Отчет на набор 2003!

  • 21 471
  • 427
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187
Ели е родена на 20.01.2003г.В момента е висока 92см. и тежи 12кг. На година и пет месеца махнахме памперса и денем и нощем.Вечер заспива около 22-22:30 часа, сутрин се събужда между8:30-9:30, след обяд спи по 2-3 часа, а понякога и по-малко.Яде вече всичко, а също и сама вече похапва, но понякога не иска и се мръщи иска аз да я храня.Всичко говори, много е общителна, бързо се адаптира към всичко и постоянно задава въпроси .Много обича да играе с по-големите каки.Скоро ще тръгва на ясла и дано бързо да свикне.
Целувки на всички наборчета от нас!    love001

# 16
  • Мнения: 597
благодаря ви че се отзовахте момичета!

# 17
  • Мнения: 687
Хайде и  ние да се запишем  Simple Smile
Румен е на година и девет месеца (почти и десет вече). Висок е 93 см. и тежи около 15 кг. Като визия минава за по-голям, но само до там  Grinning
Речникът му се свежда до: мама, тати, баба, дядо и бау-бау. Всичко друго е а-а-а, ъ-ъ-ъ и безброй бръщолевения на разбираем само за него и от части за мен език. Не ми дава да го храня, иска сам. Голяма веселба е, особено ако яде супа Simple Smile
Биберона махнахме преди около 3-4 месеца, но за памперса и дума не може да става. Не че и аз му давам зор де Simple Smile
И ние от скоро сме в периода на безкрайното мрънкане, тръшкане и реване. Големи изпълнения са по площадките, та гледам да посещаваме по-безлюдни паркове. Тя по принцип и зодията си му такава, та никога не е бил от спокойните е мирни деца, но сега е нещо невиждано...
И той е фен на всякакви коли, камиони и най-вече багери. Гледаме си ги на живо, докато прекопават парка и отделно в къщи сме зарити с подобни Simple Smile
На тема ядене нямаме проблеми (почти). Като е на кеф яде от всичко и то порядъчни количества. Като не му се яде обаче (което е рядкост) минава само с краставица и кисело мляко примерно. Много обича плодове, хит сега е гроздето. Яде го в промишлени количества и не ме питайте какъв е резултатът в памперса  Laughing
От няколко месеца спи доста добре, за разлика от първата година от живота си. Вечер си ляга между 20:30 и 21:30 и става сутрин между 7 и 8. На обяд спи около 2 1/2 - 3 часа.
За сега не сме на ясла, а и по принцип не ми се иска да го давам. Гласим се направо за градина догодина, ако не ни мине котка път и ако преживеем зимата разбира се. А каква зима ни чака... не ми се мисли просто  Crazy
Толкова от нас, че май дългичко стана.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Вики е на 1 год. 10 мес.
Ходим на ясла, хвалят я, всичко си изяждала (за разлика от вкъщи), заспивала без биба (вкъщи нощем със), казвала, когато й се пиша (вкъщи, слава богу, също казва).
Мерки не знам, на 2 години като станем - тогава.
Знае много думи, опитва се и словосъчетания да навързва.

# 19
  • Мнения: 3 479
Здравейте и от мен.
Матей е роден на 15.12.2003 г, висок е 90 см, тежи 13 кг. Според мен си е още в бебешка възраст. Носи памперс, за гърне не иска и да чуе, даже и за малко не сяда в него. Приспиваме се с биба, вечер пием мляко от шише с биберон. В повечето случаи спи спокойно. Вечер заспива ок.22-22.30, сутрин става около 8.00 ч, а следобяд спи поне по два часа и половина, но се случва и до четири да стигне (както днес например).
Речникът ни се състои от следните думи: мама, тати, гол, дай, кокче (за сокче), ку (за куче и котка), така (трамвай и други превозни средства), вакче (влакче). От няколко дни може да казва името на батко си и с удоволствие му подвиква: Пепе или Пепи и докато батко му не му обърне внимание не спира. Много обича да си играе с всякакви коли, камиони и прочие превозни средства, както и да бута разни детски играчки. А най-любими от всички са му кукленските колички. Laughing Като се появи на площадката някое момиченце с количка, направо се разтреперва от желание да играе с нея и гледа как да я докопа, а хване ли я - гордо бута количката и може да обикаля и един час с нея без да се сети за нищо друго.
Много обича да си играе с деца. Винаги се насочва да играе там където има поне 2-3 деца. Ако на люлката, пързалката или в пясъчника няма деца, се завъртва за минута две и иска да си ходим. Обаче ако има деца седи кротко и си играе с тях. Е, понякога има и сблъсъци за играчките, но по-скоро е отстъпчив. Не е от най-палавите, не е и от най-кротките, по-скоро някъде посредата. Случва се и да се инати, да блъска и да тръшка, както и да ни замеря с колички. Засега се справям с обяснения или по-строг тон, или силно стисване на ръката, ако се налага да бъде преместен или отведен. Общо взето е приветлив и много лъчезарен. Напоследък е голям артист и манипулатор. Ако не получи това, което иска започва демонстративно да се тръшка и да плаче, като внимава дали ще му обърнем внимание Grinning. Много е сладък и като не се впечатлим, престава да се инати и става сговорчив.
Ами това е от нас засега.
Много поздрави на всички наборчета Hug

# 20
  • Мнения: 4 390

Велина е родена на 08.04.2003 г., висока е 89 см и тежи 10.400. Носи памперс все още, иска да използва гърнето, но с гащите.... Смуче си ожесточено пръста, поради което сега нокътя на левия палец се отлепва и ще падне. Cry
Нощем спи спокойно принципно, като изключвам един - два пъти будене да пие водичка.
Понякога има кошмари, тогава плаче, стене, говори. Слава Богу, че не са често явление.
Сутрин става рано, закусва и ляга отново да спи. На обяд спи по 3-4 часа.
Говори много свободно, използва правилно времената, за разлика от родовете. Grinning (Тати е гола, кака няма го).Има си и кодови думи, които само аз й разбирам, но затова си има преводач.
Мързи я да ходи, иска да я нося, от което ръцете ми започнаха да изтръпват.
Кукленската количка, колелото и тебеширите са хит в момента.
Харесва момчетата и категорично отказва да играе с малки момиченца.
Има си любимци и си го показва ясно.
Много обича животни и им се радва искрено и от сърце.
От 7-ми ще ходи на ясла. Надявам се да й хареса.
Инат. Инат. Инат. Инат.
Прояде. До скоро караше почти на фотосинтеза, което много ме тревожеше.
Сега смята, че ако не се храни, няма да порасне достатъчно, за да стане ученичка и явно това я мотивира да започне да яде.
Обича много плодове, пържена филия с мед или сладко, казанлъшки понички, скумрия на скара, ориз и супа топчета.
Гальовна и нежна е. Нощем спейки ме прегръща, целува и ми напомня, че ме обича с думите - Тити ного бича мама Диди. GrinningМила картинка. Heart Eyes


# 21
  • Мнения: 597
Влади вече се научи да си казва-има ако или Влади се изпиша,ама за съжаление го казва при свършен факт Sad
Но,аз не се отчайвам-няма ненаучен човек,така че и ние ще се похвалим един ден-живот и здраве.
Влади сега е ваканция,гледа се с деди по мъжки вкъщи и до 15.09 трябва пак да тръгнем на ясла-сутринта ме пита къде са дечицата и ми каза,че му липсва гадината:))))
Успех на всички новобранчета в яслата!

# 22
  • sofia
  • Мнения: 8 938
........-сутринта ме пита къде са дечицата и ми каза,че му липсва гадината:))))
Успех на всички новобранчета в яслата!
Мерси, мерси за пожеланието Hug Heart Eyes......как и аз чакам този момент Crazy с желание да ходи....

# 23
  • Мнения: 217
Хайде и аз да се отчета
Ели е родена на 27.05, висока е около 86 см и тежи 11.500 кг (данни от преди 3 месеца). Все още сме с памперс,въпреки че бабите усилено работят по въпроса резултат няма, всичко се върши в гащите...  Thinking. Иначе осъзнава, че е направила нещо нередно и обещава, че ще каже следващия път, но...... до там.... Бибата я махнахме още в началото на пролетта, от раз, без проблем по идеи на мамите от форума с отрязване отпред (макар че тати се беше престарал с отрязването и половината биба липсваше  Rolling Eyes) Вечер си ляга към 22 ч., сутрин става към 8 - 8.30 ч., спокойно си спи, след обяд - от 14 до 16.30-17 ч......Ходи на ясла от миналата есен, но си пореваваше сутрин доста дълго време... Започна да се храни сама две седмици след тръгването на ясла, преди това й помагах, но пак си искаше самичка... Плодове яде всякакви, като напоследък не иска банани, за това пък грозде и диня като види..... няма спиране.... А за салатки да не говорим... Говори много и почти всичко й се разбира и то не само от нас с тати  Wink. Играе си самичка и рядко ме търси, любимото в момента е да строи, да рисува и да четем книжки; много пее песнички, любима й е за "зеленчунците" и "Мила, моя, мамо". Май повече обича да играе с момченцата, а как ги целува........ Embarassed....
  Да са ни живи и здрави и много да ни слушкат мъниците  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 847
Айде и аз макар, че не съм много редовна в писането по принцип - само в шпионирането  Wink
Стела е родена на 10.12.2003, висока е 86 см и тежи 13 кг. Гледаме я вкъщи с бавачка, защото има алергия и все още не яде яйца, краве мляко и телешко. Много е контактна и любознателна, мисля, че на този етап се развива много добре и без ясла. Говори много, с изречения по три и по четири думи. Сега се сещам за "Мамо пъни кофки дада - т.е. заповед на напълня кофичките с вода на плажа, на която ако не се отзова, тя отива на следващия чадър и заповядва на непознатите хора "пъни кофки дада", и "тати купи дие - т.е. тати купи диня". Щом научи какво е "купи".. тати гърбина да му е яка  Laughing
Също така пее, мелодиите ги изкарва много добре, думите разбира се, са само за отбрани.
Кротка е, любимата й игра напоследък е с листове хартия и химикал (даже пастели не признава - пиш кал, та пиш кал - т.е. да пише с химикал).
На гърнето стои спокойно (щото същевременно пиш кал кога по лист, кога по пода Twisted Evil), и си върши работата, НО само ако я улучим. Иначе не казва и това си е. Яде си от всичко, ама най-обича солетки и "мечовци", т.е. Помбер. А също и кашкавал - ако можеше само на това да кара...
Вечер заспива към 8.30-8.45 и спи покойно до към 7.30. През деня спи веднъж по 2 часа. Любимата й играчка е едно голямо телетъби (зеленото, ама тя го е нарекла По), без него не се ляга, не се става - По, та По.
От най-смешните думи се сещам путун - сапун, гибече - гълъбче и гайко-гайко - зайко-байко. Голям зор имахме, докато разберем какво е "паганюни", за което един ден се ревеше вкъщи, а накрая се установи, че е сборна дума за "пързалка и люлка". Знае си имената на приятелчетата от площадката и е много отстъпчива - дава си нещата без протест и като исак да вземе нещо чуждо все ме гледа аз какво ще кажа.
Оххх, нямам търпение да се прибера от работа и да гушшшшкамммм.
Поздрави на всички  Grinning

# 25
  • Мнения: 652
Нашто маймунче навърши две години наскоро и наистина е малка маймунка и голяма хиенка.
Яде всичко, говори много и повтаря - току изтърси некоя фраза като "О, Бодже!"
 или "Ми така ааае!"
Голям инат, но пък е послушен. По-голямо противоречие от това - здраве му кажи!
Лягаше си към 21 и ставаше към 7,30 - винаги! А през нощта се събуждаше и докато не легне при нас не спира да плаче. Промених часа на лягане - 22-23,00, щото почна да не иска да си ляга и няма никаква промяна - нощем се буди, а сутрин става все така в зори.
Памперса е неделима част от облеклото. Много си харесва гащите с мотиви от фауната, но не му пречи да ги цапа редовно. Спрях всички опити и ще пробвам пак след месец. В сем бюджет перото памперси остава твърдо.
Ходи на ясла - не плаче и бързо свикна, но той по принцип е общителен твърде.
Храни се почти сам, както и пие. Обича морето, колите, животните и книгите. Ако има книга, в която са показани и предните нкл неща, не я оставя да падне от ръцете му денонощно и само ходи след някой от нас и вика "Чими, чими" (чети ми).  Има чувство за хумор - като го питаш "какво има на морето?",  хитро усмихнат казва "Моое" (море ще рече).
Умира да се закача, раздава си играчките, та чак ме притеснява с този алтруизъм и щедрост, щото като му се прииска да си играе с камиончето си, пък то е заето, само поглежда и въздиша и си търси друго занимание.
Току що заяви на баща си "Кусно миакото" - Яде кисело мляко и му прави органолептичен анализ.
Мога да се обяснявам до утре, ма досадно ще стане.
Като гледам в крачка сме.

# 26
  • Varna
  • Мнения: 89
Здравейте и от мен !
Моето слънчице се казва Боян - но си вика Боди. Роден е на 15.05.2003 г. Вече от две седмици сме без памперс и си казва- Мамо пуш ! Но за акането първо го прави, а след това казва "Боди ако !" Сега на 07.09 тръгва на ясла и аз като всички майки се притеснявам. Говори много , но някои думички са си само негови и само ние в къщи си го разбираме, Например на вън е - онка,сок- он, вода-бода, колело- колоото. Много е смешен като иска нещо и ме препира - е айде де ! Вечер заспива 20.30-21 часа. спи спокойно но почти всяка вечер идва при нас в леглото и ляга до мен. Не винаги го усещам кога идва.Понякога и батко му който е на 7 г. идва и ляга при баща си.В такива случаи татко им избягва в хола на спокоиствие .
На обяд спим само час,час и половина и в 15 часа сме на линия.
Е стига вече съм писала, че стана много. Ще пиша как ни е понесла яслата на 7 09.

# 27
  • Мнения: 7 821
Да се разпиша и аз  Grinning.
Дани е роден на 09.12 тежи около 13 кг и е висок около 90 см. Говори много и непрекъснато, но Вики помага страшно с упражняването - любимата им игра е "Дани кажи камион, Дани кажи гарга и т.н." и Дани повтаря, а ако каже нещо неправилно баткото е хили от сърце  Grinning. Иначе любимо занимание му е да прави "куто бати"  Wink .
Яде всичко с апетит, почти изцяло сам (давам само супата), пролетта го пуснах на ясла, но за съжаление повечето време беше в къщи болен  Cry , следващата седмица ще опитаме пак. Все още е с памперс и с пръст в уста  Embarassed. Как ще го отказвам от пръсна не знам  newsm78 .
За сега толкова  Wink от нас.

# 28
  • Мнения: 2 839
Много се смях на това `куто бати`  Laughing

Ами за нас какво ... близнаци сме, момчи и момиче, родени на 02.07. Много са различни по темперамент, но и двамата се `водят`, нямам много големи проблеми с възпитанието им.
Стела е много темпераментна, нали е мома  Mr. Green Щурка и викаме, че все нещо лудее. Редовно се смее без причина, или си измисля такава. Примерно вижда дядо си да идва и вика `Дядкаааа` и се олива сама от смях. Георг е точно това което казва shedi - хем инат, хем пък послушен  #Crazy Той е мозъка за белите в къщи, Стела по-често подражава само. Намоменти е нахален, да не кажа нагъл. Прави нещо което знае, че не трябва, обаче ме гледа надуто в очите и изобщо не му пука.
Говорят и двамата еднакво. Подражават си, ако днес единия каже някоя нова дума, веднага и другия почва да я ползва. Преди дни Стела като са затръшка, сочи ДВДто и вика `ажао, ажао`. И аз превъртам всичко през главата си ама не се сещам. После лягаме да спим и пак `ажао`. На другия ден лягаме вечерта и тя пак това ажао. На мен тогава не знам как ми светна, че става дума да оранжевата песничка. Аз не съм я пускала от месеци, бях я забравила, как се е сетила не знам  ooooh! А кото питам Георг какво казва Стела и той: `ми, ажао!`  Mr. Green
На Георг любимото са му колите, крановете, бусовете, абе колкото по-голямо по добре. Като го питаш нещо, независимо на каква тема и не знае какво да отговори, казва `куа`.
Най ми е зор като се карат  Tired Както се целуват и после се скарват. Хапане, скубане  са ни любими  ooooh!
Храненето на Георг е много зор, ама не ми се жалва пак, правили сме го с Шани много пъти  Mr. Green
Стела е 12 кг, 90 см. Георг 10 кг /някой дава ли по-малко  Mr. Green/, 85 см.

# 29
  • Мнения: 229
Здравейте, Наборчета Hug!
Моите моми са родени на 4.07.2003г. Вики е 1 мин., 1 кг. и 1 см. по-голяма от сестра си Михаела. Двете мълчат само докато спят и то не винаги Grinning. Сега са на тема "Защо?". Могат направо да те побъркат ooooh!. Вики много обича да рисува и разглежда книжки, а Хели се занимава основно с това да дразни сестра си. Много са смешни, когато започнат да си говорят и надълго, и широко да си обясняват разни неща. Вики говори повече и напълно разбираемо, даже понякога "превежда", това което казва сестра й, ако е необходимо.
На ясла тръгват на 7.09. Все още през повечето време са с памперси Embarassed. През деня се "мъчим" взимно без памперс, но без особен успех Cry

Общи условия

Активация на акаунт