Жега навън е голяма,но смело наддава ОКТОМВРИйска мама!

  • 9 609
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Добро утро,момичета! kaffeetrmker_2

Да ви драсна няколко реда,докато си пия сутрешното кафенце Simple Smile.Бях тази сутрин да си пусна изследванията в поликлиниката и сега си наваксам с водичка и закуска.Много гадно ми е всеки път ,когато трябва да ходя,защото по принцип съм с ниско кръвно и пред лабораторията е винаги много задушно и докато ми дойде реда ,влизам почти колабирала Confused

И моята бебка стана много активна,чак и аз се плаша.То е такова въртяне,ритане,протягане,чак ме боли понякога.Освен това вече се обърна с главичката надолу,защото се почна пак ужасното ритане в ребрата Sad,но така е-не се става лесно мама Simple Smile.Още 2 месеца ще изтърпя някак.

За начина на раждане  всеки си има лично виждане.Има много изписано в интернет(и не само)-има всякаква информация относно предимства и недостатъци,анкети,теми бол,разкази на момичета.Така че,за да се ориентирате,просто потърсете и вземете вашето лично решение.

Не се отдавайте на отрицателни мисли,а се усмихнете на слънчевия ден sun

До после.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Здравейте, момичета! Най-сетне и на мен ми остана временце да вляза в темичката ни - правех цяла сутрин едни бланки на Corel Draw, но сега се отдавам на почивка и на нет

Следобед съм на третата ФМ.
Относно раждането - и миналата година (като стана миседа) и сега, съм се насочила към Университетската болница в Пловдив. Оставям всичко на късмета, там няма лоши екипи (а и не могат да си го позволят, защото все пак обучават студенти), обстановката след ремонта им е добра (е, може би ще си платя 100 лева за ВИП-стая, за да не съм с някой малцинствен елемент). Бебетата са при майките си. Не ми се е налагало да плащам пари (говоря за миналата година), за да си купя отношение. Отнасяха се с мен по същия начин, както и с циганката, която беше в стаята ни. Според мен опита и реакцията там е много по-адекватна, просто защото броя на ражданията е в пъти повече отколкото в някоя частна клиника. Но все пак не натрапвам мнението си на никой.
По повод отрицателните мисли - когато се усетите, че ви минава такава мисъл, представете си че имате един ластик на ръката, опънете го мнооого силно и го оставете да ви удари. Мозъка ви ще свърже мисълта с визуалната болка, която сте си причинили и е много вероятно тази мисъл втори път да не ви мине (повярвайте, действа безотказно поне при мен)

# 62
  • Мнения: 23 453
Привет и от мен.Аз извадих от архивите мошината ми за хляб и благодарение на момичетата от Готварския,съм се отдала на кулинарни изкушение.Вчера правих хляб,сега тесто за пици и мекици.Много съм доволна,защото ме беше яд,че имам такава машина,а нищо не става от нея.Оказа се,че трябва само да сменя реда на слагане на продуктите,а не както пише в оригиналната рецепта.Мен не ме бива с месенето/и готвененто.,но с помощта на този уред мисля,че ще се справя успешно.Все пак само трябва да сипя придуктите вътре и после да ги изпека,евентуално.Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 341
Добро утро! Hug

Деси, и аз имам такава машина от 3г. някъде и ми служи вярно! Много съм доволна, всичко ми се получава с изключение на Козунаците.
Спец съм в правенето на мнооого меки и вкусни питчици, всички вкъщи са доволни когато ги направя.

Аз утре ще си пусна изследванията. Лабораторията до нас работи до обяд, ще се възползвам Калин като си е вкъщи, за да не водя и Ема с мен.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 595
  Мъжът ми от отдавна мрънка за такава машина за хляб... а ние изобщо не консумираме хляб всъщност. Не знам за какво ни е ама той просто иска да си има  newsm78   Макар, че в интерес на истината откакто лекарката от Майчин дом ми забрани категорично да вкусвам какъвто и да било хляб по време на бременността започна да ми се яде постоянно я сандвич, я топла питка с масълце...(пфууу, чак ми замириса на топъл, прясно изпечен хляб с хрупкава коричка, а всъщност вече довършвам втора консерва цвекло) не че спазвам особено стриктно забраната, де... ама както и да е  Laughing

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 419
В интерес на истината машината за хляб ми беше един от вариантите за подарък от нашите за предстоящия ми 30-годишен РД. Но се отказах в полза на почти професионална сокоизтисквачка за цели плодове.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 26
Цитат
Привет и от мен.Аз извадих от архивите мошината ми за хляб и благодарение на момичетата от Готварския,съм се отдала на кулинарни изкушение.
Деси,пусни линкче да извадя и аз нашата от архива,че 3 пъти съм се пробвала и все тесто си ставаше и не съм я ползвала повече  Hug

# 67
  • Мнения: 3 641
Ани,Раде, Деси, Миракъл, Руми и вие ми липсвахте.  Hug Heart Eyes Heart Eyes
Ани, струвам исе ,че много удачна покупка си направила Hug
Деска, Рони много апетитно звучи това с пиците  и козунаците. И мен ме няма в месенето , едни мекици не мога да направя ,а ми се ядат от много време Embarassed И аз ще си купя Laughing
Плами, и аз хванах от Марков част и ми стана мило сетих се колко хубаво беше на прегледа Simple Smile
Еди, хубаво изкарване на почивката Hug
Миракъл, брав осам оедно килце. Нищо работа и аз искам така Crazy
Гинче, стискам палци за ФМ Hug
Girl from Ipanema , не е задължително да ти се появят. най-вече е генетично заложено. Майка ми и сестра ми нямат, та и аз така се надявам Crazy
OnlyOne ,Миркам и нашата бебча полудява понякога. Аз си внушавамч,е не и стига кислород  итаквиа глупости. Всъщност всичко е наред Hug

# 68
  • Мнения: 23 453
Аз имам сокоизтисквачка и не я ползвам въобще.Предпочитаме цели плодове да хапваме,не сме любители на сокове,освен фреш от портокал.Машината ми е подарък за сватбата ,но досега нищо различно от глетава подметка не бях изкарваал от нея.Накрая се амбицирах и реших да я въведа в експлоатация,четейки толкова суперлативи за машините из форума.В момента чакам да втаса тестото и ще кажа резултат.

# 69
  • Мнения: 141
Ох, момичета, как ми се доядоха мекици или топла питка....Ама съм толкова схваната в това отношение, че не мога и да си направя.За въпросните машини - можехме да си купим или да ни подарят,но предпочетох да не рискувам,защото мъжа ми много се изкушава от такива неща и щеше да падне едно месене всяка вечер и после защо кантара показва толкова много килограми Laughing
Иначе си ползвам сокоизтисквачка, но тя е само за цитруси.Имам един кухненски робот,който има и сокоизтисквачка за всякакви плодове, но си трябва второ висше да се научиш да му ползваш всичките приставки и да го сглобиш въобще....Та не го ползвам, може би като стане време да се дават разни пюрета и т.н на бебето може и да се амбицирам да го ползвам

# 70
  • Мнения: 23 453
Мирикъл,аз така и така купувам хляб,поне да е пресен и домашен.Иначе имам и кухненски робот с хиляди приставки,но не го ползвам особено много.не ми е удобен шкафът,където седи и избягвам да го ползвам.Иначе става лесно става сглобяването,като го направи веднъж.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 419
miracle82, и аз съм с подобен робот, но за съжаление миналата година при поредното правене на сокове (май от ябълки беше - за консервиране) нещо почна да понамирисва, и сега гледам да го щадя и да го ползвам само за дребни неща - я за шейкове, я само за кълцане на лук и разни такива. Та затова искам сокоизтисквачка - на село има много плодове, от които предпочитам за зимата да правим сокове, вместо компоти.

# 72
  • Мнения: 851
Ние сме фенове на машината за домашен хляб. Подарък ми е от наште за Коледа и нова Година преди 2 година и е постоянно в експлоатация. А колко пица сме направили и тесто за питки (втасало). Страхотен и практичен избор за подарък! ПОдкрепам с две ръце.
Ние пием много сокове - от моркови и ябълки, фрешове от цитруси и да ви кажа първоначално си купихме само машината за фрешове от моркови/ ябълки/ домати и т.н. ( става и за цитруси, но трябва да се обелят и портокалите и грейфрутите предварително). Цитрусувите фрешове ставаха старнни, защото и месото от плодовете се смилаше.... и си купихме една абсолютно обикновенна сокоизтизквачка за портокалите, лимоните, грейфрутите и така си решихме проблемите.
Относно кухненските роботи, аз ползвам само пасатор и приставката му за нарязване, отказах се от сложните машини с 100 приставки, които никога не се ползват и остават закътани по шкафовете.
Относно контракциите - болезненеите контракции не са нормални за 7ми месец, НВИ задължително се консултирай с лекар. Аз лично (да не ме чуе дяволчето) нямам никакви оплаквания от контракции, шийката продължава да е повече от 4 см и за близнаци съм направо отличничка (това го казвам съвсем тихичко).
Подготвителните контракции, до 3-5 на ден доколкото знам са нормално явление, особено ако не приемаме необходимото количество магнезии, но в комбинация с болка - по добре е да се консултираме с доки.
Хубав ден, момичета.
Пазете се на тези жеги, поне аз хич не се чувствам добре на тези температури

# 73
  • Мнения: 1
Здравейте мацки.
И тук е адска жега не се издържа ве4е ,другата седмица се о4ертават по високи температури,какво ще правим незнам,вкъщи на хладно и никакво излизане.От в4ера ми се гади,сигурно е от времето,защото преди 2 4аса бях навън с приятелки да пием по кафенце и сега ми се вие свят.Мисля да се опъна на дивана и да релаксирам пред Тв-то.

# 74
  • Мнения: 23 453
Варненки,къде са снимките от срещата?! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт