На море и планина,все съм с ПЛЕТКА в ръка

  • 36 175
  • 306
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 17 596
Бонбон си поръчах за шамонито, дето се оказа, че е на немски и ще чака превод - но има само чисти цветове, не и меланжи.
Влязох в сайта на Кардена (благодаря, Стейси), но самия сайт не е... изпипан - от него излиза, че тази Аляска или не я произвеждат, или я има само в червено като за мартеници - такъв точно червен цвят изобщо не харесвам - и са производители, едва ли продават на дребно, а онлайн поръчки няма изобщо...

Мисля, че Арт Мама харесва всякакви естествени материали и комбинации между тях - за различни случаи / сезони, но да не са частично смесени с изкуствени материи - примерно ако е вълна, смесена с нещо, да е с памук (предполагам, или друго подходящо), не с ПАН или др. подобно.

# 76
  • Мнения: 1 172
Amelly, просто ги сканирай!

Сигурно е просто за този,който има скенер Simple Smile, но аз имам само фотоапарат и,да ме извинят колежките с момченца, няма да тръгна в тия жеги по книжарници да търся кой ще ми направи услугата да ги сканира.
Стейси,ако имаш къде да сканираш, ще ти дам списанието или поне да си ги преснимаш за себе си.

# 77
  • Мнения: 3 550
Амели, благодаря, ще се уговорим. Нямам къде да сканирам, но може би додофит има, щом предлага.
Кати, видях, че Аляската също съдържа вълна, така че не става за теб.
арт мама, гледам, че вени вече ти е отговорила. Коприната на М и ПС всъщност е 100% вискоза, но те така я наричат. Дебелината им е 370 м на 100 гр. Статекс също имат вискоза 100% с дебелина 220 м на 100 гр. Аз дълго бях резервирана към нея, но наскоро прочетох някъде, че вискозата е естествен материал (дървесина), но обработена по химичен път. Ако има химици сред нас, нека да ни простят невежеството и да се намесят компетентно.  Grinning

Някой има ли схема на онази пъстра чантичка-пеперудка, която тук дори беше показана изплетена?

# 78
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Хич ме няма в химията, но отворих бумагите и ето какво пише:
"Визкозните влакна са хидратцелулозни, получени от целулозен ксентогенат със следваща регенерация на целулозата. Основните суровини за тяхното получаване са дървесната целулоза и късите памучни влакна (лимтер и пух), които не намират приложение в текстилната промишленост."
По туй което разбрах Steisi e права. Peace
На който му е интересно как точно се получават вискозните влакна мога и още да цитирам.
Мен зверски ме боли рамото и дясната ми ръка е неизползваема за почти всичко. Незнам как точно се прецаках, но много ме боли и не мога нито да плета нито да шия само да вися във форума мога  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 328
Здравейте!   bouquet
Много се радвам че потничето ми се е харесало, по-принцип много се притеснявам да показвам какво съм сътворила, даже до сега не съм обличала нито едно от плетените ми неща, пуст срам.  Blush

Сега имам една дилема и моля за помощ. Искам да си изплета лятна рокля на една кука и се чудя между тези две прежди: кайро на статекс и фроте на М и ПС Габрово,
 като цена в момента кайрото е много съблазнително, но не знам дали е подходящо за лятото.  newsm78 Едно малко тъпо въпросче, за някой предполагам, какво значат метрите отбелязани на етикета на преждата? Аз си мисля че определят дебелината на преждата,  Rolling Eyes поправете ме ако греша.

Потничето което показах е плетено от yarnart pearl 100% вискоза 90g 270m, продавачката я нарече коприна и каза че е от естествен материал. На мен лично на допир не ми допада много, но може би защото не съм свикнала, до сега само с памучни прежди съм плела.

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 12:13 от pepito21

# 80
  • Мнения: 2
pepito и на мен ми харесва потничето   bouquet,но също така ми хареса черната ти пола.Може ли да споделиш схемата по която си е плела?

# 81
  • Мнения: 1 523
Честит рожден ден на Летящата крава!


тити,честит рожден ден на порасналия ти малчуган! baloni

Бързо решаване на здравословните проблеми на Мимиту!

# 82
  • Мнения: 197
pepito21 , според мен метрите са просто дължината, тоест например в 100 грама кълбо са навити например 380 метра, по това колко метра има на сто грама, опитната плетачка може да определи доколко наплита, тоест горе - долу колко прежда ще отиде за даден модел  Blush
Ако греша, моля да ме поправите...
Искам да попитам, някой знае ли, това Кайро номер 3 черно ли е или тъмно - синьо?  Thinking
Винаги имам проблем , когато поръчвам прежди онлайн, когато дойдат се оказва, че цветът съвсем не е този , който съм искала  Sad И тъй като са с наложен платеж, откривам това, чак когато разопаковам пакета, доста неприятно! Sad

# 83
  • Мнения: 328
Може ли да споделиш схемата по която си е плела?

Това е схемата от един руски сайт, имам и четрите схеми по-отделно май беше от пикаса не помня, ако имаш проблем с разчитането на  тази ще кача и другите
http://crochet.korabel.net/modely_out/Ubki/picture23.php

pepito21 , според мен метрите са просто дължината, тоест например в 100 грама кълбо са навити например 380 метра, по това колко метра има на сто грама, опитната плетачка може да определи доколко наплита, тоест горе - долу колко прежда ще отиде за даден модел  Blush
Ако греша, моля да ме поправите...
Nightwish явно много съм се заблудила  Embarassed според мен си много права  Peace
и мен много ме притеснява какъв цвят ще получа като поръчам онлайн, на снимките в каталога изглеждат хубави, а в крайна сметка... получаваме не това което сме си мислили че ще получим  Sad

 bdbaloni  на Летящата крава и от мен!
 чудя се къде се загуби, гледала съм страхотните красоти които е показвала, липсваш ни

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 12:43 от pepito21

# 84
  • София
  • Мнения: 17 596
Амели, благодаря, ще се уговорим. Нямам къде да сканирам, но може би додофит има, щом предлага.
Кати, видях, че Аляската също съдържа вълна, така че не става за теб.
арт мама, гледам, че вени вече ти е отговорила. Коприната на М и ПС всъщност е 100% вискоза, но те така я наричат. Дебелината им е 370 м на 100 гр. Статекс също имат вискоза 100% с дебелина 220 м на 100 гр. Аз дълго бях резервирана към нея, но наскоро прочетох някъде, че вискозата е естествен материал (дървесина), но обработена по химичен път. Ако има химици сред нас, нека да ни простят невежеството и да се намесят компетентно.  Grinning

Някой има ли схема на онази пъстра чантичка-пеперудка, която тук дори беше показана изплетена?

Аз съм сгрешила - за Алпака ставаше дума.

Аз съм химик, но че вискозна коприна се прави от дървесина научих тук от Арт Мама - срам, но никога не съм учила органична технология. Нито неорганична... теоретик съм.


doci, бързо да се оправя рамото!

# 85
  • Мнения: 3 550
Честит рожден ден на Летящата крава и от мен!  bouquet
Честит рожден ден на тити-ния син!  Да расте здрав и умен за радост на всички ви! Hug
пепито, последно се видяхме на конкурса на Коутс и каза, че има много поръчки за плетене, а същевременно с това се явява на изпити. Каза, че ни отваря линковете, но няма време да пише.
Nightwish, на твое място бих им писала е-мейл с молба за уточнение.
Доци, от плетаческа преумора ли те боли рамото? Бързо възстановяване!

# 86
  • Севлиево
  • Мнения: 491
За съжаление не Steisi, от игри с детето е - като играя повече от него  Blush. Подозирам че разтегнах нещо с една по-тежка топка и за това се получи. Много е кофти и на никого не го пожелавам, че няма и кой да помага с детето, но ще видя да си купя нещо за мазане.
Честито на всички рожденници днес   bouquet Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 17 596
Едно малко тъпо въпросче, за някой предполагам, какво значат метрите отбелязани на етикета на преждата? Аз си мисля че определят дебелината на преждата,  Rolling Eyes поправете ме ако греша.


pepito21 , според мен метрите са просто дължината, тоест например в 100 грама кълбо са навити например 380 метра, по това колко метра има на сто грама, опитната плетачка може да определи доколко наплита, тоест горе - долу колко прежда ще отиде за даден модел  Blush

Метражът е просто дължината на конеца за 100 (или 50, или каквото е отбелязано на етикета) грама. Очевидно е, че е свързано с дебелината на преждата - и, респ., с това колко наплита.
Представете си... ами, за най- просто, един цилиндър. Да кажем, че е съставен от вещество с плътност 1. В такъв случай радиуса на цилиндъра - с други думи дебелината на преждата ви - ще се определя от sqrt(m/(h{pi})), или, ако говорим за челета с еднакъв грамаж - отнасяме цялото нещо към кг, за по- просто, радиуса ще намалява като квадратен корен  от 1/ дължината. Което не е достатъчно проста функция, за да го сметнете "на пръсти" докато пазарувате, но пък опита води до доста добро "усещане" колко повече / по- малко ще отиде за дадена плетка. Не знам, аз лично не го умея - уви - просто гледам да взема повече - на принципа "за да стигне, трябва да остане", а после събирам разни остатъци в една дреха от кончета... Иначе трябва да се държи сметка за, от една страна, по- голямата дължина и, от друга, по- тънките куки.

ПП
Аз май все съм получавала като цвят точно това, което съм поръчала...

# 88
  • София
  • Мнения: 17 596
За съжаление не Steisi, от игри с детето е - като играя повече от него  Blush. Подозирам че разтегнах нещо с една по-тежка топка и за това се получи. Много е кофти и на никого не го пожелавам, че няма и кой да помага с детето, но ще видя да си купя нещо за мазане.
Честито на всички рожденници днес   bouquet Hug


Отиди на лекар.
Мога да си представя цветно и в подробности колко точно ти е трудно да отидеш изобщо на лекар - ти, не детето, а още по- малко - на физиотерапия... но все пак това ми е най- искрен и горещо препоръчван съвет. Възстановявала съм се от травми и с, и без физиотерапия... и с навременна, и със закъсняла... фии... какво да ти кажа - глезените ми, които си се оправяха сами, още болят при всяко макар и минимално натоварване. Ръката, която водих на процедури, макар, че беше пресилена в много по- късна възраст - и би следвало по- трудно да се възстанови - изобщо не помня... буквално. Сега като се замислих, логично е да е била дясната, понеже съм деснячка, а получих проблема при зидарски дейности - но до толкова, не усещам нищо.

# 89
  • Севлиево
  • Мнения: 491
katiABV от една порода сме с тебе. Не мога да мръдна никъде без детето, освен мъжа ми ако го гледа.
Но щях да казвам напред че 3 на Кайрото е черно със сигурност - поръчвала съм го. Peace

Общи условия

Активация на акаунт