Август Тема 53

  • 10 728
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 709
Добре дошли на новите бебенца, да растат живи и здрави и много да радват мама и тати, а те да не се шашкат много с новите емоции!

Desy_Stz, защо те притеснява спиналната упойка? Какво точно те притеснява? Кажи, да се опитам да те успокоя  Hug
През цялото време има някой до главата ти, питат те непрекъснато как си, виждаш бебето на петата минута, после малко повече отнема шиенето, усеща се нещо като придърпване, нищо повече. Аз съм за спинална.

Захира, ти нали се следиш в Токуда, а и там ще раждаш? Каквото и да са ти дали най-вероятно е достатъчно.

Като стана дума кой къде е - къде е Ивуша? Яна може да е на щъкане с мъжо и.

Биа, бонбона сигурно отдавна се е разтопил, където и да е отишъл. Съжалявам, че така си се изплашила.

Янче, в началото повече вода, но не помня много. Пъпа - подвивах памперса, така че пъпчето с пластмасовата джаджа да мине над него.

Коментирахте пудрата. И аз не съм ползвала, но Ивайла умира да и слагам от 1-2 години пудра на пишето. Казва ми, че иска да и сложа пудра захар. Не знам дали има смисъл от нея за малките бебета. Иначе и аз ползвах мляко на Бюбхен и зехтин, обаче сега зехтина ще си го спестя най-вероятно, че много цапа.

Да ви кажа и аз така за датата, както Люлякова написа. Не знам от суеверие ли, от що ли, може би да не ме мислят по-скоро и да не ми звънят. Но този път може би част от най-близките ще знаят, защото няма на кой да оставим детето.
Освен ако не решат да ме чакат и двамата. То май няма да имат избор, особено ако и тоз юнак е нощен като сестра си.
Предишният път ме приеха към 22 и 30 ч., но Ивка я извадиха в 2 без 15, защото имаше спешно секцио преди моето.

Бояна, звучиш много добре, много се радвам. Цунки на бебката. Ако не те затруднявам може ли да ми кажеш теб в колко те приеха и в колко роди?

Чувала съм, че компот от ананас помага за раждане, ама що ли  newsm78

Шайн, "тоалет правя един път на ден, но се иска яко бъркане в пъпчето" - какво имаш предвид? Какво бъркане в пъпчето?
Какви ти акушерки, това много си зависи от болницата. На нас педиатърката ни показа. Както и масажите, които трябва да правим на бебето. Пъпчето си спомням, че го почиствах с 90градусов спирт и после го пудрех с Топоцин. Мисля, че може и с Бивацин.

Апропо, за тия дето ще са секцио - Бивацин ви трябваше май след операцията да си пръскате раната.

Направо ме убивате с тия притеснения, че ще се напрашат дрешките, честно  Hug но може би е нормално.
Сложете ги в пликове и в гардероба и готово. А и като са прибрани от какво да се напрашат. Дрехите, които си държим в гардероба да не би да се напрашават. Много ми е странно.
Не мисля, че има значение от коя страна се гладят. Температурата си е висока, ако ще се убиват микроби или каквото там, както и да се гладят ще подейства.

Калина, добре дошла. Нищо, че са ви големи, ще ги запълни скоро скоро.
Освен твоята докторка кой ти беше още в екипа, или не знаеш. Питам от чисто любопитство.

Верно за секциото, тези които ще раждате - след излизане от упойка и аз се наливах с вода, бях си взела в няколко малки шишенца с дозатор или сламка, както и ябълков сок. Доки ми беше казал да пия и Солпадейн, но анестезиоложката каза, че нямало файда. Обаче според мен си действаше.

# 31
  • Мнения: 2 382
Калина, добре дошли  bouquet!Много се радвам, че вече сте си вкъщи, а малката няма да я усетиш как ще навакса.Малките мишлета са най-жилави. Hug.И на нас всички дрехи са ни големи.Най-редовно я намирам с двата крака в единия крачол на пижамките.Добре, че се сети да кажеш за течностите след секциото.И мен ме караха да пия по 2,5-3 л на ден
Пепеджийнс,  Hug!
Тина, въпреки, че сме на климатик, успях на два пъти да я прегрея. та тичахме спешно за термометър още първия ден.Затова забравих за дълги ръкави и крачоли.Не се притеснявай, ако им е топло, пламваст за секунди.наистина детето си показва само от какво има нужда.
Сънбийм, в болницата ни казаха да не използваме пудра ежедневно, а само крем против подсичане.
Терсихора, да знаеш, че инстинктите са голяма работа.Никога не съм се превъзнасяла по бебешките истории, въпреки , че толкова много години се борим за дете.От притеснения през бременността не остана ред да прочета и една книга за това как се гледат бебета.Но като гушнеш малкото телце, всичко ти идва от вътре.Все едно цял живот си го правил.Не можеш да си представиш какво е усещането детето ти да те познае при първия ви допир и да виждаш как постоянно има нужда от теб.Една нощ акушерката ми донесе Белослава, защото се беше скъсала от рев и ми каза:'Плаче за мама, не е гладна".В момента, в който я гушнах и заспа.
Това е неописуемо и е най-важното.Не толкова как е облечена и дали е изяла 60 или 80 мл.
Иначе гафове ще има , неизбежно е.Все пак трябва да се научите да живеете заедно.
Снощи мишката се будеше през един час.Какво ли не я правихме с баща й, но не се успокояваше.Накрая в 11 ч. и направих още мляко, при положение, че беше яла в 9,30.Естествено, повърна всичко.Накрая точно преди да я сложа в леглото, мъжът ми забелязва, че памперсът прелива Joy.Горкото дете ooooh!.Какво ли не го правихме един час, а няма кой да му погледне пампата.
В този ред на мисли, в едно приятелско семейство, след поредната безсънна нощ мацката заявява на мъжа си:"Набутахме се здраво с това бебе." hahaha.
Мъжът ми снощи реши , че Белослава се е набутала здраво с родители като нас Joy.

Май чакаме новини от Янчето Wink.
Сънчо, зависи с какво е вързано пъпчето.Ако е с щипка, не знам какво се прави, но ако е с ластиче, се образува една гънка между кожата и пъпчето и там се събират нечистотии, които трябва много добре да се почстват.Нашето педи има гениални идеи.Добре, че бяха акушерките в болницата, за да покажат и обяснят всичко необходимо.

# 32
  • Мнения: 196
За пъпчето аз съм си взела по списък едни лепенки за пъпче, но идея нямам кога се поставят.

За ананаса съм чела същото, че съдържал нещо, което благоприятства започването на раждането.

Ох аз съм като парцал с тия ремонти - добре, че поне днес и утре нямаме майстор вкъщи малко да си почина, всичко е потънало в строителен прах, постоянно бърша и постоянно навсякъде има. Надявам се до другата неделя всичко да е само спомен.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 709
Шайн, супер е всичко, което разказваш. Точно така си е, а и след първия месец толкова свиквате една с друга, че все едно винаги си имала бебе. Някакси отвътре си идва. Разбрах за пъпчето. На Ивка и беше с някаква щипка.
Аз помня първата нощ с бебето - на всяко хмъ и хъ палехме лампата и се надвесвахме над креватчето да видим що става.

Междудругото грижата за пъпчето е много важна.

Захира, лепенките май бяха да ги сложиш и да го къпеш без да се притесняваш, но не съм много сигурна, че беше така. Бях купила, ич не ги ползвах.

Славена, новия Хари Потър ли гледаш? В замундича ли го има? Дано не е гадно качество.
Ние сме решили да ходим да го гледаме на кино, но се чудехме дали да не изчакаме да му мине премиерата, че ще са по-евтини билетите. Ние сме големи фенове на книгите, страхотни са. Даже и мъжо ми, дето винаги е четял сериозни неща и е голям фен на Толкин все викаше - какво пък толкова тоя Хари Потър. Но прочете книгите и много му харесаха. Филмчетата също не са никак лоши.

Я си признайте коя си маже гърдите и с какво? Аз не знам защо се подмотвам по този въпрос.
Сега все разправят, че нямало нужда, но с Ивка се мажех с Гармастан и не съм имала абсолютно никакви проблеми.
Все си мисля, че може би е по-добре да си ги мажа, едва ли би навредило.

# 34
  • Мнения: 196
Аз гърдите ги мажа с каквото и цялото тяло - сутрин лосион за тяло, вечер - зехтин. Пробвах с едно кремче мостра на Авент и ужасно почнаха да ме щипят на другия ден. Същото е и с Лансинох-а. Явно имам някаква непоносимост към ланолин. Явно дразни организма ми, защото нали съм вегетарианче, а ланолин-а май се извличаше от овча мас. Поне такива спомени имам.

# 35
  • Мнения: 1
Фифионка, много са ти сладки покупките! Ти откъде пазарува?
Захира, и аз си мисля, че Янчето изглеждаше по-различна вчера на срещата.. хи хи, абе като пред раждане...   Laughing и в скайп я няма, а в тази жега къде ще да е освен в родилното  newsm78 !! Ама че размишления.. стискаме палци, де..
А, днес, 25 Юли е Успение на св. Ана, майка на Богородица, може някоя Ана да се покаже... е ще се радваме и на Андреа!   bouquet
Ооо, излязох преди малко до магазина под блока и щях да пукна от жега.. та никакво излизане до 9 вечерта поне.. до климатика и това е!

Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 16:13 от italiana

# 36
  • Мнения: 76
И аз не мога да им се нарадвам все още!  newsm44   Всичко взех от Вис Виталис. Цените им са страхотни.
А гърдите си ги мазах с Perkutalfa ама мн трудно го намирам по аптеките и сега се мажа с Авент и съм доволна. Взех си и крем за зърна на Авент, който пише, че е подходящ за подготвяне на гърдите за кърмене, но не съм го пробвала още.
Жегата е убийствена, дано се разхлади, както го дават!

# 37
# 38
  • София
  • Мнения: 2 709
Калина, супер, че си качила, обаче иска парола и казва, че албума е личен.

Хехе, ами супер, ако Яна ражда, толкова много искаше да е 25-ти юли.
За щъкането не мога да преценя - ако колата е с климатик и отидете примерно на приятели в планината, които имат вила с басейн. Охааа, аз това му се жалвах на обяд на моя мъж - що си нямаме едни такива приятели  Mr. Green

Направо завиждам на тия дето са с климатик. Аз съм с козирка на главата, защото ме дразни косата, по прашки, потник и джапанки. Самата прелест. Но явно само на мен ми е топло, щото мъжо си е с бермуди и тениска и казва, че му е екстра.
Имаме някакъв вентилатор на тавана, но не съм се вдъхновила още да го сваля.

Във Вис Виталис има ли ванички? На мен ми трябва стойка за ваничка Чиполино, че си имаме само ваничка. Търсих из продавалника, щото самата стойка струва колкото ваничката, но нещо не намирам.

# 39
  • Мнения: 76
Калина, мн е сладка малката! Да ви е жива и здрава!
Да има ванички във Вис Виталис и то най-различни модели! Със стойки , без стойки и какви ли още не!

# 40
  • Мнения: 27

Иска парола ине мога да влезнааа  Sad

Шайн, много хубаво разказваш  Hug Става ми много мило като те чета  Hug
Искам и аз вечееееееее  ooooh! Tired

# 41
  • Мнения: 29
Данче паролата е на нашия албум

# 42
  • Мнения: 27
Данче паролата е на нашия албум

Мерси   bouquet  Grinning

Калина, пу-пу на хубавицата! Много е красивичка  Hug

Шайн, слагай снимки  Flutter Naughty  Grinning

# 43
  • Мнения: 370
Оо,Калинче,каква малка сладка душичка е Ния.Като ги видя такива мънички как ми се приискава да ги гушна.Дано скоро гушна моя бебешончо,че нямам търпение вече Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 2 709
Мерси фифонка, ще проверим.

Ох, сетих се нещо много смешно да ви напиша. Бяхме си купили с мъжо вибриращ пръстен (нали се сещате онези на Дюрекс), обаче само на смях ни изби с него и го бяхме зарязали. Ивайла обаче непрекъснато си го намира и все си го слага за гривна, много и харесва.
Веднъж беше тръгнала и на детска с него, добре че я видяхме  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт