22 Соу

  • 36 511
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
За униформите аз питах настоятелно, защото при мен /с 2 деца/ би следвало да купя поне от всичко по 4 бр. и това е абсолютен минимум, ако ще се носят всеки ден в комплект и то при положение, че съм съгласна ежедневно да пера и да гладя униформи! Отговориха ми, че на 15.09.2010 класният ръководител ще ни каже подробности, но е обсъждан вариант да се носи всеки ден ЕЛЕМЕНТ ОТ УНИФОРМАТА. И като пример ми дадоха, че дечицата много "умело" комбинирали дънкови бермуди с риза от униформата, друга ризка - с вратовръзка и т.н. Дано да е така, защото иначе освен финансовата страна проблем е, според мен, че тези униформи не са най-подходящите за високи температури на въздуха. Особено панталонът е от сравнително дебел плат и не си представям как ще се чувстват децата в топлите дни. А фирмата, която е ангажирана с ушиване на униформите предлага и аксесоари - примерно, шапки с козирка и значки. И все си мисля, че можем ние, новите родители, да се преборим да има поне значки, които ще рещат проблема, ако се изисква носене на елемент! Една значка се закача на всяка дреха и отново имаме отличителен белег на училището... А комплектът нека си остане за празнични поводи, за случаи, в които наистина трябва да се отличат учениците от 22 СОУ.
*
Тази година, на практика, униформите не са били задължителни. Познаваме деца от 22-ро, които даже още не са ги закупили.

С лека модификация /на мъжката риза/ ето ги: http://osmi-a-class-22ro.webnode.com/uniformi/

# 16
  • Мнения: 6 031
Тази година редовни в носенето на униформата бяха...първи клас.  Laughing
Големите действително ходеха или с риза от униформата, или с пуловера без ръкави.

Аз бяз купила на детето тъмно кафяви джинси и допълнително бели ризи с които ходеше.
Униформата сме я обличали за тържествени случаи.

# 17
  • Мнения: 18
На сайта на училището са публикували информация, че осмокласниците първия срок ще бъдат първа смяна, а втория - втора. Albenadz не са лоши униформите, на мен ми харесват, но наистина да ходят всеки ден с тях няма да е много удачно. Добър е варианта с ЕЛЕМЕНТ ОТ УНИФОРМАТА. А казаха ли ви дали първия учебен ден трябва да са с униформи?

# 18
  • Мнения: 9
Здравейте всички - приятно ми е, аз съм мама на момче, което тази година ще бъде 8в. клас в 22-ро СОУ.
По въпроса за униформите, на мен също бе отговорено,че класната на 15.09. ще уточни,а също и да не бързаме,защото вероятно от фирмата ще идват да взимат мерки на децата на място.
 Ще ми бъде приятно да се запознаем. Wink

# 19
  • Мнения: 14
здравейте, и моето момиче ще е в 22 ро, 8д. Приятно ми е да се запознаем! Peace

# 20
  • Мнения: 2
Здравейте , аз също съм майка на момиче прието в 22 СОУ в 8в клас и съм много доволна , защото за това училище съм чувала само добри отзиви.

# 21
  • Мнения: 14
е ... започнахме да се събираме малко по малко. Виждам, че класовете са доста шарени, т.е. и момчета, и момичета. Мойта се притесняваше, че ще са само девойки. Thinking

# 22
  • Мнения: 18
аз като записвах дъщеря ми, жената която приемаше документите ми каза, че вече  имало записан "ЕДИН" младеж в класа и че  като цяло паралелките там са повече "женски". Няма лошо, затова пък младежите ще са на почит bowuu

# 23
  • Мнения: 9
Ние със сина ми като се записвахме, попитахме още колко момчета има в класа.Отговориха ни - с него стават трима / това е за 8-в /. Grinning Даже имаше голяма смешка -аз питам, а един господин /преподавател/ там в комисията изведнъж ми направи забележка, аз да уча ли съм дошла или да питам за момчета  Hug Хаха, като му казах, че съм майката настана голям смях ..........

# 24
  • Мнения: 505
Моето дете е в 22ро, но вече ще е втори клас. Относно униформите - доста скъпи и некачествени за съжаление. Пуловерчето и панталона, след първото пране, вече не са същите...
За училището - и аз съм чувала много противоречиви мнения, за мене е добро, дъщеря ми ще е първи клас пак там сега наесен.

# 25
  • Мнения: 18
Ние със сина ми като се записвахме, попитахме още колко момчета има в класа.Отговориха ни - с него стават трима / това е за 8-в /. Grinning Даже имаше голяма смешка -аз питам, а един господин /преподавател/ там в комисията изведнъж ми направи забележка, аз да уча ли съм дошла или да питам за момчета  Hug Хаха, като му казах, че съм майката настана голям смях ..........

това означава, че изглеждате като бъдеща осмокласничка! Поздравления! newsm10

# 26
  • Мнения: 4 204
Здравейте!
Разбирам, че се събират основно майчета на 8класници, но и аз ще хвърлям по 1 око тук.Имам син , който завърши 1 клас . Самата аз съм завършила 22-ро. Нещата не са същите като едно време, но в общи линии съм с добри впечатления от училището.
Гледам, че обсъждате униформите. Мими е права, че миналата година само 1класниците си ги носеха редовно. Аз съм ЗА да си ги носят. Поръчахме от английски сайт бели ризки, панталонче, ще вземе и пуловерче без ръкавче.Там цените са направо смешни. Хареса ми идеята да имат значки, защото с тези зашити емблеми е по-кофти. Ако си имат значки, които да могат да сменят по дрешките ще е практично.

# 27
  • Мнения: 21
Здравейте,

ние ще сме първи клас, gerka може ли да ми кажеш от кой сайт сте си поръчали униформите?

Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 6 031
Здравейте,

ние ще сме първи клас, gerka може ли да ми кажеш от кой сайт сте си поръчали униформите?

Благодаря предварително!

Не съм Гери, но да кажа, че униформите се закупуват от фирмата, която има сключен договор с училището за униформи.
Доста от майките допълнително си поръчват от английски/например/ сайтове допълнително ризи, панталони и др.
Но...униформа с емблемите само от ТУК

Последна редакция: вт, 13 юли 2010, 16:00 от мими.ива

# 29
  • Мнения: 4 204
Миме, не го знаех този сайт- за училищните ни униформи.
Ммимс, аз поръчвам от George,виж раздела  school uniforms.
http://direct.asda.com/george/kid-s-clothing/schoolwear/sweatshi … 6,default,pd.html
Вярно, че училищните ризки са с кафяв кант, а аз взимам чисто бели, но не мога да си позволя няколко ката униформи за 89лв от българския производител.

Общи условия

Активация на акаунт