Августинки 2009 - тема № 52

  • 10 637
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 12 296
Мо72  Hug Мерси за линковете. Определено ще отида да видя възглавницата на място. Да ти кажа не ми изглежда много твърда и стабилна,но може да е от самата снимка...

Напротив доста твърдичка е и реално тъй като е пълна със спела, което са шушулки на вид жито, се вдлъбва съвсем лекичко там където се опираш и остава съвсем стабилна, не като някои меки възглавници. И все пак може би заради позата в която кърма, навик от едновременното кърмене на каките, изобщо не ми е удобна и не я ползвам.

# 271
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
Tina1801 аз ще раждам в окръжна болница Варна.Трябва да си носиш дрешки за бебето.На мен ми казаха за следните неща: по три броя от камизолки,ританки, бодита с къс или без ръкав,чорапки.Разбира се памперси,мокри и сухи кърпички, козметика за бебето.ако имаш други въпроси питай.Стига да мога ще гледам да помогна Simple Smile
Много благодаря за инфото.Викито я раждах в поморие и там не са ми искали дрешки.Добре,че чух от тук ,от там,че се носят дрешки,нямаше да занеса.
И аз не съм купувала нищо,днес гледах ританки и блузки,тънички по 2-3лв.по борсите във Варна.Смятам за болницата такива да взема.
Данче,аз съм Йорданка,но никнейма ми е Тина/сестра ми/,понеже в продължение на 1 година се опитвах да се регистрирам и не успявах,а сестра ми пробва от Испания и успя от първия път.Та аз ползвам нейната парола.Бебчо,какви са тези еднократни пелени,които искат за майките?

# 272
  • Мнения: 1 569
Мо72  Hug Мерси за линковете. Определено ще отида да видя възглавницата на място. Да ти кажа не ми изглежда много твърда и стабилна,но може да е от самата снимка...

Напротив доста твърдичка е и реално тъй като е пълна със спела, което са шушулки на вид жито, се вдлъбва съвсем лекичко там където се опираш и остава съвсем стабилна, не като някои меки възглавници. И все пак може би заради позата в която кърма, навик от едновременното кърмене на каките, изобщо не ми е удобна и не я ползвам.

Просто не ми изглежда достатъчно дебела, да мога добре да се подпра. Но нали казвам, просто ще трябва да я видя и пипна. Аз имам в главата си нещо като тези аеро матраци и възглавници, дето ти приемат формата на тялото, но май от такава материя за кърмене няма възглавници Sad

# 273
  • Мнения: 219
Честити ни нови бебчетааааааа  Hug
Почна се бебевалежа. Ама май вярно ще взе да преносим тия дето сме в началото, макар, че 6-7 август вече доста родиха де.
Тая вечер с малката слязохме пред блока, после отидохме до магазина - и като се прибрахме, така ме сряза от ляво, че едва станах като седнах. Вече и до магазина не мога да ида, ужас.

За пъпчето - вече не помня, как слагах памперса, но докато не падна (на 7-мия ден) мисля, че не слагах отгоре. Ама педиатърката ще ви каже, като дойде, поне при мен така беше, в болницата никой нищо не ми е казвал, дори и за кърменето - нищо.

# 274
  • Мнения: 439
честити следкишчета на
мама Бейб73 с бебче Боян
на мама Лени с бебче Влади
на мама Ами81 с бебче Петър!
Много да сте здравички и скоро да сте си у дома!

Мамчета, бързо възстановяване!


Тина, какви са тези памперси 110бр за 20лв?

Дундла - лекаря да те види, за да предпише точното.

Деси СТр, чувала съм добри отзиви за спиналната, когато си секцио, а за пълната трябва да е добър анестезиолога.

Румик, закачи пердета.

Яна, пъпчето го прибирах  памперса, като падна-почистване след всяка баня със спит, но педиатъра ще ти обясни как става и ще сложи в последствие водоустойчива лепенка. Къпех си го Даниел всяка вечер.

Шайн, радваме се, че успяваш време да ни пишеш. Как сте с бебчо?

От днес, като взех Дани към пет без нещо, сме навън, по сенките. Утре ще е по-топло, та като станем направо излизаме навън.

Лека нощ

# 275
  • Мнения: 8
Честито на мамите Бейб73, Лени и Ами81!
Да са живи и здрави бебоците  Hug

Абе аз бях чувала за памперси(Памперс мисля) които имат дупка специално за пъпчето,ама къде ги имааа newsm78

# 276
  • На плажа
  • Мнения: 1 111

Тина, какви са тези памперси 110бр за 20лв?
Купих ги от продавалника,немски са,от там са внесени ,но останали неизползвани от една много мила мама.Марката е Фиксис и в България ги няма.
Хей Калина,как е малката Ния.Слушка ли мама и тате?

# 277
  • Мнения: 34
да се разпиша - днес се прибрахме в къщи. Най - после! Бебка е добре, само 'дето всички дрешки са ни големи!

# 278
  • Мнения: 219
Калина, добре си ни дошла  Hug А за бебка - не се притеснявай, скоро ще и стават точно. Тъкмо сега в жегите ще са й по-широчки  Wink Айде, ще чакаме да пишеш по подробно как мина раждането и къде ражда  Hug

# 279
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
Колко килограма ви изписаха,и в момента къс или дълъг ръкав обличате.Ох,вече ми писна се за това да се тревожа Embarassed,но....

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Честито на мама Ами81,Петър да е здрав и с прекрасно детство,на таткото голямо наздраве  Grinning
kkalina добре дошли   bouquet , по-добре големи от колкото малки  Mr. Green разказвай повече как е малката Ния?

Никои нищо не каза за бебешката пудра трябва ли , не ли ??  newsm78

# 281
  • Мнения: 219
Аз пудра не съм ползвала. Само за пъпчето, но то е лекарство. Мажех обилно с  Бочко, и сега мисля така да правя, за дупето. А след баня някаква овлажняваща козметика, но не олио. Е, ще видя и педи какво ще каже  Peace

# 282
  • София
  • Мнения: 2
Добро утро!Виждам,че коментирате възглавницата на Спелта,аз я имам почти от началото на бременността и съм много доволна,надявам се,че ще я ползвам и за бебо,живот и здраве.Искам да питам дали някоя от вас скоро е ходила във Вис Виталис София и дали там още е такава жега или са си сложили климатик,защото аз днес ще ходя към Симеоново и мислех да мина прз магазина,но ако вътре е толкова топло,колкото преди няма да издържа........

# 283
  • Мнения: 4
Бебчо,какви са тези еднократни пелени,които искат за майките?
[/quote]

Тези пелени са на пипане като превръзка само че доста по голямана.Размерите са ако не се лъжа 60/90 или нещо такова.Има ги по бебешките борси и една бройка струва стотинки.Те искат 10бр.,но аз си взех само 5,ако ми потрябват още ще си взема.

# 284
  • Мнения: 34
Добро утро  Hug
Почвам отчета по тчки Simple Smile
роди се 2300, 43см, беше 24 часа в кувьоз, но на самостоятелно дишане, после  6 дни на системи (антибиотик и вливания на някакви соли). последните 2 дни си ми я даваха да я кърмя, което се оказа "мисията невъзможна" , но я дохранвам с шише, като редуваме кърма и АМ. Изписаха ни 2200гр и педиатър ни следи през ден.
Аз за сега не ползвам бебешка пудра, защото не се подсича, само крем - Бочко Simple Smile. Пъпчето ни падна още в болницата, така че не го мажа с нищо, само почиствам със спирт. Снощи я изкъпахме (за пръв път- вболницата само ги почистват с мокри кърпи) и после не можах да я събудя да яде  Joy.
 През деня я държа по камизолка с къс ръкав (няма боди, което да ни става) и завита с пелена, нощем спи с тънка камизолка с дълъг ръкав и ританка. Не я навличам, да не се претпли, за 10 дни се нагледах на навлечени бебета, които вдигат температура от претоплянето.
 За раждането: секцио по спешност (изтекоха ми водите, нямах разкритие и бебка беше седалишно). Попаднах на страхотен екип в Тина Киркова (Света София). Всичко мина страшно бързо ,  бях със спинална упойка, не се наложи да интубитат бебето и да я местят в Майчин дом. Всичко мина много леко и след 24 часа в реанимацията ме вдигнага да се разхождам. Нямах болки и не са ми давали болкоуспокояващи, но пиех много вода, а това помага най-много при секцио.

Общи условия

Активация на акаунт