Случки

  • 19 263
  • 180
  •   1
Отговори
# 120
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Пътувам във влака. Пушенето е забранено във всички вагони. Един човек през цялото  време се хвали какво образование има, какви академици са го изпитвали и т.н. По едно време запали цигара(без дори да поиска някакво разрешение от другите).Помолих го най-учтиво да излезе в коридора и му напомних, че във влака не се пуши. И се започна един разговор на високо равнище... Спорихме кой е по-образован, по-възпитан, по-културен. И накрая , като нямаше какво друго да каже ми вика:
"А ти, я се виж колко си грозна.Грозилище".
Е след тези думи ме напуши такъв смях, че май смеха ми го ядоса повече от всичко друго. Добре че трябваше да слиза.

# 121
  • САЩ
  • Мнения: 170
Преди да тръгнем за САЩ решихме че е добре да си отворим сметка в Булбанк към която да имаме дебитна карта, та да не носим много пари в брой, но в последствие 2 години по късно искахме да я закрием понеже таксата която ни вземаха за поддръжка беше ужасна, та отиваме в клон на Булбанк във Варна и казваме какво искаме. Сумата не беше голяма, но ни казаха че не може да я изтеглим наведнъж. Наложи се да ходя 3 пъти и на третия имах да тегля само 150 лв. Идва ми реда на касата и казвам за какво съм, а тя с убийствен поглед ме изглежда и ми казва "Ама за такава малка сума защо ме занимавате, а не отидете на банкомата отвън да си изтеглите парите?" И аз така  Shocked и така  Close И после "И защо си затваряте сметката, може пък да ви потрябва?" Ами просто не и отговорих  ooooh!

# 122
  • Мнения: 2 563
Пътувам във влака. Пушенето е забранено във всички вагони. Един човек през цялото  време се хвали какво образование има, какви академици са го изпитвали и т.н. По едно време запали цигара(без дори да поиска някакво разрешение от другите).Помолих го най-учтиво да излезе в коридора и му напомних, че във влака не се пуши. И се започна един разговор на високо равнище... Спорихме кой е по-образован, по-възпитан, по-културен. И накрая , като нямаше какво друго да каже ми вика:
"А ти, я се виж колко си грозна.Грозилище".
Е след тези думи ме напуши такъв смях, че май смеха ми го ядоса повече от всичко друго. Добре че трябваше да слиза.

Ох, това много го мразя в България. Мнението на която и да е жена може да бъде отхвърлено като се посочи, че е грозна и сигурно недоебана.

# 123
  • Мнения: 2 567
Много про4увстена тема...и плаках, и се смях.
Кой знае колко фрапантни моменти не съм имала..или поне след време така ми се струват. Свикнах, като пожелавам Приятен уикенд, да ми изсъскват, 4е на следващия ден са на работа  Grinning

# 124
  • Мнения: 4 399

попитах един свещеник, дали мога да сключа православен брак с протестант в православна църква и той ми каза: не, а и ти си вече неверница, защото свързваш живота си с неверник и децата ти ще са неверници  Shocked
свещеникът беше на не повече от 25 г ooooh!
попитах го как може да има подобно мислене в 21 век, при положение, че в града от векове съжителстват евреи, мюсюлмани, католици и православни.
не получих отговор...


ааа сетих се: търся си обувки и зяпам някакви, ама не ми харесва как са изработени.
доводът на продавачката беше невероятен: знаете ли колко много продадахме, как може да не ви харесват  hahaha


А тия 2 слуЧки не са типиЧно български. Аз си имам аналогиЧни тук. Една моя позната която е протестантка склюЧила брак с католик. КатолиЧеския свещенник я погледнал с пълна погнуса, посоЧил я с пръст и казал: 'помисли си много добре, наистина ли искаш да свържеш живота си с тази'. Rolling Eyes

Преди години когато нямаше криза отидохме с мъжа ми в тукашната банка и поискахме да ни консултират в какво да инвестираме известна сума. Предложиха ни продукт, който за мен не беше убедителен и попитах защо всъщност трябва да се спрем на този продукт, какви са предимствата му. Отговорът беше умопомраЧителен: 'защото много от клиентите ни го купуват'.  Shocked Май не е много по-разлиЧно от приЧината да си купиш лоши обувки, само ставаше въпрос за повеЧко пари. Confused

# 125
  • Португалия
  • Мнения: 4 550
........................

Честно казано, ето такъв тип задушевно-селски /в най-добрия смисъл на думата/ ми липсват тук..
Бюрократите и чиновниците ни са отврат, но ако им взлезеш под кожата, не става въпрос за пари,
просто заради личния ти чар или защото сте от едно село, или пък носите едно име... и са много милички и услужливи.
Това тук няма начин да се случи...


 Laughing Ето това,тук е много вероятно да се случи, особено ,ако както си споменала, знаеш как да подходиш към човека отсреща  Grinning
Точно затова, е и не само затова..., все по-добре се чувствам тук.   bouquet

# 126
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Ох, това много го мразя в България. Мнението на която и да е жена може да бъде отхвърлено като се посочи, че е грозна и сигурно недоебана.
Joy    Joy    Joy
Не ми го каза това второто, но 100 на 100 си го мислеше. Но човекът все пак беше  вишист и изключително "ентелегентенMr. Green

# 127
  • Мнения: 1 536
Страни ра3лични,3акони съЩо.Тук в Австрия след като няма 3абрана и   в ресторанти има винаги по поне 3ма клиента  с  куче ,не  виждам 3аЩо да н е водя моите,говоря не само 3а ресторант  ,а и 3а хотели където се пускат и кучета(в половината).Това ,че в Бг и в някои други страни  не  е  така,а  в Гемания и  Австрия и други е така,няма как да го намирам  3а нередовно.3а сведение ,в Бг и сертифицирано куче да е ,пак няма да бъде  допуснато в ресторант,3атова и рядко има там такива кучета.

Относно ,отноШението с клиентите,работила съм 10 год. в Слънчев бряг ,сервитиорка,и в Континентал Пла3а  в София,много добре 3нам ,как да си и3карам  баШиШа,както Боряна е написала може и  10 000  да плати и пак да н е остави  бакШиШ.Но един мага3ин 3а дрехи не  можеШ да сравняваШ с ка3ино,там никой не пе4ели,само се хар4и ,съответно   и  с бакШиШите  е слабо и никой не им се и надява.В тия търговските бранШове ,и 3аведенията ,има и неприятни клиенти ,които  са  си неприятни ,дали е въпрос на  въ3питание ,всеки може да си и3каже мнението,но клиент който веднъжми е вадил нервитв,бива бе3рачлично обслужен,следователно или не  идва повече каквато е и идеята,или Ще ,не Ще пак идва,но при второто си посеЩение  3нае как да се  държи,и това че 3а някои сме тъпи продавачки с елементарна работа ,и3обЩо не  е така,говоря 3а преди  5 години когато в3емахме по  1000 лева 3аплата с процента месечно.Има и луди хора,искат да  се видят  в дрехи които не могат да си  по3волят,да ги оставя да ми ровкичкат и3 мага3ина ли,или някои  тъп и упорит,иска дрехата от манекена,която  му ка3вам  че няма да му стане,но той все пак  държи и сам  не  си 3нае номера който носи,да свалям тежки манекени да преобличам само да се  види ,че не му става ли....Като клиент случКи нямам толкова,колкото като продавач ,ако почна да ра3ка3вам.....И 3аЩото 3нам,какво мислят продавачите ,като вле3а  в мага3ин ,3нам как да подходя ,така че да  бъда приятен клиент и  да не  им  отворя допълнително и3лиШна работа,това че навън нарамваме по 10 3ака4алки които пробваме и оставяме  в пробната или  на моми4ето което  седи на  пробната ,бе3 да си  правим  труда на  ги върнем по местата им,е само  навън ,но не  и  в  Бг,в Бг  и3искват да им слугуваме до  последно и то  на по 12 часа дневно,няма ба3а на  сравнение.
няма оправия Rolling Eyes

# 128
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
прясна случка от преди час
пътуваме с колата с баща ми, майка ми и трите хлапета
изпреварва ни черно бмв, на което шофьора обвинява баща ми в неправилно шофиране ( невярно)Rolling Eyes
младия шофьор на бмв се въздържА от разправа (идваше му отвътре) като видя децата, но не си спести обидна дума към баща ми, което пък доведе до нервност в задните редици на нашата кола.
обадихме се на полицията, взеха номера на нашата и неговата кола и ни казаха да чакаме на място x. не дойдоха. познайте кой пратиха?

# 129
  • Мнения: 57
Кой? Не мога да позная?

# 130
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Кой? newsm78  Никакви предположения нямам. Казвай бързо...

# 131
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ами как кой - вместо добрите дойде лошият Wink при което дъщеря ми изпадна в паника.
намери ни да ни се извини Rolling Eyes
полицаите така и не дойдоха.

# 132
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Лошият ви се извини ?????
За полицаите- не се и съмнявам. На мен веднъж ми се наложи да викам полиция заради един скандал . Познайте- не дойдоха, защото нямали бензин  Shocked. Направо си ми го казаха ( по телефона).

# 133
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ами извини се, което не е много странно, странното е откъде знаеше къде чакаме полицията Mr. Green

# 134
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Сещам се- били са екстрасенси! Просто е невъзможно да имат очи и уши в полицията  Mr. Green
Ще вземем да си помислим., че полицаите са били подкупни. абсурд!!! hahaha

Общи условия

Активация на акаунт