Юли 2009 - Тема 71

  • 12 978
  • 294
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 173
Момичета, някой от вас ползва ли слинг и може ли да ми препоръчате някакъв вид и откъде да си го купя?

# 271
  • Мнения: 9 129
Момичета, някой от вас ползва ли слинг и може ли да ми препоръчате някакъв вид и откъде да си го купя?
Имам слинг, но още не съм гопробвала с бебето. Пробвах един ден, ама от много връткане взе че повърна Rolling Eyes
Аз го поръчах от този сайт: http://slingbg.wordpress.com/wear/
За 3-4 дни става ушиването + доставката.
Ако познаваш добра шивачка, може и при нея да си направиш, доста по-евтино ще ти излезне.

Днес си купих едно мазило на Мустела, за корем, стрии и въобще за проблемни зони след раждането - дадох 44лв. и ме заболя сърцето, да има късмет да няма ефект Crossing Arms

Питах за повръщането (Тан, мерси Hug), защото ми е интересно дали е възможно разходката с количката по паветата да предизвиква дразнене и после беб да повръща - значи, сутрин излизаме до към обяд и после като се приберем, хапването се случва нормално, но два три пъти се случва точно това хранене да го повърне.  Thinking
Друг е въпросът, че напоследък взе да хапва малки порцийки на често, струпва му се ядене, според мен преяжда - и повръща.

# 272
  • Мнения: 11 828
Чочо сан, Радост, честити рожби! Много щастие да ви донесат!
Lennyh, радвам се, че сте харесали името! И нали знаеш - да владее света! Wink
Netty, не си спомням какво си писала преди - дали се харни добре и пълни памперсите, но не бързай да се тревожиш и в останалите дни гледай да стимулираш повече кърмата - и с по-често слагане на бабчето на гърдите и с лактогонни храни и чайове за теб.  Мисля, че ще направите около 700, което е добре, ти не се поддавай на дохранване!
Mambina, все да има по нещо, и аз така си мисля, че може да е заради силната струя.
Emily_, аз не ползвам биберон залъгалка най-умишлено - още в болницата забраних да му слагат, само първата нощ, в която не беше при мен му даваха. Спокоен е, не си лапа ръцете. Просто и с дъщеря ми не сме ползвали, тя отказваше и реших сега направо без.
mia_ata, много ти е нежничка девойката!
karelia79, много се радвам!
A4, няма срок за пъпа, можеш да изчакаш.
Стеф, аз не пипам пишлето, педиатърката ми каза само, ако е зачервено с розов разтвор от калиев перманганат и вече след 3-тия месец щяла да каже какво се прави, но аз и за тогава ще си помисля. Между другото казах й, че не смятам да давам Вигантол и тя ми обясни, че когато детето е наддало повече от 1 кг. първия месец е добре да се дава по 1 капка, заради опасност от рахит и сега пак съм в чуденка. Thinking
Влади много рядко повръща - 1-2 пъти на ден, но има дни, в които не се случва. Това става, ако не се оригнал или, ако реша да му мия дупето непосредствено след ядене или други подобни размятания..
икка, дано бебчето реши да излезе преди понеделник! Не сте останали много да, най-много 10 от редовно пишещите.

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 07:44 от Сиси ♥♥

# 273
  • Мнения: 12
   Тan - откакто сме на Сензитив не е имало много рев,просто от време на време и то най- често след яденето вечер да се свие малко и да простенка ,но като цяло доста добре  й понася.Яде го с голяма охота докато на 1-цата се мращи малко.

 В четвъртък сме на консултация и ще видим как е с наддаването.Иначе за колики й давам и от чайчето на Хип.

# 274
  • Мнения: 1 089
Ох,miss_niq, да те питам още нещо Embarassed Пие се по принцип първите месеци, докато съзрее храносмилателната с-ма или докато започне захранването и после се минава на нормално АМ, нали? Т.е. след това се продължава с обикновеният НАН. Аз много не искам така да менкам само АМ, но вече, и особено в подобни дни като днешния нямам сили.

# 275
  • Мнения: 83
Сиси ♥♥ мерси ако не пише от кой е защото сигурно ще сме се ушашавили от всякаде като видиш испански номер +34.. почва значи съм аз,пък и нз от на кой номера ще ти пиша и дали дават телефонът тук да е с теб.

# 276
  • Мнения: 12
   Тан , мисля че се пие само докато им укрепнат стомахчетата на бебчовците и си се минава на обикновения си Нан ,но за по сигурно ще питам педиатърката в четвъртак и ще пиша Simple Smile Дано се нормализират нещата при вас и да не се мъчи много малката кукла. fingerscrossed

# 277
  • София
  • Мнения: 121
Честито Чочо-сан, Ели Г, Буффи, Радост!! Само щастливи мигове с вашите дечица!
Емили, ползваме залъгалка много рядко защото тя я иска в определени ситуации -  когато се събуди навън и е сънена или преди баня като се ядосва. Иначе почти не я ползваме, доста инцидентно.Сега се сетих, че племенника ми казваше на залъгалката ЗИЗЕ и много си я търсеше и обичаше, даже до ден днешен/той е вече на 6г/ си поцоква езичето, като някакъв рефлекс е.
Миата, много сте сладки  Heart Eyes
Диди, и аз съм с такова течение каквото описваш.Сигурно е последен стадий на теча.
Нети, ние сме 600гр за 15 дни. А рожденното тегло си го възтановихме още преди изсписването минус 15 гр. Всяко детенце наддава различно, важното е , че наддава.
Карелия, браво за напредъка Peace
Сиси, аз вагинтола почнах да го давам ама кой да чете, че с мляко трябвало  Embarassed ужас, добре че тука се заговорихме..

А за сутрешното кафе - крайно време е да поплакнем очи , ай стига бебешки въпроси  Wink А и днес съм като изцедена, нящо не спахме много и после опитах да дремна ама не се получи , та ходя като зомби  Blush
Ама това с АМ много сложно ми се види - едно , пък друго, пък трето  newsm78

# 278
  • Мнения: 253
Честити бебенца на Чочо-Сан,ЕлиГ,Буффи и Радост!!!Да им са живи и здрави!!!
За течението-и аз имам едно такова кафеникаво,че е и слузесто даже  #Crazy Беше ми спряло за 2дни и си викам:Ей,няма да ми тече повече  Party а той после пак ми текна  Tired ooooh!
Момичета,моята принцеска втори ден ми прави нещо номера.Спи по 20-30мин като я нахраня,после будува,играе си,заиграва се и минава 1:30-2ч и пак става време за ядене  ooooh! ooooh! Нашата мома иска да заспива на ръце....Таткото така я научи,каза:Ще я нося,да не е на комшията бебето...Да ама той по цял ден на работа до 19ч и кой да я носи  #2gunfire
Аз днеска излезнах да и купя дневник на бебто.Като порастне да гледа и чете какво е правила и как сме изглеждали ние и как сме я гледали  Party Crazy

# 279
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте, момичета.
Честито на Чочо-Сан,ЕлиГ,Буффи и Радост, да са ви живи и здрави.
Искам да попитам относно пъпчето, как изглежда след като е паднало, прилича ли на нашите или има още черно.И къпете ли си бебчетата в корито вече.И аз искам да я потапям във вода вече, но не съм сигурна че и е паднало пъпчето нацяло.  newsm78
Щях да забравя, вашите бебчета имат ли пъпчици по лицето, като акне?
Neti, моята бебка наддаде за 15 дни около 500 гр.това са втората и третата седмици, и ние сме само на кърма, но според мен е възможно и около 300 гр.да се наддаде.

Последна редакция: вт, 28 юли 2009, 18:03 от maimun77

# 280
  • Мнения: 223
Здравейте, мами и бъдещи мами.
Гичка, ние сме със слинг-шал, можеш да видиш модели на слингове в сайта на www.estestveno.com , във форума има раздел носене на бебето. Нашия слинг си го уших сама, но Мимето има координати на шивачка, която ги шие бързо.

# 281
  • Мнения: 253
Здравейте, момичета.
Честито на Чочо-Сан,ЕлиГ,Буффи и Радост, да са ви живи и здрави.
Искам да попитам относно пъпчето, как изглежда след като е паднало, прилича ли на нашите или има още черно.И къпете ли си бебчетата в корито вече.И аз искам да я потапям във вода вече, но не съм сигурна че и е паднало пъпчето нацяло.  newsm78
Щях да забравя, вашите бебчета имат ли пъпчици по лицето, като акне?
Neti, моята бебка наддаде за 15 дни около 500 гр.това са втората и третата седмици, и ние сме само на кърма, но според мен е възможно и около 300 гр.да се наддаде.
Нашето пъпче падна преди 2 дни и има още малко кръв.Но казаха,докато нацяло се изчисти от нея да я мажа със спирт и после с Топоцин.Ние си я къпем във ваната от деня,в който се прибрахме.И не се притеснявай,че ще намокриш пъпчето,после нали го чистиш със спирта
За пъпчиците-имаме по 1-2,но нямаме повече  Praynig

# 282
  • USA
  • Мнения: 675
моята бебка също повръща от два дни, незнам дали е от оригването, преди това изобщо не я уригвах и не повръщаше.
А залъгалка изобщо не иска, мъчила съм я, но не.пробвала съм да и давам кърма от шише, не иска, само ако е гурда.Аз като малка съм ползвала биберон до 5 годишна, още ме подиграват за това, но не ми е изкривена захапката изобщо.
darka_jivko мерси, че ми отговори,може би ще пробвам вече в корито.

# 283
  • Мнения: 83
искам да ви питам според вас денис турско име ли е

# 284

Общи условия

Активация на акаунт