може ли да си вкарам осигуровки със задна дата?

  • 26 541
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
jennie.to ,ти ще излезеш в 45 дневен,но няма да ти го плащат-Представяш си всички документи в работата и отделно си пускаш документи за помощ за бременност,социално майчинство и т.н в социалната служба.
Дали имаш право на помощта за бреемннос зависи от дохода ви на член от семействоот-трябав да е равен или по-малък от 350 лв бруто

# 31
  • Мнения: 1 243

благодаря ти още веднъж, Elfita! Simple Smile

# 32
  • Мнения: 11
elfita, може ли да задам едно въпросче..
аз съм самоосигуряваща се -упр.на фирма, и сега съм в 45 дни болничен преди раждане. По горе си ми писала че за този период дължа здравно 4,8 % върху 420 лв  -> 20,16лв.
аз тук се разрових в едни таблици за да търся кодове разни и открих и друг процент 8%,който също важи за моя случай. копирам от таблицата :
Вноски от самоосигуряващи се лица по чл. 40,   ал. 1, т. 2 и т. 5 от ЗЗО      56     04     02            птоцент:    8      ;     4,8 - за лицата по чл. 40, ал. 1, т. 5 от ЗЗО
 кой от двата процента трябва да платя и защо, моля те просветли ме, Предварително благодаря

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
sttanislava ,объркала съм се-добре е,че си разровила
за теб е 33,60 лв на месец т.е 8 процента от 420 лв

III. Здравно осигуряване - общ процент 8, като 4.8 % е за сметка на работодателя и 3.2 % за сметка на осигуреното лице. За самоосигуряващо се лице 8 %.

# 34
  • Мнения: 11
кожодерии -  34 кинта всеки месец.. в продължение на 2 години
елфи благодаря ти за бързия отговор, утре смятам да подавам документите и все още имам много за писане

# 35
  • Мнения: 11
моля те дай ми линк към този текст който си цитирала

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
http://www.facebook.com/note.php?note_id=220552226991&comments&ref=mf
това е извадка само

би трябвало да е в закон за бюджета на държавното обществено осигуряване
или ЗАКОН ЗА ЗДРАВНОТО ОСИГУРЯВАНЕ

обаче сега нямам време да търся

# 37
  • Мнения: 2 531
sttanislava ,объркала съм се-добре е,че си разровила
за теб е 33,60 лв на месец т.е 8 процента от 420 лв

III. Здравно осигуряване - общ процент 8, като 4.8 % е за сметка на работодателя и 3.2 % за сметка на осигуреното лице. За самоосигуряващо се лице 8 %.
аз за 2010 като самоосигуряващ се подавах/плащах/ ЗОВ 4,8% върху болничните  Rolling Eyes от НАП и НОИ не съм имала проблеми / до сега/
Имам въпрос и за осигуровки на самоосигуряващ се при отпуск за отглеждане на дете над 2 г.- неплатения- какви вноски се дължат???

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Имам въпрос и за осигуровки на самоосигуряващ се при отпуск за отглеждане на дете над 2 г.- неплатения- какви вноски се дължат???

самоосигуряващите се нямат право на неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 г

# 39
  • Мнения: 2 531
Имам въпрос и за осигуровки на самоосигуряващ се при отпуск за отглеждане на дете над 2 г.- неплатения- какви вноски се дължат???

самоосигуряващите се нямат право на неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 г
Shocked а как се води отпуска- 6 м. за дете до 8 г.  newsm78 друг ли е

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Shocked а как се води отпуска- 6 м. за дете до 8 г.  newsm78 друг ли е
не ,за същия отпуск става въпрос

доколкото съм запозната самоосигуряващи те се нямат право на такъв отпуск
провери-дано да греша

само тези на ТД имат това право

# 41
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Shocked а как се води отпуска- 6 м. за дете до 8 г.  newsm78 друг ли е
не ,за същия отпуск става въпрос

доколкото съм запозната самоосигуряващи те се нямат право на такъв отпуск
провери-дано да греша

само тези на ТД имат това право

 Peace така е
Неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст
Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст

# 42
  • Мнения: 2 531
момичета ИМАТ право и самоосигуряващите се- ходих и в НОИ И В нап по тоя въпрос Peace

# 43
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
момичета ИМАТ право и самоосигуряващите се- ходих и в НОИ И В нап по тоя въпрос Peace

А на какво основание?

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
момичета ИМАТ право и самоосигуряващите се- ходих и в НОИ И В нап по тоя въпрос Peace

лицето,което те е консултирало явно не е било на ясно

мама Саня е цитирала закона  Peace

Общи условия

Активация на акаунт