ФЕВРУАРСКА тема №105, на всички тя да носи късмет!

  • 16 030
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 447
Пльос и аз тук...Не съм ви забравила....ама не остава ред да се разпиша...
Бубе...липсваше на всички....Бубките са разкошни и изобщо не ни омръзва да ги гледаме....така че смело давай още снимки...
Вал,да не ме забравиш като тръгвате за морето ей....
Браво имаме и  англоговорящи,направо ме смаяхте....
Троли...много е хубав и батко и коремчо... Heart Eyes
Кас,не се тревожи...все ще се оправиш като му дойде времето...Дано само сега успееш да се регистрираш,че да не трябва преждевременно да си търсиш нещо...
  За храненето-да не дърпам дявола,но засега проблем нямаме..Даже щом се отнася за храна той сам си иска,и не се притеснявам че ще остане гладен...Даже,когато сме навън е толкова нахален,че чак понякога ми става неудобно,ама не мога да имам всичко де що има в магазина у мен....Пък и то чуждото е най-вкусно...
   Ставам,че този пост го пиша от сто часа,а и Иво е вече буден и съвсем не ме оставя...
Прегръщам ви... Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 1 671
Здравейте!
Готи, стискам палци, ще се справиш!  Hug
КасHug! Винаги е най-тъмно преди зазоряване!
Бубе, близначките са страхотни!  bouquet

Аз сега си влизам от консултация. Трябваше да си вадя медицинско и използвах да заведа и Маги. Тежи 11,020 кг и е 80 см. Дори в тези жеги е качила 350 гр. за 3 месеца. Има да пробие още 1 кучешки зъб и последните 4 кътника.

За яденето - има дни, в които добре си хапва, има дни, в които нищо не яде. Тя вече си се храни сама, само за супите помагам и то не винаги. Една лъжица отива в устата и следващата е по дрехите, но вече не се мърля толкова, бързо се учи. Слагам пред нея манджата и колкото яде - толкова. Хич не се занимавам да й бутам в устата. Сега при големите жеги 2 дни яде само таратор и то по 1-2 купички на ден. Вчера обаче няма да ви описвам колко яде, че ме е срам, скри ми шапката това дете - аз не мога да погълна толкова.

Много  Hug!

# 32
  • sofia
  • Мнения: 482
Кас, съжалявам. Не се дерзай - ще намериш нещо когато му дойде времето.
Само ако знаете как ви завиждам, че още си гледате дечицата вкъщи. Не ми е хубаво на работата и това е - по 100 пъти на ден съжалявам, странични фактори - ама няма връщане назад. Така че - радвайте се на момента, мамчета!!!!
Бубе, страхотни принцески.
Троли, не мога да не изкажа хвалебствия относно двете снимки на корема - знаеш, че съм ценител на хубавите снимки. Браво!
Готи, стискаме палци.
Хубава вечер на всички!

# 33
  • Мнения: 180
Чета ви редовно,гледам и се радвам на снимките,които качвате,но време за писане на последно време не ми остава SadСамо да кажа че се радвам на разписалите се дългоотцъстващи мами HugЛИПСВАХТЕ! Naughty
Каси,знаеш,че прекрасно те разбирам ConfusedНали си поседях няколко месеца без майчинство,та затова сега бачкам.В тази връзка да се оплача свърши ми отпуската и тази седмица почнах пак...то едни отегчителни дежурстваааа Closeпринципно сме по 2 колежки,но едната реши да си вземе болничен,та сега ходя сама и сама си приказвам от сутрин до обед.В една голяма стая,аз климатика и 3 вестника си правим компания CrazyПитах шефа за съкращенията и отговора беше"Ми шъ гледам да тъ оставя..." ThinkingЯвно му харесва да ме държи в напрежение...
Стелка е добре,преди обед я гледа майка ми,и веднага се усеща как се е разглезила,то са едни стойки,едни правежи ooooh!едно тръшканеее,голяма актриса.Ако нещо и забраня,хвърля,блъска и накрая ляга на земята да реве,а ако баща и е там ходи при него да си изплаче мъката Mr. Green
Инак сме много изпълнителни по отношение на "детските уроци за възраста"
броим,четем,танцуваме,пеем,последната песничка която учим е за "Колко слончето тежи?"Засега пее"Мамо,мамо,мамоооо!Последвано от една много сочна и звучна целувка по лицето ми Heart Eyes ..аз съответно се размазвам Blush
Лека нощ на всички.

# 34
  • Мнения: 2 447
Като нямам възможност да пиша да ви се отчета с малко снимки.... Laughing
     

# 35
  • Мнения: 88
Добро утро, аз да си продължа морската серия кафе
Еми и аз като теб 100 кратно съжалявам, че съм се върнала на работа. Надявам се за второто да не правя тази грешка.
Ели и ни е като вас сме ,хвърля,блъска и накрая ляга на земята да реве. А как бие децата.... вечеме е срам да изляза на разходка. Хайде да минава този период, че нервичките са ми на скъсване и стая изнервена работа в момента, не мога да издържа направо.
Иначе всеки ден речника ни става все по богат. Бърборана от класа ще стане.
Ади гледам сладурко помага в беленето на доматите. И мен в събота ме чака същото, че да видим с помагачката как ще се оправим.
Кас дано мила да намериш работа.
Както бях казала преди - скапана криза.
Лек ден от мен и цунки на всички.
По късно ще кача малко плажни снимки /от предния месец/.

# 36
  • Мнения: 781
Добро утро!
Слънчице, мерси за кафенцето Hug. Тази сутрин се поуспах и ми е едно замотано ooooh!
Ади, страхотни снимки Peace, да нацелуваш малкия бузанчо, много е пораснал и изглежда истинско момченце вече Hug. Виждам, че и той е абсолютен фен на водата. В тази връзка да ви се оплача как Андрешко по цял ден виси по чешмите в къщи и не мърда от там. С нищо друго не играе, само чаши, легени пълни с вода ooooh! излива, прелива...
Авинцеее Hug Hug Hug

Бубенце, прекрасни куклички си имаш ти  Hug не мога да им се нагледам. Да са ти живи и здрави и много радост да ти носят Hug
За храненето аз също не мога да се оплача, храни се стабилно детето. След престоя ни на балкан храненията са ни с едно повече Rolling Eyes. Винаги си казва когато е гладен и дори се вкисва яко ако няма ам-ам Grinning

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 09:38 от Сенди

# 37
  • Мнения: 62
И ние на отчет, нашата Т се оказа от ушето имаме възпаление и сега сме на АБ, освен ушето има и възпаление на ларенгита. Днес сме значително по-добре, поне няма Т, което малко ме успокоява.
Много хубави снимки сте показали
Ето ни и нас, как "Идет аботи"

А тук кааме коата


Касче, много лошо, я разпитай може да има вариянт да не ти спрат майчинството или ако можеш да намериш някоя фирма само да те води за да си го взимаш
Аз реших, че най-вероятно няма да давам Ивет на ясла от есента, да имам време да и се порадвам, чепосле като замина няма да я виждам почти 6 месеца и ще ми е много тежко, но няма начин ще се справя някакси.
Хубав ден желая на всички  bouquet

# 38
  • Мнения: 184
Зравейте,сладури!
Daniela_ch,много е сладък хакера!Дано се оправите бързо!
Да споделя и аз на всички мами,които са пуснали децата си на сла!И аз я пуснах Кати още преди меесц,но се разболя от ангина там и не ходи 2 седмизи.После се обрина от храната там и пак неходи.Та общо й се връзва 10 -тина дни да е ходила.Много ми е мъчно като я оставям  там.Тя първите 3 дни нямаше проблем,но после се усети и почна да плаче още от вкъщи.Последните 3 пъти само мрънкаше преди да влезе при децата и после спира.Мисля,че е свикнала вече.По-опитните да кажат!По-скоро аз не мога да се отделя!Какво ви е мнението за яслите?
Аз я пуснах поради една единствена причина-гледам я сама и няма на кой да я оставя и за 5 мин.Мъжа ми е на работа и аз сама се изнервям от нея много! CloseЗапочвам да си изпускам нервите и я пошляпвам по дупето или през ръцете!В такива моменти се чувствам ужасна майка.
Не знам -от една страна в яслата има социален контакт с дечицата и си създава ред.Но от друга-има нужда от мен.Мисля,че е малка още.Кажете какво да правя?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Катичка,ти си знаеш най-добре.

Но все пак голяма част от майките си гледат децата сам-самички по цял ден,някои имат по две ,дори и повече деца,на някои мъжете им отсъстват и за по-дълго време;на трети се налага да работят и да си гледат децата.
Така че не си единствената в подобна ситуация.

Аз никога не бих си дала детенцето на ясла,поради причината,която си посочила Naughty

# 40
  • Мнения: 87
Слънце,пълниш ми очите и душата ти от сутринта с тия хубави кафета Hug
Аз за майчинството се оправих,свеки има счетоводна кантора-ама после пак съм на никъде.Нищо,важното е да сме здрави.
Дани,радвам се ,че се изясни какво-що.Ама гадни са тия уши като болат ooooh!,и с двете съм имала проблеми с тях.Дано бързо ви минава,а иначе ушния канал е свързан с гърлото-така че е нормално това за ларингита.Нацелувай я хакерката Heart Eyes
Катичка,в момента сама си гледам двете деца,защото в градината на каката са сборни групи и ме помолиха така и така съм в майчинство,да не я пускам лятото.Всеки се изнервя и минава през какви ли не етапи.Гадно е,но не те прави лоша майка.От друга страна мнението ми за яслите е ,че е най-доброто за децата.Каката ми тръгна на година и 9 месеца.Нито веднъж не се е разболяла от нещо там.То си е до имунитет на детето,ако е слаба имунната с-ма ще ти се разболява при всеки нов контакт с бацили и вируси,все едно дали е на ясла,градина или училище.А в яслата децата общуват с деца,изграждат социални контакти и се учат на ред и навици.Колкото и да плачат от раздялата с нас,на тях там им е забавно.Определено по травмираща е раздялата за нас.Но.........това все пак си е лично моето мнение.Все още не мисля да пускам малката на ясла,не защото съм предубедена-а защото това са най-прекрасните им години и искам да съпреживея всеки миг с нея.
Оф станах досадна сори. Blush Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 747
Катичка, чудех се дали да ти отговоря, за да не го приемеш като уперек, но целта ми наистина е да ти обясня как аз гледам на нещата и ако може това да ти помогне.Аз също го гледам съвсем сама, и по-голямо дете имам, което ходи от време на време и на градина, но основно си е у дома.
Не знам с какво те изнервя детето, всяко е различно, имат различни характери. Моите са много палави и енергични деца. Камен до сега ме е ядосал само веднъж като ми сдъвка картата за фотоапарата, но и тогава нямаше кой знае каква вина, защото той не прави разлика между част от конструктор и карта за фотоапарат. Иначе: катери се абсолютно навсякъде,затова хване ли го тази вълна съм плътно до него, драска по стените ако докопа на брат си пастелите, затова ги крия, бърка в саксиите, затова съм ги изнесла, цапа се изключително много- с храна, навън в двора в пръстта- голяма работа преобличам по 3-5 пъти на ден, пера всеки ден- захабяват се дрехите- голяма работа-нали детето играе и е доволно, хич не ми е за два-три панталаона и 2-3 тениски. Докато е буден постоянно го следя- да не падне от високо, да не лапа пръст, да не се удари- е почти нямам свободно време,много често има прах по мебелите, почтивинаги е разхврляно, но гледам детето да е добре и в безопасност. За лично време гледам от неговия обеден сън да си открадна- за целта част от домакинската работа върша с него докато е буден, разбира се отнема ми повече време, отколкото нормално, но...например простираме прането за 20 мин, а не за 10, той ми подава дрехите, заиграва се, понякога цапа някоя дреха и трябва да я изплакна,не се ядосвам-просто отивам и плакна, но факт е, че след половин час работата е свршена, и с готвенето е така, и с плевелите от градината, косенето на тревата- всичко по-малко, на порциийки, гледам да използвам минутките, когато се заиграе. Иска ли заедно да играем, зарязвам и играем. С голямото дете беше по същия начин, мен счупена чаша, изцапана дреха или килим, надраскана стена не могат да ме ядосат, ядосват ме такива неща ако се правят нарочно, съзнателно и от инат, но засега Камен не ги прави нарочно. Георги вече се опитва, но с него общуването е на съвсем различно ниво. Ако не се налага да работя или да гледам болни възрастни роднини няма да си дам детето на ясла. Искам аз да си ги гледам, радвам се че имам тази възможност засега. За социални контакти на тази възраст мисля, че не е чаааак толкова наложително- така или иначе по градинки се вижда с деца за по час -два на ден, а са още много малки за колективна игра, всеки играе по отделно, дори и 10 деца да са на едно място.
Пак ти казвам, само споделям как е при мен, децата са различни, някои по-спокойни, други по-активни, но и родителите са различни- някои имат по-голяма потребност от общуване със себеподобни, необходимост от професионална реализация и т.н Grinning

Троли, снимките ти са страхотни Grinning
Ивет е голяма сладурана Grinning
Толкова, че ми свърши времето Grinning

# 42
  • Мнения: 307
Момичета , да ви почерпя - днес моята кума роди момиченце - Микаела , 3200 и 52 см !!!Много са щастливи ,защото дълго го чакаха това бебенце  Heart Eyes [/img]
 

Сега набързо ,че чакам всеки момент гости  Simple Smile
Сенди Hug
Кас-че ,радвам се че са се наредили поне засега нещата , пък после ще я мислим.И аз ще започвам от нулата с работата , само Мони да порасне.
Даниелка ,много е сладка хакерката  Heart Eyes Hug Бързо да й минава ушето  Hug
Ади ,страхотни снимки ,Ивчо много е пораснал . Hug
Бубе ,мнооооооого се радвам че се завърна при нас , липсваше ни . А снимчиците нали знаеш ,че никога няма да ни омръзнат ,давай още и ние да им се порадваме на сладкишките  Simple Smile
Еми ,Слънчице , не ви завиждам  Confused Ако сега трябва да оставя Мони и да започна работа не знам  Confused Добре че никъде не ме чакат да се връщам. Надявам се и третата година да се оправяме само със заплатата на татито и да си гледам Мони вкъщи  Praynig
Катичка, и аз да си кажа за яслите .Петър не е ходил ,направо на градина го пуснах ,беше на 2г и 9 м и много ми беше трудно на мене . Исках да свикне малко преди да се роди сестричката му да ходи на градина , той нито един ден не е плакал , веднага свикна и ходи с голямо желание.На мен ми беше обаче много трудно в началото , когато го водех на градината. И аз си ги гледам самичка двамата , баткото вече месец не е на градина , до септември ще си бъде вкъщи .Трудно ми е , натоварено ми е , и нашия татко работи по цял ден , а баби и дядовци тука нямаме , но се оправям . Що се отнася со навиците ,дисциплината и контактите и така си ги имат моите деца , вкъщи се спи и яде на режим , излизаме всеки предиобед и следобед по няколко часа и се събираме една групичка деца на тяхната възраст , играят заедно и създават контакти. За боледуването в яслата подкрепям Кас ,че си е до имунитет ,но колкото е по-голямо детето ,толкова по-бързо се адаптира  Peace Все пак ти си знаеш , всяка майка знае кое е най-доброто за нейното дете  Heart Eyes Аз лично съм решила ,че първите три годинки поне искам да са до мене  Heart Eyes
За храненето - много добре се хранят и двамата , не избират .Мони е на кухня ,хапва си и готвено от нашата храна , всичко си иска .Петър също .  Simple Smile
После пак ще пиша ,ако остане време .  love001 на всички  Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 15:37 от *Ави*

# 43
  • Мнения: 2 447
Ави,честито на кумовете... Да им е живо и здраво момиченцето...Малката Микаела да расте весело и безгрижно дете...
Даниелка,да се оправя бързо малката хакерка...
Кас-че радвам се че засега сте се оправили...Понататък щу му мислиш...има време....
  Благодаря ви за думите за мойто гардже....
Катичка,ти си майката ти си знаеш най-добре...Мен лично не ме изнервя това че съм сама по цял ден с детето...И аз сама си го гледам,нищо че имам дядо вкъщи...Ние сме си по цял ден заедно,навън..Прибираме се само за съня и после пак,не се засичаме с дядото...Е,и аз се изнервям понякога на детето,когато не слуша,ама не очаквам от него всичко да разбира....все пак е дете...
И аз,ако имам възможност няма да го пускам на ясла...И на мен и на него,така ни е добре....Друг е въпроса,че на детето не му трябва изнервена майка....И ако,на теб ти идва в повече и търсиш и други контакти освен детето,май ще е по-добре да я пратиш на ясла,за да може и ти и тя да сте спокойни...

# 44
  • Мнения: 88
Влизам само на бързо да подкрепя мнението на Чара, въпреки че при мен не винаги се получава.
Охх искам да съм в къщи с детенцето ми. Cry
Ави честито на кумата.

Общи условия

Активация на акаунт