изписване на бебе през август. тоалет - рокля ?

  • 20 322
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 153
Оф, тема 4 страници стана вече, а още не мога да разбера - кое му е престъпното да се облече ролкя  ooooh!

# 61
  • Мнения: 4 586
Не е престъпно, но е леко налудно. На бебета им прилича да са така, както са.
Достатъчно сладки са по рождение, даже с ръкавичките на ръцете.
Разбира се, че може да се съблече и събуе една кукла барби и да се облече бебето
за изписване, да е най, ама най-кукаво.

# 62
  • Мнения: 686
AniPV ние живеем в пустинята и никога не съм виждала бебешки чорапогащник.Прати ми един да видя,моля те! Praynig
sonya83,не си ме разбрала правилно...
Да има малки чорапогащници,ние ги открихме,когато малкия беше на 2 или 3 месеца.Бяха много по-удобни от ританките,плътни и не можеше да ги изрита лесно от крачетата си(за разлика от ританките).Нямам снимка,но питай в детските магазини коя е най малката номерация.

По темата,щом толкова искаш да облечеш рокличка,добре,но намери подходяща с дълго ръкавче и потърси чорапогащник или ританки да не са съвсем голи крачетата,а шапчица-обезателно

# 63
  • София
  • Мнения: 10 428
Аз ли не съм наред?
Някъде някой да говори за рокля с гол гръб, ликра пайети и т.н.? Не иде ли реч за бебешка рокля? Т.е. нещо памучно, нещо като боди например, но с едно воланче повече? Или като блузка с воланче, обута върху ... гащи, ританки и т.н.
Достатъчно сладки са по рождение, даже с ръкавичките на ръцете.
И те ли са по рождение, ръкавичките?

# 64
  • Мнения: 4 586
Не, ако исках да кажа, че се раждат с ръкавички, изречението ми щеше да е построено така:
Доста сладки са, даже както са родени с ръкавички на ръцете.
Бебто е било в най-удобното място до сега, в течност, без ръбове, като космонавт в безтегловност. Сега вече тялото му има тежест. Сега да го сложим легнало върху ръбове и краища на воланчета. Защо?
Защото мама му така иска, като излезе от вратата, целия сват да види - това е най-красисивата принцеса. Цялото същество на майкана крещи - моята, е и аз я родих.

# 65
  • Мнения: 998
Аз споделям мнението на Вълкът относно удобството на бебето.
За съжаление не съм виждала роклички за новородени ,ако са удобни ,красиви и практични-защо не;
Моето дете се роди ноември и се наложи да е доста облечено,второто чакам по същото време и пак ще е същата работа;
Но ето тук
http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=2&products_id=90
видях това комплектче за изписване ,което пак е с рокличка ,незнам за август дали би било
практично спрямо климата.
Може би аз бих заложила главно на удобството все пак:)

# 66
  • София
  • Мнения: 44 284
какво толкова неудобно намирате в рокля.....широко, свободно....
кви воалчета...те повечето бебшки рокли стигат почти до глезените.....

# 67
  • Мнения: 299
Рокличкта е уникална, която е показала бамбина, аз също тея дни мислех да я взема, моето бебе също е през юли / август.

# 68
  • Мнения: 9 776
Не е престъпно, но е леко налудно. ...

За теб ако е налудно /що за дума ooooh!/, за мен и за половината тук не е.
Към авторката - стига си се чудила. Роди си детето живо и здраво, пък с рокля, без рокля, все ще го облечеш някак. Не е най-важното нещо на света. И 20 страници да изпишем в темата ти - все тая. Каквото решиш - това ще направиш. Ние тук не можем да решим вместо теб.

# 69
  • Мнения: 4 586
Леко имаше отпред, лееко налудно. След амнайсет години ще ги изписват с колие момиченцата,
момченцата с ланец. Момиченцата - с лакирани ноктенца.
Свидетел съм как се развиха като история новобранските -  от една почерпка стигнаха до тежки сватби. Я да видим, кой е по-по-най? - За това става въпрос.
Какво те притеснява в думата налудно? Налудни мисли е термин от психиатрията.

# 70
  • Мнения: 9 776
Всеки има глава на раменете и сам може да реши с какво, кого и как. След амнайсет години доста неща ще ти се струват странни, гарантирам ти го. Но то ще е от възрастта ти. И не смятам, че става въпрос за кой е по-по-най в случая. Дори не ми е минало през ума ooooh!.
Пък с леко или без леко, налудно пак ми е странна дума. Налудничаво смятам, че е правилно да се напише.
Извинете за спама.

# 71
  • Мнения: 55
Ние ще се родим на 24ти юли Simple Smile и аз съм си пиготвила една рокличка и едно комплектче блузка с къс ръкав и панталонки и боди с къс ръкав за отдолу. И на мен не ми харесват комплектите за изписване - сума ненужни неща има в тях. Аз лично не виждам какво лошо има в това да искаш да си облечеш бебето в памучна и удобна рокличка - никой не казва, че ще го лакираш или ще му скагаш ланци и токчета и тем подобни глупости  Sick Мисля, че всичко е приемливо стига да е съобразено с удобството на бебо. И не виждам за какво са тия спорове и обиди - всеки е свободен да облича бебето както намери за добре  Sunglasses

# 72
  • Мнения: 1 763
какво толкова неудобно намирате в рокля.....широко, свободно....


И аз това се чудя. Роклята нищо не притиска, държи хладно, доколкото това е възможно при 35 градуса разбира се. Има естествено и други варианти, но няма нищо лошо и рокля да е, стига бебето да не е навлечено и да му е горещо, както май често се случва, когато става въпрос за бебе. Аз лично моето го бях претоплила вкъщи през февруари, беше на месец и нещо с червени пъпки и температура, която спадна след кратка разходка навън в студа.

# 73
  • Мнения: 4 586
А за какво става въпрос? Какви са мотивите на една майка да облече няколко дневно бебе не удобно, а красиво /според нея/, като умален модел, мащабирана жена, принцеса в умален мащаб.
И не виждам за какво са тия спорове и обиди - всеки е свободен да облича бебето както намери за добре  Sunglasses
Точно така, удобството, комфорта и дискомфорта на бебето са без значение. Бебето е собственост на майката, тя решава и точка.

# 74
  • Мнения: 9 776
Много си прав, точка.
Айде отвърни ми да си закръглиш публикацийките и се спри вече.

Общи условия

Активация на акаунт