Плодово пюре и АМ

  • 11 839
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Здравейте мами,

толкова теми изчетох относно захранването, къде ми стана ясно, къде - не, но едно само не разбрах, затова се надявам да ми дадете съвет  Simple Smile.

Синът ми навършва скоро 5 месеца и е само на АМ. Освен чай и вода друго не е пробвал. Тъй като има запек (Фризовома помага, но не винаги, уви), реших да започна като стане на 5м захранването първо с плодово пюре, заради проблема със запека. Най-вероятно ще бъде круша първото му ядене  Laughing.  Следобедното му ядене ще е така - първо 1 лъжичка и после АМ, на другия ден 2 лъжички и АМ и така докато стигне примерно 170г. Това, което не разбрах е какво става с АМ, когато стигнем тези 170г примерно пюре, махам ли АМ от следобедното ядене? Ясно ми е, че след около седмица ще му дам друг плод, пак по една лъжичка в началото. Когато дам например нова храна ябълка, докато стигнем 170г, давам ли пак АМ или давам пюрето от круша.

Дано не стана много объркано, моля ви горещо да ми обясните. Голямо мерси!!!!   bouquet

# 1
  • Мнения: 281
плодовото пюре би трябвало да е между храненията, а не да замества. Ако греша, поправете ме. 

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
плодовото пюре би трябвало да е между храненията, а не да замества. Ако греша, поправете ме. 
Подкрепям Peace.То не може да замести хранене.Когато дъщеря ми изяде голямо пюре от 190 гр отказва кърмене , но до час си наваксва.

# 3
  • Мнения: 305
Можеш например при храненето в 9-10 сутринта да добавяш една-две лъжички плодово пюре или да ги дадеш на детето преди АМ! Толкова много (170гр) пюре се дава зеленчуково като обедно хранене! За плодово е много и то не трябва да замества хранене! Или даваш плодово  с АМ или даваш между храненията! Ако дадеш повече от 60-70 гр между храненията , но детето след това не си изпива порцията АМ трябва да намалиш пюрето!

# 4
  • Мнения: 170
ахааа, започва да ми става ясно.....

# 5
  • Мнения: 2 495
Плодовото пюре не може да замести АМ.Давай го в комбинация с двете...и мисля че повече от 120 гр.не бива да даваш.

# 6
  • Мнения: 170
Здравей Белла,

Да те попитам за да си изясна - той пак щи си има 5те хранения дневно с АМ, а просто между две хранения с АМ следобед ще му давам плодово пюре, така ли? И до колко гр максимум пюре мога да му давам? И още нещо, когато започна след месец зеленчуковото, отпада ли плодовото, или то си остава, а постепенно отпада обедния АМ? Мерси за съвета, пълна каша ми стана в главата ди си призная, за жалост не съм случила на педиатър.........

# 7
  • Мнения: 1 045
ами плодовото пюре си е един вид десерт,т.е.не е подходящо за заместване.Когато започнеш зеленчуковите пюрета или каша тогава заместваш хранене.Първо изчакай да видиш как ще се захраните,води се според детето.Схеми има много
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=131
редактирай тази по това кога си започнала и кои храни са въведени.Идеален вариант няма кой да ти препоръча. Peace

# 8
  • Мнения: 15 379
Kita, искам само да направя и едно пояснение, което според мен е важно и съм го спазвала винаги!
Нова храна при захранването предлагах сутрин или на обяд най-късно, за да може да се проследи до вечерта за евентуална алергична реакция към новата храна.
Плодовото пюре не замества млечно хранене и затова се дава между храненията. Когато започнеш да въвеждаш зеленчуците за обяд, това не изключва млякото, можеш да добавяш АМ в пюрето или да даваш отделно, след като си дала пюрето.
След като въведеш месото отпада само обедното АМ, т.е. когато даваш месно пюре, не дохранваш с АМ, нито слагаш вътре.
Основната идея е до навършването на годинка, бебето да няма премахнато млечно хранене.

# 9
  • Мнения: 2 495
Здравей Белла,

Да те попитам за да си изясна - той пак щи си има 5те хранения дневно с АМ, а просто между две хранения с АМ следобед ще му давам плодово пюре, така ли? И до колко гр максимум пюре мога да му давам? И още нещо, когато започна след месец зеленчуковото, отпада ли плодовото, или то си остава, а постепенно отпада обедния АМ? Мерси за съвета, пълна каша ми стана в главата ди си призная, за жалост не съм случила на педиатър.........
Да, пак ще си има 5 хранения.  Simple Smile За плодовото пюре има няколко начина за даването му:
1.Може да даваш по 30-40 гр между храненията,най-често сутрешното в 10ч. и следобедното в 18ч.
2.Можеш да го даваш един вид като следобедна закуска, като тука вариации има много-примерно да дадеш първо млякото, после пюрето(или обратно), да смесиш пюрето с млякото в шишето и така да го яде(това не е много препоръчително все пак трябва да се научи да яде с лъжица) или да добавиш 1-2 м.л.АМ в пюрето.Аз лично го правя по последния начин.
Не се притеснявай, нормално е да си объркана, все пак толкова много информация има, която ни обърква...и аз бях така.Гледай си детето и се води по него, то ще ти покаже най-добре. Hug
Като почнеш зеленчуковото, плодовото не отпада, но по-късно идва ред и на кашите и вече вариантите стават много.Например моят син на обяд яде зеленчуково пюре, следобед му давам каша, на другия ден плодово пюре с АМ, кисел, или смесвам кашата с плодовото пюре.Говоря за следобедното хранене, на обяд той си яде зеленчуковото пюре.
Както казах, около 100-120 гр са достатъчни, ако купуваш от големите бурканчета, делиш на два приема и днес даваш едната част, на другия ден-другата. Hug

# 10
  • Мнения: 3 621
Плодовото пюре не може да замести АМ.Давай го в комбинация с двете...и мисля че повече от 120 гр.не бива да даваш.
И педиатърката ме посъветва така, винаги когато малкия яде плодово пюре след това му давам и мляко.
Хранене се замества само с каша или зеленчуково пюре

# 11
  • Мнения: 170
Много сте мили и ви благодаря за съветите!!!!  Hug

# 12
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Аз в началото давах плодово пюре между храненията. Сега го давам за десерт на обяд. Варианти много, както са ти обяснили момичетата Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1
здравеите мами
искам да ви попитам за заместването на обедното хранене с  плодово пюре
лекарката ми каза да заместя обедно хранене с плодово пюре но само ако има мляко ватре но в пюретата няма мляко ватре колко мляко да сложа за да мога да заместя хранене
дететто яде по 190 плодово пюре

# 14
  • Мнения: 15 379
здравеите мами
искам да ви попитам за заместването на обедното хранене с  плодово пюре
лекарката ми каза да заместя обедно хранене с плодово пюре но само ако има мляко ватре но в пюретата няма мляко ватре колко мляко да сложа за да мога да заместя хранене
дететто яде по 190 плодово пюре

Плодовото пюре не е основно хранене, какво остава за обяд...
Плодовото пюре се дава между храненията единствено.

Общи условия

Активация на акаунт