Отговори
# 75
  • Мнения: 780
Я! Още една мама имало в Мелбърн  Grinning. Честита радостна новина, ВВВ и лека бременност!   bouquet

Аз съм раждала тук, но в държавна болница - Бокс Хил. Не съм плащала нищо допълнително. Не съм сигурна как стои въпроса със застраховките, защото са различни. Предполагам най-точен отговор ще ви даде застрахователната компания.
Доколкото разбирам са ви казали, че от момента на влизането в болница, застраховката ще ти покрие всичко. Може би са имали предвид, че прегледите преди това и тестовете си ги плащаш ти. Но това е само в случай, че си следиш бременноста на частно. Моите бременности ги следиха в държавната болница.
Частните застраховки покриват само болничен престой от минимум 24 часа доколкото зная. Така че ако избереш да ходиш на консулатции в частна болница, застраховката няма да ти ги покрие. Самото раждане обаче ще го покрие + престоя в болницата и каквито тестове и прегледи са необходими докато си там.
Дано съм била ясна  Grinning .

Разкажи за себе си. Отдавна ли сте тук? Къде в Мелбърн живеете?

Ние днес бяхме в провинцията. Децата яздиха кон, разхождаха хрътки, храниха ги, наиграха се и се натичаха на въздух. А аз се настудувах! За следващия път ще знам  ooooh! Grinning. Но пък беше разкошно: тишина, зеленина, свежо и спокойно!

# 76
  • Мнения: 494
Здравей ВВВ, аз раждах в частна болница в Сидни. И при мен застраховката пое всичко само за болницата. По време на бременността ходих при гинеколог, за които платих (таксата на всеки гинеколог е различна, като им звъниш да ги питаш могат ли да те вземат и т.н. питай и каква им е таксата). Тестовете, които ми правиха бяха безплатни, т.е. меди кеър ги покриваше 100%, а ултрасаундите ги плащах аз, а после от медикеър ми връщаха нещо. Медикеър връщат и нещо от таксата на доктора.  След всичко, което са ми върнали от Медикеър аз съм платила около 3000$, като това включва и 500$ ексес фее за застраховката.  Аз лично съм много доволна и от болницата и от доктора. Успех и лека бременност.

# 77
  • Мнения: 0
момичета много ви благодаря за отговорите!моят случай е като историята на ALFI- ще трябва да си платя ултразвука и прегледите при лекаря цената на които че частично покрита от медикеър. точно това частично и колко  в крайна сметка ще трябва да доплатя ме интересуваше тъй като скоро трябва да реша -частно или не? а пък като така и така имам частна застраховка май ще е по-добре да я използвам;)).
аз засега живея в Altona North, но до месец -два ще се местим в наша къщичка която е  на запад- Burhside Heights /близо до Caroline springs/
хиляди благодарности за информацията и до скоро

# 78
  • Мнения: 780
BBB, ние сме точно в противоположна посока - в източните квартали. Но съм минавала през Алтона и знам къде е. И покрай Каралайн Спрингз сме минавали:). Далечко е от нас.
И около вас хубави промени: нова къща, бебче. Радвам се за вас!  Hug

# 79
  • Мнения: 3 116
Момичета, утре следобед съм на лекар. Стискайте палци, да видим какво ще ме прави с тази липса на цикъл  ooooh!

ВВВ, добре дошла  Hug

# 80
  • Мнения: 494
ВВВ, сега се сетих още нещо, като си избираш лекар имай предвид, че различните доктори работят с различни болници. Вариантите са да си избереш болница и да търсиш доктор, който работи с нея (обикновено на страницата на болницата има списък с лекарите, които работят с нея и координатите им) или да си избереш доктор и да отидеш в някоя от болниците, с които той работи.
ритка, стискам палци всичко да е наред.
На нас след десет дни ни предстои следващия преход и пак ме обзе страх. Този път имам две прекачвания и смени на терминали  ooooh!  А и дребосъка стана доста по- тежък и много по- силен. Дано всичко мине добре  Praynig

# 81
  • Мнения: 3 116
Алфи, Алекс беше точно на вашата възраст като пътувахме от България до Австралия. Нищо страшно, по-големите са по-проблемни при пътуване отколкото бебчетата. Нали имаш количка, че то това е зора. И си вземи храна в багажа за бебето, че въпреки че Алекс беше с бебешка храна за целия 24 часов полет получи едно бурканче Нестле, което той не изяде разбира се, защото не беше ял такова пюре и не му хареса newsm78 Резервирала ли си кошарка  Thinking

Ще се справиш  Hug

# 82
  • Мнения: 494
Ритка, мерси за съветите. Резервирали сме кошарка, ама на предния полет него го беше страх да стои в нея и съответно през почти цялото време ми беше в ръцете. Храна вече купих и се надявам да я хареса. Поне в къщи я яде. Това, което най- много ме притеснява е, че при първата смяна (в Чикаго) имам час и половина между полетите, като трябва да хващам и автобус, за да се придвижа от гейт на гейт. При втората смяна (Лондон) имам малко по- малко от два часа. Надявам се нищо да не закъснява, че не ми се мисли ако си изпусна полета какво ще правя. Надявам се всичко да мине добре и ще пиша после от бг Simple Smile

# 83
  • Мнения: 5 183
Ритка, Алфи, стискам палци - на Ритка за лекаря, на Алфи за пътя.
Днес сам малко лаконична - имам ужасно главоболие.

# 84
  • Мнения: 3 116
Ето ме и мен Simple Smile

Ходих на лекар, според него съм здрава, но ми пусна изследвания да ме убеди, с тез мои странни оплаквания. Утре ще ходя да ми взимат кръв Wink Иначе за цикъла според него е нормално да нямам  newsm78

Майка, защо така. На мен петък ми беше един такъв ден, не ме болеше глава, ама цял ден едвам мърдах и се носех като отнесена от вихъра Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 780
ритка, дано наистина всичко е наред. Стискам палци!!!!  Hug  bouquet

Според моята лекарка, Кейт има инфекция на синусите. Даде и антибиотик. Такова чудо досега не ми се е случвало - в рамките на 5 седмици 2 пъти антибиотик. Като изключим последния месец, децата да се е налагало да вземат антибиотик най-много 2-3 пъти! Какво е това чудо сега?! Дано се повлияе добре!

АЛФИ, то има време, но да ви пожелая лек полет към БГ! Вече имаш трейнинг, няма страшно!  Hug

МАЙКА, дано главоболието ти отшуми скоро, че е много неприятно.  Hug

# 86
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Мили да не би да е алергично детето към нещо ,че има такова възпаление на синусите?казавам го това защото и моето дете беше така.Постоянно бяхме с хрема,запушен нос и когато отидохме на алерголог направи снимка на синусите и се оказа,че е в начален стадии на синузит.После изписа лекарства ,ние ги взехме и с постоянно пиене всичко се оправи.Ходехме на контролни прегледи и така.Но този синузит беше на алерична основа .тестовете го доказаха .Дано скоро се оправи детенцето че е много лошо и дискомфортно така.

# 87
  • Мнения: 0
ALFI Мерси за информацията.аз на дж.п-то направо му казах за кой лекар искам направление-тя работи в частна кллиника към ROYAL WOMEN, т е не дай си боже нещо да се случи ще има спешен екип и неонатална реанимация. дано не се стигне до тях но да съм сигурна че ще има всичко необходимо.
лек път и не се притеснявай излишно.всичко ще е наред.пиши как е минало пътешествието като се завърнете.
BON VOYAGE

# 88
  • Мнения: 780
Здавейте, дружина!
Единият концерт на "марулката" мина снощи, другият е утре. Днес е гроги! Концерта свърши в 21.30, легнаха след 22. Беше много пъстро и хубаво. Децата бяха толкова ентусиазирани и "играха" като професионални артисти!

Сладка капка, тук, както ритка спомена, при здравословен проблем започват лечение за това, за което има най-много симптоми. Ако пациентът не се повлияе от лечението, тогава се правят други изселдвания и се търси правилната диагноза. Кейт досега не е имала алергии, макар че за тях никога не е късно. Аз съм със заден ринит, който ми се появи преди година. Първо ме лекуваха за инфекция на синусите, после за алергичен ринит и така и не разбраха от какво ми е. Просто си живея с него и това е. Дано при Кейт се окаже временно и се повлияе добре от антибиотика.

ВВВ, кога се очаква новото попълнение на семейството? Имате ли предпочитания за пола на бебето?

ритка, как сте? Майчето оправи ли се след имунизацията? Ти как си? Надявам се резултатите са ти повече от добри!

МАЙКА, вие как сте? Премина ли главоболието? Вие имате ли годишни представления в училище?

# 89
  • Мнения: 5 183
Привет, банда!
Мина главоболието. Ходих и на лекар, че сътвсем се бях шашнала. Беше адски гадно, чак ми се гадеше и не можех да се концентрирам на работа. Доки иска да ми пусне една кръвна картина за всеки случай.

Мили, метни някое фото на марулката.
Тук предтсавленията големите са на всеки две години, ина4е всеки търм имат по-малки такива.
Миналата година Томи игра български народни танци с българска носия, редом с още 5 българчета и две македончета. Пя и песен със съучениците си.
Наскоро пък игра ирландски танц в представление на техния клас само (асембли му казват)

Общи условия

Активация на акаунт