Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Ако децата са от един общ татко, общуването е задължително, затова колкото по-цивилизовани и добронамерени са отношенията ви, толкова по-добре  Peace

Но всичко зависи и от конкретните хора, и от обстоятелствата по тяхната раздяла, и от обстоятелствата по твоята поява до въпросния мъж... Много е относително всичко. Факт е, че между добре възпитаните и високо образовани хора подобни отношения на добро съвместно съжителство в името на децата и семействеността се среща много често.

# 16
  • Мнения: 337
Майка ми и жената на баща ми едно време са пили кафе заедно (тати се ожени за жена си 4 год след развода, запознали са се около 2 след него).
Откакто майка ми разбра, че са заедно спря да комуникира с нея и започна да се държи доста странно според мен - тогава бях около 12-13 годишна, но ми направи неприятно впечетление. Жената тогава дори не го е познавала, по никакъв начин няма отношение към тяхната раздяла и проблеми....

Не виждам нищо притеснително в това да общуваш с нея, особено ако е интересен събеседник и ти е приятно, разбира се в някакви граници, не казвам да готвите заедно и да си пиете питието вечер. Тя или е интелигентен, зрял човек или някаква супер интригантка, прецени сама.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 304
Според мен не са от обща баща казва "имам" за детето си.
Не виждам лошо да комуникирате.

# 18
  • Мнения: 1 559
От обща култура (и ако тя не те настъпва по мазола Mr. Green) е хубаво да се общува нормално.
Но чак приятелки,НЕ...Тя е миналото ,ти настоящето....,в такава ситуация винаги ще има дразги,и все на единия няма да му е приятно(както в случая на теб).Здравей ,здрасти..как си?...ама чак кафета и клюки,много ми идва. Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 7 209
Ами имам един познат, който се разведе с жена си, след няколко години се ожени, бившата му жена също.
После бившата и настоящата се запознават, започват много да се харесват, чак правят общ бизнес заедно.
Бившата и съпругът и бяха приютили за месец два моя познат с новата му жена - последните правеха ремонт.
Всичко е възможно.
Общо взето в цялата история само моят познат помрънква лекинко понякога, че някак като женски заговор му изглежда цялата работа.

# 20
  • Мнения: 800
Ами имам един познат, който се разведе с жена си, след няколко години се ожени, бившата му жена също.
После бившата и настоящата се запознават, започват много да се харесват, чак правят общ бизнес заедно.
Бившата и съпругът и бяха приютили за месец два моя познат с новата му жена - последните правеха ремонт.
Всичко е възможно.
Общо взето в цялата история само моят познат помрънква лекинко понякога, че някак като женски заговор му изглежда цялата работа.

Сигурно се чувства като в харем?
По-горе писах за бившата на мъжа ми... Сега се сещам една смешна ситуация от началото на брака ни - аз бременна, канени сме на РД на дъщеричката му, отиваме ние и аз се ошашавих: присъстват майка й (слава богу сама), баба й с гадже, дядо й с новата си жена (бременна, горе-долу колкото мен), брата на майка й с новата си жена и още две дечица от първия си брак .... Леле, бая се бях постреснала и май тогава прекратих отношенията с бившата на мъжа ми, която идваше да доведе малката и да я вземе и си приказвахме по половин час та и повече....

# 21
  • Мнения: 589
Сега се сещам една смешна ситуация от началото на брака ни - аз бременна, канени сме на РД на дъщеричката му, отиваме ние и аз се ошашавих: присъстват майка й (слава богу сама), баба й с гадже, дядо й с новата си жена (бременна, горе-долу колкото мен), брата на майка й с новата си жена и още две дечица от първия си брак .... Леле, бая се бях постреснала и май тогава прекратих отношенията с бившата на мъжа ми, която идваше да доведе малката и да я вземе и си приказвахме по половин час та и повече....
Че кое е смешното- нали всички вече сме много либерални кой с кого кого може да се събира, развежда и т.н.Нали всички имат право да са щастливи и обичани, ето какви ситуации се създават.
 Не разбрах кое те е стреснало- че на рождения ден на детето са всичките му близки роднини ли?

# 22
  • Мнения: 800
.... близки роднини и техните предишни и следващи половинки .... Май сте прекалено либерални, а аз явно не съм чак толкова - обърквам се от тези роднински отношения, че лелята и сестрата на детето са връстници и т.н. Другото, което ме подразни (макар и не по темата) е че всички си говореха притеснени от ситуацията, а детето си играеше с мен?! Ако това е толкова нормално според теб, питай децата на разведените как го възпиремат (визирам доведената си дъщеря).

# 23
  • Мнения: 153
Не бива да се объркваш , по-скоро искам да кажа да не подхождаш наивно ! Спазвай си добрия тон ....то времето ще покаже как ще се развият отношенията ти с нея , не виждам проблем тук ..... newsm78 Поне се опитва да ти е приятелка ..... Имай си нужната дистанция и не споделяй  много .... Peace Късмет!  bouquet
newsm10

# 24
  • Мнения: 4 965
Мисля, че бившата съпруга е много интелигентен и широко скроен човек, докато авторката е прекалено тесногръда. Щом не е искала "бивши" роднини наоколо, защо се е омъжила за мъж "с история"?!  Peace

# 25
  • Мнения: 589
Ако това е толкова нормално според теб, питай децата на разведените как го възпиремат (визирам доведената си дъщеря).
Точно на мен няма нужда да правиш такива препоръки. WinkАко съм го смятала за нормално, нямаше да търпя неуспешният си брак 12 години.Имала съм десетки поводи да се разведа, случи се дори да отхвърля любовта на много, много сериозен човек, който беше свидетел на ужасното държание на бившият ми мъж не само към мен, но и въобще, аз също не бях безразлична, но не съм искала да заплитам децата си в такива ситуации- те ми бяха по-важни..Е, бащата обаче не мислеше като мен.
 По-ненормалното за мен е тези, които се обвързват с хора " с минало", да очакват то да бъде изтрито като с гума за молив само защото те са се появили...
 писали сме заедно с Азаф...

# 26
  • Мнения: 800
azaf и olimpia, май ме объркахте с авторката, аз просто й разказвах ситуации, а още в началото бях писала да се държи нормално, както и аз се държа в моите си ситуации ... А по повод историята, тя затова е история, за да си стои в миналото - никого не ангажирам с това мнение.

# 27
  • Мнения: 593
Нищо не ти пречи да си любезна, все пак мъжът ти има дете от нея и това винаги ще ги свързва. Може да ти е неприятно, но не можеш да промениш този факт. Все пак, на твое място бих се държала учтиво, но дистанцирано. Не бих споделяла с тази жена. Успех!

# 28
  • Мнения: 4 965
azaf и olimpia, май ме объркахте с авторката, аз просто й разказвах ситуации, а още в началото бях писала да се държи нормално, както и аз се държа в моите си ситуации ... А по повод историята, тя затова е история, за да си стои в миналото - никого не ангажирам с това мнение.

Мнеее, не съм те объркала с авторката - дори не съм чела твоите мнения в темата.
За мен това, че бившата търси контакт е достойно за адмирации, докато притесненията на настоящата са следствие от страх, комплекси или нещо друго.

# 29
  • Мнения: 2 414
azaf и olimpia, май ме объркахте с авторката, аз просто й разказвах ситуации, а още в началото бях писала да се държи нормално, както и аз се държа в моите си ситуации ... А по повод историята, тя затова е история, за да си стои в миналото - никого не ангажирам с това мнение.

Мнеее, не съм те объркала с авторката - дори не съм чела твоите мнения в темата.
За мен това, че бившата търси контакт е достойно за адмирации, докато притесненията на настоящата са следствие от страх, комплекси или нещо друго.
Мнението ми съвпада с това на azaf . Peace

Общи условия

Активация на акаунт