Августинки 2009 - тема № 56

  • 11 140
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 751
Янче,за глюкозата на нас педито ни каза по 100 мл на ден,и като се отвори банката да се съхранява в хладилник,и да се използва не повече от 3-4 дена след като се отвори. PeaceИначе давах 1 седмица глюкоза. Peaceа сега давам подсладена водичка.

# 241
  • Мнения: 735
Противно на мнението на повечето мами тук аз съм ЗА даването на вода на бебето-подсладена и преварена.Но всеки сам си решава. PeaceВ този ред на мисли,Янче, може да даваш вместо глюкозата подсладена вода.

# 242
  • Мнения: 4
А да продължавам ли мъките с цеденето след ВСЯКО кърмене при положение, че така ме болят зърната и само допълнително ги разранявам или да продължавам засега само с масажите, топлите кърпи и душове???  newsm78

Янче, за мен няма никаква причина да доизцеждаш след всяко кърмене, 30-40 мин, на 2-4 часа ми звучи съвсем добре, ако пълни памперса поне 6 пъти (дори само с пишкане) няма какво да се притесняваш дали е нахранена. Ако имаш достатъчно кърма, с доизциждането ще си навлечеш повече проблеми защото ще се докараш до хиперлактация, остви бебето само да регулира количеството кърма, която му трябва. И не се шашкай толкова с тва кърмене, то си е естествен процес, много рядко се случва жена да няма достатъчно кърма да храни бебето си, и раните ще минат, и всичко ще си тръгне перфектно, просто не го мисли толкова, излишно се стресираш.

Добре де, аз не искам да влизам в спорове, така че Славенче, не ми се сърди, ама защо да трябва да се дава подсладена вода, само вода, ок, ако са горещини, разбирам, ама иначе защо като кърмата е сладка, а захарта, особено рафинираната, е причина за един куп здравословни проблеми на човечеството. По принцип не съм върл противник на захарта, като спрях да кърмя сина ми на една година, всяка вечер му разбивах едно шише кисело мляко със захар,при това бяла Simple Smile.

# 243
  • Мнения: 636
Съветите, които дават педиатрите са от руските учебници от 1929 г. Става въпрос за някакви експерименти, които нали се сещате, че отдавна са отхвърлени от медицината. Такова гледане на деца, по такива варварски начини са известни само тук и в Русия. Най-жалкото е, че тези педиатри не са актуализирали знанията си по никакъв начин. Съвременната българска педиатрия все пак се развива, но тези лекари - над 50-тте си знаят тяхното и дума не дават да се издума.

Моята като дойде първия път вкъщи и ми каза да давам вода със захар и да спирам нощно хранене й казах категорично, че това няма да го правя и тя си призна, че само в БГ ги има тези неща, никъде по света няма такива чудесии  Grinning А по малките градове и села си е направо страшно  Outta Joint

Бебе се гледа много лесно, като се оставиш на инстинктите си.

# 244
  • Мнения: 1 241
Яна, Гери имаше лека жълтеница. Но премина точно за толкова време (около 7-10 дни), за колкото премина на бебето, с което бяхме заедно в стая, въпреки, че майката даваше глюкоза и вода със захар. Но в никакъв случай, след като при Анди не е силно изразена, не давай глюкоза и вода със захар! Ако все пак си решила да даваш вода, НЕ СЛАГАЙ ЗАХАР! Ако имаше нужда за нещо по-специално заради жълтеницата, в болницата щяха да облъчват Анди на едни лампи. Така, че след като са ви изписали, всичко е нормално и няма нужда да даваш глюкоза.

Не искам да влизам в конфликт - но дайте ми обоснована информация, защо се дава на бебето вода със захар?

За помпите и цеденето - аз не успях да се справя с нито една помпа - пробвах три различна вида. Най-лесно и успешно цедях на ръка, но никога не съм цедила количество, само за облекчаване, ако чувствах гърдите напрегнати. Ако след сучене, гърдите ти не са напрегнати, не изцеждай. Дано бързо се разкара бучката, прави масажи и обливай гърдите с топла вода.

# 245
  • Мнения: 636
И аз не разбирам тази мания с помпите, смятам и този път да мина без. Въобще не ме е интересувало колко мл. е изсукало бебето, нито колко ще изцедя, просто виждах, че всичко е наред. Децата ми са наддавали над 1 кг. за първия месец, да не говоря за малкия, който на 3 месеца тежеше към 8 кг, хранен само с кърма, то не е за хвалене даже  Laughing

В началото преливах, но само облекчавах на ръка и после всичко се регулира. И при мен имаше болки в началото, но май с всички е така.

# 246
  • Мнения: 219
Звезди, не знам какво ще правя. Утре съм на слушане само на тоновете, ако не родя, ама като гледам няма да родя. Ще видя какво ще кажат. Но предполагам поне до 14-15 ще си чакам, ако не стане ще ходя в ТК ей така, ще кажа кога ми е термина, и не знам. Надявам се да не ми се наложи, че никак не обичам да стоя в болница, а пък и сега да се разделя с малката за повече време, много ще ми е кофти. Но идея си нямам какво се прави, честно казано. Ти поне си преносвала и имаш опит, а мен ме хваща шубето само като се сетя. Не искам да ми предизвикват, ама пък ме е страх и да не стане мн голям, че да се озоря при раждането, абе...

Янче, и аз мисля, че не ти е нужно да цедиш въобще. Ако толкова искаш, опитай и на ръка. Но все пак Анди суче 30-40мин, това което го има първоначално се изсуква бързо, после стимулира лактацията и ти произвеждаш кърма, докато тя суче. Като се опиташ после да цедиш - не е същото.
Всъщност ти въобще опитвала ли си да даваш вода? Юлето мисля, че като се роди не е имала никаква жълтеница, и не съм и давала, нито са ме карали, но и аз смятам, че няма смисъл.
А за поставянето към буцата, щом е отгоре, опитай да легнете 2-те на една страна, като я сложиш до теб само, че с крачета към главата ти. И аз съм ги правила тия акробатики, ама по-лесно ще се отпуши. Иначе хубаво е да се дава както обикновенно, на ръце и захапала гърдата, легнали една до друга, за да може да изсуква от долната част, и третия начин е седнала, една възглавница на краката, а бебка ти минава примерно под дясната ръка, и суче от дясната гърда, така изсуква задната част, която е към мишницата. Моето педи ми каза така да давам. Разбира се не всеки път съм го правила, защото не са най-удобни, но е хубаво все пак от време на време да се сменя позата, добре е за гърдите ти  Peace

Пак мн писах за кърменето, но смятам, че ще е полезно не само на Янчето. А Петенцето вече ще яде бой, аз 20мл дали съм успявала да изцедя и когато гърдите ми течаха на стуя, а тя се притеснява, че няма. И какво дохранваш с 50мл АМ, а изцеждаш 20мл, еми що не ги изяде детето, а от там се стимулира и още да се произведе, ако не му стига. А и не забравяй, че не може да изцедиш толкова, колкото то ще изяде.

За гърдите щях да кажа, макар, че съм казвала де. И аз така, не обичах да ми се пипат гърдите, а като бременна съвсем. И сега е така, но с малката, като засука не съм имала никакви проблеми, нито дискомфорт, нищо ми ги е разранявала, така, че поне опитайте, не се отказвайте от раз Simple Smile

# 247
  • Мнения: 233
Аз мисля, че кърмата е най-доброто и за минаване на жълтеничката, за щастие нас ни подмина.
Янче купихме кантара от метро, ама незнам дали разбра той е кантар за възрастни, а го използвам като меря себебе си самичка и после се премервам с бебето, така разбирам колко тежи той.
Да питам мамите с дечица, когато пъпчето падне, слагахте ли лепенки за пъп известно време докато зарасне хубаво?И още един въпрос свързан с кърменето, дали бебетата могат да преяждат ако са на кърма или се отказват като са сити, а ако са преяли как се познава?

# 248
  • Мнения: 29
Честити рожби на gemmaда и manik ! Да са живи и здрави и мамите и бебите !!!

Аз да се отчета днес бях при докито дето ще ми прави секциото. Човека ми направи пълен преглед с ехографа, но видя че едното бъбрече на беба задържа урина и тя е по-малка от седмиците си. Много ме притесни, защото мълча и гледа екрана сума ти време без да каже нищо. Верно после каза , че това може да не е проблем, да е от позата на беба, че доплера и другите там работи били наред, ама нали се сещате - как да се успокоя. Насрочи секциото, но както говореше че трябва до 10 дни да изкараме беба и даде дата доста след 10 дни. Кажете ми това как ви звучи. Единствено ме прати на тонове др.седмица - контролно.
После звъннах на моята лична и тя вика че по-добре да вадят беба, че 2300 не е малка и е момиченцата обикновено вървяли по-малки от там приетите мерки.
Само не мога да разбера, как преди 20 дни я измериха 2250, а сега 2300, е верно че на различни апарати и този днешния е един от казват най-хубавите в града, ама все пак.
Та така с моя преглед днес. Притеснена съм и се чудя дали да не настоявам за по-ранна дата.
На всичкото отгоре снощи бяха на рожден ден и там имаше едно момче дето гледа и той ми каза, че до 7-8 днш ще рода, а това е двугата седмица.
Незнам, направо ще лудна баш накрая, че и мъжа ми го хняма 1 седмица и не съм му казала и ... абе дай боже да не е нещо сериозно.

# 249
  • Мнения: 196
Диди ако бебето се недохранва по-добре наистина по-рано вместо да се мъчи! И наистина бебетата дори и недоносени станат ли 2200 в болницата ги изписват. Пък и не се знае дали наистина е толкова, защото то се смята по формула някаква, а не се знае примерно дали не е с по-голяма или по-малка главичка просто или с по-дълга или къса кост на крачето.
Аз качих снимки на креватчето ни в галерията!

# 250
  • София
  • Мнения: 591
Здр. и аз да се отчета. От 2:00ч съм с болки през четри минути не съм мигнала цяла нощ. Ходих сутринта при доки дето ще ме изражда  и каза че имам "хубави болки" и че презноща или утре ще родя. Пратиме в къщи да си стоя да не се стресирам в болницата. В момента съм с болки на две минути и продължителността на контракциите е около двадесет секунди. Мойта докторка каза обаче че трябва да са по дълготрайни. Дали е така незнам. Най-интересното е че като седя или ходя не ме боли корема, а получавам само втърдяване на тумбака и бебо се очертава мн.ясно. И  сега седя и си чакам да почне повече да ме боли или да ми изтекат водите.  Стискайте палци и при мене да мине вс. нормално и да ВИ се похваля след ден.

# 251
  • Мнения: 219
Ееееее, dyndla крайно време е вече, айде, ще чакаме добрите новини. А явно при теб няма да са толкова болезнени контракциите, което е хубаво, дано и бързичко само с няколко напъна да родиш, пожелавам ти го от сърце  Hug

За прехранването - хм, трудно може да се каже, но мисля, че ако много повръща бебчето, или прекалено много плачка след като е яло, може да е и от прехранване. Но може да повръща защото не може да задържа кърмата, това се израства, а плачкането може да е и от колики. Не знам, трудно е да се определи.

# 252
  • Мнения: 29
dyndla много стиснати палци всичко да мине бързо и да ок на финала.

# 253
  • София
  • Мнения: 591
Мерси момичета дано найстина всичко да мине без проблемнно.

# 254
  • Мнения: 9
Мерси на всички за поздравите  Hug Hug
Ох обсъждате и моята болна тема  Shocked Крменето ..е това се оказа най трудното. Педито ми казва, че съм нямала кърма, да купя помпа и АМ и че беба не се храни и аз ужас. А тя ..суче суче и спи  Shocked Незнам какво да правя ..със зор се кърмим по 20 - 25 мин на едната гърда и 5 мин на другата. И после се цедя с помпата ..ама май все още не е мляко а коластра..жълтеникаво стои / но не прозрачнор а като по жълтеникаво мляко /. Слуд хранене от двете гърди цедя общо 45- 50 мл.И май беба се храни . А зърната ..абе болят ме първите 1.2 мин и после май е ок.  Ама с много зор ще стане  ..надявам сее. Кърмим се когато тя поиска. Според мен, ако спи поне 3 часа след като е спала ..значи се е нахранила ..или греша?
Ей ..аз си мислех, че бременноста е трудна а то...

Общи условия

Активация на акаунт