Отговори
# 45
  • Мнения: 1 710
Мисля другата събота и неделя да сум в Люлин и ще ти се обадя да се видим Hug

Хей, на какво прилича това? Не ме игнорирайте, искам и аз да видя Раличка и Вики! Grinning

Рони, честито кръщене! Голяма красавица е Али, на майка си се е метнала Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 565
Ааа,Марги, никой не те игнорира Naughty Аз от известно време призовавам да се видим по люлински и вас с Дея за нищо на света не бих ви пропуснала. Незнам дали преди ти бях дала телефона си. Ако отговорът е да, като идваш към Кооперативния, звънни едно телефонче.  Ако пък е не, ще ти го пусна на лични. Ти само кажи Grinning

Диди, разгледах снимките, Вики е страхотен! Мъжленце Heart Eyes Видях и коремчето на мама Heart Eyes Ти сияеш просто. Бременността ти отива! Засега за другия уийкенд нямаме никакви планове, така че сме на линия и ще чакам да звъннеш да се видим!

Ронибони, Диди е права. Ти приличаш на съвременна принцеса, а за малката принцеска нямам думи! Честито кръщене!

# 47
  • Мнения: 174
Диди,Вики много е пораснал,голям сладурко ти е пу, пу  Heart Eyes
Рони,двете с Алис сте като принцеси  Flutter Изглеждаш по същия начин като на снимките от сватбата ви т.е. страхотно  Flutter Името Алис на мен много ми харесва и съм казала на мъжа ми,че ако си имаме един ден пак момиченце,ще се казва Алис  Heart Eyes
Аз съм много доволна,защото вчера Натали за първи път се престраши да влезе в морето,иначе само като се приближим до брега и започваше да плаче,толкова много й хареса,че не можехме да я изкараме от водата,а днес пак ходихме на плаж и вече тръгва сама към водата и нямам секунда спокойствие,а като излезем от водата започва да плаче, повтаряйки тап, тааап /цап, цап/. Заваля дъжд и трябваше да си тръгнем,ама постояхме поне 2 часа.
Натали днес се научи да казва ела,като сочи с пръст пода/заповеднически/аз така й го показах,много имитира интонацията,с която й го казвам и е много сладка.А от няколко дни казва мийми/от мием/ и защото все иска да е на мивката,лъже,че се е наакала като започва да ръмжи и да си дърпа памперса/така ми казва като й се ака/ и повтаря мийми,мийми  Grinning Днес не ме излъга обаче,дойде при мен,носейки гърнето в едната си ръка и ръмжеше да я слагам,сложих я и се изака,но ако се забавя малко го прави на памперса,още е много малка да се стиска и не очаквам от нея да го прави,но съм много доволна,че поне осъзнава и казва като има зор  Simple Smile
Лека вечер!

# 48
  • Мнения: 1 738
Добро утро!

Лек и успешен ден на всички.

П.П. Снимките на всички са прекрасни.

# 49
  • Мнения: 1 710
Момичета, днес за Дея беше първия ден в ясла. Бързо свикна, не плака много. Аз си тръгнах и тя естествено се разрева, но бързо се успокои. Проблемът е, че ще вдигнат ръце от нея и подозирам, че няма да я искат. Обадиха ми се да ми дадат отчет какво правят и да се похвалят, че не плаче. Но много притеснено ми обясниха, че въпреки че не плаче, явно трудно понася липсата ми и смяната на средата, защото отказва да яде каквото и да е, не желае да заспи и като я сложат в креватчето реве и явно била в стрес, защото ритала и мрънкала докато й сменят памперса. Мен ме досрамя да им кажа, че това е обичайното й поведение и въобще не е свързано със стрес от промяната. Сигурно ще се отчаят, като разберат, че всеки ден ще е така.

Наде, нямам го твоя номер.

# 50
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Привет!

Диде, аз купих една лятна количка за Ева, а пък старата на Жорката, нищо че е червена, нали и Ферари е червено Laughing. Лошото е, че нямам самостоятелност, вързана съм все да има някой с мен за разходки. Беше ме яд, че не си купих за близнаци количка, втора ръка някоя, но като се замисля аз пак не мога да изляза сама с двамата, единия иска да върви, другия иска да реве.... и не става. Мисля другото лято Ева да е пешеходец и да бутам само една количка, а за по-дълги разстояния с колата. И аз да отбележа, че сте големи сладури цялото семейство.

Рони, честито ти християнче, и мама и Али изглеждат страхотно Heart Eyes

Марги, мисля че Дея ще се приспособи към новата среда и тези номера дето ги прави у дома, ще ги забрави бързо покрай другите деца. А ти поплака ли си като я остави?

Ева днес нещо ми прави номера, сложих я в 1 и нещо да спи, в два се събуди и сега я мъча да поспи още малко, но я чувам как хленчи в другата стая и днес ще ми стъжни живота просто, ще е кисела цял ден. Ама то ужасна жега бе как да спи детето.
А иначе сме на РД следобяда край един басеин, надявам се да се позабавляваме, ноооо ако не се наспи госпожицата няма да е много забавно.

# 51
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Маргиии ама как ще те игнорираме! За мен лично ще е удоволствие да ви видя.
За Дея не се притеснявай съвсем нормално е. Дори първите дни дават децата за по 1-2 часа.
То големи деца по 4 години плачат и не ядат при започване на ДГ, а какво остава за дете на 1и 1/2г. Ще видиш колко ще е променена за 1 седмица  Simple Smile Дея е прекрасна Heart Eyes Толкова мъдра изглежда.
Може ли някой да ми препоръча специалист по ФМ - за Марков и Димитрова часовете са чак за края на септември а при Томова ме е срам да се запиша понеже миналият месец забравих че имам записан час и се сетих седмица по-късно... А ми се иска бебето да си има клипчета че после като види снимките на Виктор и нейните ще и стане мъчно. Тя до сега има 5-6 снимки, а Виктор има над 100...
Виви, аз сега съм с 2 колички но смятам, че лятната не е добър избор за през зимата. С прекалено малки гуми и т.н.
Мислех и бор да купувам ама са много тесни и на Вики ще му е студено.
За сега се спрях на варианта JANE Carera аз от моя Номад съм много доволна но ще помоля Зори да сподели мнение за Карерата.

ПП: Рони, едно от имената които сме избрали е именно Алис заради значението му на обратно:))

# 52
  • Мнения: 326
Момичета, направо ми стана неудобно с тези комплименти  Blush Благодаря, много сте мили!

Марги, ама то е съвсем нормално детето в началото да си преживява по някакъв начин раздялата с теб. Сигурна съм, че всички деца реват за майките си поне в началото, а някои и повече. Изобщо не се притеснявай, те лелките би трябвало да са свикнали и да направят всичко необходимо този период на адаптация да е по-малко травмиращ за детето  Peace А тя Дея нали по принцип не яде. Ти нали си ги предупредила. А за смяната на памперса и Али се тръшка и трябва и да я гоня и т.н. Абе бъди сигурна, че са виждали много по-трагични случаи  Peace

Диди, миналата година ми бяха казали за ФМ, която правили в Майчин дом или май в Шейново беше  Thinking Но пак с нова апаратура и доста добър специалист. Знам, че д-р Ковачева /при, която раждах и аз/ беше пратила там познатата ми.

И на мен много ми се иска да си направим една среща, както предложи Поли.

П. П. нашият режим:

07:30 - кърмене
09:00 - попара, кус-кус, мляко с бисквити
12:30-13:00 - кърмене
16:00-16:30 - кърмене
18:00-18:30 - плодово пюре, плодове
20:00 - кърмене, кашкавал, краставица, хляб, каквото й се яде от масата
23:00, 02:00, 05:00 - понякога и в тези часове отново има кърмене  Tired

# 53
  • София
  • Мнения: 565
Марги, и аз като другите момичета ще ти кажа, че нямаш повод за притеснение. Просто няма начин да няма период на адаптация. В началото всички плачат. И не ядят. И не спят. На някои по- бързо им минава, на други по- бавно. Но не вярвам да има дете, тръгнало на ясла или детска, което веднага да се адаптира и да не страда въобще. Любчо тръгна почти на 3 години и първата година имаше доста драми. Виждала съм и по- тежки случаи. Но важното е ТИ да приемаш нещата положително, да не показваш никакво колебание и притеснение и най- вече да не плачеш при разделите си с нея. Това е основното правило. Защото децата усещат тези неща и всичко става много по- трудно и мъчително за двете ви. Целувки и успех! Hug Пуснах ти тел. на лични.
 
 Рони, ама и вашият режим си го бива Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 710
Диди, и на мен ми се е случвало да забравя час при добър специалист, защото обикновено часовете им са за след две-три седмици. Но в такъв случай си записвам час с друга комбинация от две имена /аз съм с четири/ и така избегвам срама. Като неженена редовно си оставях бащиното име, вместо фамилията, пак заради подобни причини. Иначе, за съжаление, не се сещам за друг добър специалист, които прави ФМ.

А за яслата - аз не плаках като оставих Дея, ама майка ми бая си порева, въпреки че въобще не беше с нас. Аз съм подготвена, че ще има адаптационен период, в който детето ще поревава повечко, няма да яде, ще си играе по-малко и т.н., но се притеснявам, че и след като мине този период, Дея ще отказва да яде, ще пищи при всяка смяна на памперс, няма да иска да заспива в кошара и въобще ще си прави всички магарии, които си прави и вкъщи. За сега имам мъничко надежда, че възпитателките ще се справят с тези проблеми по-добре от мен, но да видим.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Дианка, аз ходех при д-р Връгалева в МЦ Фемина и съм много доволна. Позна им пола в 13 г.с.  Laughing Намира се на ул. Дунав (зад Бърза помощ на Сточна гара). Някъде в нета има и тел.
Ох, да ви се оплача какви два дни карам вчера и днес.... Направо не знам как се влача още... Вчера първо ми се счупи колата. Не пожела изобщо да запали. После водих децата да ги подстригват и опищяха махалата. После докато баща ми ме теглеше към сервиза, на бул България на 10 м пред мене един полицай на мотор се блъсна в една кола и се преби като куче. Та слизах да му оказвам първа помощ, та и там страх брах. После вечерта мъжа ми докато си чистеше пушката някаква пружина му се върнала и му сряза палеца много дълбоко... Абе... няма такъв кошмар като вчерашния ден.  ooooh! А днес на всичко отгоре имам гости и цял ден готвя. Дано оживея до утре, нещо съм много умарена напоследък.  Sad

# 56
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
aa, Сави, при теб приключения в изобилие има Laughing Естествено, че с всичко ще се правиш - майка на близнаци си! Hug
За подстригването - виктро много е плакал и чак на истерия го е избило. Понеже майка ми го води, аз нали съм на работа, та тя казва че дошли от близките магазини да видят какво става ooooh!
Благодаря на всички за идеите  bouquet Марги и аз мисля да си оставя бащиното име и ще дам телефона на мъжът ми, че нали и тях ги искат Wink

ПП: Сави, сега видях че имам ЛС от теб - ще пиша

# 57
  • Мнения: 1 738
Маги, дано Дея бързо свикне. Очаквам пълен преразказ за адаптацията, че и мен това скоро ме чака. Въобще не мога да си представя как ще го оставя в яслата. Колкото повече наближава денят, толкова повече се сдухвам.

Сави, ама че ден. Дано черната серия да е останала зад гърба ти и само положителни емоции от тук нататък Hug

Сега като къпах Калоян видях, че ръчичките и крачетата са му покрити със ситен обрив. Какво може да е това чудо? Няма температура, хреми, повръщания и т.н. Беше си в настроение. Не е ял нещо различно от обикновено. Странна работа. Утре сутринта ако е така ще ходим до педиатъра. Дали може да е от жегите?

Лека вечер на всички.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 123
здравейте! Hug

Идвам да почерпя за 50-годишнината на милата ми майчица!Да ми е жива и здрава,много си я обичам.



Ние Жорко го подстригваме в къщи с машинката и нямаме никакви проблеми вече поне 5 пъти.Водихме го веднъж в салон да го подстрижат,но не се получи никак добре,а и той не искаше много да мирува и вече само в нас.[/color]

# 59
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Добро утро на всички  bouquet
Зори, да ти е жива и здрава майчицата! Да я радвате много и скоро с една внучка да я дарите!
Хубав ден на всички и по кафенце от мен

Общи условия

Активация на акаунт