Слънце весело пече, расте си ЮНСКОТО дете! Тема №86

  • 13 410
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46
Bore77, честита месечинка и на бебе Борко!!! При нас колките бяха хаотични, някой път ги мъчеха вечер, друг път сутрин, но цял ден  newsm78 имало е дни в които са били нервни по цял ден, но никога не съм го отдавла на коликите изцяло, пък и те плачат по различен начин, когато са колики и когато има друга причина! А когато някой плаче защото се лигави и иска да е гушнат със сигурност няма сълзи при нас, само изкуствен рев и като ме видят пускат усмивка, щом пак се мръдна-пак рев  Laughing е тогава си е чиста лиготия! Но иначе не ги оставям дълго да плачкат ако нещо не им е комфортно!
Vanny76, аз до последно мислех да си ползвам ваксините полагащи ни се по ЗК, но гледах интервю с един док, който много добре обясни, каква е разликата м/у "жива" и "нежива" ваксина, плюсове и минуси, евентуални рискове и нежелани реакции, странични ефекти и т.н. Бях чела доста и най-различни мнения, но след това интервю реших че ще взема Пентаксим, и гледам да не мисля за лоши последици, защото и при него в никакв случай не са изключени!

# 16
  • Мнения: 61
 Здравейте мами и бебоци  smile3525
Вчера бяхме на ортопед , здравички сме  Praynig Като попитах докторът дали мога да си нося вече бебка в кенгуру ... той ми се развика  #Crazy "Кой ти е казал че не можеш ???" smile3512 Нямах търпение и направихме една вечерна разходка sling и моето съкровище спинка 4 часа.Тази сутрин отново,голям кеф,гушкаме се,ръцете ми са свободни и няма го катуна и не се ядосвам на разбити тротоари,високи бордюри,паркирали неправилно коли и т.н.
 Честито първо тримесечие на Коко и Крис  и първи месец на Борко baloni

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
bore, как ще го оставяш да реве?  Shocked Разбира се, че има периоди, в които ги боли нон стоп коремчето, аз нали до скоро бях на този хал, но този период минава и бебето се успокоява и не иска само да се разнася. Като му е зле как да го захвърлиш и да не гледаш да го успокоиш? Тези педиатри с техните разбирания от преди 30 години направо са за бой. Close

# 18
  • Мнения: 27
ЧЕСТИТА 3-ТА МЕСЕЧИНКА НА КОКО И КРИС И НА ВСИЧКИ ПОРАСНАЛИ БЕБОЦИ!  bouquet

И на нас ни предстои ваксина следващата седмица,днес мъжа ми поръча пентаксим.Не искам да чета нищо по въпроса за да не си вкарвам паранои!

Близначкова,трябва да ви сложим в класация за най-екстремно семейство! Peace

За разтройство на нас ни изписаха прахчета Ентерол,но не съм ги ползвала.Може да има разтройство,ако майката е яла повече сладко.

 Наща писанка-глезанка изобщо не спи през деня newsm78,задрямва за няколо минути и започва да реве....
А когато е будна постоянно иска внимание,някой да и говори....на мен ми е съвестно да я оставя да скучае и се занимавам с нея.Никога не я оставям самичка,пък и тя не иска да стои сама.
 
Днес баща ми идва на гости за няколко дни-така сме лятото,винаги има някой в нас...нали сме на морето.

Ще кача снимки в 2-месечния.Май вече има нужда и от тримесечен албум

# 19
  • Мнения: 989
Честити месечинки на Коко, Крис и Борко! Да растат весели и усмихнати!

Честити рожденници и на Гъди с малко закъснение!

Много се радвам за мамите, чиито дечица вече нямат колики и правят по-големи паузи в храненията и успяват да се наспиват. Съвсем скоро всички ще модат да се похвалят с това.

За ваксините - и тази тема ще има привърженици и противници. Аз лично предпочитам да слагам ваксините. Страхувам се, че ако не го направя и някой ден детето ми получи усложнения, вследствие на прекараното заболяване, цял животт ще виня себе си. Дори ще слагам и на бебо и на каката и трите допълнителни, които не са по ЗК. Чудя се само за този срещу морбили. Нея не я продават в БГ. Най-близката дестинация откъдето може да вземе е Гърция.

За покупките - ограничила съм се, защото вече имам опит от каката. В гардероба има толкова много дрешки, които не са обличани дори и един път. При нас големите разходи ще са наесен и то за Елена. Изведнъж порастна много и трябва да й се подменя целия есенен гардероб.

Петя, и преди бях питала, но сигурно не си видяла. Къде и кога ще ходите на море?

Близначкова, няма по-хубаво от това да пътувате. Но преди ходенето до Мусала по-добре се посъветвай с вашето педи, защото съм чувала, че до определена възраст не е хубаво бебета да се качват на голяма надморска височина, защото въздухът там е разреден.

И последно:
Ще помоля, ако има мама със силикон в гърдите, да ми пише на лични.
Ще запазя анонимността й, ако не иска другите да разбират.

# 20
  • Мнения: 1 475
Di, честита ти 3-та месечинка на младежите![/color]  bouquet Как бързо лети времето ,а??!!! Така ще се изтъркули и годината и няма да усетим кога ще ни порастат дечицата!!

Гъди, хич не я навличам Андреа, повчето снимки дето  е с дълъг ракав са правени все след 20.30, а то захладнява и тогава си  и обличам по още една дрешка над късите ръкави, а през ноща си спи винаги с боди с къс ръкав и с чорапи, защото краката винаги са и студени/по това прилича на мен/ и днес въпреки ,че навън е страшна жега и двете сме със студени крака! И няма да се смеете, ама спах един час и се завих с едно дебело одеялце, че ми стана хладничко Mr. Green Сега се събудих защото повърна пак два пъти, вдигнах я и пак заспа и мисля пак да легна и аз, че съм като сомнанбул, и вчера никакво спане за мен нямаше през целия ден и половината нощ- та днес да се възползвам от бонуса,който ми предоставя Wink !

Андреа все е гладна и все реве, вчера я водих с мен на гинек. преглед в Токуда, че нямаше на кой да я оставя , пък и не желая пак ще се повторя да я оставям някой да я гледа, стоя си в столчето и си кротува през цялото време, лекарката ми, много и се радва и и каза,че е нейната баба Mr. Green Отдолу съм пушка, нямам никакви проблеми, каза много да се пазим  ,че мога  пак веднага да забременея, щом нямам и кой знае колко кърма Mr. Green

За ортопеда- на нас  ни е правен такъв преглед в Токуда , питах педиатърката и каза, че няма нужда пак да ходим, дисплазията била вродена и няма как да се появи в последствие!

В неделя ще правим погача, а в събота се уговорих с един поп да ни чете чиста молитва, молитвата се четяла точно на 40-тия ден и после няма да се прибираме, трябвало да се ходи в чужд дом ooooh!! Хич не си падам по такива църковни обичаи, ама нали другата рода много настоява и така!
 ooooh! Crossing Arms
Феникс дай ми моля ти се линка за който говориш да прочета за тези ваксини!

# 21
  • Мнения: 46
Близначкова, и аз знам че не е хубаво бебчетата да се качват на много високо/май не беше хубаво над 2000м./ но едва ли и вие с двамата юнаци ще успеете да катерите много! Все пак не се връзвай на никой и прави това което смяташ за добре! Честят въздух е много по-добра алтернатива от това да го пазиш в стерилна среда до пълнолетие  Peace
Ние миналата седмица спонтанно решихме, че е ден за разходка и отидохме до Врачанския балкан, качихме се в гората на въздух, покарахме и малко по черните пътища, терена хич не беше много лек, щом и номера си бяхме изгубили  Laughing а пък децата през цялото време си спинкаха като ангелчета! Тогава за пръв път пропуснаха хранене! Вечерта си се чувстваха супер и пускаха много усмивки! Можех да ги оставя на майка ми, но реших все пак да си ги взема !

Три дни след това отново направихме горска разходка, и то с няколко премеждия, валя ни жесток порой посред гората и никак не беше ясно дали джипката ще излезе от горичката в която се бяхме скрили, но и за миг не съм се притеснила дали няма да ми се наложи да нощувам в гората  Mr. Green Естествено много хора ме мислят, за супер безотговорна и т.н. и т.н. и ме гледат с лоши очи, ама на мен хич не ми пука! Важното е, че и децата се чувстват добре и ние сме щастливи!!! То като ти е в кръвта и не можеш да си стоиш затворен в къщи- по-добре и децата да свикват  Laughing

P.S. Качих най-сетне и от нашата погача няколко снимки/нямам други  Sad/, позволих си и да опиша снимките от погачата на Катерина на Вайпър, но нещо не се получава  newsm78 Незнам дали аз не правя нещо като хората, нека и някой друг да опита, техните снимки са от №39 до №43вкл.

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 13:34 от *Di*

# 22
  • Мнения: 456
Здравейте и мен!
Честито на всички бебчета и мами, които имат повод за празнуване днес!
Да взема и аз да се разпиша в новата тема. От сума време не бях публикувала нови теми и съм позагубила тренинг. Трябва да си наваксам.
Ваксини и аз съм решила да слагам, а пък няма да мисля за възможните неприятни последици.
Довечера за първи път няма да спим вкъщи. Е, ще ходим при моите родители, но като за начало е добре. Да видим как ще се прояви малкия  Thinking
За навличането и нашия човек от няколко дни го държа босоног, но тази сутрин крачетата му бяха доста студени и набързичко му сложих чорапки като излязохме. А и му бяха и изпотени крачетата и веднага започнах да се вкарвам в разни филми за рахит. Още повече че педиатърката ми каза че едрите бебчета по-често ги хващало, не че нашия щял да се разболее, но да не пропускам да му давам вигантола и да сме по-често навън. Ето и малко снимки от нас преди разходката с шапка. Много бяхме кисели и веднага започвахме да плачем когато му вземах биберона, но все пак уличих няколко момента  Laughing
http://media.snimka.bg/3733/013720570.jpg
http://media.snimka.bg/3733/013720606.jpg
http://media.snimka.bg/3733/013720582.jpg

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 13:47 от ivi_81

# 23
  • София
  • Мнения: 2 658
polito сигурно на 8 пътуваме за Св. Влас, ако има някой, който по същото време да е близо до нас, да се обади. Simple Smile

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 854
Ди, да са ти живи и здрави малките сладурковци! Малеее вярно как минава времето....
Честити месечинки на всички други5 празнуващи!

Петя, браво, че си писала на Сафира, и аз се чудех, че въобще не се появява. Дано скоро да се поуспокоят бебоците и да се включи при нас  Praynig, а също и Миси.

Вани, аз ще слагам Инфарикс-френската на мястото на ДТК-то, че уж била по-пречистена и с по-малко странични ефекти. Но явно пак 2 боцкания ще бъдат  Sad

Ди, защо номерът ви е Плевенски, да не би някой от вас да е от нашия край?

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 14:19 от anyto

# 25
  • Мнения: 46

Ди, защо номерът ви е Плевенски, да не би някой от вас да е от нашия край?


Не , просто някъде от там си взехме колата, ама още не сме я прехвърлили....

# 26
# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Ди честито на Коко и Крис! Да са ти живи и здрави!
Ние днес успяхме да излезнем рано сутринта на разходка, прибрахме се, хапнахме и сега спим. Реших да се разпиша в темата и ще ходя и аз да поспя.
somebody и аз понякога слагам чорапи, защото краката са й студени, но щом нослето е топло мисля, че няма проблеми. Инъче и ние се въртим напречно в кошарката и така рита, че се отвива цялата, а спим на отворен прозорец и към сутринта се захлажда и така ме е страх да не изтине.
Снощи разгледах снимките-бебчетата ни са страхотни и колко са пораснали...............
По-късно ще сложа и аз нови снимки, но сега отивам да почивам.
А и да ви питам-майките който кърмите-имате ли болки отстрани на гърдите, остра болка, която се появява и изчезва, предимно след като Марина ми е изпразнила гърдите. Майка ми казва, че така "слиза" млякото, но да ви питам и вас. Мен много ме боли.
И дриуго да питам-снощи като гледах снимките видях как Гъди и somebody се къпят. И ние имаме такава ваничка, но аз не смея още да я оставя във ваничката и си я държа. При вас доколкото видях вие си ги слагате. Стоят ли, удобно ли им е така? На колко дена бяха като започнахте да ги слагате да си стоят сами във ваничката. Аз си мисля, че е още малка, но споделете и вие. Ще ми е много по-удобно ако мога да си я поставям сама да стой.

# 28
  • Мнения: 136
somebody, а какво представлява гинекологичният преглед? Вагинален ли е или само на ехограф? Аз съм на 14 август на такъв и да знам как да се настройвам психически. Въпреки че след раждането изобщо не ми пука кой и дали ще ме гледа отдолу  Mr. Green

Аз мисля, че все пак ортопед трябва да види бебето. И нашата педиатърка направо си ни назначи преглед, без да съм я питала или казвала дали искам или не искам.

За ходенето в чужд дом след молитвата за първи път чувам  newsm78  Нашата я четоха днес и след това се прибрахме направо вкъщи, попът не ни каза такова нещо  Peace  А Боянчо беше много послушен и попът като го взе в ръце, с голямо любопитство заразглежда иконите  Party  Ааа, всъщност по едно време се и пооригна малко, ама м у е простено, беше хапвал скоро преди това  Joy

Освен това 40-ят ви ден не се ли пада утре? Нали сте 1 ден сле днас, а нашият беше днес. Да не се окаже, че аз не съм го сметнала правилно  smile3506

За съжаление, снимки не направихмте, защото Жоро нямаше възможност да дойде с нас, а бях само с двете баби, а те са такива инвалиди в областта на фотографията, че нямам думи  ooooh!  Но ни беше и адски горещо и хич не ми беше до снимки  Peace

И ние ще бием на Боян Пентаксим по-натам, пак по назначение на лекарката. Явно не е чак толкова страшна, щом почти всички лекари я предписват.

ninand, да, на Боян му е много удобно, като го оставим полегнал във ваната. Дори това му е любимото положение от цялото къпане. Аз отдолу му слагам една пелена, която да му омекотява на гръбчето и съм му купила и възглавничка, на която също много се кефи. Но все пак Жоро го придържа с една ръка, макар и леко. Така че давай смело, производителите си знаят работата все пак  newsm10  А ако на малката красавица не й хареса, винаги можеш пак да я държиш в ръце   love001

И аз си мислех, че щом краката са студени, значи на малкия му е студено и го навличах с чорапи, но като се замислих на мен какво би ми било, ако в тая жега и аз си опаковам краката, веднага спрях. Нали през цялата нощ е завит с пелена, не смятам, че му е студено иначе. Но всяка майка си знае кое е най-добро за детенцето й, така че вие си преценявате  newsm53

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 14:54 от Gydelichkova

# 29
  • Мнения: 1 475
ninand,да ти отговорим с андреа на въпроса, да пак е в мен Shocked, пищи иначе- почнахме да я къпем легнала, като напълно и се оправи пъпчето на 26 дена т.е и като спря да зацапва памперса и то пак главата един от нас и я прикрепя, защото клюмва иначе, но определено така е много по-лесно Wink

гъди прегледа при мен беше само вагинален, опипва ме, гледа с колпоскоп, честно да ти кажа нищо не усетих, нито нещо ме заболя Winkказа пак да отида след 3 месеца

ти кога по-натам ще слагаш пентаксима, то нали си е строго определено да е първия прем втория месец? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт