Псориазис при бебе на 1г. и 2 месеца.Помогнете!

  • 6 771
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте!
Мили мами, някоя от вас да е имала проблеми с псориазис при малко дете?
Детето е момиче на 1г.и 2 месеца.До сега не е боледувала от нищо.
Има подсичане или така наречените гъбички от памперси.Мазана е съответно с крамчета за подсичане с две едновременно(ако проявявате интерес мога да напиша кои са точно).Седмица след това получи обриви по главата зад ушичките и по някои други места по тялото,наподобяващи псориазис.След преглед с дерматолог е поставена диагноза псориазис,но без да са вземани някакви изледвания, за да се докаже.
Ако сте имали такива проблеми, моля споделете.Дали с хомеопатия ще се повлияе?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 393
Бих направила повторен преглед + изследвания( не знам какви точно се правят) преди да започна лечение. Дано да не се потвърди диагнозата.

# 2
  • Мнения: 7 723
Задължително още един преглед, при друг доктор.
На мене ми е чудно що за диагнози се поставят без изследвания Thinking

# 3
  • Мнения: 1 820
Задължително още един преглед, при друг доктор.
На мене ми е чудно що за диагнози се поставят без изследвания Thinking


 Peace Дано всичко  е наред с детето,и много се надявам това да е поредната лекарска простотия  Praynig

Виж какво намерих :Псориазис почти винаги е клинична диагноза и лабораторни изследвания рядко са индицирани. При тежки и еритродермични форми се наблюдава елевирана пикочна киселина, вероятно от засилената епидермопоеза. Нивото на серумните протеини и албумин спада, поради загубата с десквамацията на епидермиса.

Рентгенография на засегнатите стави показва типа засягане на ставите. Рентгенологични белези – остеопороза, стеснени ставни цепки, узурирани повърхности, остеосклероза и остеофити.

Биопсия - въпреки, че диагнозата псориазис е лесна, в някои случаи като psoriasis pustulosa, може да се проведе хистологично изследване.

Хистопатологични промени:

    * микроабсцеси на Munro в горните слоеве на епидермиса
    * епидермална хиперплазия с акантоза, паракератоза и липса на гранулозен слой
    * длатирани капиляри в дермалните папили, които са удължени.

тук е цялата информация.  http://www.puls.bg/illnes/issue_177/part_4.html  идете и при друг лекар

# 4
  • Мнения: 55
Благодаря за бързите отговори.
Вече изчетох почти всичко, до което се добрах по Интернет,включително и тази статия.
Благодаря,че сте се поровили заради мен  Hug
Ако има други мами ,чиито деца страдат от това заболяване моля да ми пишат.
За друг преглед" Да ще направим".
Чудя се дали няма да е по удачно и при хомеопат да се отиде?
Ако имате опит с такъв случай ,моля пишете.
Благодаря на всички отзовали се  Hug

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Биопсия - въпреки, че диагнозата псориазис е лесна, в някои случаи като psoriasis pustulosa, може да се проведе хистологично изследване.



Диагнозата на псориазиса лесно се поставя  Confused
Изследват се само по-тежките форми

Но наистина е добре като първи път е диагностициран да се иска и второ мнение особено що се касае за такова малко дете  Peace
Иначе псориазиса няма нищо страшно нито е заразен нито нищо , единственото неудобство са плаките които се люспат  Crazy
И да псориазиса е лечим но при всеки е индивидуално  Peace









# 6
  • Мнения: 1 820
Идете и при хомеопат,нищо няма да изгубиш,дори и да не "спечелиш"Съмнявам се в случая да ти пука за 15 или 20лв за един преглед.Пробвай,аз съм "фен"на хомеопатия.Лекуваме се вече повече от година с нея,
Пиши как сте.Какво стана?Има ли окончателна диагноза детето.Много се надявам да е отрицателна,и както казах да е поредната лекарска простотия  Praynig

# 7
  • загубено
  • Мнения: 6 603
На моя приятелка на синът и поставиха такава диагноза.
Но беше на около 3 годинки тогава детето.
Помня че беше голямо лутане какво е.
Всичко започна с обрив при тях,
и упорити пъпки по крачетата и ръчичките.
Знам от нея,че има много видове псориазис.
Лятото проблемът затихва,от слънцето.

Желая ви успях,и дано диагнозата не се потвърди Praynig

# 8
  • Мнения: 55
Благодаря на всички отзовали се.
Побутвам напред темата за да могат да я видят майки с такъв проблем и да споделят опит в борбата с заболяването.
Предварително благодаря!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 136
Да не би да е някаква алергия,Моят син беше с подобни екземи така да ги нарека но се оказа алергия към белтък,Дано детенце се оправи, Peace

# 10
  • Мнения: 55
tutune,благодаря за отговора.
И аз имам едни такива съмнения,защото детето още суче и като се нацоцка веднага се зачервяват.Само странното е как досега не е имала такава алергия,а сега изведнъж се получава.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 136
Синът ми беше на около 2 седмици бебе когато ми спря кърмата и започнахме адаптирано мляко,От тогава започнаха проблемите за 4 месеца обиколихме доста кожни лекари във Варна и всеки изписва по някой мехлем и поставя поредна диагноза,Бяхме се побъркали,Но попаднахме на подходящия лекар и с подходящо лечение и хранителна диета още първите дни след това му се видя бебешката кожа ,То беше нещо ужасно,Но просто те съветвам да го заведеш на алерголог,Дано да съм ти била полезна и детенце да се оправи   П,С. Той сега ще стане на 6г,А дъщеря ми беше на 5г, когато започна да прави лекарствени алергии но при нея се проявяват във уртикария,Няма значение от възрастта така зная от лекарката която ни лекуваше

Последна редакция: нд, 26 юли 2009, 00:02 от tutune

# 12
  • Варна
  • Мнения: 136
Не мога да ти изпратя съобщение защото кутията ти е пълна,По късно ще пробвам пак тъкмо ще потърся тел,на докторката

# 13
  • Варна
  • Мнения: 136
Ще потърсиш д-р Георгиева- Шакола,Работи в ДКЦ Терапия и дава дежурства в частен детски център до окр,болница ,Регистратура ДКЦ ТЕрапия 302851, А другия адрес до окр,б-ца е ул,Ген,Колев-66 тел,052/609932, Мед,център Надежда

# 14
  • Мнения: 800
ВАЖНО!

Прочетете непременно тази дискусия:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382374.0

Потърсете в Гуугъл  "Low dose Naltrexone" (цялото с кавичките) На английски е.

Това е шансът ви да решите лесно и безболезнено проблема.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт