Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 2

  • 18 787
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 167
puhtar От Бг ли купи? Как така няма листовка на бълг., това е задължително?

# 16
  • Мнения: 307
Ninia,да от Бг са,дори и в болницата от тях пиех.Има само едно стикерче,че са хран.добавка и че е магнезий,но няма обяснено действието.

# 17
  • Мнения: 8
Здравейте,
Бременна съм в 20 г.с. С контракции съм почти от месец. Пия Магнерот, Но-шпа и Гинипрал (при нужда). От вчера вечерта съм със страхотни режещи болки ниско в ляво, които първоначално бяха предизвикани от газове  Embarassed (сигурна съм). И друг път ми се е случвало, но сега не минават, дори и след посещението в "00".

Лекарят ми е в отпуск до края на месеца и се чудя как стоят нещата с посещенията на т.нар. Спешни кабинети в АГ болниците ("Шейново" например)?
Мога ли да отида без направление с тези оплаквания? Дали няма да ме сиктирдосат?
Някак си ми е притеснено да чакам до утре за да отида в поликлиниката за направление...

# 18
  • Мнения: 544
Mirkam , аз също имам подути крака(в 9 мес. съм), особено на моменти не мога да си ги позная.Доктора ми каза да изключа напълно солта от менюто си, защото тя задържала вода. Освен от солта, жегите, също и от седенето дълга време също се получават отоци.

# 19
  • Мнения: 377
 Sveja_Salatka Не мисля че трябва да се притесняваш . Отивай веднага , та за това са спешните кабинети , ще те погледнат и ще ти кажат ако има нещо . Не си стой така да чакаш до утре .  Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 1 344
Никой няма да те върне,не се притеснявай,направление не ти трябва,отиваш директно в кабинет 15 в шейново-той е за спешни случаи!
После пиши какво е станало!

# 21
  • Мнения: 2 149
Свежа салатка, отиди в някоя от АГ-тата, може би ако си се ориентирала вече към родилно -  там отиди. Аз бих казала, че трябва да те прегледат спешно, не го отлагай. И лежи максимално!Предполагам, че пиеш 3*2 магнерот, 3*2 но-шпа, ако не е в тези дози май е добре да го увеличиш. В такива дози съм го пила, затова ти казвам. Ако в Шейново нещо не ти хареса отношението, отиди в Св. София. Изобщо гледай преди вече себе си и бебето ти, не се притеснявай!

# 22
  • Мнения: 5 026
Бременна съм в 20 г.с. С контракции съм почти от месец. Пия Магнерот, Но-шпа и Гинипрал (при нужда). От вчера вечерта съм със страхотни режещи болки ниско в ляво, които първоначално бяха предизвикани от газове  Embarassed (сигурна съм). И друг път ми се е случвало, но сега не минават, дори и след посещението в "00".
И аз съм с такива болки, бях на консултация оня ден и споменах, доктора каза, че я някое срастване, я от предишно възпаление и не ме погледна. Не пия нищо, но са с честота на контракции. Ще устискам до вторник (дано), когато съм на частния преглед.

# 23
  • Мнения: 573
Здравейте,имам един въпрос .Надявам се да не ви се стори тъп ,но нали знаете бременните понякога в ''какви филми се влизаме''
Бременна съм в началото на 7 г.с(2-ра ми е ),миналата седмица ходих на преглед ,но не се вижда още пулса на бебето.Забравила съм в коя седмица може да се види?!!!Та сега това ме тревожи ,защо още няма пулс или дали наистина е твърдо рано за това.........

# 24
  • Мнения: 5 026
След 6-та -  7-ма седмица.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 344
Следващият път като отидеш,ще се види...
По принцип 7г.с. вече има пулс,но предполагам ти е показал плодно сакче и ти е казал да отидеш отново след 2 седмици,за да се види и пулса!
А за твое спокойствие може да отидеш някъде на частно...

# 26
  • Мнения: 1 131
Следващият път като отидеш,ще се види...
По принцип 7г.с. вече има пулс,но предполагам ти е показал плодно сакче и ти е казал да отидеш отново след 2 седмици,за да се види и пулса!
А за твое спокойствие може да отидеш някъде на частно...

И аз бих искала второ мнение Peace

# 27
  • Мнения: 573
Следващият път като отидеш,ще се види...
По принцип 7г.с. вече има пулс,но предполагам ти е показал плодно сакче и ти е казал да отидеш отново след 2 седмици,за да се види и пулса!
А за твое спокойствие може да отидеш някъде на частно...
Първия път като отидох ,бях в началото на 6 г.с ,на следваща  седмица отидох пак бях точно в началото на 7 с.
Иначе плодния сак е оформен добре ,наред си му е всичко-това е мнението и двамата лекари-само дето ме притеснява сега този пулс............все за нещо да се шашкам значи.................... Praynig

# 28
  • Мнения: 1 131
Следващият път като отидеш,ще се види...
По принцип 7г.с. вече има пулс,но предполагам ти е показал плодно сакче и ти е казал да отидеш отново след 2 седмици,за да се види и пулса!
А за твое спокойствие може да отидеш някъде на частно...
Първия път като отидох ,бях в началото на 6 г.с ,на следваща  седмица отидох пак бях точно в началото на 7 с.
Иначе плодния сак е оформен добре ,наред си му е всичко-това е мнението и двамата лекари-само дето ме притеснява сега този пулс............все за нещо да се шашкам значи.................... Praynig

Не се притеснявай,майче.На мен в края на 7 г.с видяха сърчице и пулс.Може да си с маааалко по-късна ову и от там да дава разлика.Не се плаши,ще видиш,че на следващия преглед всичко ще е ок.

# 29
  • Мнения: 1 796
Здравейте момичета.Днес цял ден съм с много кофти болки в кръста(по-точно малко над кръста,където ''свършват'' ребрата).Какво да правя?Не смятам че са контракции защото не ме боли друго....а може и да са......ох,не знам.Ако някой има идея да сподели,че е много неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт