Говорите ли по "бебешки" :)

  • 1 760
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 426
Определено се вдетинявам но не говоря на бебешки. Simple Smile Имитирам го и на него му е много смешно

# 16
  • Мнения: 4 187
Говоря и нежно и мило , никога по бебешки ! Бабите и дядовците понякога се отплесват , но това страшно много ме дразни и правя забележки ! Според мен детето ще говори така, както му говорат възрастните !  


Ами винаги се старая да говоря нормално, дори се дразня когато майка ми обръща словореда(неизвестно защо),........

Ей това ме побърква...... Confused !

# 17
  • Мнения: 118
Да и аз говоря като на голям човек, но пък свекърва ми започва да променя словореда на изреченията и ме вбесява страшно много smile3514

# 18
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами аз му говоря и по двата начина,естествено че не може през цялото време да му говориш само по единия начин.Като си играя с него му говоря по бебешки горе долу,например казвам му "хайде да папаме",а не "хайде да се храниме.Смятам че когато вече почва да се опитва да произнася думички,тогава трябва да му давам пример и да говоря правилно,ама сега като си знае само тата и да си фъфли нещо на носа,колкото и да му викам заповядай и да се храниме,полза никаква.

# 19
  • Мнения: 8 505
Не.Никога.Просто не ми идва от вътре (не че съм се опитвала,де).

# 20
  • Мнения: 410
Говоря правилно, даже често правя забележка на свекърва ми ( понеже живеем заедно де ) . Тячесто си спомня как някое от децата е викало на времето на нещо си започва да го ползва, напр, паталони, вместо паНталони, и др. подобни. Борис иска много да говори от 2-3 седмици се е разбъбрил много , всичко повтаря и смятам че е важно да му се говори правилно.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз му говоря нормално,но тона и интонацията ми са съвсем различни -някак си така ми идва - по-меко,гальовно,защото е едно такова сладкишче,че   ...... нямам думи! Two Hearts

# 22
  • Мнения: 138
аз също се старая да  му говоря нормално .Свекърва ми говори по  бебешки и лигаво на малкия и това страшно ме изнервя ,а той е вече 1.10м и скоро ще проговори  Майка ми знае колко мразя да се говори  така и не го прави . понякога му говоря на неговия си език  когато му се спи казва - нани  , око го боли - бо , или ако е паднало нещо казва - па

# 23
  • Мнения: 1 645
Винаги му говоря като на голям човек,и държа всички около мен да говорят по същият начин.
На мен не ми идва отвътре да се "лигавя с думите",а единственната дума която прииначавам е хранене - аз викам "Хайде да папаме",и малкият така го е научил.

Даниел - 21.04.2004г.

# 24
  • Мнения: 1 512
Рядко. Като беше бебе, обичах да имитирам звуците, по- късно и сричките, които издава, защото това й доставяше удоволствие.
Говоря правилно, наричам нещата с имената им. Когато тя каже нещо неправилно, например " яба" (нейната думичка за "лампа"), аз казвам "да, това е лампа". По- трудно е с бабите и дядовците, защото според тях тя не разбирала Shocked Даже свеки, като отидохме на вилата, се чудела защо му говоря на туй дете като на възрастен, ама след няколко дена видяла, че Кристина наистина разбира абсолютно всичко, което й се каже. Само че понякога се прави на разсеяна Laughing

# 25
  • Мнения: 5 468
Не мога Naughty, не мога да говоря на бебешки. И тя не е чувала бебешките наименования на думите и се кокори ей така Shocked, когато една майка, с която пием кафе от време на време,... й вика - "Чучи, Гери, чучи" Sick... незнам, защо си мисли, че като й каже така, би трябвало тя да седне Thinking. Една бебешка дума не й казвам..., не ми ги ражда мозъка просто.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 765
Не . Или поне не се усещам . Мисля че тона и интонацията с които се произнасят думите са по важни .И мноого ме дразни когато някой и говори по ' бебешки ' / май е по - правилно да го наречем бабешки hahaha / . Ама к'во  да пра'иш баби .

# 27
  • Мнения: 278
А аз и приказвам. Непрекъснато и приказвам. И се лигавя и я се лигави и е голям купон. Като каже Аааагууу и аз повтарям. Сякаш тя ме учи.
Голямата кака проговори 99% правилно. С нея и аз спазвах тази технология да се говори правилно на детето.
Голяма загуба. Не можете да си представите каква радост е сега като изброявам думите които е бъркала. Пък и какво по-хубаво от едно дете което казва "ика бон".
Майка ми още ми напомня като малка как съм заставала до чешмата и съм викала "Ика пи да" (искам да пия вода) и веднага след като пия започвам да крещя "Пика ма. Пика"
Може да кажете неизживяно детство ... но аз моето малко момиченце ще си го лигавя  Laughing

# 28
  • Мнения: 949
Аз да си кажа честно и сега с мъжът ми си говорим така,представям си като се роди бебчо какво ще е!

# 29
  • София
  • Мнения: 488
Никога не съм говорила на каката  по бебешки. И сега въпреки , че е на 6 и половина имам  странен проблем- тя говори на чист книжовен език, не знае никакви лигавщини и в очите на колегите ми и приятелките ми е идеалното дете. Но с всеки изминат ден ми задава все по-сложни въпроси относно различни чуждици в нашия език / било то от телевизия, радио и т.н./ И сега си задавам въпроса не е ли необходимо да говорим с бебетата на техния език. Не съм ли я лишила по някакъв начин от нейния си вътрешен свят - било то и чрез разговор по бебешки.... Но въпреки всичките ми съмнения и на бебчо не му говоря на бебешки.....

Общи условия

Активация на акаунт