На море и планина,все съм с ПЛЕТКА в ръка

  • 36 177
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 608
тити, попаднах на едно описание на КРИВУНДЕЛА
В момента плета двулицев шал - от двете страни е лицева плетка.
А плетката се получава така:
1-ви ред  -   1оп. бр., 1 л. бр.
2-ри ред  -   1 л. бр., 1 неизплетена, която вземам като опакова
3-ти ред  -   1 неизплетена бр., 1 л. бр.

Повтарят се 2-ри и 3-ти ред, като последните (крайни) бримки от двете страни на плетивото, изплитам като  лицеви превити (или усукани)

Тази плетка всъщност се използва за биета, в които се слагат ластици, като в последният ред бримките се разделят през една на две отделни куки, в средата се полага ластика, който се зашива в краищата за плетивото.
Накрая, последният ред се завършва като се вземат по една бримка от двете игли, а с трета се плете завършващия ред.
Преди да го завършиш може да разделиш плетивото на две куки, бродираш буквите като обратната им страна да остане отвътре на шала.
Смятам, че така ще се получи по-добре.

дали ти върши работа?


Силви, роклята е чудесна!
Кики_ник страхотни маратонки! Може ли описание?
ac.mari и аз съм на вълна терлички. Ще ги пробвам тези.
Мира21, интересна пелена, можеш ли да пуснеш схема?

# 256
  • Мнения: 9 912
благодаря ти, и тази знам, но е твърде дебела.
реших си проблема, като се отказах от двулицева плетка Simple Smile

два дни ровя за нещо интересно, подходящо за бял еделвайс фроте и нищо не си харесвам никъде....освен онази жилетка с цветчета от ирландското вязание  Laughing

# 257
  • Мнения: 328
Здравейте момичета!
Първо да попитам дали приемате нови членове?
Днес купих прежда за пуловерче или жилетка за малката - тя е на 6 години. Не мога обаче да избера модел.
Добре дошла!  Peace Винаги приемаме нови членове. Ето  малко идеи за жилетки, а също може да разгледаш и в библиотеката, на първата страница


Искам да си излета едно пончо, но ми трябва модел на плетка.


пончо на две игли и на една кука


силви роклята ти е страхотна, разгледах ти галерията в пикаса, ирландските ти блузки са невероятни  newsm51

# 258
  • Мнения: 411
на по4ивка хубаво е знам
да си с плет4ицата там

отивам аз на планина,
но с превързана ръка.

и кажете ми тогаз
как да не завиждам аз

за изпипаните красоти
която всяка тук твори.

извинявайте,4е нахълтах така явно ме ухапа ку4ето

# 259
  • Мнения: 0
steffi k, kotkaaa - стига да имате време да се ровите в библиотеката, ще намерите доста интересни неща.  atwork Иначе - добре дошли и от мен  Grinning

# 260
  • Мнения: 3 550
BIZCOCHO, не си нахълтала! Ти си част от колектива и чакаме отново да покажеш нещо.
Силви, моите поздравления и възхищение от новата ти рокля. Ще чакам с нетърпение да видя и недовършените.
Привет на новодошлите и от мен!

Започнах да плета елече "Жулиета" на две игли, каквото навремето показа тук MARIANKOVA (къде се загуби тази жена?) и вълнено палтенце на кука. Приятно е да се разнообразява така човек.

# 261
  • Мнения: 440
Препоръчвам за детските модели тези, има доста описания, обяснение и схеми http://club.osinka.ru/topic-54655?&start=0

# 262
  • Мнения: 223
Благодаря ви момичета! Аз харесах една блузка от библиотеката, с цветенца, които допълнително се правят на една игла. Иначе вече направих половината гръб. Simple Smile
Харесах модел и за жилетка и потниче на една игла и след блузката мисля да се захвана с тях. Но този път първо ще избера модела, после ще купувам преждата..
Успех на всички!  bouquet  bouquet  bouquet

# 263
  • Мнения: 6
Здравейте сръчни ръчички. От много време следя темите и се наслаждавам на творенията Ви. Големи красоти майсторите. Днес си купих прежда за детска жилетка. Харесала съм си тази плетка http://media.snimka.bg/3896/014046563.jpg. Чудя се дали някой може да ми помогне да я разгадая?

# 264
  • Мнения: 373

Мира21, интересна пелена, можеш ли да пуснеш схема?


Ами схема няма. Модели си крада най-вече от youtube, където видях и клипчето с тази пелена. Супер елементарна е. Ето го клипчето: Peace
пеленка на едно кука

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 133
Добро утро момичета1
По едно силно кафе да ви предложа

Започнах  Grinning маратонки по едно клипче от нета,стискайте палци да станат
Весел ден ви желая.

# 266
  • в баира
  • Мнения: 861
Малко пообрах остатъци в едно чанте:

# 267
  • Мнения: 0
Остатъци, ама е станало супер чанте  Grinning

# 268
  • Мнения: 3 550
Браво, ще си я носиш с полата и топа.  Grinning

# 269
  • в баира
  • Мнения: 861
Браво, ще си я носиш с полата и топа.  Grinning
Точно от тях са остатъците.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт