МЕЛОДИЯТА НА СЪРЦЕТО - 20, чуй я, виж я ,наслади й се

  • 18 644
  • 453
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 33
ББ:да събира се

# 226
  • Мнения: 4
Момичета, имам преводите на два от ключовите момента във филма. ББ: Това са: писмото на Джемил, което той оставя на Ламия преди да замине на рехабилитация в Швейцария от края на 70 епизод и обяснението на Ламия в любов към Джемил, от 75 епизод, сцената на пейката, когато Джемил и Маджиде се връщат от гроба на Лейла и Ламия ги пресреща. Но писмото превода е на Sevi_nil.

ББ: Писмото
ЛАМИЯ ,
НАЛИ ПО ФИЛМИТЕ ПИСМАТА ЗАПОЧВАТ ТАКА -
ТИ ДОКАТО ЧЕТЕШ ТЕЗИ РЕДОВЕ АЗ ЩЕ СЪМ МНОГО ДАЛЕЧЕ.АЗ НАИСТИНА ЩЕ СЪМ МНОГО НАДАЛЕЧ ОТ ТЕБ, ОТ ТОВА,  КОЕТО НАЙ МНОГО ОБИЧАМ,....ДАЛЕЧЕ ОТ ДУШАТА МИ. ОТИВАМ ДА НАМЕРЯ ДУША СИ (СЕБЕ СИ), САМО ЗА ДА ИМАМ ПРАВОТО ДА МЕЧТАЯ ЗА ТЕБ.ОТИВАМ ЗА ДА НАМЕРЯ ОТНОВО СМЕЛОСТ  ДА СЕ НАДЯВАМ,ЗАЩОТО ТАЗИ НАДЕЖДА МЕ КАРАШЕ ДА ЖИВЕЯ.
ЗНАЕЙКИ, ЧЕ НИКОГА НЯМА ДА МЕ ОБИЧАШ, ЧЕ НИКОГА НЯМА ДА СИ МОЯ АЗ СЕ НАДЯВАХ
МОЯТА МЕЧТА БЕШЕ ТВОЯ ДЪХ/ДИХАНИЕ/
АЗ ОТВОРИХ ОЧИТЕ СИ ЗА ЕДИН ЧЕРНО-БЯЛ СВЯТ.МАЙКА КОГАТО СИ ОТИДЕ БЕШЕ ОТНЕСЛА И ЦВЕТОВЕТЕ СЪС СЕБЕ СИ.ЗЕЛЕНО,СИНЬО,РОЗОВО НЕ ГИ ЗНАЕХ ПРЕДИ .
 ЛЕЙЛЯ ВЛЕЗЕ В ЖИВОТА МИ С ЛЮЛЯЦИ В РЪЦЕТЕ СИ, ОПОЗНАХ СВЕТЛО ЛИЛАВОТО,ВИОЛЕТОВОТО.И ТОВА ЦВЕТЕ КЕНАН ГО ОТКЪСНА И ЗАХВЪРЛИ.
АЗ ОТНОВО ОСТАНАХ С ЧЕРНОТО
 ПОСЛЕ ТИ КАТО СВЕТЛИНА СЕ ПРОМУШИ ВЪВ МЕН.....
 СВЕТЛИНА И ЦВЕТОВЕ МЕ ЗАОБИКОЛИХА
 ЖЪЛТИ,ОРАНЖЕВИ,ЧЕРВЕНИ,ВИОЛЕТОВИ...ТИ БЕШЕ КАТО ДЪГАТА.... РАЗНОЦВЕТНА
ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ МОЖЕШ ДА Я ДОСТИГНЕШ, КОЛКОТО И ДА  Я ГОНИШ ТЯ ВСЕ ТИ БЯГА
 ИЗГУБВА СЕ  ПОСЛЕ ПРИ СЛЪНЦЕ И ДЪЖДОВНИ КАПКИ ОТНОВО СЕ ПОЯВЯВА
 ТИ СИ СЪЛЗИТЕ МИ ОТ СЛЪНЧЕВИТЕ ЛЪЧИ, КОИТО МИ ЗАСЛЕПЯВАТ ОЧИТЕ
 ТИ СИ МОЯТА ДЪГА
ОТНАЧАЛО НЕ ЗАБЕЛЯЗАХ КАК ТЕ ОБИКНАХ.УСЕТИХ, ЧЕ МИ ЛИПСВАШ, ИСКАХ ДА СЪМ ДО ТЕБ.ВИНАГИ БЛИЗО ДО ТЕБ.ИСКАМ ДА СЪМ ВЪТРЕ В ОЧИТЕ ТИ..... ВИНАГИ В НАЙ ДЪЛБОКОТО.

ТОВА Е ЛЮБОВТА БЕЗ ВРЕМЕ,НЕВЪЗМОЖНАТА.
НИТО БЯХ ДОБЪР МЪЖ В ЖИВОТА ,НИТО ДОБРО ДЕТЕ,НИТО ДОБЪР СЪПРУГ.....
 САМО БЯХ СЕ ВЛЮБИЛ АЗ.
 КОГАТО СЕ ВЛЮБИХ СЕ ПОЧУСТВАХ ДОБРЕ.ТИ МЕ ПРОМЕНИ КЪМ ДОБРО, ВЪЗПИТА МЕ, ТИ СПЕЧЕЛИ ЗА МЕН ЕДИН ЖИВОТ, ДАДЕ МИ ЦЯЛ ЕДИН СВЯТ.
 КОЛКОТО И ДА Е ГОЛЯМА ЦЕНАТА НА САМОТАТА МИ, ЗА ТОВА КОЕТО МИ ДАДЕ, ЗА ТОВА КОЕТО ПРИБАВИ В ЖИВОТА МИ АЗ ТИ БЛАГОДАРЯ.

СЪС ТЕБ БЕШЕ ХУБАВО ДАЖЕ И ДА ИЗПИТВАХ БОЛКА
ТИ ДОКАТО СЕ ОМЪЖВАШЕ ЗА МЪЖ,  КОЙТО ТЕ ОБИЧА...... АЗ СЕ ОЖЕНИХ ЗА ЖЕНА, КОЯТО ОБИЧАШЕ ДРУГ.

БЕШЕ ГОЛЯМА БОЛКА...БЕШЕ И МНОГО ХУБАВО.
СЕГА ТЕ ОСТАВЯМ НА ТОЗИ КОЙТО ТЕ ОБИЧА.....С РАЗНОЦВЕТНИТЕ СИ КРИЛА ИСКАМ ДА ПОЛЕТИШ КЪМ ЩАСТИЕТО
 АЗ САМО ЗА ДА ИМАМ ПРАВО ДА РАЗМИСЛЯ ОТИВАМ НАДАЛЕЧЕ.
   ЗАСЕГА ОСТАВЯМ ВСИЧКО ТУК     ....    ОТНОВО ОТИВАМ В ЧЕРНО-БЕЛИТЕ ДНИ
 ЕДИНСТВЕНО АРОМАТА ТИ ВЗЕХ СЪС СЕБЕ СИ. ОБИЧАМ ТЕ.ДЖЕМИЛ

ПОСЛЕПИС:
ТИ БЕШЕ ЕДНО ЧУДО В ЖИВОТА МИ!
 СЕГА ЗА ДА МОГА ДА ТЕ ПРИТЕЖАВАМ МИ Е НУЖНО ЧУДО.
 ОСТАНИ СИ С ДОБРО/ДОВИЖДАНЕ/

СЕВИ

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 23:52 от buba_bs

# 227
  • В най-романтичното място,което можете да си представите.
  • Мнения: 2
Момичета, имам преводите на два ключови момента от филма. ББ: Това са: писмото на Джемил, което той оставя на Ламия преди да замине на рехабилитация в Швейцария от края на 70 епизод и обяснението на Ламия в любов към Джемил, от 75 епизод, сцената на пейката, когато Джемил и Маджиде се връщат от гроба на Лейла и Ламия ги пресреща. Но писмото превода е на Sevi_nil.

ББ: Писмото
ЛАМИЯ ,
НАЛИ ПО ФИЛМИТЕ ПИСМАТА ЗАПОЧВАТ ТАКА -
ТИ ДОКАТО ЧЕТЕШ ТЕЗИ РЕДОВЕ АЗ ЩЕ СЪМ МНОГО ДАЛЕЧЕ.АЗ НАИСТИНА ЩЕ СЪМ МНОГО НАДАЛЕЧ ОТ ТЕБ, ОТ ТОВА,  КОЕТО НАЙ МНОГО ОБИЧАМ,....ДАЛЕЧЕ ОТ ДУШАТА МИ. ОТИВАМ ДА НАМЕРЯ ДУША СИ (СЕБЕ СИ), САМО ЗА ДА ИМАМ ПРАВОТО ДА МЕЧТАЯ ЗА ТЕБ.ОТИВАМ ЗА ДА НАМЕРЯ ОТНОВО СМЕЛОСТ  ДА СЕ НАДЯВАМ,ЗАЩОТО ТАЗИ НАДЕЖДА МЕ КАРАШЕ ДА ЖИВЕЯ.
ЗНАЕЙКИ, ЧЕ НИКОГА НЯМА ДА МЕ ОБИЧАШ, ЧЕ НИКОГА НЯМА ДА СИ МОЯ АЗ СЕ НАДЯВАХ
МОЯТА МЕЧТА БЕШЕ ТВОЯ ДЪХ/ДИХАНИЕ/
АЗ ОТВОРИХ ОЧИТЕ СИ ЗА ЕДИН ЧЕРНО-БЯЛ СВЯТ.МАЙКА КОГАТО СИ ОТИДЕ БЕШЕ ОТНЕСЛА И ЦВЕТОВЕТЕ СЪС СЕБЕ СИ.ЗЕЛЕНО,СИНЬО,РОЗОВО НЕ ГИ ЗНАЕХ ПРЕДИ .
 ЛЕЙЛЯ ВЛЕЗЕ В ЖИВОТА МИ С ЛЮЛЯЦИ В РЪЦЕТЕ СИ, ОПОЗНАХ СВЕТЛО ЛИЛАВОТО,ВИОЛЕТОВОТО.И ТОВА ЦВЕТЕ КЕНАН ГО ОТКЪСНА И ЗАХВЪРЛИ.
АЗ ОТНОВО ОСТАНАХ С ЧЕРНОТО
 ПОСЛЕ ТИ КАТО СВЕТЛИНА СЕ ПРОМУШИ ВЪВ МЕН.....
 СВЕТЛИНА И ЦВЕТОВЕ МЕ ЗАОБИКОЛИХА
 ЖЪЛТИ,ОРАНЖЕВИ,ЧЕРВЕНИ,ВИОЛЕТОВИ...ТИ БЕШЕ КАТО ДЪГАТА.... РАЗНОЦВЕТНА
ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ МОЖЕШ ДА Я ДОСТИГНЕШ, КОЛКОТО И ДА  Я ГОНИШ ТЯ ВСЕ ТИ БЯГА
 ИЗГУБВА СЕ  ПОСЛЕ ПРИ СЛЪНЦЕ И ДЪЖДОВНИ КАПКИ ОТНОВО СЕ ПОЯВЯВА
 ТИ СИ СЪЛЗИТЕ МИ ОТ СЛЪНЧЕВИТЕ ЛЪЧИ, КОИТО МИ ЗАСЛЕПЯВАТ ОЧИТЕ
 ТИ СИ МОЯТА ДЪГА
ОТНАЧАЛО НЕ ЗАБЕЛЯЗАХ КАК ТЕ ОБИКНАХ.УСЕТИХ, ЧЕ МИ ЛИПСВАШ, ИСКАХ ДА СЪМ ДО ТЕБ.ВИНАГИ БЛИЗО ДО ТЕБ.ИСКАМ ДА СЪМ ВЪТРЕ В ОЧИТЕ ТИ..... ВИНАГИ В НАЙ ДЪЛБОКОТО.

ТОВА Е ЛЮБОВТА БЕЗ ВРЕМЕ,НЕВЪЗМОЖНАТА.
НИТО БЯХ ДОБЪР МЪЖ В ЖИВОТА ,НИТО ДОБРО ДЕТЕ,НИТО ДОБЪР СЪПРУГ.....
 САМО БЯХ СЕ ВЛЮБИЛ АЗ.
 КОГАТО СЕ ВЛЮБИХ СЕ ПОЧУСТВАХ ДОБРЕ.ТИ МЕ ПРОМЕНИ КЪМ ДОБРО, ВЪЗПИТА МЕ, ТИ СПЕЧЕЛИ ЗА МЕН ЕДИН ЖИВОТ, ДАДЕ МИ ЦЯЛ ЕДИН СВЯТ.
 КОЛКОТО И ДА Е ГОЛЯМА ЦЕНАТА НА САМОТАТА МИ, ЗА ТОВА КОЕТО МИ ДАДЕ, ЗА ТОВА КОЕТО ПРИБАВИ В ЖИВОТА МИ АЗ ТИ БЛАГОДАРЯ.

СЪС ТЕБ БЕШЕ ХУБАВО ДАЖЕ И ДА ИЗПИТВАХ БОЛКА
ТИ ДОКАТО СЕ ОМЪЖВАШЕ ЗА МЪЖ,  КОЙТО ТЕ ОБИЧА...... АЗ СЕ ОЖЕНИХ ЗА ЖЕНА, КОЯТО ОБИЧАШЕ ДРУГ.

БЕШЕ ГОЛЯМА БОЛКА...БЕШЕ И МНОГО ХУБАВО.
СЕГА ТЕ ОСТАВЯМ НА ТОЗИ КОЙТО ТЕ ОБИЧА.....С РАЗНОЦВЕТНИТЕ СИ КРИЛА ИСКАМ ДА ПОЛЕТИШ КЪМ ЩАСТИЕТО
 АЗ САМО ЗА ДА ИМАМ ПРАВО ДА РАЗМИСЛЯ ОТИВАМ НАДАЛЕЧЕ.
   ЗАСЕГА ОСТАВЯМ ВСИЧКО ТУК     ....    ОТНОВО ОТИВАМ В ЧЕРНО-БЕЛИТЕ ДНИ
 ЕДИНСТВЕНО АРОМАТА ТИ ВЗЕХ СЪС СЕБЕ СИ. ОБИЧАМ ТЕ.ДЖЕМИЛ

ПОСЛЕПИС:
ТИ БЕШЕ ЕДНО ЧУДО В ЖИВОТА МИ!
 СЕГА ЗА ДА МОГА ДА ТЕ ПРИТЕЖАВАМ МИ Е НУЖНО ЧУДО.
 ОСТАНИ СИ С ДОБРО/ДОВИЖДАНЕ/

СЕВИ

Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 228
  • Мнения: 33
Много силен текст. Той обяснява всички действия на Джамил. Затова и решението на Ламия е в негова полза, защото тя осъзнава кой ще я обича и зачита като човек в живота. Браво на сценаристите за този текст. Уникален е.

# 229
  • Мнения: 4
За да не стане много дълго ги разделих на две. Това е второто ББ: когато Ламия се обяснява в любов на Джемил в последния 75 епизод. :

Джемил и Ламия сядат на пейката /преди това, тя казва, че е искала да го види, а той и казва да спре да си поеме дъх, кани я да седнат. /

Ламия - Нашите са у вас
Джемил - Мелек у нас ли е?
Ламия - ъхъ, постоянно повтаря ...дядо Саиб
Джемил - Какво още казва?
Ламия - Изненада, незнам (не казвам)повече
Джемил- Но хайде моля те, не казвай, че казва Джемил
Ламия - кака Сузан всеки ден я учи на нови неща, сам ще го чуеш с ушите си
Джемил- Миличката ми, много се затъжих
Ламия - И ние се затъжихме за теб...аз много се затъжих...много. Моля те не се отдалечавай вече от мен, става ли?
Джемил - Какви ги говориш?
Ламия - Това, което чуваш. Всеки минал ден беше мъчение за мен.
Джемил- Ламия.........
Ламия-Писмото ти го помня дума по дума. С времето и аз самата не разбрах кога те обикнах.
Джемил- Ламия.....
Ламия - Ти ми даде цветни крила и сега те пърхат в мен.
Джемил – Наистина стана чудо.
Ламия- Джемил, обичам те!
Джемил-Любов моя...любов моя.....Ами Кенан?
Ламия- Още преди да си дойдеш му дадох отговора си. В живота ни ще присъства единствено, като баща на Мелек, друга връзка с нас няма да има.
Джемил- Не мога да повярвам
Ламия- Вече в живота си нямаш жена, която да обича друг, има жена, която обича теб.
Джелим - Душата ми.....Страх ме е да попитам...да не насилвам много късмета си.
Ламия- Какво?
Джемил- Страх ме е да поискам да останеш до края на живота си с мен
Ламия- Не се страхувай
Джемил- Ще се ожениш ли за мен?
Ламия- Да, с цялото си сърце
Джемил - Давам дума да бъда достоен за теб
Ламия - Давам дума, че ще бъда достойна за любовта ти


Не че така са много къси постовете ми, но друго си е.  Laughing

# 230
  • Мнения: 0
И писмото ме трогна, но разговорът- много повече.  Cry Heart Eyes Радвам се, че все пак любовта побеждава и че бб- Джемил се променя към добро  Heart Eyes

# 231
  • Мнения: 13 512
Ами след тези две ББ, Кенанките може и да не гледате повече филма.
Направо минавайте в другия отбор:-)

# 232
  • Мнения: 1 064
Бубе, сложих текста върху видеото - много красиво става!  bouquet
Ааааа, Монде, не така. Много станахме. А бяхме малцинство доскоро. Не е честно!!!!!

# 233
  • Мнения: 5
kakво ли предстой утре ..... нямам търпение,ако някой знае как ще се развият нещата в блиските 5 епизода нека сподели  Embarassed

# 234
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Аз оставам неутрална след тези ББ! Просто не го харесвам този Джамил нито като персонаж, нито като мъж. Мое мнение!

# 235
  • Мнения: 1 064
kakво ли предстой утре ..... нямам търпение,ако някой знае как ще се развият нещата в блиските 5 епизода нека сподели  Embarassed

Ами, тегли сериите и гледай. В Rapideshare ги има всички. ББ Аз лично не държа да знам какво става до 70-та.

# 236
  • Мнения: 22 867

   



Не ме замеряйте с домати, просто ми харесаха снимките.........

# 237
  • Мнения: 5
kakво ли предстой утре ..... нямам търпение,ако някой знае как ще се развият нещата в блиските 5 епизода нека сподели  Embarassed

Ами, тегли сериите и гледай. В Rapideshare ги има всички. ББ Аз лично не държа да знам какво става до 70-та.

не мога да го открия били ми дала линк

# 238
  • Мнения: 4
Ами аз седнах и изгледах всичко вече, защото нямам нерви да ми се моткат и да ми реве и да се пули Ламия, Джемил да страда, Кен да се мята като риба на сухо...изобщо къндисах Laughing Но иначе си продължавам да си гледам серия по серия сериала - това не ми пречи, даже ми е по-интересно, защото с дублажа се наслаждавам на 100%, а не само на 40-50%.

Бланка, сигурно е станало готино. Като го пуснеш ще го видим и ние.  Hug  

И моля, моля, Кенанките да си стоят при Кен. То така е лесно, а ние колко писане изписахме и се плюнчихме да защитаваме Джемил. Някои от нас тендовагинит на пръстите от писане хванаха сигурно. Mr. Green

# 239
  • Мнения: 13 512
kakво ли предстой утре ..... нямам търпение,ако някой знае как ще се развият нещата в блиските 5 епизода нека сподели  Embarassed
ББутре ще арестуват Ламия.Макбуле ще намери и занесе дневниците на Ламия в полицията като доказателство,че Джамил е убиеца, а Ламия- лъжесвидетелства.
Като разбира това, Ламия много се притеснява за детето да остава с Макбуле и моли Сузан да не се отделя от Мелек. Макбуле, обаче е обсебена от Мелек. Сузан и Кенан отиват да вземат детето от Макбуле, тя прави сцени , но в йрайна сметка го дава. Остават при Кенан и Принцесата. Джавидан и тя много се вживява в ролята на майка.
Лелята на Джавидан ще плати на надзирателка в затвора да и отмъкне дневниците на Ламия. Стигат и  до Джавидан, естествено.  Тя ги изгаря, след като попрочита оттук-оттам и Кенан я сварва в момента , в който тя ги гори и се скарват.
Енисе хваща Шюкрю  в офиса на Джавидан с любовницата си.
Освидетелстват Макбуле и я вкарват в лудницата.

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 00:48 от monda

Общи условия

Активация на акаунт