ПриклЮ4енията на МакДиРок в Ъпсурдистан...

  • 2 564
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Много гадна история Confused,жалко ,4е мьжьт ти е трябвало да мине през това. Confused
Прав е да ги сьди ,по между другото и аз да бях на негово място и аз Щях да кажа ,4е не искам детето ми да има такова гражданство Confused

# 16
  • UK
  • Мнения: 1 334
ми точно и аз това питах-къде го пише? и те казаха емиииии ние ше ви издадеме ама после от Враца ако се обадят и направят проблем.....дадох им акт за собственост на апартамент в БГ-това ми искаха май,за да докажа че сме на адреса ли и аз не знам за кво newsm78,както и копия от билетите и застраховката на детето...това сигурно е само за нашта община:))))
ми те това заслужават-да ги съдят Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 4 244
Не ммога да повярвам на очите си !
То бива тъпотия и балкански сюрреализъм че чак не бива
Избива ме на .....  censored
Миленче не си го слагай мила на сърцето. Детенцето ти ще си остане талянче по паспорт и толкова. Но най важното е че ще е гражданин на света

# 18
  • Мнения: 404
Как аз се влачих по мъките 30 дни в България.

Значи и аз като жас реших че е краино време Деси да бъде БГ гражданка.  Идваше време да си ходим на БГ (само двете) и аз реших там да и извадя паспорт. Отиваме в Ню Йорк в консулството и там ни казват да популним заявление за паспорт и да се подпишем и двамата на него, а после консула да си сложи печата.  Питах трябва ли ми пълномощно от Жоро за паспорта, казаха не.  Тъй като се бил подписал на заявлението това значело че си дава съгласието да и се извади паспорт.  Звучи правдоподобно.  Отиваме си ние в БГ и в Червен бряг в Есграон ми искат пълномощно за да извадят акта за раждане. Ами аз нямам.  Доиде ми на рев и си тругнах.  Нали е малък град, отнякъде извадили адреса на баба ми и телефона и ми се обаждат на другия ден че пълномощно за акта не ми трябва защотобащата бил чужденец ( какво значение има незнам).  даже ми се скараха защо не съм била казала предния ден, ама аз откъде да знам че има разлика.  така, с акта за раждане в ръка отивам в полицията за паспорт.  да ама не, нямям пълномощно от бащата да се издаде паспорт.  Казвам и че консула в Ню Йорк е казал че такова пълномощно не трябва след като има подпис на Жоро върху заявлениято за паспорт.  Нали пред консула е заявил че дава съгласие!  Да, но печата на консула не бил върху подписа на Жоро.  Така, аз се разревах на третия ден и се обадих на Жоро да тича пак в НЮ Йорк и да вади пълномощно.  Отива той, нови $10 за печат от консула, пари от работа не му дават защото няма отпуск, плюс 6 долара за тунела да влезе в Ню Йорк.  Прати едно пълномощно, то взе че се забави ( забравих да кажа че в пощата в Червен бряг се краде почти всичко или поне се отваря и после захвърля).  Та отива Жоро втори път до Ню Йорк и пак се повтаря всичко със таксата, тунела и т.н.  Всеки ден тичах до полицията и оттам до пощата да съобщавам на Жоро какво става.  Накрая   така бях психясала че вече сили нямах да тичам до пощата, ами звънях от на баба телефона.  Обадих се на консула в Ню Йорк да го питам как е възможна такава простотия и че аз изрично съм ги питала за пълномощно и са ми казали че не трябва, а той нищо не можа да ми отговори.  За мен наистина след като сме се подписали и двамата пред консула който се явява нотариус не виждам защо искаха и пълномощно.  След 30 дни се съгласиха да извадят паспорт без пълномощно, като аз се задължа да ми предоставя таковя по някакъв начин.  Но трябва да заведа детето в Плевен за паспорта.  Така, кръстника закара мен, баба и Деси (тогава на 7 месеца) в Плевен, не я погледнаха за секунда дори, то и не можеше да се види тъй като стаята беше 2 на 4 метра и беше пълно с народ.  После я дадох на баба, и кръстника ги откара обратно на Червен бряг, а аз останах да чакам за пустия паспорт.  
Като се прибрах първото пълномощно беше пристигнало същия ден, след толкова ядове.  Другото пристигна в деня в който летяхме.  Голямо тичане беше, голямо чудо.    

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Божеееее и твоята одисея е една.... ooooh!
4етейки се 4удя наистина,за какво ни е цялото това ходене по мъките  ooooh!

# 20
  • Мнения: 4 629

Като тя ще ви каже, тогава я питай да ви каже кой й е шефа та вие на него да му кажете  #Cussing out Няма такова положение "Аз ще ви кажа". Тя е там, за да приема документи, а не, за да "казва". Аз така бих й отговорила. Много ги мразя такива лели, които както казах се правят на велики и всевластни #Cussing out

# 21
  • Мнения: 1 116
Като че ли нямаме закони, в които пише какво се изисква да представиш, за да  ти бъде изваден даден документ #Cussing out
Оказа се,4е май нямаме закони,заЩото сестра ми е питала въпросната дама " Е,хайде кажете ми да про4ета къде пиШе 4ерно на бяло какво то4но се изисква за да се направи ЕГНто и за да дойдем следваЩия път с "изрядни " документи" Лелката казала"Ми то не го пиШе,аз Ще ви кажа"  #Cussing out
Ей това е нещото на което най-много се ядосвах докато бях в България, че всъщност царят неписани закони, всяка служителка си измисля нейни си закони и просто много зависи при коя точно ще попаднеш.
Тия от Леге бяха първите дето ме ядосаха, щото първо трябваше да извадя акт за раждане на Кристина. Отиваме с Диана в 12.30(мислех си аз още към 11 да ида, ама преди това трябваше да я заведа на лекар и там чакахмемного), те в обедна почивка от 12 до 2ч. Добре че има парк наблизо, играхме там и точно в 2ч отиваме, още затворено, към 2.10 една дама отключи отвътре и влязохме. Почват да преглеждат документите, много важно пълномощното от бащата, почват да го четат и веднага "ама то тук пише само за паспорт", а казвам "и за акт за раждане пише преди това". Пропуснала го била, щото така и се искаше, да ама не. Прегладаха всичко и казаха че всичко е ок, само трябва да направя ксерокопия на всички тия документи и да им ги занеса другата седмица(беше петък). Ама защо викам другата седмица, ще изляза ще направя и след 10 минутки ще ви ги донеса, нали работите до 5ч. О, ама тях нямало да ги има, те излизали щото дъщерята на колежката им била абитуриентка. Е браво си викам аз, можахте от 12 до 2ч да почивате и в 2.15ч излизате пак.
Носих аз документите на една приятелка майка й да й изкара паспорти на нея и на мъжа й. Тя понеже много изрядна, а и искаше да няма проблеми и бързо да и станат паспортите, за да може майка й след няколко дни да ги върне по друг човек. Та още преди да почне да си подготвя документите изпратила майка си да пита в бюрото на Мария Луиза как точно да са направени, ония казали че трябва да имат само апостил. Убеждавах я аз че трябва да са заверени тук в БГ консулството, щото аз пък трябваше да вадя паспорт на мъжа ми и бях уж наясно, тя неееееее щом така са казали така ще ги направя. Обяснявах и аз, че всяка служителка там си има нейни си закони и изисквания, не се знае следвашия път дали пак на същата ще попаднат. Та занесох ги аз на майка й, обаче ги върнали липсвало някакъв подпис. Хайде пак до тук и обратно, подписали ги те, и уж всичко е наред, да ама не, ами те не заверени в консулския отдел(е те това можеше и още първия път да го видат, ама...), хайде пак ги връщат тук и вече третия път всичко е било наред. Та както си мислеше тя да станат за 1 ден и до седмица да ги имат, пак аз й ги донесох след 3 месеца.
На мъжа ми в Лом изкарах без проблеми паспорт, само дето си мислех че за 3 дни ще стане, но се оказа че там не правят бързи поръчки и трябва да ходя до Монтана, та я пуснах обикновена и за 2 седмици беше готов.
И най-накрая реших аз, що и аз да не си подновя паспорта, нищо че итича другото лято, едва ли ще си идем тогава. Нямаше проблеми, отивам да си го взимам, давам стария и казвам как си го искам обратно. Тя не ме чува, аз няколко пъти повтарям, ама кой те чува, докато не го захвърли някъде и аз  вече силно "ама нали ви казах че си го искам обратно". Е как така не може. АЗ пък "Е как да не може, аз знам че може". "Вие пък как знаете, от април месец има нов закон". "И въпреки това казвам аз знам че може да ми го върнете". "Да не би да имате виза и за това да си го искате". "Ами да", казвам. "Е тогава ще попълнете декларация". "Ами добре ще попълня". Дава ми тя една бланка, да попълня до кога ще го върна. Аз и казвам че ще го изпратя в консулството тук, в бланката която попълвах за мъжа ми го имаше това, така че и моя ще го върна в консулството. "А няма такова нещо", "е казвам как може на едно място да може, на друго на може". Е накрая ми каза, "пишете каквото искате като свободен текст". Е написах го, взе го, хич не погледна какво писах, и ми върна и стария паспорт. В същия момент на съседното гише чувам как момичето казва, че си иска cтария паспорт и другата служителка и каза ДОБРЕ.
Малеее много дълго стана, сори!

Последна редакция: вт, 30 авг 2005, 21:00 от Tannita

# 22
  • Мнения: 368
Тази служителка, според мен чисто и просто си е просила подкуп, за да свърши нещо, което си е най-обикновено служебно задължение. Това е "тактиката" в Б-я от векове. Twisted Evil
Знам, че е нови нерви, но не оставяй нещата така. Ако могат твоите роднини да отидат до друга инстанция и да се оплачат от абсурдните "изисквания" на въпросната госпожа - все някъде трябва да се открие Н О Р М А Л Е Н в Н Е Н О Р М А Л Н А Т А ни държава.
Стискам палци да се оправи "заплетения" случай по бащинството! Wink

# 23
  • usa
  • Мнения: 2 113
изглежда голямо и е населението на тая държава и се чудят как да го намалят... на моите деца и двамата родители са българи и що въртели ме въртяха докато им дадат егн-та. аз така и не успях да се справя със задачата - не ми стигнаха нервите и желанието да се разправям. накрая баща ми се е разбрал с някаква служителка, приела му е същите документи, които аз се опитвах да пробутам и твърди, че не е давал рушвети, ама знам ли?

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Чета и....се радвам тихо, че тук още при издаването на акта за раждане на хищника като ме питаха за гражданство и т.н им казах, че ще бъде само с германско.
Съжалявам за всички, които са имали ядове...ще видя аз другата седмица какво ме чака, като се прибера Rolling Eyes


Танита...споменаваш Лом, вие от там ли сте?

# 25
  • Мнения: 4 390
О, миличка, много съжалявам! Sad
Предполагам как си се почувствала. Sad
Я давай снимки и забрави за тези неприятности.
Да е жива и здрава Маслинката, пък другото...майната му!
Гушки. Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 3 880
ЗаЩо ходиШ доброволно да си късаШ нервите? При БГ_държавен служител се ходи само в иzключителни ситуации, когато няма друг начин, а не по желание Wink. И zаЩо се натискаШ детето ти да е гражданче на таzи държава? Да не мисли, че Ще ти каже браво един ден zа това, най_много и то да си има ядове след време.
Забрави zа случката и друг път не прави такава "греШка" Wink Laughing
Абе и аz уж си падам малко патриотка, но това детето ми да става българче и преz ум не ми е минавало newsm78

# 27
  • Мнения: 4 212
Аз ве4е си направих извода от про4етеното до тук, ако някой ден, живот и здраве родя тук, дали да изкарвам ЕГН на детето. Прецених, 4е не си заслужава нервите. Аман от тъпотии ве4е.  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 1 630
дааа наистина е доста абсурдно поведението на държавните ни служители .....
а дали вместо да се занимавате със съдене, което е дълга и широка, по-скоро не вземеш да пуснеш тази история на няколко вестника? може да има по-галям ефект

# 29
  • Мнения: 7 837
mcdirock, марш за снимките  smile3513

А за другото, майната му. И аз като Тея по4вам да се замислям, живот и здраве, като си направим едно американ4е, дали да си давам зор да го побългарявам  newsm78
Мразя да се гаврят с мен, било тук, било в Бг.

Общи условия

Активация на акаунт