АД-има ли майки,които са го излекували???

  • 18 184
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 106
Здравей!Малката също има атопичен дерматит,беше на 4 мес. когато  я заведох на кожен лекар  и той останови това изписа ни Nachtkerzen балсам на dr. Theiss ,и съм много доволна от него,но трябва да закараш детето на кожен лекар.Успех! Hug

# 16
  • Мнения: 98
Много ви благодаря на всички,сега съм малко по-оптимистично настроена...ще потърся добър дерматолог,дано помогне Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 28
Pavloderm това е кремче за бебета което бих ти препоръчала.Моето дете е почти на 3г. и всяка вечер след баня го ползваме.С екстракт от лайка и невен е и действа много успокояващо.
Започнах да го използвам когато детето ми беше бебе на 5 месеца и от памперса и жегите беше непрекъснато с някакъв обрив.Последният беше наподобяващ на шарка заведох го при педиатър и тя ми каза да не сменям козметиката на детето(лусион,тоалетно мляко, сапун, шампоан и всички такива). Има и много други но мисля че този е най-добрия.
/ при това е доста евтин спрямо по-марковите/
Консултациятя с дерматолог не е излишна  newsm78

# 18
  • Варна
  • Мнения: 136
По добре се посъветвай с алерголог,Синът ми беше на 5м,като му поставиха диагноза АД целия беше в екземи и близо 2г,и половина беше на строга диета и хранителни добавки ,Оказа се алергия към краве белтък но вече си яде всичко и съм забравила че сме минали през такъв период Peace

# 19
  • Мнения: 98
Tutune,аз много се чудих на какъв тип лекар да отидем-на алерголог или на дерматолог.Четох,че алергиите,причиняващи АД са много по-рядко срещани,отколкото някакви други дразнители-прах,играчки и т.н.Пък и бебето ми все още не е захранено с нищо.Аз много внимавам с какво се храня.Така,че си мисля,че май е най-добре да ида на кожен,не знам дали съм права,вие кажете?!

# 20
На нас ни изписаха крем Елидел, мисля 4е положението е по-добре.

# 21
  • Мнения: 3
Дъщеря ми също беше с АД на 6 м. Кожата й беше като шкурка. От нищо не минаваше. Препоръчаха ни Д-рТАЙС НАХТКЕРЦЕН ИНТЕНЗИВ БАЛСАМ и с него за 3-4 дена мина и досега ако забележа, че започва пак да става така я мажа и за ден минава. Така че го препоръчвам.

# 22
  • Мнения: 98
Благодаря,Киара,ще го имам предвид,доста майки тук хвалят въпросния балсам  bouquet
Аз записах час за дерматолог в четвъртък и ще пиша после как са се развили нещата.

# 23
  • Мнения: 346
Дъщеря ми също беше АД от бебе до към годинка, използвах козметика /крем и сапун/ - А-Дерма. След това ми донесоха един крем от Англия, казва се Е45, и сега когато усетя че кожата е много суха я мажа.

# 24
  • Мнения: 129
здрасти, на моята дъщеря поставиха същата диагноза, когато бяхме на 2 месеца (сега е на 10 вече). отидохме на консултация при кожен лекар в МЦ Закрила - Дженерали. Предписа ни Линола фет (масло за вана, което ползвахме почти без спиране допреди месец, сега разредих през три дни), никакво мокрене на участъците през първите три-четири дни с вода, крем за лице и тяло на ADerma (от който и аз съм много доволна, тъй като имам определени участъци с много суха кожа). Не слагах никакви препарати във ваничката, освен маслото. След около месец имахме много положителен резултат и това е и до днес.
Успех!

Моля те кажи по-подробно -кой е този лосион на А-дерма, искам и аз да го пробвам?Освен че слагахте олио във водата с нищо друго ли не къпахте-сапун, душ-гел?Как така не си и мокрила кожата?

# 25
  • Мнения: 98
Предполагам,че става въпрос за Екзодерма мляко и крем,права ли съм blackdalia?

# 26
  • Мнения: 698
Розова вода, Дефламол, балсам на д-р Тайс, хомеопатия. Лекува се, да.  Peace

# 27
  • Мнения: 98
Аз да споделя-днес ходихме на кожен лекар-предписа ни Фусикорт.Това е кортикостероид+антибиотик(защото малкия се чеше и разранява непрекъснато и са възможни инфекции).Аз реших да ви послушам и купих и Нахткерцен Интензив балсам на др. Тайс,а също и Екзомега на А-дерма.Търсих и Павлодерм,но не го открих никъде???Стисайте палци да се оправим!!!

# 28
  • Мнения: 52
здр.може да опиташ да мажеш беб4ето сас продукти садаржащи лайка,смрадлика или невен.те помагат при кожни раздразнения.а може и да и свариш някоя от билките и с паму4е да и правиш промивки.

# 29
  • Мнения: 698
здр.може да опиташ да мажеш беб4ето сас продукти садаржащи лайка,смрадлика или невен.те помагат при кожни раздразнения.а може и да и свариш някоя от билките и с паму4е да и правиш промивки.

Кожните лекари отхвърлят лайката и невена, защото могат да алергизират толкова малко дете.

Общи условия

Активация на акаунт