За прескачането на решетката на кошарата

  • 2 446
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 672
още като видях че се опитва да я прескача и махнахме решетката

# 16
  • София
  • Мнения: 39 946
Хм, не съм се сетила да видя дали не мога да сваля матрака надолу. Ама голямо рязане ще пада. Ще задържа положението още малко.
Решили сме зимата или пролетта (следващата година) ад им купуваме нови легла.

# 17
  • Мнения: 4 555
И аз пусках подобна тема, когато дъщеря ми беше на тази възраст  Laughing
Решението беше да не я държа вътре. Имахме кошара за игра, но на тази възраст и тя излезе от употреба.
Ако искаш малко време за работа, сложи детето в столчето за хранене, дай му нещо да дъвче, например хляб, ябълка или каквото обича, но го наглеждай да не се задави.
Но на тази възраст - на лазене и прохождане, децата предпочитат активни занимания и трудно ще го задържиш на едно място без да протестира. По-добре помисли за реорганизация на ежедневието. Някои неща, които спокойно си правила до сега, вече няма да са възможни.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 570
още като видях че се опитва да я прескача и махнахме решетката

Да, ама това не решава проблема. Детето спокойно може да се насочи към страничните прегради. Синът ми например се преметна през задната преграда, защото леглото му не е до стената.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Някъде към 8-9 месечна възраст започна да проявява мераци да се катери,но кошарата ми е много дълбока затова и не съм се притеснявала,че може да я прескочи.Вероятно твоята е по-плитичка щом имаш притеснения.

Въпреки това,за да избегна  опасности не съм го оставяла сам-той щеше целия блок да вдигне във въздуха Mr. Green;обезопасли съм апартамента и на вашата възраст вече го пусках да си лази,където иска и да изуччава света-от килима няма как да падне Wink.

От около 2 месеца т.е на 1год и 3 м му махнах и няколко пръчки от решетката,за да се научи сам да слиза,защото все пак вече е много по-висок и по-силен и сега може би наистина същестува опасност да се изръси.Слава Богу,овладял е качване и слизане сам перфектно и не се притеснявам.Вече изобщо не проявява интерес да виси на решетките.

# 20
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 282
Аз си отгледах моите без решетка и след като се научиха да седят - на земята. И друг път съм го писала.
Постилах едно одеяло на земята пред леглото, подпирах 2-3 възглавници като стъпало към самото легло и оставях играчките на земята.
С баткото писах дипломна работа точно на тази възраст. Тогава обаче живеехме в една стая, решетката преграждаше вратата към коридора-кухненски бокс.

# 21
  • София
  • Мнения: 278
Кошарата ни е стандартна. Сега е висок 74см и като е прав, ръба и му стига до носа  Grinning  Замислих се сериозно обаче над идеята да махнем чекмеджето отдолу и да пробием нови дупки за подматрачната рамка. Имаме сгъваема кошара, няма място за нея, но ще трябва да се намери явно  Confused
Засега ми се струва невъзможно да го пускам да щурмува из стаите. Не е още обезопасено навсякъде, само в детската може в момента, а даже и там е за предпочитане да има някой при него. Ако само лазеше и се изправяше - добре, ама на, проходи преди 2 седмици и сега само това иска да прави. Струва ми се по-опасно, защото още залита и ме е страх да не падне на някой ъгъл, ръб и т.н.
още като видях че се опитва да я прескача и махнахме решетката

Да, ама това не решава проблема. Детето спокойно може да се насочи към страничните прегради. Синът ми например се преметна през задната преграда, защото леглото му не е до стената.

Две от страните на кошарата са до стени. За решетката не се притеснявам толкова, там ще му е доста трудно да се изкатери. Проблемна е страничната табла.

Но на тази възраст - на лазене и прохождане, децата предпочитат активни занимания и трудно ще го задържиш на едно място без да протестира. По-добре помисли за реорганизация на ежедневието. Някои неща, които спокойно си правила до сега, вече няма да са възможни.
TiredКолко си права  Tired В столчето за хранене едва издържа докато се наяде. Проходилка не съм му купувала, няма нужда от нея според мен, пък и той, както казах проходи вече. Коланите на количката и столчето за кола не представляват абсолютно никаква пречка за него вече. Научи се да ги разкопчава диването му с диване  Crossing Arms

Музе, добре дошла в клуба на дивите октомврийчета  Laughing

Каквото и да си говорим, май моето спокойствие свърши  Whistling Да са ни живи и здрави децата, пък ще ги опазваме някак си  Praynig

# 22
  • Мнения: 3 453
   На детето кошарата е доста висока и има нива за матрака.Много си я харесвам.Сега съм му свалила нивото и дори да е прав му е доста дълбочка.Но това явно не е решение при вас.

 За вършенето на разни неща...ами правя го вечер като заспи детето.Пера, пускам миялна, готвя и т.н дори душ тогава взимам и към 1-2ч си лягам Laughing

# 23
  • Мнения: 4 335
Сварих Денис така набран на 10месеца,след това свалихме кошарата на най-долното ниво и махнах обиколниците.

# 24
  • Мнения: 1 310
Синът ми беше на около 10 месеца, когато както си миех чиниите в кухнята и чух трополене. Изтичах веднага, той беше на земята и плачеше. Слава Богу само с уплаха се разминахме. От тогава махнах решетката, за да може сам да слиза и повече не си и помислих да го оставя без наблюдение, заради каквато и да било моя работа.  Naughty

# 25
  • Мнения: 1
И ние вчера се сблъскахме с този проблем,буквално с глава в ламината Shocked.Мислих как да обезопася кошарата,че да не може повече да се прекатури от там и накрая поръчах предпазител (http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=77_169&products_id=3730) с идеята да махна решетката и да я оставя да спи така.Но ми се струва малка още за това(на година и два месеца сме),не сме проходили още стабилно и съм сигурна че няма да се научим бързо как се слиза,ще има падане,а и спим доста бурно.Затова поставихме предпазителя направо върху решетката на кошарата и сега спим така.Ще видя как се справяме и ако не стане с това направо махаме решетката.Поне ще съм спокойна,че вечер докато спи няма да пада.А иначе за през деня аз имам едно правило,че там където спи не трябва да играе.Имаме отделно кошара за игра с джобчета за играчки и когато се налага да свърша нещо я оставям там.Голяма е,има място и на нея и беше много интересно да се хваща за горните пръчки и да обикаля цялата кошара.Спира,заиграва се с някоя играчка и после пак започва да обикаля докато и омръзне.Така печелех поне час за кафе,готвене или някоя друга работа.Мисля(лично мое мнение)че детето трябва да има такива самостоятелни моменти(без мама),а не да идва с тебе дори и в тоалетната и да не те пуска за една минута.Вече ходим и дори и сега сутрин като станем и минем през гърнето,сядаме в кошарата,започваме да вадим играчка след играчка от джобчетата и така се заиграва,а аз спокойно си изпивам кафето.Все пак,след като родим не можем да спрем да бъдем хора,всеки има нужда от тези спокойни моменти.Аз лично така си реших проблема с оставянето сама още от малка,така си свикна и сега няма нищо против(когато не прекалявам с това). Laughing.Ще пиша повече как се справяме с прескачането скоро. Grinning
P.S.  И ние имаме люлка и стол,и шезлонг,но като цяло май не обича да е вързана и доста бързо се научи да се справя с ключалките,затова бързо ги отписахме.Сега са само за красота,добре,че имаме кошарата Wink

# 26
  • Мнения: 48
към 7- 8 месец

# 27
  • Мнения: 2 376
Аз я оставям само за до тоалетната в кошарата. Чистене/готвене/друго само, когато има кой да я пази. Иначе, за обезопасяване слагаме матрак на земята до леглото.

# 28
  • Мнения: 5 026
Когато видях,че настъпва момента на катерене, махнах решетката.Слагах я за сън само.

# 29
  • Мнения: 165
Моят бебок прескочи два пъти и веднага извикахме дърводелец. Човека измери, направи си чертеж и на следващия ден монтира пристройка на решетката. Беше ми по- трудно да го слагам в леглото и изкарвам, но пък ми беше спокойно. Сега вече прескача и голямата, нищо не може да го спре . На годинка и десет месеца е и само спи в креватчето.

Общи условия

Активация на акаунт