Август Тема 53

  • 10 740
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 709
Честито момиченце на Чочо-Сан, да и е жива и здрава.

Цвети, ние пък изхвърлихме количката, защото беше сдала багажа. Сега съм метнала едно око на количка в продавалника и много ми се иска да я видя (уф, това май го писах), та чакам мамата да ми отговори.
На мън също много ми дават разни приятелки, а нали е второ нямам зор да са чисто нови.

Калина, мерси. А, да, то официално май наистина не може, но да не се карат като ги завлечеш до стъклената врата.
А като я извадиха занесоха ли я на таткото да я види?
Аз като раждах така направиха, занесоха я от единият край на коридора, дето е операционната до другия, където е входа.
Даже и мен ме закараха с количката да ме види Стоян, но той беше тръгнал (отде да знае, че и мен ще ме влачат до там).

Не знам като от Хеи съм и забранили дали като се родят ги носят на татковците?

# 256
  • Мнения: 4
Честита дъщеричка на Чочо-сан!!!
Да е жива и здрава и много да слуша мама и татко!!!

# 257
  • Мнения: 735
Честита дъщеричка на Чочосан!Да е жива и здрава!   bouquet

Аз шише  купих на Нук-пласмасово със силиконов биберон.Ама трябва да взема май и още едно за всеки случай.Помпа имам на Авент, но още не съм я стерилизирала.И изобщо не съм си приготвила багажа, че да не предизвиквам съдбата.Simple Smile

Сънчо,заповядай линка за цедене на ръка: http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/

А на мен никакви документи не ми е дала докторката.Едно момиче,което ражда при нея днес ми каза,че тя ги носела направо в болницата.Ние имаме уговорка да й се обадя като тръгна да раждам,та сигурно за това не ми ги дава да са в мен.Така или инъче ще ги донесе.КАто отида другата седмица на преглед ще питам. Peace

Днес пак е горещо.Да внимавате по жегите! Hug

# 258
  • Мнения: 1 807
Привет и от мен момичета! Честито на новите мами! Виждам, че бебенцата почнаха да се появяват - да са живи и здрави, а на мамите бързо възстановяване! На тези като мен, които още чакаме деня Х - леко и безпроблемно раждане! Hug

Ние вече май сме почти напълно готови с покупките - само количка нямаме, но я харесахме вече, така че може да си я купим и нея. Е това е - уж нямаше всичко да вземем, ама какво да се прави - голямо желание! Simple Smile Моя багаж обаче още не е стегнат и почвам да се стряскам - тук до 1-2 дни трябва да си оправя чантата! Simple Smile

Може ли да питам някои неща - сигурно сте ги обсъждали много пъти, ама нали не съм редовна и не съм чела всичко!? Praynig

Шишенцата само с топла водичка ли се мият?
На съвсем мъничко бебенце давате ли залъгалка?
Ако искате упойка - ще ви правят ли предварително тест за нея?
Чантата с багажа на майката и бебето една ли е, или са две отделни? Къде стои докато раждаш? Памперсите, които искат при теб ли стоят и ти ги сменяш или ги даваш на акушерките и те ги ползват за всички бебета!? - ще раждам в Шейново

Ох има и други неща, но в момента не се сещам!? Embarassed

# 259
  • Мнения: 4
Честито на Хариела, Жужка и Чочо! Да им растат здрави и щастливи дечицата!

Това за шишетата не го знаех, аз почти не съм ползвала и не мисля и сега да ползвам, но не се знае нищо и е добре че го споделихте тук, та да знам, че аз бих предпочела пластмасови.

Мен това състояние на очакване и готовност вече ме съсипва, ужасно съм се изнервила, не мога да си намеря място ни у нас, ни на вън. А и понеже вкъщи все още всичко е с краката нагоре и това може би допълнително ме изнервя, много ми се искаше да имам поне една седмица да си подредя, изчистя и да си седна на спокойствие да си чакам. Добре че поне последните 2-3 дни нямам никакви контракции и болки, е освен нормалните болежки дето си ги имам от 2-3 месеца вече.

Аз сега пък се чудя дали да не купим едно ново легълце, гледам това нащо старото и ми се вижда ужасно захабено. Седя в мазето три години и като го мих падна толкова мръсотия. Все ми се струва че не съм успяла да го измия като хората и е мръсно за новоредно, а гледах тук има много хубави и евтинки легла, верно че не са дървени, а от слепени дървесни частици, ама какво от това, ще е чисто новичко.

# 260
  • Мнения: 105
Колко е хубаво,когато ви чета и да видя,че имаме нови Слънчица!!!  smile3525Да са живи и здрави и много да радват мама и тати!!!Аз си купих един препарат на Бочко за измиване на шишетата преди да се изварят(понеже някои питаше,та аз да си кажа Simple Smile)И мен това невидение ми троши нервите,чакам ли чакам....... а то милото когато си реши тогава ще се покаже.Лек и спокоен ден и повече бебета newsm07

# 261
  • Мнения: 34
Шишенцата само с топла водичка ли се мият?
На съвсем мъничко бебенце давате ли залъгалка?
Ако искате упойка - ще ви правят ли предварително тест за нея?
Чантата с багажа на майката и бебето една ли е, или са две отделни? Къде стои докато раждаш? Памперсите, които искат при теб ли стоят и ти ги сменяш или ги даваш на акушерките и те ги ползват за всички бебета!? - ще раждам в Шейново
шишетата се изваряват или стерилизират, ако имаш стерилизатор за шишета. Теста за упойки се прави преди раждането. Чантата с багажа е една, но може и после да ти донесат нещата за бебето. Да даваш ги на акушерките и се ползват за всички бебета.

Сънчо, нормалното раждане ги показват, за секциото не знам, Ния веднага я отнесоха в ковьоз ( Praynig по-добрия вариянт, иначе бяха се приготвили да я интубират и долу чакаше линейка да я откара в МА- така процедират с бебетата под 34 седмица)

# 262
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
Хариела,честита ти рожба,да расте здрава и щастлива и много да ви радва   bouquet
Чочо-сан,честито и на теб,много да се гушкате с малката душичка   bouquet
И аз като Сънчо и Цвети почти нищо не съм купила.Имам дрешки от каката,кошница за кола ,кошара ,корито,количката ми е здрава,но кръстницата ми реши да ми подари нова.Имам и чершавчета,възглавнички,пелени,абе с две думи почти всичко.Даже и едно ново шише изнамерих,за първо време.Пък и смятам да съмупорита в кърменето,та може и да не ми потрябва.Ще си купя само комплект за изписване и по три броя ритънки и тънки бодита за в болницата.Помпа за кърма е нужна,но според мен на пръво време можете да си вземете по обикновенна,пък ако не ви върши работа,тогава да си купите от скъ пите.Аз със Вики ползвах тази http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=131&products_id=746-Страхотна работа ми свърши.Хем ми издърпа зърната,понеже са хлътнали,хем изцежда кърмата,но я дадох на приятелка и затова сега ще взема нова,но този път съм се спряла на тази http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=131&products_id=748

# 263
  • Мнения: 39
Честита радост на Жужка, Хариела и Чочо. Да са им живи и здрави бебчетата, а мамите бързо да се възстановяват. Аз също си чакам, но като гледам няма да е тези дни. Да идва по-бързо петък и да видя какво ще каже лекаря. Утре отивме да си вземем легалцето. Аз съм си взела две шишета на Чико, но си спомням, че сестра ми ползваше на Нук и беше много доволна.

# 264
  • Мнения: 1 807
шишетата се изваряват или стерилизират, ако имаш стерилизатор за шишета. Теста за упойки се прави преди раждането. Чантата с багажа е една, но може и после да ти донесат нещата за бебето. Да даваш ги на акушерките и се ползват за всички бебета.

Мерси много за отговорите! Купила съм си стерелизатор, но се чудя дали не трябва и някакъв препарат за измиване преди това, както казва Рибката или само с топла вода и в стерелизатора! Simple Smile
А теста за упойки се прави в 9-тия месец в някоя лаборатория ли!?

# 265
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен!!!
Честито на новите мами, бързо възстановяване, а на бебчетата здраве и късмет  Hug Hug Hug.
Иначе и аз още съм тук  Wink, моя бебок също няма намерение да излиза скоро, утре ще ходя на запис на тоновете пък да видим какво ще каже лекаря. Аз съм стегнала багажа отдавна, за бебето съм купила комплекта за изписване без пелена, защото ще използвам тази от каката ако се наложи, едно шише за вода на Чико (аз съм им фенка и затова само такива купувам), за сега мисля да кърмя, но и да не мога по някаква причина имам шише и за мляко, кош за кола ми даде една приятелка, само легълцето си чакам утре и съм готова с всичко ще си дочакам термина спокойно и си пожелавам както и на всички вас едно здраво и голямо бебе  Praynig.
Аз моите шишета ги миех с веро и топла вода и после в стерилизатора.
Лек ден на всички   bouquet  bouquet  bouquet.

# 266
  • Мнения: 46
Честита мома на Чочо сан да са живи и здрави    bouquet


Ох и аз нищо не съм купила за бебето всичко от каката ще ползвам. А си спомням колко ми беше приятно миналата година докато пазарувах за Алекс.
Иначе едната баба ни купи комплекта за изписването, а другата комплекта на Авент с шишетата. Аз стерилизатор имам ма Чико електр. и съм много доволна в началото изобщо не съм мила шишетата с препарат чак когато и давах сок съм ги мила с веро и после стерилизирам.
Помпа за гърди тогава купих на Чико, пълен боклук, та се наложи да купя втора на Авент и съм много доволна.

# 267
  • Мнения: 371
здравейте мами, аз се завърнах от болницата и трябва да споделя, че последните 24 часа бяха ужасни. на такива неща се нагледах, че направо чак сега разбрах в какво съм се забъркала. толкова много се травмирах, че днес се измолих да ме пуснат и да тида утре само за една бърза система. Положението в шейново е критично!!!! От всичко , което видях , разбрах едно със сигурност - нормално не искам да раждам, а клизмата е най-безобудното нещо, което може да ви се случи. Друго което мислех преди да видя за какво става въпрос беше, че не искам Вип стая. ЕЕЕЕ мами , казвам ви задължително ще си взема такава. И така моето ужасно преживяване свърши с възпалена вена, защото абоката ми беше сложен по най-безумния начин. Сега горката ми ръчичка е двойна от подуване и кажи речи не мога да използвам #2gunfire
Това, което ми направи най-силно впечатление е, че ако нямаш твой доктор там и отидеш просто ей така  - лелеллелеле горко тиииии. Никой не те поглежда. За съжеление наистина трябва да се избира екип, ако искаш да ти обръщат внимание, независимо дали раждаш нормално или секцио. Момичета положението е много сериозно!!!! Бях там 24 часа и те ми бяха достатъчни за да ми стане ясно какво всъщност ме очаква

# 268
  • Мнения: 15
честити бебчета на Хариела и Чочо сан,да са им живи и здрави малките съкровища

# 269
  • Мнения: 233
Здравейте и честито на Чочо
Хаха Тези в Шейново още не са се научили да ползват игли и аз като раждах пред 1,5 години беше така бодат те по 3,4 пъти накрая забиват иглата и въртят докато уцелят вената. А на бебето ръцета бяха целите лилаво-сини на дупки, какво дупчене е било за две ваксини.
Да се отчета, бях на преглед в ТК и лекарката каза, че сме били луднали от глупостите, които четем в Интернет. Това защото питах дали е увита пъпната връв около вратлето. Е оказа се, че не е увита около вратлето, но пък е много усукана, омотана с възли, но храни бебето.  Е ще трябва редовно да се ходи на запис на тонове. Иначе вече сме 3500 гр и ще си чакам май до термина.

Последна редакция: вт, 28 юли 2009, 21:41 от Zvezditza Uranova

Общи условия

Активация на акаунт