Колко важно е да инвестираме в читави уреди за дома?

  • 7 351
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Специално за пералните Miele не може да казвате, че са като всички останали марки. По много неща се различават, но за мен най-важното е, че щадят дрехите и са икономични и то много. Имат специален перилен цикъл, който дава чудесен резултат в изпирането за много по-кратко време. За сравнение, на сегашната ми пералня памук на 60° се пере 2,5 чàса, а с Miele същата програма е 1,40 чàса. Такъв уред се изплаща. Сега събирам пари и скоро ще имам такава пералня, а колкото по-дълго работи, толкова по-добре и за моя джоб и за сметищата.
Времетраенето на програмата не е никакъв индикатор, дори напротив, за икономичността. По принцип и при пералните, и при миялните, еко програмите са чувствително по дълги като време, но пък хабят по малко ресурси. Ако ще се ръководиш от икономичността гледай точните киловати, които потребява съответния уред за съответната програма ( осреднени стойности).

# 16
  • Мнения: 1 249
Отговарям - за мен домакинстването за голямо семейство и храненето му с истинска храна ежедневно си е тежък труд.
Искам да не ме изненадват неприятно уредите баш когато съм "на ръба" с ремонти и пр.


Наистина пералните са щадящи и са с барабан "пчелна пита".
За цените ми е неудобно да пиша и ще премълча. Два-три пъти повече от коментираните тук марки, но в евро, т.е. свестен уред един за около 3- 4 000 лв.
Ами трябва да оставя над 20 000 лв. за шест уреда  ooooh!.
Няма да го направя. Но за свежест на възприятията става да погледа човек  Grinning

Ползвал ли е някой тяхна фурна и кой модел ?
Много ми харесаха фурните за готвене на пара, ама ще си остана с  Mr. Green харесването и реално готвене на пара в немски стъклен съд върху тенджера.
Споделете дали са наистина толкова добри, ако ползвате такива.

Сиренце,
Много те тача като хоум-експерт и моля да дадеш съвет относно уредите и за кое каква марка би била разумна.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 22:00 от Miraetta

# 17
  • София
  • Мнения: 6 372
според мен, вече няма "дълговечни уреди". отминал е този етап. и "марки" и "немарки" сега се правят така, че да ги изхвърлиш и смениш с нови след максимум 5 години.

# 18
  • Мнения: 1 249
според мен, вече няма "дълговечни уреди". отминал е този етап. и "марки" и "немарки" сега се правят така, че да ги изхвърлиш и смениш с нови след максимум 5 години.

А през тези 5 години си имам достатъчно интересен живот и няма нужда да ми го разнообразяват с посещения по сервизи и чакане на уреда.

Не говорим за дълговечни, а за такива, които в разумен срок не те изненадват неприятно в най-неподходящия момент и не създават застрашаващи живота и здравето ситуации у дома.

# 19
  • Мнения: 8 242
според мен, вече няма "дълговечни уреди". отминал е този етап. и "марки" и "немарки" сега се правят така, че да ги изхвърлиш и смениш с нови след максимум 5 години.

А през тези 5 години си имам достатъчно интересен живот и няма нужда да ми го разнообразяват с посещения по сервизи и чакане на уреда.

Не говорим за дълговечни, а за такива, които в разумен срок не те изненадват неприятно в най-неподходящия момент и не създават застрашаващи живота и здравето ситуации у дома.

То като те изненадат неприятно, винаги ще е в неподходящ момент Simple Smile

Аз също не мисля, че е разумно да се инвестира в супер прехвалени и скъпи уреди.. Вършат същата работа... А колко ще изкарат - само те си знаят Simple Smile

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Винаги си купувам най-доброто за парите, които имам. Много внимателно следя характеристиките на уреда. Гледам консумацията на ток, вода, шум, екстри... Сега например си купих съдомиялна на Бош, която е една от най-скъпите, но много държа на функцията "1/2 зареждане", която другите марки не предлагат.

Не си проучвала достатъчно. От повече от 5 години има и други марки съдомиялни, които предлагат тази функция.


 
Много ми харесаха фурните за готвене на пара, ама ще си остана с  Mr. Green

Конвектоматите ли имаш предвид?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
според мен, вече няма "дълговечни уреди". отминал е този етап. и "марки" и "немарки" сега се правят така, че да ги изхвърлиш и смениш с нови след максимум 5 години.

Докато Miele се произвеждат, такива ще има...

По принцип ненавиждам смяната на уреди, с които съм свикнала и работят превъзходно. Да сменям на 5 години... това именно ще искам да избегна!

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Купувам среден клас. Мисля, че честата смяна е въпрос на късмет Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 8 295
според мен, вече няма "дълговечни уреди". отминал е този етап. и "марки" и "немарки" сега се правят така, че да ги изхвърлиш и смениш с нови след максимум 5 години.

Докато Miele се произвеждат, такива ще има...

По принцип ненавиждам смяната на уреди, с които съм свикнала и работят превъзходно. Да сменям на 5 години... това именно ще искам да избегна!

а какво ще правиш с хладилника

# 24
  • Мнения: 4 300
Струва ми се, че Ивонска си е отговорила на въпроса:)
Дори и един уред да си работи 20 години, къде остават иновациите? По старите модели фурни например нямат термосонда, пиролиза, леснопочистващи се покрития, готвене на пара и т.н. Всичко това е в улеснение на ползващия. Да, старата си пече чудесно, но не може да прави всичко това.

# 25
  • Мнения: 2 134
Не инвестирам в марковата и скъпа техника.Всичко в кухнята ми е на Беко.Ако се скапе нещо- купувам ново.
Патих си от пералня Електролукс.Много скъпа беше навремето и преди 2 години за ремонта ми искаха 300лв.Разпродадохме я на части тогава.

# 26
  • Мнения: 1 249
Много ми харесаха фурните за готвене на пара, ама ще си остана с  Mr. Green

Конвектоматите ли имаш предвид?

Не знам как се наричат, но с няколко тавички една над друга със система за пускане на пара във фурната.
Отделно е фурната за печене.

Мислех си, че само за фурна следва да се избере оптималното, че директно поглъщаме с храната и какво ли не, отделило се от метала на фурната. Не съм спец, но с лаическото си виждане мисля, че не може да няма някакви химични процеси при тази влага, високи температури и разни видове вътрешни покрития на фурните.

Ивонска с каква фурна и пералня си, ако не е неудобно да питам ?
Моите са на 12-13 год. и плачат за смяна.

# 27
  • Мнения: 4 300
Лек офтопик, но щом се вълнуваш от това ти препоръчвам да прочетеш двете теми във форума за вредните вещества в посудата- за готвене и сервиране. Аз лично след тях изхвърлих около 40% от нещата в кухнята ми  Mr. Green.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 554
Не инвестирам в марковата и скъпа техника. Ако се скапе нещо- купувам ново.

На същото мнение съм. Предпочитам нова печка на пет години, отколкото стара Мечта на 25.

# 29
  • Countryside
  • Мнения: 11 643

Сиренце,
Много те тача като хоум-експерт и моля да дадеш съвет относно уредите и за кое каква марка би била разумна.

Аз си купих Бош и Сименс, надявам се да ме изкарат 10тина години без ремонти и т.н. драми. Среден клас са, е не са най-новите модели, но ми вършат супер работа. Засега съм доволна, само миялната има 5г гаранция, надпис Made in Germany  Flutter , мие зверски и е тиха. Фурната ми има функция бързо загряване и за няма 10мин прави 200градуса, а плотът загрява на 9 за отрицателно време и т.н. други примери. Имам база за сравнение с други марки, така че не говоря наизуст, разлика наистина има във функционалността, а за дълговечност ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт