Юнчетата ни растат щастливи, умни, весели, красиви!

  • 62 261
  • 761
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 698
ЕлиТ, мерси за заглавието   bouquet , точно навреме, за довечера съм ги поръчала снежинките  Grinning


 Hug Heart Eyes Hug

# 211
  • Мнения: 593
Здравейте.  Grinning

Както обещах, публикувам малко снимки от Коледното тържество на Сиси.

http://cybercat.snimka.bg/arts/an-african-christmas.452893

(заключвам довечера)

Сега съжалявам, че не направих повече снимки, но на мероприятия не обичам да щракам прекалено много, предпочитам да се забавлявам и да се наслаждавам на момента.
Сиси беше хипопотамче и се справи блестящо! Английският й все още не е много добър и затова не знаеше добре текстовете на песните, но въпреки това пееше много уверено и ентусиазирано (пееше активно всички песни). За сметка на това беше научила танца си перфектно. И това само за два месеца! Много се гордея с нея!  Heart Eyes
Получих и характеристиките й и съм много доволна от резултатите.  Grinning
Това е за сега.
Чета ви с интерес!
Хубава и ползотворна седмица на всички!  Hug

# 212
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Сайбърче, много хубави снимки! Разгледах ги всичките и ми стана много интересно от това, колко по-различно се празнува Коледа в ЮАР.

# 213
  • Мнения: 593
Сайбърче, много хубави снимки! Разгледах ги всичките и ми стана много интересно от това, колко по-различно се празнува Коледа в ЮАР.

Ами... само тържеството в училище е по-различно. Всъщност, това беше Коледния концерт за пред родителите.
Иначе предния ден Дядо Коледа е идвал в училище да донесе подаръци на децата (мда, права си... отбелязаха го по доста различен начин - имаше надуваем замък, надуваем басейн и забавления от този род)  Crazy Laughing

Иначе Коледа си е Коледа, тук има много християни.

# 214
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да бе, ясно е, че Коледа навсякъде си е Коледа, обаче там като че ли е по-първична, по-близка с оригиналната традиция, знам ли, с тези ръчно майсторени костюми, естествени цветове. Тук, всичко е много комерсиализирано. И не ми харесва.

# 215
  • Мнения: 593
Да бе, ясно е, че Коледа навсякъде си е Коледа, обаче там като че ли е по-първична, по-близка с оригиналната традиция, знам ли, с тези ръчно майсторени костюми, естествени цветове. Тук, всичко е много комерсиализирано. И не ми харесва.

В училищата е така и не само на Коледа, а изобщо за всяко представление. Няма нужда от скъпи костюми само за едно обличане. Децата и така бяха прекрасни.  Heart Eyes
Иначе често изнасят по някоя малка театрална постановка. Имат си учител по Драма.  Grinning

Честно да си призная, Сиси и в България е ходила на детска градина, но аз не съм присъствала на Коледно тържество. . Първата година ходеше в детска градина на село. За тържеството събраха детските градини на три села, натъпкаха залата и нямаше никакво място за гости. Втората година беше в града, там пак така - събраха всички групи на едно място и пак не пускаха родители.

Nansen, за другото обаче си останала с погрешно впечатление. В ЮАР Коледа също много се комерсиализира. В МОЛ-овете сложиха украсата още средата на октомври, за да напомнят на хората, че е време за голямото Коледно пазаруваме. А тук се пазарува страшно много. Големи потребители са, честно.

# 216
  • София, център
  • Мнения: 3 455
[Nansen, за другото обаче си останала с погрешно впечатление. В ЮАР Коледа също много се комерсиализира. В МОЛ-овете сложиха украсата още средата на октомври, за да напомнят на хората, че е време за голямото Коледно пазаруваме. А тук се пазарува страшно много. Големи потребители са, честно.

А, сигурно е така, не се и съмнявам. Но поне комерсиализацията явно не е пренесена при най-малките. Аз не видях нито един купен костюм на дечицата.

# 217
  • Мнения: 593
Аз не видях нито един купен костюм на дечицата.

Учителките сами ги ушиха.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

П.П. Nansen, защо така от 3 дена само двете си говорим?  newsm78

# 218
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
аз ви чета, ама нямам какво да напиша.

не ми е кой знае колко коледно, ама поне аватара смених.

# 219
  • София, център
  • Мнения: 3 455
П.П. Nansen, защо така от 3 дена само двете си говорим?  newsm78

E, айде де!

ЕлиТ се включи, ама и тя нищо не казва.

На Луси днес й е тържеството с Дядо Мраз в детската, обаче родители няма да присъстват. Честита БГ Коледа.

# 220
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Simple Smile
Тържеството на Гого е утре сутринта. И при нас няма родители, но пък трябва да ги вземем по обяд. То ясно, че трудно се удържат хлапетата да не отворят подаръците и да заспят изобщо, ама...
Радо имат коледен карнавал пак утре. Той е решил да е капитан, ама само от към шапка и морящки потник ще го докара.


Нансе, ние за НГ сме по ваше село. На някаква вила. Дано си го направим весело.

# 221
  • Мнения: 527
И аз да се включа - на Ицко коледното тържество е на 23 декември и при нас е без родители. До сега всяка година си е носел подаръка в къщи опакован. Явно защото е сигурен, че каквото е поръчал - това ще намери вътре  Crazy
Вчера имахме открит урок  Laughing Бяха толкова сладки всички дечица, не спрях да се радвам и едновременно с това да се просълзявам. То, вярно че и хормоните ми сега бушуват, но и представлението беше на ниво.
cybercat, завиждам ви за топлото време  Sunglasses

# 222
  • Мнения: 3 698
Хайде и от мен привет  Hug,
аз вчера довърших на Лора зайчето, което ще е от дядо Коледа, а днес отидох да си поръчам дядо Коледа за вкъщи  Grinning, хванах го за края на мантията, че само два свободни часа бяха останали, но важното е, че успях, ще го чакаме, дано на Лора й хареса  Laughing.
На мен ми е празнично, всичко вече сме украсили, слушаме си коледни песнички, а във вторник мама ще идва на гости, така че ми е едно хубаво, весело и мило, обичам Коледа!!!




# 223
  • София, център
  • Мнения: 3 455

Нансе, ние за НГ сме по ваше село. На някаква вила. Дано си го направим весело.


Ели, накупете си всичко необходимо от София, че там едва ли ще работят магазините. Топли дрехи и чорапи също си вземете, а и някоя духалка за всеки случай. Гумени ботуши - също.

Със сигурност ще се изкефите.

Ние за Гърция сме се стегнали за Нова Година.

# 224
  • София
  • Мнения: 2 686
Ние за Созопол, стига времето да ни позволи. Само дето други ентусиасти като че ли не може да навием.

И при нас беше днес тържеството в ДГ, без родители. Много се изкефих на учителките, защото тържеството беше от 9 часа, а те милите след това кой знае колко време са разопаковали подаръците на децата. Всички си тръгваха с разопаковани подаръци.
Аз я мислех моята как ще спи, но всичко беше ОК.
Сега в стаята освен Калоян в кошарата, Ивайла в нейното си легло, баща и на пода (там работи подово, нещо откърти там мъжо ми), в розова люлка спи и бебе Аморе.
Като го купувах ми изглеждаш грозновато, но се ядва. Ивайла го остави в режим сън - сиреч да похърква чат пат, но взе да се буди и накрая и писна като че ли да му дава биберон да суче, изключи го и откърти.
Мен ме чакат чинии в и извън миялна и една купчина пране, която май пак ще отсвиря.

Чау.

Общи условия

Активация на акаунт