МЕЛОДИЯТА НА СЪРЦЕТО - 17, чуй я, виж я ,наслади й се,ела в кръчмата

  • 18 626
  • 425
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 106
Кенан е най-неориентираният образ във филма.Влюби се в Ламия както казахте, защото е билзо до него като душевност, но се ожени за Джавидан защото вече е станал публична личност и трябва да поддържа накякво ниво.Тук според мен някак се пречупват нещата и се получава тази празнота в него, това раздвояване го обърка.....Трудно е не може да се отрече.
така. за това и имаше момент на пропиване. в алкохола той търсеше бягство от действителността. и всъщност май само музиката го удовлетворява в живота

# 91
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Кенан е най-неориентираният образ във филма.Влюби се в Ламия както казахте, защото е билзо до него като душевност, но се ожени за Джавидан защото вече е станал публична личност и трябва да поддържа накякво ниво.Тук според мен някак се пречупват нещата и се получава тази празнота в него, това раздвояване го обърка.....Трудно е не може да се отрече.
така. за това и имаше момент на пропиване. в алкохола той търсеше бягство от действителността. и всъщност май само музиката го удовлетворява в живота

в алкохола търсят спасение само слабите характери,които не могат да се справят с живота си - това само още веднъж доказва,колко слабохарактерен е Кенан  Peace

sofia68 ,не съм казала,че Ламия не е влюбена все още в Кенан,но не в мъжа,а в твореца Кенан - от мъжа и човека тя се разочарова в момента,когато узна,че  е бил сгоден,а е спал с нея  Peaceи след това последваха още мноооого разочарования от негова страна  Peace

# 92
  • Мнения: 5
Кенан е най-неориентираният образ във филма.Влюби се в Ламия както казахте, защото е билзо до него като душевност, но се ожени за Джавидан защото вече е станал публична личност и трябва да поддържа накякво ниво.Тук според мен някак се пречупват нещата и се получава тази празнота в него, това раздвояване го обърка.....Трудно е не може да се отрече.
така. за това и имаше момент на пропиване. в алкохола той търсеше бягство от действителността. и всъщност май само музиката го удовлетворява в живота

в алкохола търсят спасение само слабите характери,които не могат да се справят с живота си - това само още веднъж доказва,колко слабохарактерен е Кенан  Peace

sofia68 ,не съм казала,че Ламия не е влюбена все още в Кенан,но не в мъжа,а в твореца Кенан - от мъжа и човека тя се разочарова в момента,когато узна,че  е бил сгоден,а е спал с нея  Peaceи след това последваха още мноооого разочарования от негова страна  Peace


Ламия се разочерова още когато Кенан обесняваше на чичо му че и е дал колието на майка му защото му е станало жал за едно хранениче
това е моето мнение Ана писмото какво беше и писал ....  #Cussing out аз ако бях на Ламия тогава  #2gunfire

# 93
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
glezanka_pld ,Ламия се разочарова от Кенан много преди събитията,които описваш ти - писала съм кога  Peace

# 94
  • Мнения: 332
Вчера ни обидиха и днес ...я какъв задълбочен и високо интелигентен разговор водим. Напоследък доста мисля над сюжета - края на романа, а от там и на екранизацията е съвсем логичен.
Ламия - все повече я оприличавам с Гергана от "Извора на Белоногата". Според мен се опитват да я представят като носител на типичните турски добродетели, а именно нейната физическа и духовна красота. Освен трудолюбива, Ламия е и скромна. Това според мен е и причината да не каже на Кенан досега за детето. Нейното съзнание не е обсебено с алчност и жажда за пари и блага, както много други. Във вчерашната серия тя каза на пашата-досега не съм ползвала парите, които ми дадохте. Турците ценят и вярността в любовта. В това отношение Ламия е просто идеална. Нейната любов към Кенан е чиста, неподправена и духовно възвишена, създадена точно за него. Каквото и да направи той, тя си го боготвори. Мисля, да не кажа, че съм убедена, че тя е влюбена в твореца, идеализира го, а не в мъжа Кенан. Единствено бебето не ми се вписва в  това патриархално общество, но и в "Железния светилник"  има бебе, заченато без брак.
От тук си задавам въпроса - защо Кенан толкова иска Ламия. Едва ли я обича силно и истински. Имаше 1000000 поводи да и каже че я обича, да изживеят любовта си. За мен той също е влюбен в образа, а не в човека. Чичо му Саип Паша се хвалеше и гордееше с Хюсеин, когото някога е познавал като палаво момче. Организира пиршества и с удоволствие показа привързаността си към композитора, прочул се на толкова ранна възраст.  Кенан се отегчи от тази помпозност и замина за Бозкая да си почине. В Ламия той видя, това от което се оттегчи.
Според мен, за Кенан и Джамил това е състезание, чиято награда е Ламия. И там някъде Джамил се влюбва в Ламия.

По повод Бланка - аз също мисля, че Лейла по-би подхождала на Кенан. Първо чисто визуално и физически. Очите и са по-дълбоки и някак с повече душевност, а не овчи и безизразни. Лейла е просто съвършенна, а не глуповата и чак на моменти дива като Ламия.

# 95
  • Мнения: 213
Виждам има малка пауза в обсъждането  Grinning Оф топик пускам някои мои любими турски песни, като фон Wink

Една жена, която крещи дълбоко в себе си  Grinning
http://www.youtube.com/watch?v=v9c9VnH87YY&NR=1

Истанбулските нощи:
http://www.youtube.com/watch?v=D1fkdb1p4LE
Песен с много оригинален клип:
http://www.youtube.com/watch?v=6UGro4hcmM8
Клип на Таркан с българка (русата мадама), че ние сме с хубави зъби, за разлика от техните  Mr. Green
http://www.youtube.com/watch?v=ma-k22Zswe0
И една за край: Истанбул бана дар - Истанбул е тесен за мене  Wink
http://www.youtube.com/watch?v=l8rVXy2vWUk

# 96
  • Мнения: 5 140
определено Нимет и Енисе не са приятелки, просто клюката ги споява

# 97
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Ох момичета сега гледам повторението на филма,че вчера неможах и ревнах. Cry
Колкото и да не харесвам Магбуле много мъчно ми стана за нея,много. Cry

# 98
  • Мнения: 13
Ето нещо и от мен в музикалната пауза
http://www.youtube.com/watch?v=xLD9vBAF-pE - тази песен е фон на финалната сцена на филма и е много въздействаща

# 99
# 100
  • Мнения: 213
Ох момичета сега гледам повторението на филма,че вчера неможах и ревнах. Cry
Колкото и да не харесвам Магбуле много мъчно ми стана за нея,много. Cry
Зиска, Макбуле е една изгубена душа. Други във филма са също такива, без да са психически луди. За тях по ми е жал  Thinking

# 101
# 102
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Ох момичета сега гледам повторението на филма,че вчера неможах и ревнах. Cry
Колкото и да не харесвам Магбуле много мъчно ми стана за нея,много. Cry
Зиска, Макбуле е една изгубена душа. Други във филма са също такива, без да са психически луди. За тях по ми е жал  Thinking
Така е обаче като гледаш и толкова силно ти въздейства момента,че... Cry

# 103
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 501
 Hug Hug   Heart Eyes  bouquet
    Ах,адска жега е навън а
ние дискутираме как този филм ни
кара да се взираме във сложни отношения
човешки,във клюки и интриги, и забежки.

Четем си мислите и се допълваме.
И с питие тука си хортуваме.
За да изградим във образ и подобие по- ясно
мелодията и смисъла на песента прекрасна!!!

Цигулката не знае болка...
Тя е във душата на Кенан Cry Cry
Той нотите безмълвно по хартията реди..
На Ламия обрича `Черните звезди`...

Използвала съм и думи на анубисчето от неин пост! newsm51 newsm51

# 104
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950

както гласи последния коментар на клипчето - мноооого складкоооо  Crazy

redemi ,чок гюзел,джанъм  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт