Най-"вкусното" мляко

  • 2 769
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 397
Кашата на Милупа е с адаптирано мляко и то с тяхното, което те правят - същото е на вкус, и кашата е много вкусна. Моята беба умира за нея не мога да й смогна с лъжицата feeding А и пише, че е за здрави зъбки tooth Лошото е, че не видях да имат богат асортимент от вкусове.....

# 16
  • София
  • Мнения: 2 952
..... но щом казвате, че и Милумил 1 е вкусно, вече съм твърдо решена още днес да го купя.
Вкусът е един и същ и на 1 и на 2 и на 3  Sick
На теб няма да ти хареса, но дано на Ема й хареса, това е важното.

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Момичета, малко съм разочарована. Емата не хареса кашата и с Милумил.  Sad Само с кърма като беше я нагъваше, сега я плюе.  Close Ха сега де!  newsm78 Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 244
Момичета, малко съм разочарована. Емата не хареса кашата и с Милумил.  Sad Само с кърма като беше я нагъваше, сега я плюе.  Close Ха сега де!  newsm78 Rolling Eyes
Ти как я правиш?
Ако не разбиеш млякото предварително в шише и така да бъркаш кашата напълно я разбирам Ема щото млякото трудно се разтваря и може да и неприятно като консистенция

# 19
  • София
  • Мнения: 2 437
За съжаление всички ХА млека горчат. Няма значение марката.

Ние бяхме на НАН ХА и сега сме на Милумил 2 ХА. Вярно, че Милумил е по-сладък, но горчивата нишка си я има.
Пробвай да не разтваряш млякото във много топла вода. Колкото е по-топла, толкова горчивата нишка се засилва. Предполагам, че на бебока му горчи и затова не иска да го яде.
И още нещо...моето мнение е, че трябва да сте на Милумил 2 ХА. Няма значение, че досега сте на кърма. Бебчето е на 6 месеца, а номер 1 е до 4 месеца. То отговаря на потребности на организма в този период. Ако спреш да кърмиш на 1год пак ли се започва от 1, 2 и тогава 3? Или се започва с 1 и се скача на 3. Незнам...не се ли лишава бебока така...Мисля си, че и кърмата се мени по състав с всеки изминал месец, според нуждите на бебока.  Все пак не съм кърмила много Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 472
Момичета, продължавам с проучването на общественото мнение!  Wink Тъй като започнахме безмлечни каши, а Емата категорично не ги харесва с вода, нито пък аз имам нервите да се изцеждам всеки ден по 120 мл, за да ги забърквам с кърма, искам да ви попитам за най-добре приеманото на вкус от бебоците мляко. Купих хипоалергенно НАН ХА, но бях яростно оплюта!  Mr. Green Искаше ми се да е хипоалергенно, тъй като синът ми беше с алергия към млякото на нейната възраст, но ще склоня и на нехипоалергенно, само да ми го пие.  Mr. Green Явно трябва да е някакво по-сладичко, повече да се доближава на вкус до кърмата...  Rolling Eyes Това НАН ХА горчи.
Само да добавя, че не искам млечни каши засега, поради същата фамилна обремененост с алергия към млечния белтък, а за съжаление повечето каши са с обикновено сухо мляко, а не адаптирано.  Close
Мерси предварително!  Heart Eyes


Пробвай с Милумил ХА. Милумила е по-сладък и е много вкусен и същевременно и е ХА. Ние пихме това мляко след отбиването заради неизяснена алергия ( и фамилна обремененост към алергии). След това преминахме на Аптамил и страшно си го харесва!
Имам познат консултант по детско хранене и тя ми препоръча Милумила ХА за нашия случай.

# 21
  • София
  • Мнения: 472
Чак пък да прави такава разлика с какво мляко и даваш! Явно нехаресва самата каша. Да не е много гъста или да има парченца не -добре разбити. Аз най-съм доволна от млечната бананова каша на Хумана. Много финна става и е вкусна.
А и от един път не може да си правиш изводи. Борко винаги се дърпа и с нежелание хапваме за първи път нещо, но втория вече си го яде и по-нататък нямаме проблеми. Все пак тя досега е пила само кърма и ти искаш веднага да и хареса и да свикне с новия вкус.

# 22
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не е само от веднъж, не я иска и толкова. Пробвах и рядка, и гъста, не я харесва и това е.  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 472
Ами прави му кисели, като не я иска! Те кашите и без това са много калорични. Аз давам каша само 2 пъти в седмицата, през другото време му приготвям кисел с натурално царевично нишесте + плодово пюре или му правя обикновенни бисквитки накиснати в ад. мляко и разбъркаи с плодово пюре( пасирано)  или пък вземам готови десерти на Хаме( плод с извара, плод с бисквити и т.н). Така има някъкво разнообразие. Пробвай все нещо ще хареса.

# 24
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз кисел никога през живота си не съм правила.  Embarassed Даже не знам точно какво е... Я кажи подробно как го правиш. Знам, че има рецепти в библиотеката, ама сподели от твоя опит!  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 472
Слагам около 60 мл. вода в една много малка тенджерака( купих я специално за бебока да му правя манджи) и добавям 2 мерителни лъжички  адаптирано мляко и една чаена лъж. захар всичко това като заври ( страшно бързо става впредвид минималното количество) добавям с бъркане предварително развореното нишесте ( 2 чаени лъжички натурално царевичо нишесте) . Сгъстява се за нула време.Оставям малко да изстине и добавям половин плодово пюре. Разбърква се хубаво и готово. Аз купувам на Хаме плодовите пюрета ( страшно хомогенни, финни и вкусни- ябълка и банан, ябълка и морков , праскова). Нишесте си продават по-магазините - натурално ( без оцветители и  консерванти) царевичо ( щото има и пшенично , ама в него има глутен). Това е от мен! Дано съм била полезна и да го яде ( най-вече).

# 26
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мерси много, ще я пробвам!  Wink

# 27
  • Мнения: 6 243
Зъхи, аз прибавям адаптето накн.рая, с плодовото пюре, за да не завира. Четох някъде, че не бива да се нагрява до 100 градуса.

# 28
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Зъхи,извинявай че ти използвам темата,ама да питам-като папкаме вече и кисело мляко за следобедна закуска,имайки предвид и възрастта ни(1г. и 1 мес.),направо тройка ли да взема адпте или двойка newsm78.Пък като е ял кисело мляко,май няма проблем,незнам.....хич не съм наясно с адаптето,помагайте,срам,не срам Embarassed Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 472
и бърз въпрос :
само  Милимил ХА ли горчи ? Обикновения как е,  пак ли горчи ?
Защото моето момиче отказва дори и кърмата ми  #Cussing out  има няма пине си около 20 гр и после малко фризолак(20 гр ) и това е , та сега съм и взела Милумил пък ако е горчив направо съм направила грешната стъпка ... а вече се виждам в чудо с това папкане !  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт