Юли 2009 - Тема 70

  • 13 882
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 121
Честито на Хриспа, да й е жива и здрава малката принцеса!

Джиджи, страхотно сте наддали..Стела не си поплюва и не си губи времето  Simple Smile Heart Eyes
Дзимби , и на вас браво!

А4, какви са тези пъпчици точно, какво представляват?

А моята Цвети нещо не ще да спи, или заспива и след 30 мин се пробужда и се почва омагьосания кръг. Мислех да не е топло, сега сме охладили на всякъде, но въпреки това толкова трудно се унася, че незнам как да я люшкам, гушкам,какви уреди да й пусна да й бръмчат , за цокане да не говорим - нон стоп, оригване, повръщане, хълцане и пак наново... може и да ме усеща , че се изнервям защото от два  дни ми се е подул венеца от едната страна и нещо ме наболва леко зъб, та се притесних ако се налага сега по почивните дни да търся зъболекар, а и да го намерим като си представя после какво следва направо...поне прочетох, че местната упойка не е страшна при кърмене, защото без упойка няма да издържа , а ако се наложи почнах да си мисля, че ще ми спре кърмата...абе вкарах се във филми и аз.. Понякога се случва да изпищи на сън - все едно сънува нещо, някак е неспокойна , незнам Thinking а и като се унесе и след 5 мин се почва въртене, напъване, сукане, ръмжене, махане с ръце... то колики по цял ден ли има.. давам й вече толкова време капките, поне малко ефект трябва да има. Този чай на Хип с копър за колики дали действа? Купили сме го, но не съм давала....Всъщност се успокоявам, че детето расте, проявява своите желания по-осезателно и променя "режима" си докато го нагласи така, както й е най-добре. Също много се стряска, усеща всякакъв шум докато спи и се стряска от най-малкото нещо Thinking майче недоспиването ми се отразява  вече сериозно Shocked Толкова разсеяна не съм била: нали повръща и трябва да повдигаме на 15-30 градуса , аз какво ли не слагах отдолу ама все ми сеструва, че ръби, а то коша може да се повдига , а и търсим да си купим чадърче за количката от сто години и само се чудим как да я предпазим от слънцето навън, а аз съм имала от сестра ми едно - ама кой да се сети, мъжа ми ме обяви за шматка номер 1 Crazy Crazy малееее ку ку руку, по-зле  ще ставам ли?
Верджи, много полезен линк си дала за кърменето  Peace

Забравих за малко пак да похваля цитросепта - дано не ви се налага, но ако имате същия проблем с венците със жабуркане със цитросепт помага и успокоява.

# 271
  • Мнения: 1 208
Преди няколко дни казвах на мъжа ми,че силно се надявам всички майчета да се похвалим със здрави бебчета,а той ми отговори,че в нашата държава това е почти невъзможно.Много ми е мъчно за Берушка и Мима а като си помисля,че и аз без малко да си тръгна без бебче от болницата  Cryпросто Катето е имала късмет,който Алекс и Яница са нямали.Гушкам ви силно мили майчета на ангелчета  Hug Hug Hug

А4, дъщеря ми има от тези пъпки като вашите и я мажа с бебешкото кремче на д-р Тайс. С Петя бях много доволна от него.Страхотно е за всякакви пъпки.

Честито бебче на мама Хриспа - да и е жива и здрава принцесата и много да ги радва


# 272
  • Мнения: 755
Мамита,Вашите бебоци имат ли пъпчици по лицето?като обрив-това бебешко акне кога се изчиства?мога ли да направя нещо аз да ускоря процеса?
Здравейте!
Съжелявам за загубата на дечицата ви.Пожелавам ви да намерита много сили,за да се преборите с болката.
А4 и ние сме с пъпки.Утре ще го заведа на кожен лекар!
Не ми се пише друго...Дано да няма вече такива новини!!!
За пъпките  и Йоана се изпъпи, но доколкото ми е известно пъпките по лицето са вид чистене при малките бебоци , а по телцето в тези жеги не може да предотврати, повече разхлаждане и да се пази от прегряване доколкото е възможно. Не мшисля , че пъпките са толкова притеснителни. Ако не са някаква реакция от нещо... визирам дребнички пъпчици, които ту се активират ,ту заглъхват.
Честита рожба на хриспа!!! Живи и здрави!  Peace  bouquet Peace

# 273
  • Мнения: 1 208
Да тези пъпки са от чистене на бебчетата и са нормални но аз ги мажа за да не станат големи и гнойни като при племенника ми.И така по-бързо ще се махнат.

# 274
  • Мнения: 755
Да тези пъпки са от чистене на бебчетата и са нормални но аз ги мажа за да не станат големи и гнойни като при племенника ми.И така по-бързо ще се махнат.
С какво ги мажеш мама Диди? Зaщото и аз се се чудех с какво да ги третирам , което би могло да ги успокои ? Thinking
Редактирам се ... видях че по-долу си дала отговор на въпроса ми...  ooooh!Embarassed
Да се вкюча с още един предъвкван въпрос , а именно дали ако съм давала до сега Саб симплекс и ги спра , мога ли да започна да и давам Инфакол за коликите , че уж нали бил най-ефикасен. Който е понаясно да да пише ,че аз явно много съм затъпяла напоследък... newsm78 Embarassed ooooh!

Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 13:44 от Fortune

# 275
  • София
  • Мнения: 121
Да ви почерпя - днес ставаме на 1 месец!
Честито и на Ениа на мама Зика, да са ни живи и здрави дечицата!!!

# 276
  • Мнения: 332
Да тези пъпки са от чистене на бебчетата и са нормални но аз ги мажа за да не станат големи и гнойни като при племенника ми.И така по-бързо ще се махнат.
С какво ги мажеш мама Диди? Зaщото и аз се се чудех с какво да ги третирам , което би могло да ги успокои ? Thinking
Редактирам се ... видях че по-долу си дала отговор на въпроса ми...  ooooh!Embarassed
Да се вкюча с още един предъвкван въпрос , а именно дали ако съм давала до сега Саб симплекс и ги спра , мога ли да започна да и давам Инфакол за коликите , че уж нали бил най-ефикасен. Който е понаясно да да пише ,че аз явно много съм затъпяла напоследък... newsm78 Embarassed ooooh!
Няма проблем да смениш капките. Не си ли доволна от  Саб симплекс?

# 277
  • Варна
  • Мнения: 893
Emily не се притеснявай моя змей "яде" по същия начин - пълна свинщина настава  ooooh! предполагам че му тече много силно защото от време на време се дави  Thinking очудващото е че след като приключи цялото мазало, се оригва мощно и си заспива доволен Rolling Eyes
леглата са засипани с хавлии,пелени и тензухени подложки  ooooh!
кърмя го само легнала вкъщи,защото иначе като започне да се върти и маже - всичко наоколо става в кърма #Crazy за навън съм си взела надуваема плажна възглавничка да му подлагам Rolling Eyes

galeto123 може да са колики или криза на растежа, или и двете наведнъж  Crazy
много сладка торта  Mr. Green

# 278
  • Canada
  • Мнения: 649
Честита дъщеричка на Хриспа!!! Да е жива и здрава и много да ви радва!!!  bouquet
Честит първи месец на бебе Цветелина!!! Hug
Галето123, и ние го имаме този проблем със сукането. Но аз се предадох и започнах да го храня с биберон, за да съм сигурна колко изяжда. Вчера ми донесоха кантарче и като видях че е на същото тегло, както ни изписаха от болницата, се притесних...Уж гърдите ми вече не са толкова твърди, но като суче, не го чувам да преглъща и си мисля че само се лигави на гърдата... newsm78

# 279
  • Мнения: 32
Гале, Зийка, честит ви месечник, все по- сладки да стават девойките newsm51

# 280
  • Мнения: 651
И аз знам,че тези пъпки са от чистенето на децата,но мене много ме е страх от такива,защото брат ми като беше малък му бяха излезли такива гадове и го мажеха със синьото мастило и беше ужасен.Представете си едно мъниче като нашите цялото синьо.Само очичките му светиха.  Cry Много плачех тогава.Бях на 7 год. и се изплаших,че братчето ми ще остане така синьо  Rolling Eyes Добре че имаше един дядо-народен лечител та той му направи кремче,препоръча да го къпем само в тетра и така се излекува.
Аз го водих и на педи,а тя веднага-Дай да го намажем със синьото.Само като чух  #2gunfire Грабнах си детето и си тръгнах.Сега му измивам лицето с лайка и го мажа с кърма,но не става.
Затова да ми е мирна главата ще си отида на дерматолог ей така за всеки случай!

  bouquet

# 281
  • Мнения: 119
Мима, много съжалявам.... Sad Прегръщам те силно... Hug

# 282
  • Мнения: 755
Да тези пъпки са от чистене на бебчетата и са нормални но аз ги мажа за да не станат големи и гнойни като при племенника ми.И така по-бързо ще се махнат.
С какво ги мажеш мама Диди? Зaщото и аз се се чудех с какво да ги третирам , което би могло да ги успокои ? Thinking
Редактирам се ... видях че по-долу си дала отговор на въпроса ми...  ooooh!Embarassed
Да се вкюча с още един предъвкван въпрос , а именно дали ако съм давала до сега Саб симплекс и ги спра , мога ли да започна да и давам Инфакол за коликите , че уж нали бил най-ефикасен. Който е понаясно да да пише ,че аз явно много съм затъпяла напоследък... newsm78 Embarassed ooooh!
Няма проблем да смениш капките. Не си ли доволна от  Саб симплекс?

Не съм доволна, няма кой знае какъв ефект , пък и имам съмнения , че и пречат да ака от тях... на кърма е и не би трябвало , но такива са ми съмненията. Thinking newsm78
Честито на Галето , както и на другите мами за  порасналите бебета!!!   bouquet

P.S. Йоана утре навършва един месец! Laughing

# 283
  • Мнения: 83
Мима няма такава болка, Weary smile3518 всички сме с теб
Честито на всички нови мами,желая ви живи и здрави бебоци.
Честит първи месец на бебе Цветелина.
И аз мисля че на случайте с Берушка и Мима трябва да се даде гласност,именно заради такива случки аз не исках да раждам в бг.
А ето и как варви нашата бременост.вчера се почнаха едни болки ниско долу пък ние с моя приятел сме тръгнали към макдоналдс за обяд че много ми се ядеше и нали по суеверия бебо да не е пощелив айде в трафика и айде забравила съм документите в нас и докато се върнем и докато отидем до болницата и мен си ме боли бе ужас,и нали сме си новобранци /в раждането/ и отиваме в болницата да ви кажа много съм доволна почнаха се прегледи и легнах да премерят тоновете на бебето и като починах легнала и ми минаха болките,фалшиви контракции били и ми правиха още изследвания и ме изпратиха да почивам,но всички се отнесоха много добре с мен макар че на разбирам испански и ми обесняват бавно и аз знам някоя думичка и разбрахме се после пуснаха моя приятел и му обесниха подробно.
и все пак след това взехме си ние макдоналдс и аиде обяд чак в 5 и нещо,сега почиваме и чакаме

# 284
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Мима, огромно съжалявам  Cry
Нищо повече не мога да напиша  Cry Cry Cry

Общи условия

Активация на акаунт