До мамите забременели непланирано !

  • 20 572
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 675
Ние искахме дете от 2006 година, но не сме си давали зор /т.е. смятали овулации, мерили температури, абе общо взето не бяхме толкова сериозни в бебеправенето/, миналата година дори се притеснихме, че бебето не става и бяхме решили да тръгваме по клиники за стерилитет.Аз съм забременяла в началото на април, но едва през май разбрах, че съм бременна, поради факта, че в края на април имах зацапване, което мислих, че е оскъден цикъл и не му обърнах внимание.Мъжът ми естествено не можеше да повярва, че съм бременна и настоя за още един тест.Ако авторката на темата иска бебе, по-добре да поговори с мъжа си.Късмет в бебеправенето, дори то да е "случайно". Peace

# 61
  • Мнения: 240
Моята бременност не беше планирана, не мога да каже, че не е желана, защото съм с мъжа ми от 5 години и сме си говорели как някога някъде ще го направим и ще си чакаме бебчето, но явно то си има други планове.
Та сега историята е следната по принцип се пазим с презерватив, но не от началото, а малко по-късно и един ден - спукан, пих дори и от тези Ескапеле, но ми закъсня доста и си направих тест с ужас видях черичките, естествено веднага му казах, отидох на лекар и като ме видя на УЗ каза, че бременността е била вече станала когато се е случила случката с презерватива, аз се притеснявах от хапчето, дене вреди нещо, но няма такова нещо. И така в крайна сметка съм от тези редки случай на забременяване. Сега знам, че ще ни е много трудно защото аз съм студентка и не работя, цялата издръжка на семейството заедно с наема ще легне на мъжа ми, но сме щастливи, че чакаме бебе.

Съветвам авторката да не разчита на случайността, защото при мен това стана след 5 години, просто разгледай нещата от всичките им страни заедно със съпруга ти и заедно решете кога сте готови.

# 62
  • Мнения: 64
Моите наблюдения са, че най-често непланираните бременности се получават при пазене с календарния метод, особено ако двойката не е взимала никакви предпазни мерки в началото на цикъла. Това според мен е така, защото много хора погрешно смятат, че сперматозоидите живеят само ден - два, докато те всъщност оцеляват по около седмица. И това, съчетано с малко по-ранна овулация или по-кратък цикъл и бебето е готово. Да не говорим, че атмосферни промени, пътувания, болести и други променят времето на овулацията. Включително по време на менструацията е доста вероятно да се забременее... Календарният метод съм го ползвала мн рядко и само след като съм доста убедена, че са минали няколко дена поне след овулацията.

Докато метода с прекъсването... аз съм го ползвала доста години с две последователни гаджета и не сме имали издънки... На първия месец като спряхме да се пазим и забременях.

# 63
  • София
  • Мнения: 167
Съни, няма еднозначен отговор на твоя въпрос, хората са различни и по различен начин реагират на определена ситуация.
Моята щерка е желана и неочаквана. При нас нещата станаха малко бързичко  Mr. Green. Познаваме се от много години тъй като фирмите ни работят заедно но никога не сме били повече от колеги, изведнъж преди 2 години той реши да се пробва аз малко на шега се съгласих и така след няколко месеца вече живеехме заедно. Една вечер ни бъзикаха приятели няма ли да правим бебе и след като се прибрахме той върна отново темата, че според него няма да мога бързо да забременея защото от години е с 3 мобилни телефона и чел незнам какви изследвания итн .... Е решихме да пробваме като ще трябва дълго да пробваме поне да започнем..е пробата се оказа положителна. Аз бях по-изненаданата защото исках но не се бях подготвила за всички промени и в работата и в живота, но по-голяма радост от нея нямам.
Сега мислим да пробваме за второ  и като обстоятелства моментът не е подходящ, но все си мисля че перфектни обстоятелства няма и честно да ти кажа преди бях голяма работохоличка, е откакто имам Калина нищо не е по-важно от това да си играя с детето и да виждам усмивката му.

Така че мисля ти можеш да прецениш най-добре дали трябва да поговориш с бъдещия татко и заедно да вземете решение или да го сюрпризираш и да се надяваш това да е било и неговото неосъзнато желание .
Пожелевам ти успех каквото и да решиш! И в най-скоро време да видиш две розови чертички и след това едно сладко вързопче. Hug


# 64
  • Мнения: 236
Не сме използвали никакви предпазни средства.Рано или късно щеше да се случи ама стана май по-рано от предвиденото!

# 65
  • Мнения: 432
При мен беше непланувано-все си мислех я първо да завърша ,я първо да започна работа и не знам какво си.Няколко пъти решихме да се пазим по календарния метод ,защото и на двамата не ни харесваше с презерватив.Тъкмо си се разгорещил и дай сега къде е ,дай да го отворим и то градуса спада. Laughing Та първият път беше точно след цикъла ,а втория уж 1 ден преди....А той взе че не дойде изобщо.Малко бяхме стреснати ,но пък си го искахме.Сега като решихме, че е време за второ чакахме около 5-6 месеца.После го изгубих.И хайде нови 6 месеца да се възстановя и докато успеем...Идеален момент никога няма.Нито пък става веднага като поискаш.Абе Господ си има план ,ама ние не го знаем  Mr. Green

# 66
  • Варна
  • Мнения: 153
 ...и двете ми бременности са непредвидени, ако питате мъжът ми, а според мен доста добре планирани...Първият път не се пазихме 3 месеца и бебето стана, много изненадващо за него Crazyи съвсем нормално за мен...Втория път не сме се пазили около 3,5 години и според мен беше цяло чудо че не се получи по-рано newsm78...И точно когато си правихме други планове, не включващи бебе, то взе че се случи...И пак таткото беше много шокиран Whistling Сега купува розови дрешки  Rolling Eyes
Божа работа, щом го искаш много, един ден ще стане, с или без план...

# 67
  • Мнения: 2 090
Не се пазихме старателно Laughing

# 68
  • Мнения: 334
Първият път забременях от прекъсване на акта, вторият път от календарния метод .................

# 69
  • Мнения: 621
Не използвахме никакви контрацептиви.Пийнахме повечко и...стана каквото стана Laughing

# 70
  • Мнения: 641
И ние се пазехме по метода на прекъсването,не беше планирана бременността ми,но пък се радвам,че се случи Simple Smile иначе ако трябваше да планирам...сигурно нямаше да стане така както искам
И ние така.
Това все едно аз съм го написала

# 71
  • Мнения: 62
Не е честно да те обвиняват, че искаш бебе въпреки, че мъжът ти не иска. Те май почти всички мъже са така, просто ги манипулираме по различен начин. Според мен седни и обясни на мъжа си, че бебетата не ги носи щъркелът, а са плод понякога на многогодишни усилия. Разясни му че не стават с едно щракване, а понякога се налагат години упорита работа, лечения (не дай си Боже) и т.н.т. Аз лично разясних на моя мъж тази картинка, илюстрирах я с няколко примера от обкръжението ни и накрая му казах, че то ако сега не му е времето, просто няма да стане. Вярно, че се чувствах като манипулатор, но това си беше и причината да искам да почнем да правим бебка. Успех
П.С. Нали все пак те са главата, но пък ние сме вратът Simple Smile))

# 72
  • Мнения: 1 674
Ми ние се "пазихме" по метода на прекъсването  Crazy
Peaceи ние така Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1
Здравейте!Аз имам 2 деца и двете не са планирани,но ги искахме.По метода на прекъсване се пазим,но все решавахме че нищо няма да се случи.И така големият е на 1г 7мес,а малкият на 06.09г ще направи 2мес.

# 74
  • Мнения: 1 666
Втората ми бременност беше с елемент на непланираност.
Искахме второ дете, но пък след като "направата" на първото ни отне 3г., не си помисляхме даже, че може да ни се получи от първия път. И така, без предпазни средства един месец (пиех хапчета преди това), а на следващия установих, че съм бременна.

Общи условия

Активация на акаунт