МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 107 737
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
На много хубави снимки се нагледах - момичета прекрасни сте - и децата, и вие.  Hug Hug Hug
Кабо, честито на децата   bouquet
Моите и те двамката са приети - големият на първо желание - маркетинг в ПУ, малкият във ФЕГ с английски.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Мила ми Тъще - как ще ми се сърдиш бе  newsm78 Аз толкова ви обичам...  Hug - ми то една от причините да искам море в Бургас си ти!!!!  bouquet
Няма да завиждам на Каишеви, защото се надявам и сама да дойда!
А за килимите ти - ние можем и в ъгъла на хола да ги сритаме - поне нашите килими помнят не една и две подобни случки  Laughing   Joy
Но можем и прилично да се държим, още повече че ще сме се наиграли на плажа и в морето - нали знаете каква ни е любимата игра - "на абордаж" - един се качва в една надуваема лодка и всички се заемат със задачата да го обърнат във водата и да "завземат" лодката. Който успее да се качи е нападнат отново от всички дето са долу - и така... Joy докато капнем или стане време за ядене hahaha последната лодка не издържа и се спука - но голям зор видя преди да започне да издиша  Joy

Поздравления за дечицата, които са приети   bouquet и най-вече за техните мами, които са ги подкрепяли през цялото време!
И аз забелязах професионализма на Кукла! Имаме си и едно "Боровинково сладко", на което също му се възхищавам и чакам снимките от БГ, след като се приберат - да си "хапна"!
А за "розовите" и "сините" гащи какво да кажа - чудесно е да имаш в къщи и от двата вида.  Hug
тедивас ти къде зачезна без да се отчетеш с разказ и снимков материал????
Наде - ти спомена отпуска - пак ли зачезвате на някъде...
Едно съмнително лице пикасо обеща снимки и изчезна пак да чете Правилник - ей не му се шашкай толкова! ти каза че си лекар - със сигурност си вземала много по-трудни изпити от този! Като си спомням как треперех за моя изпит!

За всички едно голямо ГУШ  Hug  Hug  Hug от мен!

# 62
  • Мнения: 453
Момичета, мерси за комплиментите! Трогнахте ме! Heart Eyes
За снимането - хоби ми е, дори си подарих за РД фотографски курс. Обожавам да снимам деца - мои и чужди. Обаче оборудването ми е доста лошо, а децата са трудна "мишена".
Като говорим за снимки - разгледах доста снимки в многодетната тема, но никъде не видях "зле обгрижени" деца! Навсякъде все красиви, одухотворени, усмихнати лица... С фотошоп ли си обработвате снимките, фалшификации ли някакви правите - признавайте! Laughing

Ъпгрейдът на фотографското ми оборудване засега ще почака, защото първо трябва да си купя кола. И аз съм новоизпечена шофьорка на стари години. 3 бебета в градски транспорт няма как да возя, а такситата, освен че са скъпи предлагат и  нискокачествена услуга в чести случаи. Бихте ли ми препоръчали кола -марка, модел или поне .. "вид", достатъчно голяма за 3 столчета отзад? Също и с голямо място за багаж. Нещо втора ръка ще да е, но не преди 2000г. производство. Мерси предварително!  bouquet
Татито не кара и няма желание засега да се учи, та сама ще се боря с превоза на семейството. Малко ме е страх от софийски трафик, де, но няма начин....

За шиенето - самоука съм там и като ме удари музата шия някакви по- завързани дрешки на щерките: принцески рокли примерно. Иначе шия рокли и за "възрастни" принцеси Laughing. Вижте в профила ми линк към магазинчето ми, където предлагаме алтернативни младежки дрехи, обувки музика. Харесвам си го, защото сбъдва детската ми мечта да се занимавам с мода, а и мога да работя когато си поискам от дома и да гледам колкото си искам деца Simple Smile.

Браво на Зла вещица и Кабо Алма за успехите на дечицата!

Да попитам - знаете ли дали има художествено училище от 1-ви клас? Мина ни е художничка (рисува хубаво и с огромно желание) и искам да я насоча отрано към специализирано учебно заведение.

# 63
  • Мнения: 3 479
Кукла, в някои държавни училища има паралелки с профил изобразително изкуство от първи клас. Едно такова е 139 ОУ Захари Круша в Лозенец, но не знам дали откъм място ти е удобно. Освен това не съм наясно и с качеството на обучението там. Матей тази година ще е в предучилищната им група. Виж кои са близките училища около вас и научи какви профили имат или питай в първолашката тема. Иначе в Художествената гимназия се кандидатства след седми клас.
За колите - Опел Зафира, Рено Сценик, Хонда FR V, това се сетих засега.

# 64
  • Мнения: 1 410
Кукла ,ни преди няколко дни си взехме Рено Испейс ,'98 г.но по нищо не отстъпва на тези от 2000 г.Но пък ти си знаеш ....зависи и от средствата с които разполагате .....


# 65
  • Мнения: 427
Мами тази нощ пътуваме за морето.Пикасо добре дошла завърна се точно в твои стил.Поздрави на всички които имат или ще имат повод в близките дни че незнам кога ще се включа пак.Маме ти как си пазиш ли леглото,защото чакаме резултати на нова година.Кукличке снимките са си бонбон захаросани и сладки,а иначе раде прави сте че сигурно е хубаво да са ти радноцветни гащите ,а то у нас е така де моите плюс четери синички.Много ще ми липсва контакта с вас но се надявам да намеря начин защото вие станахте част от моето семеиство.

# 66
  • Мнения: 1 744
Теди, другата седмица се местим в новия офис, и е някаква лудница. На всичко отгоре никакво колегиално отношение от мъжката ни част. Абе ужас. Мъж ми прави ремонта на новия офис и чакаме да свърши та да се пренасяме. Всеки гледа да се скатава. Ама ще дойде Видов ден и ще го чакам с нетърпение.

Раде, аз отпуск ще излизам от 15ти . Ще ходим на моренце - на Равадиново. И се надявам да успеем да се видим с Тъщичката /имам ти тел. ще те тормозя/.

Кукличке, ние сме с Опел Зафира 2001г. и сме много доволни. Доста е икономична, място колкото искаш, за каквото искаш. Пу пу да не я урочасам. Купихме я за 10000 и още 2000 отгоре за смяна на разните му работи дето се сменят като се купи кола.

# 67
  • Мнения: 367
Ехо.....здравейте майчета....а... newsm78...има ли на кого да пиша....ееее...поне една остана...и то секирата... Mr. Green
Как си Танче...нещо лаконично го раздаваш...просто ти личи че мързелуваш...сега децата са в сигурни ръце...а малките...щъкат,щъкат...и се наслаждават на свободни метри жилищна площ и на нежеланието на мама да прави каквото и да е.... hahaha...Майтап,Танче...не ми се вързвай...това е от курсовете... ooooh!
Раде...тука съм...чета,чета...то не че има много ...но снимки поне...дал господ.... Heart EyesКакто казваш ти и по-сложни изпити са прочела и взела...ама пусти му перфекционизъм...да съм без грешка...а то хората са си казали...грешки пет най-много...ама Галя...не.... Naughty...как така..... LaughingКато гледам тук много нови шофьорчета има... Rolling Eyes...е айде дано и аз се присламча скоро и в тази графа,че в онази с килимите не успях...поради липса на такива... LaughingРаде ,кога ще ходите на море...нещо ясно и конкретно...или просто отивате....пък каквото времето покаже.... Wink
Кукле...ти си ми още един фаворит в правенето на детски снимки...не мога да пропусна Боровинковото сладко на Вечерница/тя дали се прибра,или още скита по родни земи... newsm78/.Много хубави снимки...ама то това си е от децата....да знаеш... HugДа ти кажа за колите...понеже попита...гледам Галето ти е казала всичко по-голямо...но е пропуснала Ситроен Пикасо...моята любима кола...има три места...не две и полувина...така че спокойно три столчета се побират отзад...гледам си ги всеки ден...е големичка е ...но никога не е излищно,а и да ти кажа...почвам да се замислям...за С4-Пикасо...с още три места...но това в преспектива....за сега тази ни върши работа.....Не се притеснявай,че си млад шофьор...нали все пак,ще е по-добре от такси,или градски транспорт...както сама преценяваш...и както и аз се успокоявам...с времето притеснението ще намалее....Честито за сините гащички...ние може би на следващия опит...или на по-следващия... Laughing
Кабо...Честито на твоите деца и на дечицата на Зла Вещица!Все така да ви радват с успехите си!И дано местата които са си избрали и успели да превземат...да не ги разочароват!  bouquet
Ех,море...море...всички забягнахте...ето и Юлка...скоро и Радето...няма я Пеши....ааааа.сега се сетих....
Мама Цоцоланка...страхотни снимки...и естествено предизвикаха у мен/а и не само/...завист...но благородна...Много сте готини с Пепелчето...и вярвам,че рожденния ден е бил просто неповторим.... HugНищо не каза за теб обаче...ако съдя по снимките...изглеждаш добре...дано се и чувстваш така... Hug...специално гуш и за малкия герой вътре в теб..... Hug
Теди нищо не казваш за вас...или съм пропуснала... newsm78
Е...Маминка Ваня...просто релаксира...или не може да намери пътя...след визити при Пепелянката...така става... Mr. Green
Пепелче...Ехоооо....ние не сме хора ли...снимки няма ли да показваш...няма ли да се похвалиш....айде де ...или писа само щото нямаше какво да правиш...а сега кучета ни яли.... Crossing Arms
Честито на госпожиците на Айла!Да растата все така....да слушат мама...и да са и отмяна!  bouquet
Мозила...изчезна....
А,сега се сетих....Рени....страхотни принцеси показа...да не те види Лили...че много моми....и тя ще има да фърля едни...ама не торби...а букети...Страхотни принцеси...дано се оправя Рали по-бързо...че знам колко е гадно да ги делиш...почно в този момент...аз мойте все си ги оставях...и си караха почти винаги и трите... Confused
Само да кажа/за КаНиМа...предимно...защото и тя се погуби.../,че пиша по наше си време...не съм в чужбинско...
Поздрави на всички споменати и неспоменати....Гушкам ви всички и ви чакам да се приберете отпочинали...и свежи...заредени с положителна енергия...и много емоции...и със солидна доза снимки....че да има със стражата какво да гледаме...аз с едно око де...че нали чета листовки.... Blush
Лю6ето....айде приятно море...без инциденти...и да се върнето...отпочинали,почернели.....и много доволни! Peace
Наде...работа...работа....още малко стискай и си мисли на коя страна ще се печеш първо на плажа.... LaughingИ приятно изкарване и на теб,в случай че нещо не се чуем и не си драснем до тогава.... Hug
Айде приятен уикенд! Hug Hug Hug

# 68
  • София
  • Мнения: 1 001
Ето меееееее - росна китка засмяна!
След първоначалния шок от завръщането си, след неистовите опити да разгледам всички снимки и да изчета написаното седнах и аз да докладвам какво - що по широкия свят и да си излея душата, ако е останало нещо от нея....защото си я оставих там душата при Лилито, на зелената полянка, под ябълката, до гората, при реката....там, при най-синьото небе...
Лили е едно гостоприемно щедро същество, къдрокосата ми муза с трите принца, златната ябълка и ламя нямаше....мазе - също  Mr. Green.....трябва усмихната да се снимаш, Лилянке, усмихната...като се сещам сега песни ми се пеят за моми, булки, момци и реки, платна бели и врани коне, планини и юнаци.......изживях една вълшебна приказка и благодаря...незаслужено благословение беше за мен и семейството ми... Heart Eyes
Мама Цоцоланка - сладуранка! Появиха се с цял рояк усмихнати деца, а тя сладкодумна, душата си излива и леко й текат думите, дори тежките думи.... Heart Eyes

Еххххх, хубави хора има по тоя свят, Божеееее, хубави деца, хубави майки, и таковци хубави се намират  Mr. Green , а тук изобилстват....колко хубаво!

И аз съм на вълна една смела шИфИОрка са стаЯм....дръж се земьо, пишман русалка шЪ тЪ гази с пълна газ  Joy ....много добри предложения за коли сте дали! То , колата си е член на семейството, съвременното товарно добиче, така да се каже...и яде колкото още две деца. Mr. Green

Танче, честито ви возило - малко да харчи, много да вози!  Hug Praynig

Кукла, ще разнообразите значи, момичешката компания - жив, здрав и хубав малък принц да проплаче във вашата къща! Успех и с каката - художничка, със снимането на хубави деца (изгледах всичко, което си снимала и публикувала, 'щото обича мойто око да гледа и да се насища с красоти), магазинчето е много интересно!!!  Hug Heart Eyes  bouquet

Ех, как ми се иска всички да ви спомена, ама няма време, а снимки очаквайте от Пепелчето ( да не сте посмяли да й викате пепелянка, че ще яхна и аз брадвата  Mr. Green), аз имам малко и като ги кача ще ви пусна линк, но основната част са на нейния апарат.
С Радето и Тъщата се надявам да се видим в Бургас....не ми се вярва просто как се завъртяха нещата това лято с форумски срещи  Laughing

Пак ще намина, сега ето малко китки   bouquet и малко гушк  Hug

Ей, никой не е писал след мене - качих малко снимки в това албумче, гледайте по-назад, на зелен фон и деца с бански  Laughing - ето: http://snimka.bg/album.php?album_id=404482

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 09:56 от maminkavania

# 69
  • Мнения: 2 022
Добрютро, мили мами.
Помните ли ме още?

Пък аз ви помня и ви чета редовно, ама не мога и два реда да напиша. Ту музата ми я няма, ту Поли ме дърпа и не ме допуска до МОЙТА си клавиатура... То стана малко като: "ту му млякото горещо, ту пък друго нещо".  Embarassed
Засрамихте ме с тези хубави, дълги и сочни (о)писания на посетени прекрасни местенца, на хубави компании и ... още нещо ...  Mr. Green
А аз като не съм излизала от София не помня от кога, как да се меря с вас.
Благородно (дали? newsm78 ) завиждам на Лили, Ванчето и Цоцоланчето за хубавия купон сред природата, дето са си го спретнали. Гледам, че Цоци хубавее с всеки изминал миг - значи всичко със Запетайка трябва да е ОК. Нали съм си тъпо и упорито - продължавам да мисля, че вътре е ТЯ, а не ТОЙ. Но по Нова година ще видим, живот и здраве.

Честита кола на Таничка - да ви вози дълго и безаварийно по красиви места.
Ние си взехме Крайслер Гранд Вояджър - със 7 места, че 5-местните вече не ни побират. Много е удобна, широка е отвътре + голям багажник, което (както се оказа) е голяма рядкост при 7-местните коли - или имат 7 места, без багажник, или махаш задните седалки и имаш багажник, но с по-малко места. Купихме я от частно лице, по обява в Интернет, и ни излезе по-евтино, отколкото, ако е от автокъща. Засега не ни създава проблеми, пу-пу, дано да сме улучили.  Praynig

Честито за сините гащи на Кукла. Добре, че този път е момче, Кукле, че ако знаеш какви бисери чух наскоро по темата за пола на децата. Една мама от отчетната ми тема (Април 2008) чака второ бебче. Отишла на преглед и докторката й рекла: "Защо толкова скоро, МА? Какво е този път - а, добре, че е момче, че ако пак беше момиче, язък, МА!" И все в този дух.  Shocked А една съседка навремето като ме видя бременна с Поли, ме пита момче ли е или момиче и накрая каза: "А, добре, че е момиче, че иначе няма смисъл."  Joy  Та така.

Маминка Ваня, кой вика ПепеляНка на Лилето?! Няма такова нещо - просто правописна грешка от ПепеляШка, нали Н и Ш много си приличат...

Видях и много снимки - все хубави дечица и още по-хубави майки. Браво, браво - ние обичаме да гледаме снимки. Да са ви живи и здрави фотомоделите и още снимки да им направите.

Опа, оставям ви, че Поли е за преобуване. Трябва да бързам, че маймуната се е научила да си разкопчава бодито и да си маха памперса. Онзи ден се събуди рано-рано, аз я извадих от креватчето и я пуснах да си играе и съм заспала. Тя се наакала, съблякла се и се качила на леглото при нас. Не питайте какво пране беше след това.  ooooh!

Ще ви "посетя" по-късно.
Засега чао и
    bouquet

# 70
  • София
  • Мнения: 1 001

Ние си взехме Крайслер Гранд Вояджър - със 7 места, че 5-местните вече не ни побират. Много е удобна, широка е отвътре + голям багажник, което (както се оказа) е голяма рядкост при 7-местните коли - или имат 7 места, без багажник, или махаш задните седалки и имаш багажник, но с по-малко места. Купихме я от частно лице, по обява в Интернет, и ни излезе по-евтино, отколкото, ако е от автокъща. Засега не ни създава проблеми, пу-пу, дано да сме улучили.  Praynig

Това е колата, на мъжа ми мечтата Mr. Green!
Безаварийно да ви вози и до зелени полянки да ви закарва Peace!
Много се радвам, че пишеш пак, дай по-честичко насам зеленкото и не гледай само снимки, ами и ти покажи, че Поли расте като гъбка... и изобилствате от весели (памперсови  Mr. Green) истории!  Heart Eyes


...спам, спам, не се стърпях, но "Секирата" май има проблеми с нета, та няма кой да ме посече изотзад  Joy Mr. Green (Танче, пиши нещо, къде изчезна пак Hug)

# 71
  • Мнения: 2 022
Ето ме пак.
Имам въпрос - най-вече към Дидка и дядо поп, но ако някоя друга мама знае отговора ...  Hug

В Кърмаческия се повдигна темата, че в Корана се говори за кърменето и то за дългото кърмене (до 2 г. минимум). В последствие научно са доказани ползите за кърменето до 2 г. възраст. Тъй като знам, че в много отношения Корана и Библията описват едни и същи неща, интересно ми е в нашата Бибилия (или Светото Евангелие) дали е писано нещо за кърменето и ако да - то къде може да го намеря.
Благодаря ви предварително.   bouquet

Ванчето, няма снимки, защото напоследък нещо позанемарихме снимането.  Embarassed Трябва да взема мерки да поправя нещата.

# 72
  • Мнения: 346
Здравейте, момичета  bouquet

И аз да попиша два-три реда, да отбележа присъствие...
Пикасо, 4 ч. след обяд си е направо подозрително време за теб newsm78 Явно почивката, морето са ти променили режима Simple Smile
Чудесни снимки и аз видях - кукла си личи, че я влече фотото, дано се сдобие и с по-дора снимачна техника!
Цоци, бях се замислила за теб - защо те няма, проблеми с малката госпожица ли има...('щото и аз си мисля, че е девойка малкото зайче в коремчето ти... Laughing). Здраве, спокойствие и много весели моменти ти желая  bouquet
Маминка Ваня, Лили, Цоци - чудна среща сте имали! С толкова деца винаги е много весело, а и вие сте си сладкодумни....

Да пожелая хубаво изкарване на морето на отпътуващите! Цопнете се и заради нас, моля!

Ние трябваше да сме тази вечер в Созопол за десетина дни, но.... не би...

С най-големия батко от четврътък сме в болница с възпаление и оток на единия бъбрек. От вторник през нощта започна да вдига температура, срядак ни казаха, че сме с ангина и ни започнаха това лечение, в четвъртък бяхме в Пирогов със съмнение за осътр апендицит, защото детето продължаваше да вдига температура и страхотно го болеше кръста от дясно, бяхме и на нефролог, който пък ни каза, че имаме песъчинки и да пием много вода... И, когато в 15ч. детето вдигна 39.8 градуса температура, и междувременно лекарката ни се обади, че са излезли резултатите от кръвните изследвания с много притеснителни резултати, отпрашихме към Токуда... И така..
Ще сме на системи и венозни антибиотици най-малко седмица, а после 2-3 месеца на поддържаща лекарствена терапия... Така морето ни пропадна и няма да се топим в него таз година... Обсъждаме евентуално да отидем през септември, но още не съм говорила с лекарите дали е възможно предвид заболяването. Една от лекарките казва, че може да се е заразил от вода в басейн, ние, ако помните, бяхме на Велинград миналата седмица, но там водата изглеждаше чудесна, казваха, че е минерална, макар че аз усещах и хлора в нея.. Бяхме много хора, доста деца, а никой друг не се оплаква от пролем - болки или нещо подобно по отделителната система...


Та така....

Хайде, докоро, ще ви драскам пак, ....

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 22:35 от КаНиМа

# 73
  • Мнения: 11 607
Фейче, на прима виста се сещам за кърмения Самуил......Майка му е обещала,че ще го даде в храма от малък, да служи на свещеника и да се учи на Писанието. Тъй като всеки е трябвало да ходи на поклонение в храма всяка година, една година Ана не е отишла, защото Самуил все още не е бил отбит. Когато го е отбила - тогава го е посветила на Бога - ето и мястото 1 Царе 1:23. След това друг случай - Моисей. Кърмен е от майка си явно дълго време. Имало е заповед всички еврейски момченца да бъдат убити. Но с хитрост Моисей е запазен. И фараоновата дъщеря го е дала на майка му(не е знаела,че това е майка му) за да го кърми и го е взела отново при себе си доста по-късно. Не се споменава колко време е кърмен.- Изход 2:9......Това се сещам от раз...


За себе си - май съм вече по-добре и психически, и емоционално. Имаме официални покани - 3 на брой - за гостуване в Добрич. Смятаме да се възползваме от тях, но кога и аз още не знам.....В понеделник съм на доктор - дано новините са добри!

Прегръдки на всички, ще пиша повече или утре, или след прегледа.

 Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 331
Едно късно вписване и от мен. Ние вече сме на морето. След едно дълго пътуване отмаряме в Лозенец. За наше голямо щастие хотелът наистина се оказа на 50м. от плажа, така че бързо ще се придвижваме. Марти стана голям любител на пясъка. Взема си в ръчичка и го стиска. Морето беше много бурно и само големите се къпаха. Марти си потопи крачетата, но си личи, че го е страх. Надявам се само някой да не се разболее. Сега се кротваме по леглата, че героите са уморени. Изпращаме ви морски целувки!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт