Димков.
Мед, лимоните заедно с корите,сурови бадеми,1л канела,няколко листа индрише и капки глог.

# 6
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Благодаря Ви  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 230
Аз също бих искала да ви препоръчам една изпитана рецепта за повишаване на хемоглобина на Петър Димков   bouquet

В 1 чаена чаша боза от вечерта се слага мая за хляб с големината на лешник. На сутринта се прибавят: 1 чаена лъжичка копривено брашно, 1 чаена лъжичка шипково брашно (купете и смелете шипкови люспи) и 1 таблетка бирена мая. Разбърква се и се изпива сутрин на гладно половин час преди ядене. Пие се 10 дни, след което се прави изследване на хемоглобина и при нужда се пие още 10 дни.

# 8
  • Мнения: 3 869
За бозата - трябва много да внимава човек какво купува, а най-добре сам да си я свари. Масово вече се слага аспартам и други гадости в бозата Sick

Хлорофил може да се набави от водорасли Хлорела (няколко фирми предлагат) или от кълнове люцерна. Течният хлорофил най-често се извлича от люцерна. Ако е за малко дете, може да се смелят кълновете и да се напрявт на смути с някой плод. Струва ми се, че с круша или ябълка добре би се получило. Кълнове от лючерн (алфалфа) се продават готови в големите супермаркети и диетичните магазини. Ползват след пропликване с чиста вода.

# 9
  • София
  • Мнения: 230
В такъв случай, не е ли добра идея също така да се взима "Green energy" на "Аквасорс? Аз я вземам без да съм бременна, просто защото се чувствам по-добре от нея, но имам и приятелка, която я пие вече 2 месеца,от 5-тия месец на бременността. Взема и коластра... въпреки ниския й хемоглобин, тя се чувства свежа и във форма.
На опаковката пише, че съставките са: водорасли, спирулина и алфалфа  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 869
Юле, не исках да назовам фирми Wink но това, което си мислиш е добро (цената е друг въпрос). Зависи колко нисък й е хемоглобина на бременната ти приятелка. По-принцип втория триместър пада под нормалните стойности за небременна жена, заради увеличеното количество на плазмата, хемоглобина се дава като процент, не като абсолютна стойност. 100 е добре, 110 е супер за третия триместър.

# 11
  • София
  • Мнения: 230
Цената е соленичка, но и количеството не е малко, за 2 месеца стига... всеки си преценява, де  Sunglasses
Ами... тя се чувства добре, но изследванията на хемоглобина казват друго- от вчера е в 8-мия месец, а стойностите показват 93 и тя се притеснява. Тъй като ходим при един и същ хомеопат, той казва същото, което и ти- че това е релативна анемия, заради увеличеното количество на плазмата. "Нормалната" й докторка й е казала, че не трябва да пада под 100 до раждането и предполагаме, че ако й види изследванията, веднага би я сложила на системи... Приятелката ми иска да направи всичко възможно, за да не се стига дотам и затова се е обърнала към народните рецепти, хомеопатията, пие и фрешове от червено цвекло- дано потръгнат нещата!  Praynig

# 12
  • Мнения: 3 869
Бях с 97 в началото на 9-ти месец, до раждането пих двойни и тройни дози от водораслите и нямах никакъв проблем, кървенето после беше толкова слабо, че и аз се изненадах Simple Smile С тази програма от червено цвекло и водорасли за 1 месец може да си вдигне хемоглобина над 100 Simple Smile И хомеопатията, помогна, де Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 230
Дано! Praynig Притеснителното е, че въпреки коластрата, водораслите и хомеопатията, стойностите вървят надолу...а няма видима причина! ooooh!Нито кървене, нито хемороиди, нито нищо... от няколко дни включи червеното цвекло, народните рецепти и ново хомеопатично л-во и в тях ни е надеждата, пък да видим  Hug А за раждането ще има допълнителна профилактика с хомеопатия- ти сигурно си наясно колко много помага и улеснява!  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 230
Аз да се похваля- току-що се чухме с приятелката ми- днес е била на консултация и са й правили изследване на кръвта. Хемоглобин- 120!  Hug  bouquet newsm44  Такава разлика, само за седмица!(беше й 93)
Комбинацията хомеопатия, водорасли, коластра и червено цвекло УСПЯ!  smile3501

Струваше си усилията!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт