Детето ми изпи половин шише нурофен....?

  • 6 165
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 194
Ан Мари, имам мляко, ще и дам  bouquet

Бояна, така е, наистина. То малките Господ ги пази , дето има една приказка Praynig

Шишето беше върху ТВ-то, а ТВ-то е върху скрина.

Ама на, стигна го диването Mr. Green

# 31
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
И давай много течности, днес и утре поне.
 Hug и дано всичко мине безпроблемно за малката госпожица фармацевтка Wink

# 32
  • Мнения: 3 484
И аз знам за млякото, че обира токсините, но за киселото... може и за прясното да е така....

Дано няма никакъв лош ефект за малката гладница Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 2 430
И аз знам за млякото, че обира токсините, но за киселото... може и за прясното да е така....

Дано няма никакъв лош ефект за малката гладница Hug
Малко спам по темата за  което се извинявам:
 и прясното и киселото мляко обира токсините.Особено киселото мляко,то се свързва с тежките метали в организама.
Единствено кисело мляко не трябва да се приема,когато се пият антибиотици.Смята се ,че наличието на лактобацилите в киселото мляко,е една от причините ,които обуславят резистентността към антибиотиците.

# 34
  • Мнения: 3 484
И аз знам за млякото, че обира токсините, но за киселото... може и за прясното да е така....

Дано няма никакъв лош ефект за малката гладница Hug
Малко спам по темата за  което се извинявам:
 и прясното и киселото мляко обира токсините.Особено киселото мляко,то се свързва с тежките метали в организама.
Единствено кисело мляко не трябва да се приема,когато се пият антибиотици.Смята се ,че наличието на лактобацилите в киселото мляко,е една от причините ,които обуславят резистентността към антибиотиците.

Значи ли това, че ведно с антибиотично лечение не трябва да се приемат пробиотици (ентеросан примерно), които по своята същност за лактобацили и техни метаболити? Embarassed Защото често лекарите ги изписват в паралел.... Sad

# 35
  • София
  • Мнения: 2 430
Коректно е пробиотика да се приема след антибиотичното лечение ,а не по време на.
Най-просто обяснено пиеш пробиотик и го унищожаваш с антибиотик.Но сега фарм.технологии са напреднали,повечето лактобацили са генно -модифицирани,някои имат защита от олигозахаридна обвивка(прадпазва я от действието на АБ).Но като цяло приема на пробиотик трябва да е след курса с АБ

# 36
  • София
  • Мнения: 7 194
Хм, дъщеря ми само веднъж е пила антибиотик - само след 2 приема зверски се подсече.
Именно тогава предписаха лактобацили - трябваше антибиотилът да се пие сутрин, а лактобацилите - вечер.

# 37
  • Мнения: 194
Ха,това и аз него знаех...

Дори съм си мислила, че е хубаво да се пие кисело мляко, когато се приема  АБ Embarassed, именно защото изписват паралелно с АБ и пробиотици Rolling Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 2 430
Ха,това и аз него знаех...

Дори съм си мислила, че е хубаво да се пие кисело мляко, когато се приема  АБ Embarassed, именно защото изписват паралелно с АБ и пробиотици Rolling Eyes
Ами смята се,че това е една от причините,не винаги.Но се смята,че лактобацилите може да са фактор на резистентността(плазмид обусловена резистентност),но не винаги.
Иначе сашетата(прахчетата),сиропите,хапчетата и т.н. лактобацилите,които се съдържат там са много далеч от "истината"(истинският LBB  лактобацил) Mr. Green
Всичко е селектирано, култивирани и не носят тази опасност  за резистентност.

# 39
  • Мнения: 194
Ясно.

Човек се учи докато е жив Laughing

правилно било "бостан" Embarassed Crazy

# 40
  • Мнения: 360
Моя мил племеник изпи половин шишенце панадол миналата година,но почти веднага го накараха да повърне.След това бая млекце изпапка,беше на 4години тогава.Единствения страничен ефект който имаше е че беше доста поспалив 2 дни,нищо повече. Peace
дано да нямате нежелани реакции,аз лично се надявам да съм много внимателна с мойта щерка,защото за съжаление аз съм с остра алергия към пенецелин и най--вероятно и тя може да има алергия.

# 41
  • Мнения: 9 448
Дано няма странчни реакции при детето! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт