Юнчетата ни растат щастливи, умни, весели, красиви!

  • 62 325
  • 761
  •   1
Отговори
# 120
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Eй момичета! Ама защо не пишете?

Луси днес откри учебната година за тази година с първо посещение на детската градина. Подадох молба и за английски, имали всеки ден по 1 час. Отделно ще я водя и на балет, но тази година не в "Нюанс", а в едно читалище, където се помещава школата на Красимира Колдамова.

Я кажете за английския по вашите детски градини, как е?

# 121
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
Аз не съм фен на английския в нашата градина. Английскияте е два пъти седмично по 1 учебен час. Към Оксиния са.
Гого ще ходи само на народни танци - той изяви желание. Ние искахме на плуване, но още не са намерили треньор, а и май той няма голямо желание.

# 122
  • София
  • Мнения: 11 724
След забележката на Нансен,хайде да се разпиша.
Английският при нас е два пъти седмично,но аз не съм записала Мели.Съвсем целенасочено.
Иначе ходи на латино танци и приложно изкуство.Сега хленчи и за народни танци,но съвпадат с друг ангажимент и няма как.
Иска и на плуване да ходи,защото чува,че брат и ходи понякога,но не навсякъде приемат толкова малки деца.
Темата много е замряла,явно вече няма интересни неща за споделяне.

Желая Ви хубав ден!

# 123
  • Мнения: 3 698
 Grinning , разни клипчета с английски нещица:
http://vbox7.com/play:ecefb4c5&al=1&vid=

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 576
Нашият английски е 3 пъти по 1/2 час. Косара и миналата година ходи, особен ефект не видях, но на нея много й харесва и баща й клекна. Та така и тази година ще даваме пари на вятъра.

# 125
  • Мнения: 3 698
Качих снимките ни от морето  Mr. Green /ей, ма съм бързааааа/ , ако на някой му се гледа, в албумчето "Море 2009" са, в сайта на Лори Grinning.
Хубав ден  Hug .

# 126
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Момичета, защо пари на вятъра бе newsm78

Аз все се надявам, че нещо им влиза в главите. Като малка и аз тръгнах от 4г. на английски, и ако щете ми вярвайте, но още помня разни песни и стихотворения от този период. То кой знае какво не се е учело, най-малкото, защото не можехме още да пишем, ама думи, числа, елементарни изречения...

А и Луси от миналата година ходеше с групата по английски (тяхната група е съставена от различни по възраст деца). И бърбореше разни думички. А тази година реших да я запиша целенасочено, защото от миналата година й беше много тъжно като я извадят от стаята с английския.

# 127
  • Мнения: 593
Невероятно!  Grinning
Значи почти всички връстнички на Светослава вече ходят на английски език.
Ще се опитам по някакъв начин да й обясня колко е важно да го знае...
Тя вече ходи на училище (предучилищната започва от 4 г. тук), харесва й и се забавлява, дори твърди, че разбира децата и учителките като говорят, макар че все още не е проговорила свободно английски. Но ми споделя, че й е неприятно, че в училище се говори на друг език. Надявам се това неразположение да отмине с времето.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 164
Нашият английски е три пъти седмично по половин час. Еммата ходи с голямо желание. Още миналата година знаеше да брои гладко до десет, знаеше доста песни, думички... Като се присети ме пита "мамо, това как е на английски, онова как е на английски?". Децата на тази възраст много лесно възприемат и учат чуждия език. Разбира се, всичко е под формата на игра. Няма на 3-4 години да учат граматика, я! Не можем да очакваме някакви супер постижения, целта е детето да се запознае със звученето на чуждия език.
Всеки си има мнение - един смята, че е полезно, друг - че е губене на време и средства. Аз затова още миналата година оставих детето само да си избере на какво да ходи без да му се бъркам в избора.

# 129
  • Мнения: 1 698
Аз миналата година я бях записала Дари на английски, присъствах на някои от уроците, беше много интересно за децата. Госпожата е много мила и внимателна. Два пъти седмично по 20 мин са при нас. Тогава Дари много отсъстваше от детска и никак не беше редовна, сега обаче категорично отказва да ходи на английски.

Сети, не ти отварям сайтчето.

# 130
  • Мнения: 593
Аз затова още миналата година оставих детето само да си избере на какво да ходи без да му се бъркам в избора.

Хехе, и аз така, но Сиси избра танци.  Laughing

# 131
  • Мнения: 3 698
Според мен, щом децата имат желание, не бива да ги спираме.
... Не можем да очакваме някакви супер постижения, целта е детето да се запознае със звученето на чуждия език.
Абсолютно съм съгласна, а също и с това, че ако детето има желание, то лесно ще възприеме чужд език, играейки.
Лора например много обича да гледа филмчета с английско аудио,/казва, че ги разбира  Joy/, интересува се кое какво означава, повтаря, пита...

Децата много бързо запомнят, стига нещо да провокира и задържи интереса им.Важното е избора да си е техен, а не натрапен, така детето знае, че прави каквото е решило само и прави нещата с желание, гордее се с постиженията си и се старае да постигне още и още.Мисля, че е така независимо дали става дума за чужд език, спорт, смятане, писане...Мисля също, че е много важно да подкрепяме дребосъците и да им показваме, че успехите им ни радват.
Аз винаги казвам на Лора, че много се гордея с нея, когато ми обяснява какво е учила при логопедката ни и усещам как тя се старае много и колко приятно й става, когато я хваля  Grinning.

Миме, при мен си се отваря  Thinking

# 132
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
и при мен не се отварят албумите, иначе началната страница - да.

Моите деца явно не ги влекат езиците. Знам, че е трудно на дърти години да се учи, но и виждам колко е трудно на Радо в момента, макар че е ходил в градината. Натискам и помагам колкото мога, но немският му е по-интересен. Борим се. А Гого ако попие нещо от брат си - попие, поне засега.

# 133
# 134
  • София
  • Мнения: 2 688
Да, верно не пишем. И аз не пиша, признавам си, нещо до компа трудно стигам. Днес уви не стигнах до нулите и оповръщах цялата къща. Беше весело, дано се не повтори.

За английският - мисля като Нансен. Ивайла много често пита кое какво е, като слуша на английски чува разни думички и пита какво значат. Много си и пее, може да брои до 20, на български още бърка като че ли.
Учителката им е супер готина, със страхотно произношение, английският им е 2 пъти седмично по 30-40 минути някъде.
На откритият урок бяха бонбончета.

Нашето пък днеска си намери майстора. Обади ми се сестрата, че ивка я боли корема, нямала температура, но се свивала. Понеже се е и разсополивила леля ми отиде да я вземе. Изака се тука нашата и хайде готово. Одеве ми вика - А, друг път като ме боли коремчето (сиреч ми се ака), пак така ще ме вземете нали.

Малкото ривье, толкоз засега.

Общи условия

Активация на акаунт