Мама ДЕКЕМВРИйка на тумбаче се любува как тати нежно го целува

  • 18 678
  • 282
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 188
limonkata четито ти мъж!!!Сега е време вече да се вкл. в играта за името пускай жокер и да започва мисленето

tini78 Добре дошла и честити розови гащенца ! Дано се чувстваш уютно тук  Hug

# 61
  • Варна
  • Мнения: 187
Здравейте момичета!
Честит празник на именниците!! newsm51
И аз отдавна не съм писала, че пуста работа.....
На мен също ми предстои преглед на 23ти и БХС. Притеснено ми е малко, ама няма как.
От скоро усещам някакво побутване от вътре, май бебока започва да се обажда Simple Smile
Вие как се чувствате? Работите ли в тези жеги?
На мен ми се налага заради осигуровките, че после нищо няма да взема.....пък имаме заеми!! Абе какво да ви разказвам, всеки си има проблеми.
Между другото, ако може някой да добави на първа страница, че ми е пръва бременност на 26г.  и съм от Варна. Надявам се тия дни да разбера и пола!!!
Лек ден на всички!!

# 62
  • Мнения: 106
Да,като стана въпрос за жеги-работя и пътувам и все по-малко време ми остава да си почивам,което за мене е добре-защото започвам да позволявам на стреса да ме  обладава.....два дни се излежавах по плажовете и все се оглеждах да видя как се движа с килограмите спрямо другите"небременни" и да ви кажа честно се успокоих доста-ние като бременни си изглеждаме много по-добре от повечето хора с наднормено тегло,то направо да си се пъчиш с гордост с бременното коремче...наистина е красиво да носиш в себе си живот!

# 63
  • Мнения: 96
Привет, момичета!

Честит Имен Ден на La Fee! Честито и на всички, които не са се разкрили, че празнуват, както и на всички, които имат роднини именници!

Добре дошла на tini78  

Collibri, благодаря, че сподели с нас този късмет! Честно казано той се припокрива с моето светоусещане 1:1, много ми хареса!

Krasidan, я да видим кой не е внимавал в часовете по биология Grinning  Кръвните групи се учат в 9ти или 10ти клас (не знам сега с новите системи кога се пада newsm78)
Няма такова нещо като пълно унаследяване на кръвната група. Унаследяването е на принципа на доминантните гени. Обяснявам:
Както е при вас - имаме кръвна група А и кръвна група 0
Вариантите за алели при А са: А1А1, А10 или  А2А2, А20 (Аглутиноген А се изявява най-често в две разновидности А1 и А2)

Варианта при 0та е само един 00

При кръстосването се взема един алел от майката и едни алел от бащата, като съответно се получават следните комбинации:

А10, А10, А10, 00 или А20, А20, А20, 00, в зависимост от това при теб дали е 1 или 2 вид.

В крайна сметка: бебчето ви има 75% шанс да е с кръвна група А и 25% шанс да е с кръвна група 0

В случая, шансът е по-голям да е  КГ на таткото, но това наистина не зависи от това дали момчетата наследяват групата на майката или бащата. Дано обясних ясно Hug

Целувки на всички и чакаме преглеждащите се да се включат с добри новини!

# 64
  • Варна
  • Мнения: 187
В такъв случай ако и двамата родители са с една и съща кръвна група и резус фактор, то означава че и детето ще е с такава! Има ли наследствена обремененост от баби, дядовци?

# 65
  • София
  • Мнения: 104
Малко късно, но все още не на патерици - честит имен ден на всички празнуващи и най-вече на нашата La Fee   bouquet
Днес много бебоци май си показаха пола - честито и на техните майчета - няма да съм поименна, че докато прочетох и забравих, надявам се ми е простено.
Хубава седмица на всички и само хубави резултати от прегледите да споделяте Hug

# 66
  • Мнения: 96
В такъв случай ако и двамата родители са с една и съща кръвна група и резус фактор, то означава че и детето ще е с такава! Има ли наследствена обремененост от баби, дядовци?


Не, не е задължително !

Варианти има много: например родителите са с КГ А , но А може да бъде в следните варианти: А1А1, А10, А2А2 А20.
В тези случаи за да бъде детето с КГ на родителите, трябва те двамата да имат абсолютно една и съща група напр А1А1 или А2А2. Ако имат варианта А10 или А20 шансът е 25% да е с 00.
Същото важи и за КГ В (там също В1 и В2)
При АВ е вариантите са подобни.

Единствения случай, при който родители и деца са с еднаква КГ е 00.
Унаследяването от баби и дядовци не е в прекия смисъл на унаследяване - т.е има го дотолкова, доколкото подсказва възможните комбинации. Напр ако в двете семейства няма човек с КГ В, то и при следващите поколения няма откъде да се появи.

Резус фактора се унаследява също доминантно рецесивно, като доминантен фенотип е Rh+ спрямо Rh -. Т.е. за да се унаследи отрицателен фактор е необходимо двамата родители да имат този рецесивен алел напр Dd или dd.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 187
Като цяло определянето на КГ ми прозвуча доста сложничко....но поне горе-долу си обясних, защо след като майка ми и баща ми твърдят че са А, аз съм 0+ Confused
Много благодаря за разяснението Lassi   bouquet

# 68
  • Мнения: 5
Здравейте и в новата темичка момичета!
Честит празник на всички празнуващи. Аз днес щях да се запътвам към плажа, но с това Илинденско поверие май ще пропусна...  Rolling Eyes
Честито на всички майчета, разбрали пола на бебока - от опит знам, че е много вълнуващо... : Peace
Да си кажа пак за моя мъник, ча ако може да изляза на страничката с бремелинките: Първа бременност - 29 г., мъж ще е /в събота си показа всичко.../, от Варна - термин 30.12.
Благодаря предварително! Hug

# 69
  • Мнения: 6
Embarassed Благодаря момичета !!!
Толкова сте мили и внимателни  Hug
Трогната съм!  Heart Eyes

Collibri , не го мисли толкова този преглед.
Нали интуицията ти подсказва, че всичко ще бъде ОК !
А и твоят малък Дими е голям борец ( и победител) !  Hug

limonkata , Честити сини гащи и на теб !!! Мислите ли за име вече?
Ми аз съм се спрала или на Росен като наш тати или на ХристиЯН/АН как мислите че се чудя и аз живи и здрави има време де ама... Харесват ли ви ама честно Приемам предложения... И понеже се чудихме ако си дойде пук с името на някой празник то през декември не са малко ама... Давайте идеи...

# 70
  • Мнения: 92
Здравейте бъдещи мамчета!Честит празник на нашата Фея!Жива и здрава и декември да гушка пухкаво бебче! ЧЕСТИТО на новоразкрилите се бебчета. Аз пак да помоля някой да ми сложи синьото щъркелче, когато има време Hug 
Тини добре дошла при нас, ще видиш много сме готини!

# 71
  • Варна
  • Мнения: 187
Ох момичета, за имената и аз съм страшно объркана! Никое не ми се струва подходящо, на мен много ми харесва Марина или на таткото Никол или Николай. Все си мисля че трябва да си има официален имен ден, да не е някакво поамериканчено или заимствано от някоя сапунка.....Да може и на галено да му се вика....все ми се струва, това не става, онова не е подходящо. Мамите които имат вече деца, кога решите окончателно какво ще е името или в последния момент?????????

# 72
  • Мнения: 1 745
Аз имах име за момче-Мартин,но за момиче... newsm78 Не съм и мислила,но за малката едва го измислихме с мъжа ми,а сега  не знам! Mr. GreenАма да стигнем до края,пък без име няма да остане нито едно бонбонче! Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 448
Благородно завиждам на всички узнали пола на бебето.Аз се надявам на следващата фетална (средата на август) да разбера и моето бебче какво е.Колкото повече наближава прегледа толко по-нетърпелива ставам.Ужасно много искаме момиче, въпреки че и момчето е добре дошло.
Относно имената нищо не ме грабва така както си мисля, че би трябвало.Хем искам да не е някое често срещано, хем не ща някое извъртяно.Преди да забременея все си мислех, че ако имам момиче някой ден ще се казва Кристин- на баща си, той е Красимир.Сега обаче не ми харесва.После беше Марина, Вяра, Адриана...но никое не е "нашето" име.За момче много ми харесва Габриел, но как ще му казваме на галено newsm78 Освен Габи, а за голям мъж не мисля че е подходящо.Исках Кристиян, но племенника ми носи това име.После Борис...през две седмици е нещо ново, до декември ехееее колко вода ще изтече  LaughingДържа обаче да има "р" в името, защото е много звучно, а и тримата с мъжа ми и сина ми имаме тази буквичка в имената си.

П.П. най-накрая и аз качих снимки в албумчето.

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 17:41 от Rumito

# 74
  • Мнения: 689
Здравейте всички  Hug
Първо честит имен ден на нашата именичка, жива и здрава и много щастлива   bouquet
Честито на Лимонката за хубавите резултати и за малкото момче  Hug
Добре дошли на всички нови мамета Hug
А за името на дъщеря ми бяхме го измислили предварително и то само за момиче, а сега живот и здраве ще е Иван на баща си и моя баща.
Лека вечер и спокойна

Общи условия

Активация на акаунт