Августинки 2009 - тема № 54

  • 10 921
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8
Честито на мама Джими и Ели-НС! Много да ги радват малките съкровища.

Янче  Hug  има време мила..или поне аз така си мисля  Shocked  Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 358
ЗДравейте здравейте Simple Smile

Честито на всички нови мами - да са им живи и здрави бебоците Simple Smile   bouquet
Аз се опитвам да ви чета редовно, но моя мъж си е в къщи и работи на компа и рядко имам възможност да пиша.
На мен ми остава реално вече 1 седмица и да ви кажа лекинко се притеснявам Simple Smile ама съвсем леко. Вчера бях на запис на тонове - доки ме прегледа - каза че всичко е наред и че бебо е малко едричък ... ама ще го родя, няма страшно.
Пусна ми последни кръвни изследвания, надявам се всичко да е ОК.
Виждам че сте обсъждали много интересната тема за клизмата Simple Smile като чета .. май ще предпочета да ми я направят, вместо аз да направя белята на родилната маса  Joy

Напоследък много мисля за епидуралната упойка - бях почти се настроила да раждам без такава, но като четох постовете на Напетия се зачудих дали ще издържа без нея и дали си заслужава да се подлагам на такава болка, след като просто всичко може да се реши с една епидурална.
Някоя мама с опит ще сподели ли опит (ако съм без епидурална или спинална) и много боли по време на раждането да се облекчи състоянието с нещо друго?

SmileLikeHeaven, на мен също ми преведоха парички за няколко дни от юни.

# 47
  • Мнения: 105
Честити ни нови бебенца!!! newsm07Много да слишат и да радват мама и тати  bouquet

# 48
  • Мнения: 3 372
Янче, наложи се да си взема помпа, защото малкия не може да изяде всичко дето произвеждам. Добре че беше електрическата в Тина Киркова, че иначе щях вече да съм с мастит....много трудно се отпушиха каналите и докато изтече коластрата беше зор
Относно раждането ще разкажа на бързо - значи на 20.07 сутринта в 7 се събудих със спукан мехур и право към болницата /Тина Киркова/. Приеха ме, бях без никакви болки. Сложиха ме в предродилна и се почна чакане, до вечерта болки нямаше. Почнаха ми антибиотик, защото вече бях доста време с пукнат мехур. На 21.07 сутринта ми включиха окситоцин - пак не получих болки и си бях все така с 1см разкритие. Дори и след като изтече цялата система си останах на същото положение. Караха ме постоянно да се разхождам и пак нямаше ефект. На 22.07 сутринта ми дадоха хапче за предизвикване на контракции обаче такива все пак не се появиха и даже никаква болка не се появи и като видяха, че няма да стане така ме вкараха по спешност в операционната и извадиха малкия, че вече бяха минали много часове. Доктора каза, че имам мързелива матка и затова не можах да получа нито една контракция. Докато бях в предродилна 30 бебета се родиха.....жените идваха и си отиваха а само аз оставах  . Алекс се е адаптирал трудно, бил е в кислородна палатка и 5 дена беше на антибиотик, както и аз  Много се измъчихме обаче важното е че сега и двамата сме добре
 
Честити новопоявили се бебенца  bouquet

# 49
  • Мнения: 377
Раждах с епидурална , и незнам ако не си я бях избрала как щеше да бъде . newsm12 Доволна съм че имах възможноста , защото нали знаеш че след определено разкритие не се слага , отидох в болницата с 4 см. , и докато ме оправяха станха 5 см. , и ми я сложиха . Не се чувства болка при слагането само леко неприятно боцване , слага се тънко катетърче , а не някаква дебела игла , от която токова се притесняват майките , а и тя (упойката ) се слага между две контракции , така че съпоставена с оная болка ..........................си е направо песен .
След слагането й заспах и така си продрямах почти цялото разкритие , с изключение на стрясканията от женат а, която виеше на съседното легло  от преди аз да вляза в предродилно  Weary
Така че живот и здраве дано и ти имаш възможността да избираш във важният момент .Но така или иначе бебо ще излезе дали с упойка или без ......А всичко друго се забравя.

# 50
  • Мнения: 11
Иде ми да гръмна НОИ!! И изобщо системата ни................. Така излиза прецакано дооооста с тези изплащания на болнични...

# 51
  • София
  • Мнения: 358
Иде ми да гръмна НОИ!! И изобщо системата ни................. Така излиза прецакано дооооста с тези изплащания на болнични...
SmileLikeHeaven, не бързай да се ядосваш. Има значение кога болничния ти лист е представен в НОИ от твоя работодател. Ако някоя колежка го е забавила съответно и ти няма да си получиш паричките. Провери по някакъв начин Simple Smile
pisi81, благодаря за инфото Simple Smile
Ice Queen, всичко е добре, когато завършва добре.

# 52
  • Мнения: 196
Както ме успокоява леля ми онзи ден: "Няма да те лъжа - страшно боли, но болката не е такава каквато човешкото тяло не може да понесе и после като видиш бебето забравяш абсолютно всичко.

# 53
  • Мнения: 466
Честито на новите мами!!!
И аз се чудех за тези болнични , дали влизат в сумата от която ще се определи средномесечното ни майчинство???
Аз и за юли скоро няма май да ги получа, въобще не мога да им хвана спатиите.
Въпреки че сега за друго трябва да мислим , но все пак ми е чудно!

# 54
  • Мнения: 636
Ами не може да получиш пари за месец, който дори не е свършил. Някои фирми си имат число за носене на документите в НОИ, после има законов 14-дневен срок за изплащане, така че не виждам какъв е проблемът. В повечето случаи от фирмите идва забавянето или сгрешените документи, не от НОИ.

Аз си ги получавах около 40 дни след изтичането на месеца.

# 55
  • Мнения: 140
Раждах с епидурална , и незнам ако не си я бях избрала как щеше да бъде . newsm12 Доволна съм че имах възможноста , защото нали знаеш че след определено разкритие не се слага , отидох в болницата с 4 см. , и докато ме оправяха станха 5 см. , и ми я сложиха . Не се чувства болка при слагането само леко неприятно боцване , слага се тънко катетърче , а не някаква дебела игла , от която токова се притесняват майките , а и тя (упойката ) се слага между две контракции , така че съпоставена с оная болка ..........................си е направо песен .
След слагането й заспах и така си продрямах почти цялото разкритие , с изключение на стрясканията от женат а, която виеше на съседното легло  от преди аз да вляза в предродилно  Weary
Така че живот и здраве дано и ти имаш възможността да избираш във важният момент .Но така или иначе бебо ще излезе дали с упойка или без ......А всичко друго се забравя.

Напълно подкрепям Писи81!

Аз ражах с избор на лекар, но тя си беше назначила акушерка, по едно време извикаха оше една!
За всичко платих 900лв, включително епидуралната упойка.



Честито на ДжимиБ и на Ели-Нс!

# 56
  • София
  • Мнения: 382
Ами не може да получиш пари за месец, който дори не е свършил. Някои фирми си имат число за носене на документите в НОИ, после има законов 14-дневен срок за изплащане, така че не виждам какъв е проблемът. В повечето случаи от фирмите идва забавянето или сгрешените документи, не от НОИ.
Много точно казано  Peace За Юни са ми ги пуснали на 23 Юли, при положение, че всички срокове са спазени и от страна на работодателя и от страна на НОИ, така че момичета имайте търпение Wink

Сега тръгвам на околосветско пътешествие да си взема новата дебитна карта от Надежда, че не можело да ми я прехвърлят в друг банков клон или поне нямало да стане скоро, така че всяка система с дивотиите си  Grinning

# 57
  • Мнения: 143
Здравейте, честито на всички с нови бебенца! Живи и здрави и много усмихнати!  Hug

Ние се прибрахме в неделя и свикваме вече един с друг.

Цвети, аз помпа си взех, но се оказа, че ми е доста по-лесно и бързо да се изцеждам на ръка. Малкият яде здраво, но пък е доста сънлив, че имаме малко по-силна жълтеница.

За раждането - в 9 и 10 сутринта се обърнах в леглото на другата страна и усетих нещо да изтича. Скокнах веднага и мъжа ми с мен доста усмихнат и доволен, че е дошло времето. Аз видях, че водите ми са бледо зелени и веднага поръчахме такси, даже зъбите не си измих. Контракциите ми започнаха веднага и през целия път едвам издържах да не си попъшкам. Когато пристигнахме в болницата (10 часа) вече се висях на врата на мъжа ми на всяка контракция. Приеха ме веднага и веднага се разлигавих и ги помолих за упойка, но доктора като ме погледна едно странно... и ми вика "ти до половин час ще родиш няма време да ти слагаме упойка"  Shocked Метнах се на магарето, прегледа ме за разкритие - пълно. Каза ми да не си продишвам контракциите, а да напъвам вече. Никога не съм се потила така през живота си. До едно време ме бяха оставили да напъвам сама и седяха отстрани и ми казваха как да го правя. Слушайте каквото ви казват гинекологът и акушерката - всичко става много по-лесно. Главичката на бебо се оказа големичка и преди последните контракции ме резнаха. На последна контракция докторът ми понатисна корема, за да помогне на бебо и с четири напъна излезе и проплака веднага (11:00 преди обяд). Чувството когато излиза е страхотно - изтичат последните води и заедно с излизането на детето се чувства нещо като водопад на облекчение, а и болката ми спря веднага.  Simple Smile

Имахме проблем понеже на края водите ми станаха кално зелени и се оказа, че бебче и аз сме с инфекция. Въпреки това след 5 дневен курс на антибиотици се оправихме и сега всичко е наред - започваме изчистване от антибиотиците с хомеопатия и се борим с жълтеничката да минава по-бързо. Всъщност се е случило точно това от което се опасявах. Мехурът се е пукнал и аз не съм се усетила и съм спала така през нощта.

Раждането го понесох геройски, така се бях концентрирала да "си свърша работата бързо и точно", че не викнах нито веднъж, само ръмжах от време на време, докато напъвам.  Laughing Запомних си шиенето след това - все му разправях на доктора да внимава да стане хубаво и той накрая не пропусна да се пошегува, като ми каза сериозно "А нещо не ми харесва" и поглежда към акушерката "Разшиваме и започваме на ново"  Shocked  Joy , а мен си ме болеше и ми идеше да го ритна "лекичко" по бузата  Joy

Страхотно изживяване беше - няма с какво да се сравни - болката, изтощението, еуфорията... Невероятно... И после първото гуш със беб.   Heart Eyes

Усмивки!

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 13:40 от Bagneto

# 58
  • Мнения: 11
Сладурки! На мен не ми трябват пари и не ги чакам, но видях, че имам преведени и затова се "ровнах" в страницата на НОИ да видя какво се е случило и всъщност излиза, че е точно така, превеждат ги на части, което по някакъв начин орязва реалната сума, която трябва да се изплати накуп. Схемата е супер готина  Simple Smile и естествено няма какво да се направи, освен да се примирим и да сме благодарни и на това, което всъщност са ни отредили.. хаха.. ужас! И както се казва -здраве да е!

Оффф.. днес ми е мноого жега и мноого тежко.. Мислех си и защо нямам индикации за това, че скоро трябва да раждам  Laughing ,но както всичко останало, това също е много строго специфично. Може пък при мен нещата да се случат точно в деня, в който трябва да раждам.

Много се радвам и за мъничетата ни! Изглежда и тази тема ще се напълни с бебешори!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 59
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
Искам да честитя  съкровищата на всички мами, родили досега. Не искам да изброявам, за да не пропусна някоя. Да са им живи и здрави.
Аз седя и си се ослушвам дали бебка няма да реши да излиза вече. Ама не ще, та не ще малката госпожица. Вече започнах да мисля как да и подскажа, че и е време.

Общи условия

Активация на акаунт