Помогнете да изпера това петно! ;(

  • 2 481
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте.
Не знам как точно се е озовало това петно на ризата ми, но не иска да си ходя след дългите ми опити да го изпера.
Опитах в пералня, пране на ръка със сапун за пране и прах за пране, но уви.


Ризката ми е една от любимите. Не искам само заради това петно да я изхвърлям Cry Моля помогнете
100% памук е.

# 1
  • Мнения: 0
Вениш? Химическо?

# 2
  • Мнения: 165
Вениш пробва ли?

# 3
  • Мнения: 165
а от какво е петното?

# 4
  • Мнения: 1 467
Колкото повече переш, толкова повече "запечатваш" петното и съответно намаляш шансовете му да се махне. Най-добрия вариант е да я дадеш на химическо чистене. Ако все пак държиш да се опиташ сама - вземи паста за зъби, но задължително само бяла. Намокри петното със студена вода и го намажи с пастата и от двете страни. Остави да изсъхне на слънце и да се спече пастата. След това я отрони доколкото можеш без да мокриш и после изпери цялата ризка. Можеш да добавиш и вениш към праха. Тъй като не знаеш от какво е петното, не трябва да я переш нито с много гореща, нито с много студена вода.
Успех!

# 5
  • Мнения: 165
пастата за зъби няма ли да "изгори" жълтият цвят на блузата?

# 6
  • Мнения: 1 467
Не, аз така си махнах петно от балната рокля, а тя е изцяло синьо-зелена. Трябва да я остави с дни, за да премахне чак цвета на плата. Обикновено съставките са такива, че първо премахват петната, чак после избелват. а и не трябва пастата да е избелваща, а просто бяла. Едно изсъхване на слънце е прекалено бързо, за да избели чак плата и напълно достатъчно да се справи с петно. Зависи все пак и от петното де. Това, което ме притеснява най-много е, че ризката вече е изпрана няколко пъти.

# 7
  • София
  • Мнения: 206
Пробвай с Вениш или Меглио,напръскай и го остави малко да постои и после го изпери.При мен Меглио действа безотказно независимо от петната  newsm10

# 8
Преди малко от химическото ми казаха , че най-вероятно е кръв.
Но е трябвало на момента със студена вода да го измия само(което ми е ясно, но само ако знаех, че го има в онзи момент...)
Вече ще си гледам дрехите внимателно след всяко излизане.
Малки са шансовете да се изпере, след като съм се опитвал да го пера с топла вода.  newsm78

# 9
  • Мнения: 452
а някой може ли да каже как се маха петно от ръжда

# 10
  • Мнения: 1 467
Кръвта се съсирва от топлата вода. Колкото по-старо е петното, толкова по-малко вероятно е да се изпере. Най-вероятно е да се изпере със амонячен разтвор, но не е сигурно дали жълтия цвят на самата ризка ще издържи.
Можеш да накиснеш ризката във вода с разтворена в нея готварска сол. Някъде бях чела, че става и като се намаже с кашичка от царевично нишесте и се остави да исъхне, но не съм пробвала.
Има един препарат за упорити петна, който също е чудесен и мисля, че може да се справи. Не знам как се казва, но е на фирма Перилис и на опаковката пише, че е за упорити петна.

# 11
  • Мнения: 1 467
а някой може ли да каже как се маха петно от ръжда

Много зависи от това върху каква тъкан е петното и какъв е цвета на дрехата. Ръждата е едно от най-трудните за премахване петна и се премахва най-успешно с киселина (солна, оксалова, фосфорна). По-добрия вариант е да занесеш дрехата на химическо чистене. Ако е бяла дреха и петното е прясно, можеш да се опиташ да го махнеш със пресен лимонов сок.

# 12
NAI UPORITITE PETNA KATO RAJDA SAM MAHALA S LIMONTOZO I LAKOCHISTITEL.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
С паста за зъби /бяла/ намазваш и го оставяш една вечер след това изтъкваш и готово. Grinning

# 14
  • Мнения: 1 844
след като петното вече е прано и третирано няма да се махне с нищо,още повече пък да не разяде жълтия цвят. Peaceщеш не щеш ще трябва да прежалиш ризката.
иначе за петна,които не са прани все още-сто процента се почистват със спрея на астониш за пране или гъбата на сано.

Общи условия

Активация на акаунт