Зелени подправки през зимата

  • 2 877
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Нарязвам на ситничко и слагам във формичките за лед, сипвам водичка и  кубчетата със зеленийките са готови.Така замразявам и моркови и чушки също.

Значи се слага вода. Ясно Party

Една питанка? Предполагам, че са нужни доста формички за лед, след замръзяването, кубчетата вадиш ли ги от формичката?
Дали ги слагаш в торбички или други кутии ?

# 16
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Една питанка? Предполагам, че са нужни доста формички за лед, след замръзяването, кубчетата вадиш ли ги от формичката?
Дали ги слагаш в торбички или други кутии ?
Цитат
Въпросът не е към мен, но ако позволиш, аз имам опит  chef и ще ти  отговоря. Та значи така: аз не замръзявам във  формички, защото ми се вижда по-голяма играчка,  а мия зеленийките и хубаво изтърсквам, след това режа и напъхвам в полиетиленови торбички, които не натъпквам, а по-скоро разплесквам на дебелина 2 см. През зимата вадя торбичката, отчупвам си колкото ми трябва и отново вътре на студено.

# 17
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
аз сложих преди 1 месец копър и магданоз в торбички,
но ми се струва ,че  става един такъв "разкашкан"  Sad    , спец. за магданоза Копъра още не съм видяла на какво е станал.  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 187
Една питанка? Предполагам, че са нужни доста формички за лед, след замръзяването, кубчетата вадиш ли ги от формичката?
Дали ги слагаш в торбички или други кутии ?

Слагам ги в тези пластмасовите формички за лед, които си вървят с хладилника, и като се замръзят ги изваждам и ги слагам в пликчета.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
...... и ги слагам в пликчета.

И аз така си помислих. Wink

....... а по-скоро разплесквам на дебелина 2 см. През зимата вадя торбичката, отчупвам си колкото ми трябва и отново вътре на студено.

И това е вариянт Hug

# 20
  • Мнения: 5 299
Добре измити и подсушени всички зеленийки ги нарязвам на ситно и ги слагам в отделни кутийки/тези от маргарин или сладолед вършат идеялна работа!/.Цяла зима от тях ползвам и не си губят вкуса!

Само, че ги поръсвам със сол. Grinning

# 21
  • Мнения: 2 952
Майка  си слага от лятото  във  фризера нарязан  на ситно в найлонови плик4ета малки за по 1  готвене магданоз със морков и 4ушка ....  , може само магданоз ....като пресен е после...супер е.

Общи условия

Активация на акаунт