Разводите...

  • 1 825
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 934
А в Дубай и въобще в Емирствата статистики май няма, но за мъж и жена е забранено да живеят заедно без брак. То не че не се прави де (не идват да те питат женен ли си, к'ъв си), но ако те хванат, могат да те изгонят от страната. Или да те принудят да се ожениш.
Статистики не знам, не се правят, щото повечето хора са отнякъде другаде, и обикновено или идват женени, или сами.
За местните, т.е гражданите на страната нещата стоят горе-долу така: ако си мъж, за да се разведеш, само казваш три пъти 'Развеждам се' на жена си, и готово. Даже съм чувала, че някои се развеждали и без да кажат на жена си!
Ако си жена и искаш да се разведеш по твое желание, става трудно, с много пари за адвокати и търпение. Жената май само има право да си вземе онова, което тя си е донесла т.е зестра някаква. И друго - децата 'принадлежат' на мъжа, майката има право да ги гледа до определена възраст само.
Такива едни работи...

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
За местните, т.е гражданите на страната нещата стоят горе-долу така: ако си мъж, за да се разведеш, само казваш три пъти 'Развеждам се' на жена си, и готово.
Бях чела преди време, като куриоз, че един мъж пратил 3 пъти sms на жена си "Развеждам се"  Laughing По този повод беше започнал разгорещен спор, дали е легален разводът му  Crazy

# 17
  • Мнения: 980
немците по принцип не се женят, или ако все пак се рискуват то е след трийсет годиШна въzраст. Първо правят кариера, подсигуряват пенсийката и тогава се zамислят. Раzводите съЩо са чести. Децата по принцип се присъждат на майката и тя реШава каква част в живота им Ще zаема баЩата.
ОбЩо вzето системата им е такава, че е по иzгодно да си сингъл, отколкото женен Shocked. Колкото до живеенето zаедно на брачни начала, много го тачат.

# 18
  • Мнения: 1 017
интересна теми4ка Simple Smileаз напоследък все с разведени хора се запознавам тук, или такива, които познавам кат семейни, 6тастливо ме уведомяват за "съвместното" семейно ре6ение. обикновено си го нари4ат "в името на децата"...
много двойки без брак има, пак пове4ето от хората, които познавам. а предполагам, 4е е и много 4есто сре6тано, за6тото има един куп закони за "съвместно съжителство, без брак", даже със специална думи4ка си ги нари4ат двойките.
един от законите е, 4е ако живее6 с някого и има6 дете от преди6на връзка, не полу4ава6 социални помо6ти като самотен родител (просто, за6тото не си "самотен", като никои не те пита дали сега6ния ти партнер ти помага финансово). друг: само да декларира6, 4е си разделен с другия родител (не е необходимо да сте разведени), полу4ава6 помо6т като самотен родител.

последното, което нау4их покрай развода на колегата ми (той е 4ужденец, а жена му финландка) е, 4е е много 4есто сре6тано дома6ното насилие...Като уведомили съседите си, 4е се ряазвеждат, съседката смаяно попитала, ама "Р..., не мога да повярвам, 4е и вие се биехте??" Grinning Grinning разни хора, разни нрави. на мен тук мъжете/отно6енията са ми изклу4ително странни, ам а не бих искала да коментирам, за да не обидя някоя влубена във фин мама  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 909
А в Дубай и въобще в Емирствата статистики май няма, но за мъж и жена е забранено да живеят заедно без брак. То не че не се прави де (не идват да те питат женен ли си, к'ъв си), но ако те хванат, могат да те изгонят от страната.
Ако си местен къде те пращат?  newsm78

# 20
  • Мнения: 934
А в Дубай и въобще в Емирствата статистики май няма, но за мъж и жена е забранено да живеят заедно без брак. То не че не се прави де (не идват да те питат женен ли си, к'ъв си), но ако те хванат, могат да те изгонят от страната.
Ако си местен къде те пращат?  newsm78
Според зависи. Май женят по принуда. Ама това местна жена да живее с мъж без брак граничи с невъзможното, нали ще опозори семейството си до 9то коляно! Също така не може да родиш дете без брак - или се жениш по желание, или насила, или - кой откъде е, да си ходи.
Законите обаче не се спазват стриктно, те са 'за очи', да се спазва благоприличие пред хората. В действителност обаче се прави какво ли не.

# 21
  • Мнения: 934
Бях чела преди време, като куриоз, че един мъж пратил 3 пъти sms на жена си "Развеждам се"  Laughing По този повод беше започнал разгорещен спор, дали е легален разводът му  Crazy
Май не му го признаха обаче!

Общи условия

Активация на акаунт