Какво означава състарена плацента ?

  • 9 851
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте,
искам да помоля за съвет и информация!
Бременна съм в седмия месец и моята лекарка ми каза, че плацентата ми е състарена, предписа ми да пия 10 дни магнезий. Попитах я дали е опасно и тя ми отговори да не се притеснявам. Като се поразрових в нета и разпитах тук там - разбрах че състаряването на плацентата може да доведе до преждевременно раждане.

Има ли някоя мама със същия проблем? Какви са рисковете, какво да очаквам и от какво се получава това?
Благодаря предварително за отговорите и съжалявам ако повтарям темата, но не можах да намеря нищо по въпроса.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ето една стара тема по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=314996.0
тук също може да прочетеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=413773.60
Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 32
Благодаря!!!

# 3
  • Мнения: 318
Потърси второ мнение, непременно, за да се успокоиш или да знаеш как да реагираш. 10 дни магнезий....не ми звучи сериозно. вероятно не е нищо страшно, щом ти е изписан само и сединствено магнезий за 10 дни и нищо повече, но пък за мен - състарена плацента, само по себе си и в 7-ми месец -  не е съвсем нищо. Та намери си втори лекар да коментира. На мен в 7-ми месец ми казаха, че съм с намалели окоплодни води и нищо не се знае-... Естествено и аз като попрочетох - не спах цяла нощ -  на следващата сутрин в 7.00 вече бяхме се домогнали до двете "светила" на пренаталната диагностика за преглед в същия ден отрекоха "диагнозата"....
Не искам ни най-малко да се притесняваш излишно, но ти така или иначе сега го мислиш, а сама - нищо не можеш да диагностицираш и измислиш, затова - виж какво мисли по въпроса още един от добрите лекари.
Успех и дано и ти като мен после си спомняш с усмивка на уста за тези тревоги Hug Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Може да е опасно за бебето, не за тебе. Спира кислорода и други вещества към него. Следи се на всеки две седмици например и при друг лекар, защото магнезия не виждам как ще ти помогне. Ако бебето спре да расте, се налага раждане, независимо в кой месец е.До тогава могат да се пият протеини, изписани от лекар, за да може да порасне бебока още малко.

# 5
  • Мнения: 32
Момичета задължително ще потърся мнение и от друг лекар, да видим след това какво ще трябва да предприема. Само да свършат почивните дни, че сега никой няма да намеря!
И аз не виждам как ще ми помогне магнезия, но все си мисля че има някаква надежда, след като не ме вкараха в болница (дано не ми се случва)!!!
Благодаря Ви за съветите  Simple Smile

# 6
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
нормално е плацентата да старее - има 3 степени до колкото си спомням.
Не се притеснявай Hug, но за твое успокоенив поискай и друго мнение.

# 7
  • Мнения: 1 875
Зрелостта на плацентата, както казват лекарите, е „ултразвуков” параметър, тоест той зависи от плътността на определяната чрез ултразвуково изследване структура на плацентата. Различават се четири степени на зрялост:
-   обичайно до 30 седмица на бременността трябва да се определи нулева зрялост на плацентата;
-   първа степен на зрялост се счита за допустима от 27-та до 34-та седмица;
-   втора – от 34-та до 39-та седмица;
-   започвайки  37-та седмица може да се определи третата степен.
В края на бременността настъпва т.нар. физиологическо стареене на плацентата, съпроводено от намаляване на площта на обема й, появяват се участъци с отлагане на калцификати.

И все пак тези степени са  условни и ориентировъчни. В днешно време състоянието на плацентата най-добре се преценява чрез доплерово изследване - дали кръвотокът е добър и плодът се храни нормално, нараства и т.н.

# 8
  • Мнения: 526
мен ме оперираха по спешност 2 седмици преди термин,, понеже доктора видя на ехографа, че плацентата ми е преждевременно остаряла - беше 4-та (последна) степен. Каза ми, че има риск за бебето, защото така не може да получава нужните хранителни вещества и кислород. Така за нула време се озовах в болницата и родих то4но на рождения ми ден Simple Smile Слава Богу с бебето всичко беше наред, макар, че беше малко по-дребничка.

Спореед мен трябва да се следи плацентата, и ако се наложи - да извадят бебето по-рано.

# 9
  • Мнения: 32
Nlight радвам се че при теб всичко е минало добре!
Аз незнам каква степен ми е остаряла плацентата, понеже не ми казаха, но не ме и приеха по спешност в болницата. Аз се притеснявам от факта, че съм в 7 месец - прекалено рано е за бебо.

Общи условия

Активация на акаунт