много нисък прогестерон

  • 27 736
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета, от Юни спрях Диане 35 и Юли ми дойде без никакви хапчета на 30-тия ден. Както ми каза лекарката между 3-7 ден си направих изледвания на Пролактин, Естрадиол, Тестостерон, LH, FSH и всичките са в нормалните граници. Днес ми е 21-я ден и си направих изследване и на Прогестерона но той се оказа страшно нисък 0.963 при нормални стойности 1.7-27, което направо ме изплаши и какво ли не изчетох по форумите, но не ми стана много ясно. Моля ви ако някоя от вас е имала подобен проблем да сподели опит(имам час при лекарката чак на 13.08, но до тогава ще се побаркам), защото от този месец правим опит с милото за бебе, но този резултат ме плаши  Sad

# 1
  • софия
  • Мнения: 1 201
6u6kata , с поликистозни яйчници ли си?

Аз имам същия проблем-в средата на цикъла нямам пик на LH и съответно нямам овулация, което се последва от нисък прогестерон през втората половина на цикъла. По принцип при възстановена овулация ниския прогестерон се компенсира с прогестеронови препарати- дуфастон, утрогестан.

# 2
  • Мнения: 12
да с поликистоза съм или поне бях, т.к. при последния преглед ми каза че съм се оправила ( 6 години пих Диане с 2 почивки на Дуфастон а от месец и половина вече нищо не пия), но при този Прогестерон сигурно пак ще ми изпише Дуфастона.........знам ли вече Confused

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 201
това с дуфастона е най-лесно-ще го пиеш и ще ти следят прогестерона,. По-важното според мен е да видите с Док дали след Диането имаш спонтанна овулация, която е задължителна за да забременееш- според мен този месец предвид ниския ти прогестерон най-вероятно не си имала LH пик и съответно овулация, но това не означава че по принцип нямаш- това ще го установите с Док с прегледи в определено време от цикъла
Не го мисли според мен сега-като се видите с Док на 13.08 предполагам ще го обсъдите-а какво принципно сте решили да правите- ще правите ли някакви процедури или ще опитвате по естествен път?

# 4
  • Мнения: 453
Аз мисля, че заради противозачатъчните все още организма ти не се е възстановил и този месец не си имала овулация. Затова и прогестерона е бил нисък. Доколкото съм чувала след противозачатъчни са нужни няколко месеца, за да се възстанови организма. При толкова нисък прогестерон само за това се сещам. Ако искаш напиши и останалите стойности на половите хормони.
 Успех в борбата за дете.  Hug

# 5
  • Мнения: 48
Zdraveite, v4era sledobed pravihme seks (opi da si napravim beb4e), no sled tova mai mi doide ili ne6to takova slabo kafenikavo zacapvane i sega dori go imam, a ot v4era sutrinta po4nah da pia Orgametril. Genekolo6kata mi go predpisa za6toto progesteronat mi e pod normata. A po princip ne mi e idvalo ot 13 iuni, neznam kakvo da mislq. Ako poje nqkoi da mi pomogne, 6te sam mnogo blagodarana.  Samo da dobavq 4e qi4nicite mi sa kistozni   Sujalqvam 4e ne pi6a na kirilica no mi e iz4eznala i nz kak da q opravq

# 6
  • Мнения: 453
Мила Деси, по това което описваш - нередовна менструация и кистозни яйчници си мисля, че може да имаш поликистозни яйчници. Съветът ми към теб е да посетиш специалист и навреме да установите, ако има проблем. Не губи ценно време в напразни надежди, ако наистина цикъла ти е нередовен е най-добре да те прегледат и назначат адекватно лечение (ако се налага). Знай, че това е лесно лечимо, но просто трябва да се насочиш към лекар. Форумът тук може само да те подкрепя и помага с идеи, но лекарите са тези, които ни помагат.
 Успех и дано много скоро се похвалиш с добрата новина.  Hug

# 7
  • Мнения: 48
Благодаря за съвета garga

# 8
  • Мнения: 560
Аз съм с ПКЯ  и веднъж ми  потече кръв след секс. Не можахме да го спрем 2 месеца. Накрая използвахме инжекции.

# 9
  • Мнения: 50
Записвам се да следя темата, защото и аз съм с нисък прогестерон според последното ми изследване. За съжаление сега разбирам, че това може да доведе до липса на овулация. Аз м/увременно правих тестове за ОВУ, които отчитаха наличие на такава. Възможно ли е теста да е отчитал само пика на ЛХ, а овулация реално дане е настъпвала? Как мислите?

# 10
  • Мнения: 453
Записвам се да следя темата, защото и аз съм с нисък прогестерон според последното ми изследване. За съжаление сега разбирам, че това може да доведе до липса на овулация. Аз м/увременно правих тестове за ОВУ, които отчитаха наличие на такава. Възможно ли е теста да е отчитал само пика на ЛХ, а овулация реално дане е настъпвала? Как мислите?
Ниският прогестерон не води до липса на овулация, а точно обратното - когато няма овулация, прогестерона е много нисък. Направи 2-3 фоликулометрии, за да докажете наличието на овулация и тогава изследвай на 7 ден след доказана ову - прогестерона. Може да не си го изследвала в правилния момент, а може тестовте да показват пик на ЛХ, а ову да не настъпва. Най-правилното е фоликулометрия, доказна ову, 7 дена след това изследване за прогестерон.

# 11
  • Мнения: 50
crow, сърдечно ти благодаря за изчерпателните обяснения  Hug Hug Hug Изведването ми е било на 20тия ден от цикъла (така каза доктора) и удря долната граница. Но ти си права - няма никаква гаранция дали до 20тия ден ОВУ е била настъпила вече, може да е била на 21вия напр. А е съвесем възможно като гледам да си ановулирам докато се заблуждавам с тестовете. Хм, измамена съм smile3515

И сега, ако не ставам вече много нахална в невежеството си дали би споделила с мен какво може да доведе до липса на ОВУ?

# 12
  • Мнения: 453
1fairy, едва ли някой би могъл да ти каже какво би довело до липса на ову. Най-малкото е нормално веднъж или два пъти в годината да имаш ановулаторни месеци, така че донякъде е "нормално" да липсва ову този месец. Предполагам си изследвала и половите си хормони на 3-5 ден от МЦ. Пусни си ги. И после посети лекар. А може да ги напишешп и тук в някоя от темите, където се коментират тези хормони. Те ще ти дадат доста отговори. Но както вече ти писах е хубаво да направите и фоликулометрия. Така - сега след като ти дойде МЦ можеш да направиш следното:
1. На 3 ден си пускаш Естрадиол, ФСХ, ЛХ, Пролактин (внимаваш да не си бързала, да не си пила кафе, да не си превъзбудена, да не си правила секс и да не си "пипала" гърдите. Това е важно за пролактина)
2. От 7-8 ден започваш фоликулометрия, до доказване на ову
3. 7 дена след доказана ову, пускаш прогестерон

След това има още изследвания, но за начало направи това.
Успех.  (Важно е да имате и спермограма на партньора, преди да пристъпите към следващи изследвания)

# 13
# 14
  • Мнения: 50
Току-що прочетох 1 статия в американско списание. Пишеше, че наред с множество други причини за нисък прогестерон могат да бъдат и хроничен стрес; диета, богата на захари, която не съдържа достатъчно нутриенти; както и липса на физичекса активност (упражнения). Така че, скъпи момичета предлагам да предприемем   grinning039 eat newsm39 процедури за нормализиране на нивото на прогестерона, а нашите мъже да се заемат малко с  newsm28 1ironing wash hang 1dishes newsm71

Общи условия

Активация на акаунт