Януарки 2010 - тема 13

  • 12 729
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 19
Катинче аз съм чувала за такива случаи-с отворена коремна кухина-това е вид сериозна малформация на плода.Предполагам,че трябва веднага да го оперира,за да го предпазят от инфекции.Но всичко си зависи от конкретния случай.За съжаление и аз съм пропуснала инфото-нещо с бебето ли не е наред.Надявам се лекарите да са сгрешили-и всичко да се окаже наред,а ако не-стискам ви палци.

# 241
  • Мнения: 57
Катинче аз съм чувала че, тови вид операции се правят докато бебето е още в коремът на майката.
Нз до колко това е вяро, и аз ти стискам палци, това да е фалшива диагноза Hug

# 242
  • Мнения: 3 675
Искам да ви попитам момичета и да ви помоля за съвет, вие в тези седмици имате ли гадене и киселини?Аз не съм имала никакви и сега ми е чудно защо така ме боли стомаха, да не би да е пържените тиквички с млечен сос, които ядох наобяд?  bouquetВъзможно ли е от пърженото да се получи такава реакция на организма или тя е свързана с бременността, ако взема една сода ще се оправя ли?Мерси

# 243
  • Мнения: 693
Операцията се прави или веднага след раждане или няколко месеца след това, в зависимост от лекарската преценка.

Аз бях споменала аномалия, но не ми се искаше да ви товаря с подробности. Съмненията за сега се разсеяха, но няма да бъда спокойно до раждането. Затова нямам и търпение да отида на втората ФМ, мисля, че ще се види по-добре.

Както и да е, не искам да ви занимавам с моите неща.

gitadam, от пърженото и аз получавам киселини Sick

Hope, честито ти аватарче Heart Eyes
 

# 244
  • Мнения: 0
Здравейте,искам да ви питам :има ли някой като мен ,който смята отсега да взема болничен до края?!Пишете ми,защото имам много въпроси относно тези 180 дена болнични а тея тука.....да не казвам какви в Севлиево така ми обясниха ,че .......как да е.

# 245
  • Мнения: 9 501
Здравейте,искам да ви питам :има ли някой като мен ,който смята отсега да взема болничен до края?!Пишете ми,защото имам много въпроси относно тези 180 дена болнични а тея тука.....да не казвам какви в Севлиево така ми обясниха ,че .......как да е.
Аз съм в болнични от 2 месеца вече и така ще съм до края. Какво те интересува...ако ми е в компетенцията-ще казвам Mr. Green

Катинче аз съм чувала че, тови вид операции се правят докато бебето е още в коремът на майката.
Нз до колко това е вяро, и аз ти стискам палци, това да е фалшива диагноза Hug


Ох, аз съм и гледала, ама по дискавъри Crazy За съжаление тук скоро едва ли ще се случи Confused

# 246
  • Мнения: 425
Катинче, ако искаш, недей, но по-добре е да споделиш притесненията си тук. Няма да можем да ти помогнем освен с подкрепа, но ще ти олекне. На никой не му се иска да носи лоши новини, но нали затова е форумът? Не само за хубави неща.

Гитадам, киселините определено се получават от пържено, но по време на бременност не винаги храните им влияят. Не е хубаво да се пие сода по време на бременност. Много е директна. Може обаче газирана вода.

Борянка, аз също съм в болничен отпреди 2 месеца.

# 247
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Момичета у дома съм си вече, мина нормално, към 13ч ме боцнаха и веднага си тръгнахме към вкъщи. Резултата ще е утре към 14ч готов, а след две седмици ще излезе целия кариотип.
За сега отлкова. Бягам да легам.

Само мернах, че Мануелче има проблем ....  Hug Кураж мила дано, не нищо лошо.  Praynig

# 248
  • Мнения: 1 491
Здравейте,искам да ви питам :има ли някой като мен ,който смята отсега да взема болничен до края?!Пишете ми,защото имам много въпроси относно тези 180 дена болнични а тея тука.....да не казвам какви в Севлиево така ми обясниха ,че .......как да е.

И аз съм болничен от 2 месеца като MTV, и до края ще си бъда така  Mr. Green Давай, питай, ако знаеме ще казваме  Peace

# 249
  • Мнения: 560
Виола ама как така 18-20 градуса жена?  #Shocked Аз ще изпукам от студ cold Като се има в предвид ,че живеем в къща , и в съседните стаи е студено....Не ми ли покаже термометъра поне 25 градуса,няма да извирея...Пък и някъде четох ,че това с градусите не е вярно,защото ако се родят близнаци-момиче и момче-какво в различни стаи ли ще ги държат хората  newsm78

Иве ,радвам се че всичко е минало нормално.Ще стискаме пак палци за утрешните резултати  newsm10

gitadam ,за киселини нямам,обаче от време на време много ми се гади и даже се напъвам да  Sick,но нищо не излиза...Вчера сутринта ядох попара с чай  Blush И като ми стана лошо....Дали от топлата попара или от чая не знам.Но почти цял ден не бях на себе си...

За болничните ще следя,че и аз от 1 септември ще излизам.Още съм в отпуск.

# 250
  • Мнения: 647
Искам да ви попитам момичета и да ви помоля за съвет, вие в тези седмици имате ли гадене и киселини?Аз не съм имала никакви и сега ми е чудно защо така ме боли стомаха, да не би да е пържените тиквички с млечен сос, които ядох наобяд?  bouquetВъзможно ли е от пърженото да се получи такава реакция на организма или тя е свързана с бременността, ако взема една сода ще се оправя ли?Мерси


Напълно е възможно да имаш кисели от пърженото, от бременността се появяват на по-късен етап, към 7-и, 8-и месец. Содата няма да ти навреди, можеш спокойно да пиеш.  Peace
Иначе, аз тъкмо си идвам от доктора, всичко си е наред, полът се потвърди - момченце е 100 процента. Плацентата се е образувала по задна стена, както предположи д-р Минев в 12-та седмица. Само д-р Петров сега ми спомена, че в момента е малко ниско прилежаща, но ще се вдигне с напредването на бременността и ако не играя на пилон, не вдигам тежести и не скачам на въже, няма да имам проблеми.  Hug

# 251
  • Мнения: 14
Здравейте, аз съм нова тук и също съм с термин през януари. Чета постингите ви с интерес, защото горе-долу по същото време минаваме през едни и същи прегледи и имаме подобни питания.
И аз имам едно - мисля че има такава тема вече във форума, но търся по-прясна информация. Търся много много хигиеничен салон за кола маска, защото с уселичаване на коремчето намалява видимостта и не мога вече да я правя сама Blush Вие как процедирате? Мерси.

# 252
  • Мнения: 984
Относно кърменето: кърмих Ния 8 месеца, като използвах помпичка. В началото кърменето беше ад: хапане, стискане, яко засукване...ужас! Зърната ми бяха станали с рани, а аз упорита - ще кърмя и това е. Обаче накрая не се търпеше и прибягнах до помпата. А после Ния искаше само шише  и това е.

Ако някоя от вас не успее да научи бебето как да не й разранява зърната в никакъв случай да не се самообвинява или за търси причините в себе си. Да, трябва да засуче ареолата, но когато гърдите  и ареолите са големи и напрегнати това за бебето е сложна задача. Така че споко има хиляда начина да кърмите и не от гърда. В краен случай разбира се, когато другого е невъзможно. Simple Smile

Хора против киселини мога от собствен опит да ви препоръчам топла вода /50мл/ с една ч.л. мед. Разтворът се пие преди хранене. Самото хранене не трябва да съдържа кисело и мазно, демек салата я хапвайте без олио и оцет - само със сол. А, и внимавайте със айряните и изобщо киселото мляко - много гадни киселини от тях стават.

# 253
  • Мнения: 693
Ивалекс, радвам се,че си добре, дано и резулатите да са хубави Praynig

Кармелита,  Hug

barbaronka, добре дошла   bouquet
За обезкосмяването, на 3 седмици ходя на кола маска на целия триъгълник от години. С предната бременност ходих до последно, някъде 3-4 дни преди плановото секцио. Simple Smile

# 254
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Добро утро от морето  Grinning Избягахме за няколко дни от града.

Мануелка, стискам палци всичко да е наред  Praynig
Иве, радвам се, че манипулацията мина, надяваме се на добри резултати  Hug

Аз кърмих осем месеца, като последните два само сутрин и вечер. В началото имах проблеми с рагади, но един домашен мехлем ми реши проблемите. След около десетина дни, след като ми минаха и остатъчните контракции при кърмене, кърменето стана удоволствие. Силно се надявам да мога да кърмя и това бебе.

Ох, като ви чета с тези болнични... Кога ще стане ноември  Mr. Green Не ми се иса да излизам преди това, за да не ми пада базата за изчисляване на болничния.

Общи условия

Активация на акаунт