Възможно ли е прясното краве мляко да е вредно за децата?

  • 16 092
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 485
Аз  на  моя  прясно  мляко  още  не  съм  му  давала.А  кисело  започнах  от  11  месец  до  2  годишен  пиеше  вечер  по  една  чаша.Но  домашно  и   дядо  му  го  квасеше   в   гърне  както  едно  време.

# 31
  • Мнения: 3
otnosno temata: malak citat ot  knigata Kak da jiveem s diabet "provejdat se izsledvaniq  za otkrivane na virosa ,koto bi mogal da otklu4va  diabeta: varhu rolqta,koqto igrae davaneto na krave mlqko na bebeta prez parvata im godina''  Stop  No vse pak vseki sam si re6ava  Heart Eyes

# 32
  • софия
  • Мнения: 2 543
Имаше период, когато хранех дъщеря си с прясно издоено мляко.Носеше ми го жена, много близка роднина.Веднъж не дойде и като и се обадих , да питам какво става ми каза , че кравата е болна-от мастит.Не мисля , че е казала на всички.Но кравата  е била болна и предишния ден, а дъщеря ми е пила същото мляко.От тогава и купувам разредения боклук от магазина, поне е минало през всички санитарни изисквания ,независимо от това, че след всичките кръщенета през който е минало ,едва ли се нарича мляко.Но не и давам всеки ден.Просто като и се допие купувам.И не смятам, че крави тъпкани с химии пускат нещо полезно.Но нали все пак трябва да се храним.Ние хората си съсипахме природата и ще си го отнесем.

# 33
  • Мнения: 2 652
Имаше период, когато хранех дъщеря си с прясно издоено мляко.Носеше ми го жена, много близка роднина.Веднъж не дойде и като и се обадих , да питам какво става ми каза , че кравата е болна-от мастит.Не мисля , че е казала на всички.Но кравата  е била болна и предишния ден, а дъщеря ми е пила същото мляко.От тогава и купувам разредения боклук от магазина, поне е минало през всички санитарни изисквания ,независимо от това, че след всичките кръщенета през който е минало ,едва ли се нарича мляко.Но не и давам всеки ден.Просто като и се допие купувам.И не смятам, че крави тъпкани с химии пускат нещо полезно.Но нали все пак трябва да се храним.Ние хората си съсипахме природата и ще си го отнесем.

Наскоро купих соево мляко от био магазина, въпреки че съм резервирана към соята. Бях изумена колко е приятно на вкус. Има и бадемово, лешниково и други видове. Ядково мляко можеш да си направиш и сам от всякакви ядки, зависи кой какво харесва. Вкъщи най-много се харесва бадемовото. Искам да кажа, че има и алтернативи.

# 34
  • София
  • Мнения: 39 151
За съжаление е така. Още нещо от Дискавъри - днешните крави се хранят предимно със зърнени храни, а не с трева. От това те се разболяват повече. Съответно ги блъскат с повече антибиотици и стероиди, за да произвеждат повече мляко.

А за теленцето и детенцето - можете да се сетите и сами с какви темпове расте едно теле и какви хормони му подава майка му с млякото, за да става това. И че тези хормони съвсем не са подходящи за човешко дете.

А какво им правят на кравите, които са само за мляко, за да дават по толкова, не ми се мисли!

# 35
  • Мнения: 52
ЗДРАВЕЙТЕ, добре кравето мляко не е полезно ами теле6кото месо,свинското?а сиренето и кашкавала не се ли правят от краве мляко????????????????и не мисля,4е е умесно да се сравнява дете с теле Wink.

# 36
  • София
  • Мнения: 39 151
ЗДРАВЕЙТЕ, добре кравето мляко не е полезно ами теле6кото месо,свинското?а сиренето и кашкавала не се ли правят от краве мляко????????????????и не мисля,4е е умесно да се сравнява дете с теле Wink.

Детето се храни с мляко от мама.
Сами помислете дали е добре да поема млякото на друга майка, предназначено за съвсем друг вид дете. Щото телето е детето на кравата, нали?

Ами и месото е кофти. Особено на хранените с фуражни смески с антибиотици животни.

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
В моето семейство винаги се е знаело, че прясното краве мляко е вредно и по тази причина не се пие. На мен като дете също не са ми давали прясно мляко. Честно казано не съм чела и не съм питала защо е вредно, просто съм израстнала с тази мисъл.
Някой беше писал за козето мляко... наистина е най-близо до човешкото мляко и най-полезно за организма. Едно време като са нямали кърма са хранили бебетата с козе мляко.
а сиренето и кашкавала не се ли правят от краве мляко????????????????
Млечните продукти нямат нищо общо с прясното мляко.

# 38
  • Мнения: 52
как да нямат нищо общо от какво се прави сиренето,а кашкавала?мн ми е интересно да разбера!!! newsm78

# 39
  • Мнения: 585
аз като дете отказвах да пия краве мляко защото ми ставаше тежко на стомаха от него , до 5 -6 годинки приемах да пия единствено козе мляко , от другите ми ставеше зле , дали пък не е било интуиция , на децата си обаче предлагам краве мляко просто защото нямам вариант да им набавя друго , но когато са болни им спирам млякото че и млечните , само ако сами си поискат им дават .Заради алергия към кравия белтък на сина ми преди  година и половина спрях млечните храни и честно казано не ми липсват , има някакъв глад първия месец сега са ми неприятни на вкус . Малкия още го кърмя на година и десет месеца е обаче взе да ми писва защото все ми се моли да суче и много трудно го вкарваам и поддържам сукане само 2 пъти на ден  и мислех сега септември да спирам кърменето ама като прочета нещо такова и почвам да се чудя дали още да не го кърмя

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
как да нямат нищо общо от какво се прави сиренето,а кашкавала?мн ми е интересно да разбера!!! newsm78
След като в прясното мляко се сложат мая, закваски и т.н. много неща се променят. Плюс това тези продукти отлежават. Мисля, че не е едно и също дали ядеш кашкавал или пиеш прясно мляко. Нали и на бебе се дава първо кисело мляко, а не прясно.
А колкото до общото, наистина е малко, след като повечето марки сирене и кашкавал се правят с всичко друго, но не и с мляко Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 7 673
ЗДРАВЕЙТЕ, добре кравето мляко не е полезно ами теле6кото месо,свинското?а сиренето и кашкавала не се ли правят от краве мляко????????????????и не мисля,4е е умесно да се сравнява дете с теле Wink.
Сравнението не е, за да се обиждат дечицата.
Просто е казано в контекст, че млякото на кравата по принцип е предназначено за теленцето, не за детенцето
В моето семейство винаги се е знаело, че прясното краве мляко е вредно и по тази причина не се пие. На мен като дете също не са ми давали прясно мляко.
А в нашето беше...изпий се млякото, за да пораснеш здрав.  Confused

# 42
  • софия
  • Мнения: 2 543
ЗДРАВЕЙТЕ, добре кравето мляко не е полезно ами теле6кото месо,свинското?а сиренето и кашкавала не се ли правят от краве мляко????????????????и не мисля,4е е умесно да се сравнява дете с теле Wink.
Сравнението не е, за да се обиждат дечицата.
Просто е казано в контекст, че млякото на кравата по принцип е предназначено за теленцето, не за детенцето
В моето семейство винаги се е знаело, че прясното краве мляко е вредно и по тази причина не се пие. На мен като дете също не са ми давали прясно мляко.
А в нашето беше...изпий се млякото, за да пораснеш здрав.  Confused
Ама едно време се кърмеше повече, аз съм кърмена почти 2 години.Пък чак после  съм хранена с млекце за  теленца и козленца.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 673
Сега отново тенденцията е да се кърми дълго.  Peace

# 44
  • софия
  • Мнения: 2 543
Дано...

Общи условия

Активация на акаунт