Юнчетата ни растат щастливи, умни, весели, красиви!

  • 62 264
  • 761
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 385
Здравейте!
Чета ви, но нямам време да пиша.
Ники от няколко дни плаче като ходи на детска. Още не мога да изкопча от него, защо  Thinking. Държи се все едно за първи път е на градина, а не сме я сменяли. Иначе сме добре. И ние се ориентираме към купуване на жилище и е малка лудница.

Поздрави и  Hug на всички, за всички празници и поводи, които пропуснах да честитя   bouquet Целувки на дечицата  Heart Eyes

# 286
  • Мнения: 593

Ники от няколко дни плаче като ходи на детска. Още не мога да изкопча от него, защо  Thinking. Държи се все едно за първи път е на градина, а не сме я сменяли. Иначе сме добре.

Говори с детето и се опитай да му помогнеш.
Сигурно нещо се е случило в детската градина. Или с някое от децата, или с някоя от учителките.
Дано скоро сподели защо е така.

Една моя племенничка (с 6 месца по-малка от нашите юнчета) се беше разстроила, защото учителката й казала "Аз докато съм жива, ти червена точка няма да получиш" - доста грозно изказване, да кажеш на толкова малко дете, че няма никакъв шанс. Но майката говори с учителката и май нещата се пооправиха.

Желая ти успех, eria_r.
На всички останали - надявам се всички вкъщи да сте в добро здраве.  Hug

# 287
  • Мнения: 1 072
eria_r, дано разбереш защо плаче, сигурно нещо го е притеснило. Аз отначало много се притеснявах да не стане така и с Марк, бях чела някакви такива случки в градини и децата, които се разстройват и не казват на родителите. Та по този повод още от началото съм въвела почти полицейски разпит всяка вечер - какво правихте днес, на какво играхте, какво ядохте, после по-буйните деца дали са се били (миналата година Марк много го биеше едно дете) и т.н. Сега вече Марк сам си разказва ако има нещо по-интересно или различно да се е случило през деня.
И Успех с апартамента! Ако поизчакате още малко, може и без пари да ги дават Laughing Да му мислят такива като нас, които се набутаха с големи ипотеки на космически цени Close

# 288
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ерия, опитай се чрез ролева игра да изкопчиш истината за притеснението му.

И Луси е така, когато нещо я е притеснило, или ако съзнава, че е направила нещо, за което ще търпи критика отказва да го сподели. Аз стигам истината със задаване на отвлечени въпроси, въобще не по съществото на проблема.

# 289
  • Мнения: 385
Благодаря за съветите, момичета   bouquet
Все още не мога да изкопча нищо от него.
Миналата седмица се наложи татко му да го води 2 дена и от тогава е така. Вероятно и таткото ще трябва да поразпитам.

 Hug

# 290
  • Мнения: 2 768
Ерия, а защо не поговориш с учителките? Може да ти подскажат нещичко.

Нормално е децата да започнат да премълчават някои неща, а ние трябва да се примирим с факта, че в бъдеще ще се случва все по-често. И аз все разпитвам Боян по всевъзможни начини и обиколни пътища .....  Понякога се хващам, че чак ставам досадна, а това е другата крайност Embarassed.

А това с нежеланието да ходи на градина и при нас го има от една седмица. Досега две години и половина винаги е ходил с желание и даже по едно време се сърдеше, че събота и неделя няма да си играе с децата. От известно време е решил, че е време да става ученик Shocked Иска да му купувам тетрадки, сметала, читанки, ....
Тази седмица и ние всяка вечер се разправяхме за градината. Казва, че не му се ходело, защото ги карат да спят цял следобяд, а на него не му се спи ..... глупаво било това .... да сме го били взимали на обяд и т.н. ....

Не съм сигурна, че това е причината, ама може и да има нещо вярно, защото като е бил на градина, вечер заспива чак към 11,30 Shocked Събота и неделя не иска да спи и вечер най-късно в 10 е заспал.

# 291
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Eй мацки!

Ама никой не пише! Какъв е този застой бе, какво е това нещо??

# 292
  • Мнения: 2 768
Аз напоследък кисна при цветарките, че нещо ме е пернало на тема китки Laughing А тук наистина има голяяяямо затишие.

# 293
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз никъде почти не пиша. Мъча се в бебешките отчетни, ама трудна работа.
Но то нормално.

Бебчо ми направи бронхиолит, та леко съм ядосана, щото кашля 20 дни, от които тамън 3 пъти го водих до джипката и все Ок, разни капки за нослето и т.н., 4-5 дни след последния преглед кашля доста, ама все влажно, все едно ще спира да кашля. да, ама на третия ден вече ич не ми хареса как кашля и го заведох при наша приятелка педиатър, та тя констатира, че свиркал и му даде вентолин.
Та сега драмата ми е как да го опазя да не се повтори! Да имате опит? Освен със закаляване, разходки на чист въздух, какво друго?

Гледах Аватар на нощно кино - голям купон беше в аймакса, много красиво и реалистично ми беше.
Почнахме по уикендите да ги оставяме децата вечерно я у едната баба, я у другата, та помиткваме малко с мъжо.

# 294
  • Мнения: 3 698
Сънчо привет  Hug
Ако пак започнат да му свирят гърдичките на бебчо пускаш вряла вода в банята, за да стане много пара и го внасяш да диша.Лора като бебче също направи внезапно бронхиолит, наложи се даже да лежим в болница, много са нежни бебоците и много лесно се получава при тях.
...
Та сега драмата ми е как да го опазя да не се повтори! Да имате опит? Освен със закаляване, разходки на чист въздух, какво друго?
...
Овлажнител за въздух, също йонизатор, много помагат.

# 295
  • София
  • Мнения: 2 164
Здрасти, мацки  Hug
Според мен трябва да започнем да обсъждаме конкретни теми (възпитание, характер на детето, навици, любими занимания) и мисля, че темичката ще се пораздвижи. Да си запазим едно приятно островче, в което да си споделяме и добро и лошо, защото форумът се разводни прекалено много... А в нашата темичка си е уютно  Hug

Аз съм в болнични. Покрай едни няколкомесечни болки в седалището, които тръгнаха и надолу към крака, се оказа, че съм с изкривен грабначен стълб и ранна форма на дископатия. Хубавото от цялата работа е, че тръгнах на водна аеробика  Mr. Green Това е моят спорт, много съм доволна.

Бебчо ми направи бронхиолит...
Бет, съжалявам да го чуя  Confused. Еммата направи като беше на 9 месеца. Оттам нататък историята я знаеш. Сети ти е казала за овлажнителя, освен това повече разходки на чист въздух, да спи на хладно бебока, проветрявай преди да си легне и така. Дано не се повтаря!

# 296
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз слушам Хотче и изпълнявам!

На Луси активните занимания са й 2 пъти седмично хор и 2 пъти седмично балет. Това след детска градина.

В самата детска ходи на английски, всеки ден имат по един час, единия от които е музикален английски час, и два пъти седмично валдорфска педагогика. Много се кефи на валдорфската, правят, майсторят разни нещица и тя си ги събира, като мисля, че това е едно доста полезно занимание, защото развива вродения усет за хармония у човека, както и изобретателското и пространственото му мислене. Фината моторика също.

Отделно от това много обича да рисува, един пакет офис хартия й заминава за две седмици.

Обича да й четем приказките на Андерсен, на тази вълна е в момента, освен това има едни енциклопедии на Нешенъл Джиографик, които разглежда и разпитва много по тях, но те не са съвсем съобразени с нейната възраст. Всяка вечер иска от мен да й разказвам по една старогръцка или римска легенда, но са й доста непонятни в частта им роднински връзки (и на мен ми бяха, а ги учих в 10-ти клас) Общо взето се старая да ги опростявам, дотолкова че да не объркам основния сюжет. Възприема ги като приказки.

За фон в къщи обикновено ползваме Класик ФМ с цел създаване на нагласа към по-естетско възприятие на музиката. Харесва й.

От хора също е много доволна, там освен пеенето, учат и солфеж.

В балета се учи на правилна стойка, походка и грация, неща също вродени у всяко момиченце, просто понякога трябва да се стимулират.

А от всичко гореизброено най обича да гледа Картоуун нетуърк. Ей тука вече пада борба и огрооомни кандърми. Гледаме да ги заместваме с дискчета с приказки.

Моето дете е изключително палаво и непокорно, и ако не му уплътня достатъчно времето с някакви смислени занимания, вероятно бих изпднала в риск да залитне нанякъде, накъдето няма да ми хареса. В състояние е да прави 28 неща едновременно, но тази енергия помоему трябва да се обуздае и култивира, за да бъде градивна. Иначе - хаос.

В събота и неделя с татко си ходят на куклен театър. Аз не си падам, а той - много. Водихме я тази зима и на два симфонични концерта, с нас беше много неконцентрирана (слуша до някое време, после започва да се върти, да й се пишка, да й се пие вода, да й се ака, да я сърби под чорапогащника, да я скубе косата, да пита на висок глас защо отпред е седнал плешив чичко, а не леличка с коса), с баба си и дядо си ужким било по-добре. Не мисля, че е рано, и аз на тази възраст съм направила първите си посещения.

Играе си си играчки, с игри още не.

Дерзая се силно аз с идеята за тръгване на училище от 6 годишни, и как не - аз съм тръгнала на 8. Искам й аз да й подаря поне още една година безгрижно детство. За сега не е прието. Да видим. А за идеите за целодневно обучение, ми се иска направо да стрелям. Не искам да си отглеждам формен идиот. Мое мнение.

Та така, гледаме да работим и по трите направления - духовно, интелектуално и физическо, като в същото време зорко следим какви заложби би проявила и с удоволствие ли или не би пожелала да ги развие.

Вие сте! Ще ми е много интересно да науча как е при вас.

П.П. Бети, много ми е мъчно за мъничето. Дано с необходимите грижи повече не се повтаря.

Хотче, гадно с дископатията. Пази се.

Последна редакция: чт, 11 фев 2010, 12:35 от Nansen

# 297
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Нансе, идеята е за 2 години предучилищна, не за 1ви клас от 6 години.
Определено за първи клас, а може би и за втори, приемам идеята за целодневно обучение. После вече няма нужда. Радо ходи и се прибира сам от училище, с автобуса и се справя сам вкъщи с домашните от началото на тази учебна година (3 клас).

Гого ходи само на народни танци в градината. Иначе мрънка за кънки с батко си, но нямаме възможност всеки път да влиза някой възрастен с него на пързалката.

# 298
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Целодневното обучение го считам за опит за грубо вмешателство в строгата индивидуалност на всяко дете и лишаването му от възможността да се занимава със страничните дейности, които то харесва. Мое мнение.
 
Дано поне, ако го въведат да не е задължително. Едно време, когато аз бях 1-ви клас също имаше възможност за целодневно обучение за тези деца, които нямаха на радположение кой да ги развозва нагоре надолу по школи и уроци, а и кой да ги гледа. Те си стояха по цял ден на училище, като сутрин учехме всички заедно, а след обяд които оставаха си пишеха домашните и имаха разни допълнителни занимания. Обедът беше осигурен в стола на училището.

Приемам идеята като право на избор, но като задължителна я отхвърлям категорично.

# 299
  • Мнения: 3 698
Приемам идеята като право на избор, но като задължителна я отхвърлям категорично.
Това препокрива и моето мнение  Peace

Иначе...ние :
Лора откакто е студено не ходи на художествена гимнастика, както съм ви писала много иска на балет, но тук няма, ще гледам пролетта да я запиша на някакви танци...Енергията й е неукротима и не спира да танцува, да подскача, единствено когато спи не подскача...сега още спи. Обича приказки, на етапи е, хваща някоя книжка и й става любима за известно време, после минава на следващата  Grinning .Занимаваме се с буквички, даже семейно играем на букви, измислям все нови игри...Рисува много напоследък, също обича да твори с едни "вълшебни боички", като рисува по буркани  Laughing .Обича да моделира с лунен пясък и плей-до /нали ги рекламират/...Прави вече колело, кълба,страхотно се справя с коремните преси, кара сама кростренажор и степер, за велоергометъра крачетата й не стигат педалите  Mr. Green , изобщо спортуваме заедно.Постоянно иска да прави нещо, иначе започва да мърмори, че й е скучно.Много се вълнува за предстоящият си рожден ден, обажда се по телефона си играчка на приятелчетата си и ги кани на партито.За подарък иска жълт автобус, който да говори, като предпочитала да говори на български. Открих един, обаче пее на английски, но ако не открием друг ще е той.Много ми е трудно, когато нещо не е от реклама, а е само във въображението й, съвпадението е под въпрос.
Музика слуша класическа, много я хареса от филмчетата на Барби.Също обича детски песнички и прави забележка когато чуе от някъде чалга  Mr. Green , обикновено сядайки в някое такси си поръчва "Бихте ли ми пуснали хубава музика, а не чалга?!?" Laughing.
Обича също да й чета за континентите и това кои животни къде живеят, запомня всичко.Сега сме на вълна книжки с магнитчета, реди си ги по дъската и обяснява за всяко нещо...Чао от мен, че стана дълго, а Лора след малко ще се събуди...Целувки  Hug Heart Eyes Hug .

Общи условия

Активация на акаунт