Малките ЮНЧЕТА стават големи сладурчета! Тема № 87

  • 16 969
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 639
Имам въпрос има ли мами, които изваряват шишетата а не ползават стерилизатор. Побеляват ли ви?

Да, много - от варовитата вода е. Четох, че помага да капнеш няколко капки сок от изцеден лимон като изваряваш.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2
Добрутру братство! Поздрави на всички.
Аз само надничам и чета, защото немога да помагам с отговори, но ето въпрос на който мога да отговоря.
sharky81- аз също изварявам шишенцата и водата тук във Варна е супер отвратителна, всичко става като овъргаляно с тебешир, та затова ползвам минерална вода или такава от някоя близка чешма, уж изворна.
Усмихнат ден на всички.

# 32
# 33
  • Мнения: 456
Здравейте и от мен  Hug
Малкия е на разходка с баба си и аз уж домакинствам. Както гамби е казала във Варна водата е силно варовита и шишето и биберона на малкия, които изварявам всекидневно доста побеляват. Ами аз ги изплаквам след това, което май доста обезсмиля изваряването, ама поне малко дезинфекция както казва мама.
Ето малко вчерашни снимки от нас от Албена. Малкия беше много послушен и днес ако не завали ще ходим следобедно да пообиколим св. Константин и Елена.
http://media.snimka.bg/3820/013895857.jpg
http://media.snimka.bg/3820/013896246.jpg
http://media.snimka.bg/3820/013895896.jpg
http://media.snimka.bg/3820/013895922.jpg
http://media.snimka.bg/3820/013895930.jpg
http://media.snimka.bg/3820/013895943.jpg
Аз не знаех че ще има варненска среща  Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 50
Здравейте и от нас!

Ние също днес ставаме на 40 дни, и по този повод ще ходим на консултация да ни мерят  Grinning...

И също по този повод, тази сутрин си останахме вкъщи, че консултацията ние от 11ч и реших да не излизаме преди това. Обаче Стефан се разкисели, като не е навън, и най/накрая сега заспа в кенгурото и си се носим.

За коликите си говорите - Стефан също се напъва и пъшка вечер и нощем, но щом не плаче, не му давам капки. Според мен е нормално - те бебетата не са кукли все пак, и си издават звуци...След като не плаче, значи положението не е сериозно, и не смятам за нужно да го помпя с капки със съмнително действие.

Да питам мамите с кг за сваляне - почнахте ли някаква гимнастика? Аз освен че меря по цял ден улиците, от онзи ден почнах вече и по малко с коремни преси - по 20 броя когато се сетя, поне 2/3 пъти на ден. Освен това взех и да потичвам малко с количката, но определено не съм това, което бях. Преди тичах почти всеки ден по 5км, а сега се задъхвам още на 200 м, е верно бутам и количка де...Взех си и едни дискове с упражнения за след раждане, и мислех да ги почвам тази сутрин, ама Стефан беше на друго мнение...Ина4е имам още 4/5кг за сваляне, но по-скоро целта ми е пак да вляза във форма. За съжалание, няма как да ходя на фитнес, с това кърмене на поискване, което понякога е през 1ч...Близначкова, ти нали каза, че тръгваш на фитнес?

Айде приятен и хладен ден от мен, и ще се отчета колко е пораснал малкият юнак!

# 35
  • Мнения: 25
ще пробвам с капки от лимон.

Иви страхотни снимки...хубаво е че сте на морето и си обикаляте, а в Албена хубаво ли е за семейна почивка...?

# 36
  • Мнения: 136
Здравейте и от мен.

Аз се загубих известно време, но вече няма баби да помагат. Станаха едни скандали и интриги, за които ви споменах миналата семдица. С майка ми се оправихме и сдобрихме, но на нея й свърши отпуската, а на Жоро майка му нещо се сърди, без да има някаква основателна причина и сега никой не идва. Но така май е и по-добре де, защото започнах много да им се дразня.

Боян обаче е влезнал в някакъв период на много дълги будувания. постоянно иска да го нося или ако спи, спи по 30 мин.-1 час, после пак е буден. Само на мен ми ги прави тези номера, при баща си кротува. Явно усеща, че съм по-манипулативна и ми се качва на главата.

Тези дни поне сме по цели сутрини навън. Докато го возя в количката спи като агънце, но като спра да си почина в парка, веднага се събужда  1stroller И разходките ни минават в едно непрекъснато вървене от моя страна. Вчера обикалях 3 часа квартала, поне фитнесче си правя  running

Днес обаче няма да излизаме, защото няма кога да влезна в банята и да си измия косата, а не мога мръсна да излизам. Можете ли да си представите, напълно зависима съм тези дни от Жоро, дори за да се изкъпя. Малкият като спи, не смея дори това направя, защото предполагам, че след 10 мин. ще се събуди и ще опищи квартала  Weary  И чак довечера ще мога да се изкъпя. Да не говорим, че през малкото време, когато Боян е заспал, се чудя кое по-напред - да гладя, да пера, да чистя, да ям или да спя. Обикновено за последните 2 почти не остава време  #Puppy dog

Имам нужда малко да се погрижа и за себе си - косата ми е за боядисване и подстриване, не съм се епилирала от 10 дена, имам чувството, че краката ми са като на вълк, едва успях вчера да си лакирам ноктите. Ужасно е просто.

Освен това имам чувството, че някой е урочасал семейството ни - с Жоро от няколко месеца не се разбираме много-много, само се караме, не можем да комуникираме нормално, просто говорим на различни езици явно  smile3506 Снощи се скарахме зверски, разменихме си куп обиди, аз изпаднах в някаква нервна криза и от стреса май ми спира кърмата. От 2 дена гърдите ми почти не се пълнят, малкият е станал много злояд и едва успявам да го храня с биберон, да не говорим с гърда как е. И тъй като яде много нарядко, гледам когато имам възможност, да се цедя, за да стимулирам лактацията. Тази сутрин сука малко, не знам колко, но мисля, че не беше достатъчно, след това тръгнах да изцедя и успях да изкарам едва-едва 20 мл.

Мисля, че съм изпаднала в някаква депресия, дано по-бързо отмине този период. Нямам търпение да идва средата на август, Жоро трябва да излиза в отпуска тогава и се надявам да ми помага повече от сега.

Извинявам се, че само се оплаквам, но това в момента е ситуацията при мен.

Боян най-накрая заспа привидно, дано е поне за повече от половин час, за да дремна малко и аз. Ужас, тоя пост го пиша от час и половина  smile3502

Забравих да кажа, че от 2 дена Боян се скъсва да ака. Предишната седмица беше със запек, сега се е отпушил явно и си наваксва  newsm10

Онзи ден бяхме и на ортопед - тя ни каза, че от 2-я месец можем да ползваме кенгуро. Когато стане на 6 месеца, да го слагам да сяда, а на 7 месеца - в проходилка. Показа ми и няколко упражнения, които да му правя преди или след баня. Едното е това с крачетата, което му правя за изакване, само че е малко обогатено с още едно движение. Може и от това да дриска като за световно тези дни  newsm47

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 11:28 от Gydelichkova

# 37
  • София
  • Мнения: 2 658
Гъди, не се притеснявай, кърмата така лесно не спира, но не давай шише, така подтискаш стимулацията, с помпа не става.

# 38
  • Мнения: 989
Фрея, съжалявам за проблемите през които сте минали. Милата Алекс.

Snowwhite, аз ходя на аеробика вече месец и нещо. Но мисля да поразнообразя, защото от краката и дупето почти всичко свалих,но коремчето... издува се и от чаша вода. Та затова сега ще тръгвам на фитнес. Хем ми е от другата страна на улицата, хем има треньор и той ще ми каже какво точно да правя. Иначе правя всяка сутрин по 50 коремни преси. Решила съм от понеделник и сутрин и вечер да ги правя.

Аморе, мъж ми още е в Словения. Ще тръгват към БГ или днес следобяд или утре сутринта. Те са в някакво малко градче. Вчера като са търсили заведение, където да ядат, единствените две, които открили, били затворени - и това в 20ч. Но една съседка ми каза, че там е така - затваряли към 17-17.30 и после сядали в дворчетата или по верандите си. Та може би затова...

Много ми е мъчно, когато го няма. Толкова съм свикнала да чувам дишането му и да усещам присъствието му, че тези две нощи почти не спах.

# 39
  • Мнения: 136
Явно трябва по-често да ви се оплаквам тук, за да тръгнат нещата. Малкият още спи, а аз успях да се изкъпя, да си изсуша косата, да нахраня хамстера и себе си.  Laughing 

Петя, тези дни точно това правя - първо мъча с гърда, а шишето давам в краен случай, колкото да се уверя, че е наяден или че изобщо не е бил гладен. Лошото е, че в повечето случаи се оказва, че реве от колики и не иска да яде, а аз цедя, за да не стават много дълги интервалите между половинчатите ни кърмения и той след има-няма половин час пак се разреве, вече гладен, аз му давам първо да суче, но гърдите ми са празни, след което вече давам изцеденото+добавка, защото кърмата не е достатъчно.

Но все пак съм инат и няма да се отказвам, колкото и да ми е мъчно, че не сме само на кърма  Peace

# 40
  • Мнения: 57
Ех, Gydelichkova, сварих и аз да се включа поне с четене тия дни по същите причини като теб. Трябва да се видим някой ден да обменим опит. Почти имам чувството, че влизаме в час и се случва някаква криза  ooooh!

Момичета, препоръчайте ми ортопед. В Горна Баня ли да отида или има някъде добър специалист в областта на Гео Милев и Редута?

Феникс, Sv., вие доволни ли сте от педиатъра? Нас ни "претупва", ми се струва. Другия път ще ида в следобедната смяна, за да е свежар Wink ...

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 13:06 от gmarinova

# 41
  • Мнения: 136
gmarinova, аз също си мислех, че трябва да се видим на една разходка в парка през седмицата - много е спокойно и аз всеки ден съм там, така че може да се разберем другата седмица и да си побъбрим.

Щях да ти препоръчам ортопедката, при която аз ходих - тя идва от Горна баня 2 пъти в седмицата в клиниката до нас, но от онзи ден е в отпуска и чак през септември ще е пак на работа. Много съм доволна от нея. Жалко, че не каза по-рано, щях да ти запиша час.

Имам един въпрос - какво се прави със залъците от погачата, които се качват на високо? Аз все още не съм ги свалила, а мисля, че е крайно време.

В деня след погачата дадохме малко сладки неща на едни съседи, защото имаше адски много сладкиши (все още има) - нали поверието е, че не се изнася нищо от вкъщи само в деня на погачата?  newsm78 И всъщност само от яднето ли да не се изнася, защото върнах на майка ми една част от прахосмукачката тогава.  Малко се притесних, да не стане Боян някой крадец заради тези неща (пу-пу, пази, Боже  Praynig )

# 42
  • Мнения: 57
Gydelichkova, аз звънях там, Кацарова се казва, нали? Ама уж ни било рано, ние скоро направихме 40 дни и реших да я изчакам да се върне от отпуск. Педиатъра ми каза, че може да ида и в третия месец... ама вече не знам на кого да вярвам  Crossing Arms

# 43
  • Germany
  • Мнения: 2 012
И ние вече сме на месец Sunglasses Много труден месец ми беше. Най-вече с кърменето, все си мислех че не си дояжда детето. Днес на консултацията най-накрая се поуспокоих. Точно 4кг е Константин. Килограм и двеста е качил, а сме само на кърма. Направо не мога да повярвам, че се справям...ей, много трудно това кърмене Laughing Биха му и ваксината в крачето и орева света.
Тази нощ Тино въобще не се събуди, аз го мъчих в 4 часа малко да сукне, че се бях препълнила, но в крайна сметка се цедих, защото тои сукна малко и си продължи да спи до 6 часа сутринта. Момичета, не е ли много малък да няма нощно хранене? Иначе педиатърката ни е доволна, тя и без това препоръчва да го спираме. Но аз съм на мнение, че ако иска да хапва през нощта ще си му давам Naughty

# 44
  • Мнения: 50
Гъди, не се стресирай толкова с кърменето! Петя ти е казала - само сукане е ключа към достатъчното производство. Освен това според мен няма нужда да се цедиш до пълно изпразване на гърдите, а само ако много те боли и да те облекчи.

Promiscuous girl, браво на Тино! Пожелавам ти да се успокоиш и следващите месеци да са много лесни за теб!

Ние се върнахме от консултацията - Стефан е вече 4.780 и 57см. Не е пораснал чак толкова много, колкото на мен ми се струваше. Явно само изражнението на лицето му се променя много бързо, и затова ми се струваше, че е станал много голям...Но пак ме в норма де. Следващата консултация е чак на 19-ти август, когато и лекар ще го гледа. Иначе първата ни ваксинация и чак в трети месец. Интересно ми е защо имузационните календари са различни - не би ли трябвало в ЕС да са еднакви имузационните календари (най/вече от гледна точка на свободното движение на хора, те трябва да са синхронизирани). Но мен само ме радва, че още няма да го боцкат.

Айде и аз ще се хоризонтирам, заедно със Стефчо.

Общи условия

Активация на акаунт