ФЕВРУАРСКА тема №105, на всички тя да носи късмет!

  • 16 040
  • 299
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 978
Здравейте!

Катичка
, от предният ти пост се чудя дали да се включа по темата, ноне гонаправих, защото не те познавам, не пишеш редовно и нямам "по големии" впечатления от теб. Искам само да ти кажа, че последният ти пост многоми харесва. Послушай сърцето си! Simple Smile

Еления, това за професионалната помощ не го разбрах или просто на мен ми звучи твърде пресилено.....

Hug

# 61
  • Мнения: 124
Катичка, успокой се и мисля че много преекспонира нещата! Поста ти го четох няколко пъти и си мисля, че всички те посъветваха и много малко упрекнаха. А ти сама потърси мнение.
Хората са различни когато стоят зад написаните думи. В поста си за съвет ти ми звучеше объркана, уплашена и малко неуравновесена. Сега след последния ти пост съвсем не мисля така. Когато хората не се познават, а само пишат в едно пространство, не може точно да се определи какво са искали да кажат. Така че се успокой, и приеми че ти поиска мнение и много майки тук си изказаха своето!
И сега да ти кажа още нещо, защото отново си го пречупила през друга призма - относно рекламата на УНИЦЕФ - тя ме кара да се замисля какво правя с децата си. А аз определено не бях най-добрата майка с големия си син, и сега горчиво съжалявам. и не допускам стари грешки!
РосиІбоси,напълно ми е ясно,че децата не са виновни на тази възраст!Не казвам това!Относно рекламата-УВЕРЯВАМ ТЕ,че абсолютно всеки ден се сещам за нея и ми действа като светната крушка да се държа максимално добре с детето си,независимо колко ми е тежко и съм изнервена от други нища!Никога причината за моята изнервеност не е била МОЕТО ДЕТЕ!
Цитат
Мъжа ми е на работа и аз сама се изнервям от нея много!



Малко си противоречиш, за това може би не те разбирам....
Дано ти си ме разбрала!
 Hug

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 16:01 от rosi_bosi

# 62
  • Мнения: 180
Алина,защо пресилено?
Мен лично много приятелки ме търсят за съвет,дори такива,които са по-големи от мен и са с по 2 деца.Друго си е да се изкаже компететнтно лице,което 4-5 години е залягало над книгите,практиката  и т.н.В никакъв случай не говоря за хоспитализиране.
Болно ми е ,че подкрепяш хулите за мен,но...

Наистина в първия постин на Катичка нямаше толкова информация,колкото във втория.Но връщайки се назад и препрочитайки последните 2 стр.не виждам нищо толкова крайно и брутално,а само мнение и съвети.
Оф,айде чао,че ми стана тъпо.

# 63
  • Мнения: 8 978
Алина,защо пресилено?
Мен лично много приятелки ме търсят за съвет,дори такива,които са по-големи от мен и са с по 2 деца.Друго си е да се изкаже компететнтно лице,което 4-5 години е залягало над книгите,практиката  и т.н.В никакъв случай не говоря за хоспитализиране.
Болно ми е ,че подкрепяш хулите за мен,но...

Наистина в първия постин на Катичка нямаше толкова информация,колкото във втория.Но връщайки се назад и препрочитайки последните 2 стр.не виждам нищо толкова крайно и брутално,а само мнение и съвети.
Оф,айде чао,че ми стана тъпо.


Ох, сега съжалих че го написах. Какви хули? Защо пък го прие лично? Явно не сме се рабрали всички, ама карай........... то е ясно че на там вървят нещата...
А за професионалната помощ, наистина ми звучи пресилено... но това си е лично мнение... послушай сърцето си....


Hug

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 16:16 от alina_si

# 64
  • Мнения: 7
Катичка, никой не те съди и не се обиждай - нали поиска съвет и беше откровена да споделиш, че понякога детето те изнервя (нещо което на всеки се случва)
Не мога да резбера както теб,така и другите майки,които ме упрекват за``пошляпването``!Не мога да разбера как така ме съдите при положение,че не ме познавате лично и не знаете какво точно имам предвид!
Това не го разбрах съвсем... и не виждам какво общо има едното с другото...
Щом шляпването е леко и през памперса какъв смисъл има изобщо да го правиш?... Както и Ефросина е казала - по-добре преброй до 10  Peace
Никой тук не се има за най-добрата майка на света (надявам се) момичетата си казаха мнението, но поста ти беше така написан, че  провокира коментари.
 

# 65
  • Мнения: 70
По повод възникналия спор, предлагам довечера като приспим децата, всяка изнервена мама да си сипе нещо слабо/силно алкохолно и да си чукнем виртуална среща тук във форума. Ще  си говорим за приятни неща и ще плюем мъжете Joy


Кас, чудни са ти принцесите. Давай още снимки.....А "младежът", който гушка Киара й е братовчед. Аз току-така не давам да ми натискат щерката Laughing
Росинко, а твоя принц отдавна не си го показвала....То се видя че скоро няма да има среща на бургаските чайки и гларуси, ами я метни тук малко снимков материал...
Ави, пропуснах снощи да пожелая да новия член в рода ви здраве и много късмет в живота....
Бубе, снимката с "малката русалка" е прелестна Hug
Асол, помисли за нов тарифен план...днес 5 есемеса, утре 5 Crazy Лора е очарователна
Ефро, на кое издателство е книжката? Имам куп книги за отглеждането и възпитанието на деца-честно казано по-добър "учител" от собственото дете няма. А моето е кротко. Само да кажа, че тя доста често стои плътно до мен като сме навън и това изобщо не значи, че е тъжна-просто е стеснителна и срамежлива....като майка си Laughing Покрай братовчед си обаче доста се отрака и започна макар и рядко да проявява агресия...макар, че той е кротко момченце и търпеливо й обясняваше , че не е хубаво да хапе и щипе... Laughing
Еленитке, препоръчвам ви горещо от тези фулмастри, които се мият. Joy Моят бъдещ Пикасо обожава да рисува и засега го прави само с пастели и миещи се фулмастри. Вчера й купих и пластелин и адски се забавляваше. Изобщо Киара я виждам в тази насока-не е от хипер активните деца, но дай й да си чопли нещо, да слага разни кубчета от една кутия в друга, голямо търпение , голямо чудо newsm78
Мери, напомни кога беше точно шествието в подкрепа на кърменето. Ще се постараем да дойдем...Много съм се затъжила за вас...

Аз бях дотук. Най-очарователния шеф  се събуди и ме вика на работа Laughing

 

# 66
  • Мнения: 4 242
Краси утре (неделя 02.08) в 10ч на Тройката до Альоша. Нямам търпение да ви видя!  Hug

# 67
  • Мнения: 184
Алина,благодаря ти за подкрепата!
И аз малко не разбрах какво има предвид Елениа относно професионалната помощ!
Роси боси,какво искаш да кажеш с поста си?Че аз сама съм си виновна,че съм попитала ли?Да сега наистина съжалявам,че попитах!Но мислех,че този форум е за това!Да споделяме,а не да се караме и унижаваме! SadЗнам,че всички сме различни хора,но нмисля,че трябва да се държим човешки.Не е ли така?Аз помолих просто за съвет.Елениа,съвсем не мисля,че сме се събрали да се лъскаем.Не знам защо така се изразяваш-не съм карала никой да ме лъскае.А да си каже мнението без да обижда,както ти направи.Може да не си го искала,но по думите ти така звучи.И не само по твоите,но ти направо ме разби!Много зле се почувствах,сериозно ти казвам! Cry
Тролипен,на твоя пост буквално се разплаках,защото си разбрала точно положението ми и си ме защитила.Всичко,което си казала е точна така-това имах предвид!
yzida,не знам дали за теб ще е обида или хвалба,но дъщеря ми като видя снимкитети си помисли,че съм аз и каза-``Мама,мама!`` Peace
Асол,съгласна съм стеб.Изчела съм не 1 и 2 книги за детска психология,но по някога всички грешим,нали!При мен е практика да пошляпвам детето си,а споделих,че съм го правила и не искам да го правя пак,защото не е редно.На книга е лесно ,но на практика!?Не сте ли съгласни?Ако има човек,който да ми каже,че никога не е бил пошляпван от родителите си ще си отрежа главата!Аз се сдържам.И Защото както каза една майка-те не разбират ине го правят целенасочено.И ние нямаме право да ги наказваме,защото хем сме по силни от тях,хем нямат вина.
Еми бадеми,благодаря за присмиването,но не мисля,че в случая аз съм смешната!Щом мислиш,че детето не си изгражда навици на 1 годинка и полувина?Ще те светна само ,че дедедо си изгражда навици от раждането си близо до 7  годишна възраст.Всъщност говоря за оновни навици,защото до края на живота можем да си изграждавме такива.Помисли-храненето през пъвите месеци,залъгалката-отказванетоот нея,отказването от памперси и използването на гърнето,ставането сутрин в определен час...да не навлизам в подробности.Всички тези неща ги пише точно в тези ДЕБЕЛИ КНИГИ за отглеждането на децата.
Роси боси,да наистина излиза ,че съм си противоречала.Признавам,че така излиза.Но определено не съм имала предвид,че детето ми ме е ядосало.Но като го напишеш на пост така звучи.Права си.Даже нямаше и да забележа,ако не го беше изтъкнала.Ще се повторя и ще кажа,че ме изнервя факта,че съм с ``вързани ръце`` с нея.За това мислех да я пускам само до обяд на ясла.Тя като е с мен цял ден  и не иска да речем да седи на гърне.А в яслата като  гледа другите дечица и тя го прави.Биберона успях дай го махна най-накрая,но и с него беше трудно.Искам да ходи там,защото комуникира и си създава ред.При това съм я пускала последната седмица през ден там.Знам,че там няма да я гледат така както аз.Но навремето,когато майчинството е било 9 месеца?Тогава какво са правили.Знаете ли,че има случаи в нашата ясла деца на 4 месеца оставени.Какво ще кажете за това?

# 68
  • Мнения: 184
Асол,за цитата да кажа-много бързам с писането и за това така се получи-няма връзка.А иначе бях обяснила,че за мое``успокоение``го правя-пошляпването.Не знам по какъв начин да го обясня! Embarassed
Еления,не те хуля,а отвръщам на ``удъра``.Има една поговорка-``Каквото повикало,такова се обадило``.Виждаш ли колко е гадно така.Аз така се почувствах,както ти сега.
Но стига с моя проблем!Извинявам се на всички,които присъстваха на този спор/да го наречем/.
Нацелувайтеп си децата ВСИЧКИ!И дано да не стават такива кавги повече!Много се зарадвах,когато ви открих,съфорумки,но за съжаление не ми е приятно да се карам с хората.Не знам за вас,но смятам,че не е правилно да се обиждаме ,когато просто търсиме съвет за нещо!

# 69
  • Мнения: 354
Момичета , хайде да прекратим този спор.Мисля, че всички споделихме достатъчно. Кой каквото реши , че не е доисказал - да го премълчи. Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
 Да разкажем за последните белички на малчовците , за да се развеселим.
 Моят змейко вчера , докато се опитвах да си пия сутрешното кафе,изсипа цялата кутия със захар върху главата си.Беше малко под килограм.Захар имаше дори вътре в дупето. Нямам идея как го е постигнал този ефект. От водата , в която го изкъпах , можеше да се свари сироп за баклава.

# 70
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Ха-ха. Камчи, действай. Не отказвам една баклава  Hug

За яслата: Напълно нормално е всеки да има мнение, и то да не съвпада с това на другите. Аз също исках да си гледам детето до 2, че и 3 годишна възраст. Така се получи обаче, че се наложи да се върна на работа още април месец. Сега обаче наваксвам с отпуск  Mr. Green, от 22 юни, та чак до 4 септ  Whistling. След като съм се върнала на работа предпочитам Емо да ходи на ясла. Не държах да е тази година, затова и не бях много настоятелна с документите. Подадох на едно място, на 4-тия ден от нач. на приема и съответно не го приеха. Следващата година обаче ще се боря да го приемат. А и той ще е на 2 и половина.

Днес планирахме да ходим на похода в подкрепа на кърменето. Но точно 10-ина минути преди началото заваля супер силен дъжд, че и придружен с гръмотевици. Вече почти не вали, но след дъжд качулка. Аз бях до колата, когато заваля и се върнах в къщи.
Иначе си мързелуваме цял ден в къщи.
Емо не успя да се наспи достатъчно и сега е един крив, мрънкащ .... Все по ц***те ми виси.
Ще пиша повече, когато имам време, сега не мога.
 Hug на всички мами и дечица   Hug

# 71
  • Мнения: 60
Здравейте и от мен! Simple Smile
Най-накрая и аз да успея да се разпиша. Може би защото съм в празнично настроение. Нали от понеделник съм в отпуска. Simple Smile
Виждам, обсъждате книги за възпитание. Аз нали всяка вечер преди лягане се приспивам с някоя такава, ако нямам да чета нещо свързано с работата. Само че още се мотая около възрастта на Йоана. Вчера на площадката направих голяма грешка. Едно момченце на близо три показваше бойни хватки пред едно по-малко, което естествено се изплаши много. И аз на малкия му казах да не се страхува, че виж баткото как хубаво танцува. Та баткото така ми се обиди, че дойде да си показва уменията върху мен. Добре че Коси умело го усмири и заигра. Та после ме бъзикаше, че аз уж постоянно чета книги, а ям пердах по площадките. Simple Smile
Аз за яслата нямам още мнение. Първо да приемат Йоана, а после ще видя как ще й подейства. В зависимост от това ще преценя дали ще продължава да е с детегледачка или не. Чувам много противоречиви мнения. Едни родители са много доволни, други не са, но всичко си е до дете и до възпитателите там.
Виждам говорите за бели. Йоана също се развихря, но не го приемам като беля, а като нещо нормално за нейната възраст. Вчера даже една майка предупреди детето си на пясъчника да не се пръскат с пясък, въпреки че те си играеха най-спокойно. Естествено Йоана това го прие като напомняне и веднага отиде и изсипа една лопатка пясък върху главата на детето, чиято майка го предупреждаваше. До сега не го беше правила и затова реших, че явно не е разбрала правилно какво всъщност трябва да се направи. Обяснихме й, но знае ли се дали няма да го направи пак.
Виждам, че говорите за професиите си. Аз съм ABAP програмист. Предполагам, че едва ли ви говори нещо. Може би на тези, които използват системата SAP R/3. Завършила съм УНСС.

# 72
  • Мнения: 307
Само набързо да се разпиша ,че имаме гости едни наши приятели с тригодишното си момиченце и вкъщи е малка лудница  Crazy,ама е много весело  Mr. Green
Благодаря на всички за хубавите пожелания за малката Микаела  Heart Eyes Hug,нямам търпение да я видя  Simple Smile
Голям спор се разразил тука  Whistling ooooh! Катичка ,надявам се да вземеш най-доброто решение за теб и детенце и да не спреш сега да пишеш тука  Hug
Росииииии, преди малко видях че си ми писала  Sad
Камчи  hahaha Joy Опасен е твоят змейко , да го нацелуваш  Heart Eyes На Мони май последна беля ,е че събори две саксии на пода и си слага пръст на главата . Аз наказвам като направи беля , вече започна да разбира и навън като лапа от земята боклуци и й се скарам ги хвърля в коша  Laughing
Ето няколко снимки от вчера и от днес и отивам ,че времето ми изтече





Целувки на всички  Hug Hug Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 137
.. аз уж постоянно чета книги, а ям пердах по площадките. Simple Smile...
Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Теди, съжалявам, че не успяхме за днес. Нещо не се бяхме наспали и нямахме енергия да ходим надалеч Tired. Анна не е причината за това Laughing Blush. Тя си спи вече по цяла нощ в стаята си в леглото си, откакто я отбих, а сутрин става и излиза през дупката, която и направихме в решетката на креватчето отваря си врата и идва при нас Grinning. Днес ми разказа и какво я е събудило следобед. Питах я защо толкова малко е спала и тя каза " Колата тино-нино:))), кака, бате (сочи навън с пръстче)....бебе паче". Навън наистина  викаха деца и едно бебе си пореваваше стабилно, а алармите на колите се включват постоянно. Вече правим и кратки преразкази hahaha

Изидка, издателството е Колибри.

Купих си страхотна прахосмукачка преди малко..много съм доволна. Лека вечер от мен Hug

П.П. Ави, много са сладки шушоните. Честито и от мен за малката Микаела!

# 74
  • sofia
  • Мнения: 482
Катичка, не беше емотиконката  специално към теб, просто идеята за социалния контакт ми е смешна на тази възраст.  Wink Както и да е... със здраве!
Лека нощ!

Общи условия

Активация на акаунт