"Twilight"/"Здрач"-сагата:тема 26(за новородени вампири и върколаци)

  • 18 599
  • 432
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 229
Добре сте го подхванали Джейк...дайте следващата анкета да е свързана с него Peace
Приемам идеи... Hug

# 376
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Fairy,  аз като подех Джейк метнах и Бела. Тя е тази, която му дава аванси, все мрънка и страда..то тя ако не страда за Едуард, реве за Джейк  ooooh! В крайна сметка той също се набутва между шамарите, но момата е повече за бой.
А перушината какво я мислете толкова, аз си мисля, че чисто и просто Едуард я захапал в сублимния момент вместо Бела и тогава перата няма да са били проблем, нали всичко е свършило. Аз като четях книгата бях в такова напрежение, нали Едуард начумерен, момата щастлива и сега си викам сигурно всичко е в кръв, то какво толкова друго можем да очакваме, а тя била насинена..Брей голяма драма  Joy

# 377
  • Мнения: 0
Fairy,  аз като подех Джейк метнах и Бела. Тя е тази, която му дава аванси, все мрънка и страда..то тя ако не страда за Едуард, реве за Джейк  ooooh! В крайна сметка той също се набутва между шамарите, но момата е повече за бой.
А перушината какво я мислете толкова, аз си мисля, че чисто и просто Едуард я захапал в сублимния момент вместо Бела и тогава перата няма да са били проблем, нали всичко е свършило. Аз като четях книгата бях в такова напрежение, нали Едуард начумерен, момата щастлива и сега си викам сигурно всичко е в кръв, то какво толкова друго можем да очакваме, а тя била насинена..Брей голяма драма  Joy
Joy  Аз да си призная това ми беше много смешен момент в цялата книга. (е и момента с парчетата от таблата де Crazy как така няма да забележиш, че покрай теб летят дървеникъсове? newsm78  Joy  )А иначе когато четях книгата си викам - Бре, сега пък този какво му е крив света? Е нема начин да няма кръв, но пък чак толкова ... А то, била насинена...
И като стана въпрос за кръвта съм много любопитна как двамата се справят с един конкретен момент от месеца, всеки месец newsm78. Едва ли на Едуард му е много лесно тогава, ама Стефани нищо не е казала по този въпрос.

# 378
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 496
Бела е лиглата в книгата ще ме прощавате..ако ще говорим за незряло поведение Grinning На Джейкъб много бързо му се налага да порасне в Новолуние, а и след това трансформациите продължават в Затъмнение..Да, да остави мотора пред къщата на Чарли е детинско, но съм снизходителна имайки в предвид опита му с големите чувства Wink..И освен това, това с мотора е толкова дребно нещо..хванахте се за него.. Grinning

# 379
  • Мнения: 1 343
Ами те обясниха момичетата, че онази кръв не е точно примамлива Simple Smile С променен химичен състав или нещо подобно. Хммм ами как Едуард в онази страстна нощ се е оправил с онази кръв която показва че жената все пак е девствена

# 380
  • Мнения: 0
Ами те обясниха момичетата, че онази кръв не е точно примамлива Simple Smile С променен химичен състав или нещо подобно. Хммм ами как Едуард в онази страстна нощ се е оправил с онази кръв която показва че жената все пак е девствена
Винаги съм се чудила просто. И много ме е яд на повечето книги, в които жената е една торба от емоции и красива обвивка, обаче никой се не сеща, че не всичко е само рози.  А също... ох не мога да намеря белия цвят... добре... та да и аз се чудих как така се справи с хмм това дето си го написала в бяло. Още в Затъмнение като сключиха сделката ме загложди това.

# 381
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
В този ред на мисли .... Замислих се как зачена от вампир. ДНК-то им било друго, температурата на тялото му е уникално ниска /плувците как се справят/ и защо мъжките вампири могат да правят деца, след като женските не могат да заченат? Все едно котка да направи бебе на куче. Все пак говорим за различни видове.
И като говорим за телесна температура как е все толкова студен. Би трябвало емпературата на тялото му да е най - малкото колкото тази на средата в която се намира. Топлообмен...освен ако няма ледогенератор някъде из себе си.

# 382
  • Мнения: 0
Хайде да кажа и аз. Ако имаше желание, Бела много пъти можеше да натири Джейкъб. Но просто не го искаше. И не можеше. Като наприме в сцената, когато Джейкъб и каза, че вече не “може да се мотае с нея”. Защо не го остави да си тръгне, защо страдаше толкова, че той е “достатъчно добре, за да излиза с приятелите си”, но не и за нея. Защо му звънеше непрекъснато и го чакаше пред тях.Ами тя тогава със сълзи го молеше да не я оставя и му обещаваше и други чуства и друга любов. Защо не сложи край.Много егоистично, но разбираемо.
   И с кого се държи отговорно Бела?. С Чарли /когато предприемаше такива рискове, че можеше винаги да си счупи главата/, с Джейкъб, със съучениците си? Напротив Бела се държи като абсолютен наркоман в абстиненция /между другото нееднокротно подчертавано с сагата/, само и само за да се добере до “дозата Едуард”,без да се съобразява с чувствата на никого, прегазвайки всеки, който и се изпречи на пътя и наранявайки сума ти  хора. Е вярно, след това непрекъснато имаше угризения и се извиняваше. И кой знае защо всички я убеждаваха, че не е виновна. Май само Джейкъб веднъж и каза, че се държи гадно и беше прав разбира се.
   А иначе, гаранция в една любов няма никъде. Права е Fairy. Ако при вампирите няма инпринтване, никой не може да каже дали Едуард няма да погне друга, или дали Бела няма да се влюби в друг, също толкова прекрасен вампир.  А ако приемем че и вампирите инпринтват, това направо обезмисля цялата история за голямата любов. Има ли “белязване”,  няма голяма любов, остава просто една безсъзнателна, програмирана, чиста физиологична реакция. Програмирано привличане между двама души, без значение какво чувстваш, мислиш, копнееш, и най вече абсолютно без значение какъв е обектът, който “белязваш”. Нали не искате да кажете, че има голяма любов между Куил и едно бебе.
   Значи Джейкъб постъпва безодговорно и незряло, като продължава да обича Бела?  newsm78 Ако някой ми каже, че едно момче, се е отказва доброволно от любимото момиче, само защото момичето обича  още някого, или защото след време чувствата им може да не бъдат същите, няма да кажа, че е “зрял и отговорен”, ами че е абсолютен кретен. 
Леле, как се увлякох. Ама отдавна не е ставала дискусия и въпросите, които разисквате са много.

Кристабел, мерси за бюлетина.

# 383
  • Мнения: 0
Ами те обясниха момичетата, че онази кръв не е точно примамлива Simple Smile С променен химичен състав или нещо подобно. Хммм ами как Едуард в онази страстна нощ се е оправил с онази кръв която показва че жената все пак е девствена
Винаги съм се чудила просто. И много ме е яд на повечето книги, в които жената е една торба от емоции и красива обвивка, обаче никой се не сеща, че не всичко е само рози.  А също... ох не мога да намеря белия цвят... добре... та да и аз се чудих как така се справи с хмм това дето си го написала в бяло. Още в Затъмнение като сключиха сделката ме загложди това.
Joy Joy Joy
Искам Старо-ново да прочете това - със сигурност ще има какво да каже Joy
Момичета много се вживявате - това са Едуард и Бела - значи всичко е идеално- иначе нямаше да сме толкова вманиачени в тази прекрасна и неопетнена с никаква специфична кръв любовна история Joy Представяте ли си да бяха описани тези "бели" детайли - нямаше да е толкова омагьосващо и пленително. А Стефани го е обяснила на сайта си това - за месечния въпрос.

# 384
  • Мнения: 1 343
ужассссссссссссссссссс писах сложих иконка за емоция и затри всичко Sad
За онова в бялото предполагам затова е захапал възглавницата Simple Smile Все пак той каза че след НОВОЛУНИЕ вече няма проблем с кръвта й. А защо вампирките немогат да имат деца - няма как - тялото им не може да се променя. Корема да расте таза да се увеличава и т.н. Някой беше го обяснил в предни теми. А за "плувците" нямам идея предполагам при тях става само със затопляне Simple Smile От страста към жената до него. А и той казва че температурата на Бела за него е много висока .

Постоянно е леден защото няма кръв движеща се по вените му. Затопля се след лов и след като е гушкал Бела.

# 385
  • Мнения: 0
lady_of_the_lake , белият цват се въвежда ръчно- избираш друг цвят и вместо него в маркировката пишеш на ръка white. И още Стефани е обяснила на сайта си , че месечния цикъл кръвта е т.н. мъртва и затова не е проблем.   Peace
А въпроса за забременяването го обяснява самият Карлайл, даже медицински, като разсъждават в един разговор какво точно се е случило и какво всъщност е Ренесме- нещо беше за хромозомните двойки и т.н.

# 386
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Да ама генерално погледнато щом женските вампири не могат да имат деца, защо мъжките могат да правят? Това е недомислица на природата така ли? ooooh!
И след като става въпрос за биологично различни видове как се е заченало детето им. Просто явно 4-тата книга се указва нещо разочароващо за мен и няма да задълбавам, че си развалям усещането от предните 3.

# 387
  • Мнения: 1 343
Да ама генерално погледнато щом женските вампири не могат да имат деца, защо мъжките могат да правят? Това е недомислица на природата така ли? ooooh!
И след като става въпрос за биологично различни видове как се е заченало детето им. Просто явно 4-тата книга се указва нещо разочароващо за мен и няма да задълбавам, че си развалям усещането от предните 3.

Не бе мила... То е нещо като при върколаците. Лия как обясняваше, че явно неможе да има деца и затова Сам не я е инпринтнал. Просто при върколаците тялото се променя понякога независимо дали тя го иска или не .. А при вампирите колкото и да го искат немогат да го променят. Все пак вампира е бил човек така че не са напълно несъвместими, но е доста тежко за човешка жена да износи подобно дете. При мъжете върколаци е същото - те могат да имат деца но Лия неможе. Незнам защо Стефани го е направила така, но факт е че и при двете групи митични същества съдбата е облагодетелствала мъжките екземпляри.

# 388
  • UK
  • Мнения: 3 959
Интересно ми е каква точно блестяща идея е имала Майер по отношение на притока на кръв, каквато вампирите нямат.

# 389
  • Мнения: 0
 ooooh! ooooh! ooooh! Момичета с днешната дискусия надминахме себе си Joy

Общи условия

Активация на акаунт