ДО кога къпахте бебето всеки ден????????/

  • 45 946
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 044
На мен пък ми е странно да си измиеш лицето, ръцете, краката и дупето и да считаш, че това е добре, но да не измиеш и торса, поради страх от отмиване на защитен слой. Лице, дупе, ръце - нямат ли защитен слой?
Моето дете като бебе се омазваше цялото - повръщаше храна, разместваше памперса и се опишкваше, до кръста се изцапваше с изпражнения. Като повърне легнал и косичката се измърсяваше. Как да не го къпя всеки ден? Обикновено имаше около ивица чиста площ, но за да запазя нейния защитен слой, да не го къпя ми се вижда странно.
По-късно пълзеше навсякъде, лягаше по земята, пипаше насвякъде... Безумие е да не го изкъпеш, след активна игра.
Сега пък се поти и то до намокряне на фланелката! Кара колело, скача, тича с децата. Вечер е прашен, потен, изкалян . Как да го сложа да си легне в този вид?

# 76
  • Мнения: 1 427
 ooooh! Ама защо все сравнявате кожата на възрастен с кожата на бебе ?! Възрастните щом се къпели всеки ден - трябвало и бебетата да се къпят всеки ден ! Голяма глупост!
Бебешката кожа е изключително нежна и деликатна, не се омазнява, и не е привикнала с чудесната ни хлорирана и доста варовита вода, която изсушава дори и кожата на възрастен. А докато не започне да пълзи бебето при ежедневните си дейности не се зацапва особено. Изключвам случаите на често повръщащи бебета, разбира се. Ежедневно измиване на дупето, лицето и ръцете е абсолютно достатъчно, за да се поддържа бебето чисто, баня - 2-3 пъти седмично. Чак след като започне да пълзи, ходи и пипа навсякъде всекидневната баня става необходимост. И точно така си гледат децата в цяла Европа. Ама ние нали сме по-умни - трябва да правим точно обратното. До годинката къпем децата всеки ден, нищо че няма от какво толкова да се изцапат, а като пораснат и почнат наистина да се цапат разреждаме баните?! Пълна липса на здрав разум  Thinking

# 77
  • Мнения: 9 776
Къпя бебето всеки ден, с малки изключения - ако е заспал в колата, прибирайки се отнякъде вечер например. Иначе дори и през деня му правя бърз душ при нужда - дори само с вода. Няма начин в тези жеги да не го правя.

# 78
  • Мнения: 1 554
сега го къпя по два пъти на ден,цялото лепне от тези жеги Grinning
зимата бях ги разредила къпанията,през 2,3 дни Peace

# 79
  • Мнения: 2 553
Дъщеря ми е на 3.5 години и я къпя всеки ден, но не й мия косата всеки ден  Peace

# 80
  • Мнения: 1 420
Дъщеря ми е на 2 години и все още я къпя всяка вечер  Peace Косата мием 2 пъти в седмицата.

# 81
  • Мнения: 46 653
На мен пък ми е странно да си измиеш лицето, ръцете, краката и дупето и да считаш, че това е добре, но да не измиеш и торса, поради страх от отмиване на защитен слой. Лице, дупе, ръце - нямат ли защитен слой? ...

Различен тип е кожата на ръцете, ходилата и лицето, на дупето също Peace

# 82
  • Мнения: 1 044
На мен пък ми е странно да си измиеш лицето, ръцете, краката и дупето и да считаш, че това е добре, но да не измиеш и торса, поради страх от отмиване на защитен слой. Лице, дупе, ръце - нямат ли защитен слой? ...

Различен тип е кожата на ръцете, ходилата и лицето, на дупето също Peace
Ама не е ли по-чувствителна кожата там - лице, дупе-все проблемни части. Най-често се обриват, подсичат, изсушават и прочие. За кожата на гърба това не е толкова характерно.

# 83
  • Мнения: 11 607
До 1г., че и след това......Не ми е тежало, било ми е много приятно.......Сега вече сами се къпят, така че се наслаждавайте на момента......

# 84
  • Мнения: 46 653
Ама не е ли по-чувствителна кожата там - лице, дупе-все проблемни части. Най-често се обриват, подсичат, изсушават и прочие. За кожата на гърба това не е толкова характерно.

Има неща, които няма как да не се почистват.
Дупето е съвсем различно от останалите части, то се нуждае от ежедневна хигиена, защото изпражненията и урината са в непрекъснат контакт.
Лицето винаги, без значение какъв сезон е е изложено на атмосферно влияние, така че кожата не е толкова изнежена като на коремчето например.
Ръцете също.

Не знам кое е проблемно и кое не, но при дъщеря ми изсушаването от ежедневното къпане започна от крачетата, горната част.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 127
Въпрос на хигиенни навици. Аз се къпя всеки ден, къпя и детенце всеки ден. Не знам каква точно била бебешката кожа, отделя ли секрети или не, но той расте и кожата има нуда от хидратация. Освен това създаваме навици за цял живот.

# 86
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
До годинката я къпехме всеки ден, после понякога пропускаме, но сега(на 5) се къпе 2 пъти дневно, когато е у дома, и само вечер, ако е на ДГ.За мен е немислимо да си легна без да се изкъпя, така че и тя имитира моето поведение.

# 87
  • някъде
  • Мнения: 4 962
Говорех за ежедневието на моето дете. Което се валяше в кал и мърсотия на воля. Малко са майките, които го допускат, така че едва ли може да се дава за пример  Laughing
и моето е сьщото, но дори и да не беше пак щях да го кьпя всеки ден Peace
не ми го побира главата да го кьпя през ден-два /особено лятото/ ooooh!

# 88
  • Мнения: 46 653
... Не знам каква точно била бебешката кожа ... но той расте и кожата има нуда от хидратация. Освен това създаваме навици за цял живот.

Именно. Ежедневното къпане изсушава кожата.
А навиците на бебе, току що излязло от корема няма как да се създадат, то не разбира нищо.
Като започне да се къше ежедневно примерно от 1 г. натам, това е достатъчно за създаване на навик.
Странното е, че тук всяка втора майка прави точно обратното - иска да разрежда къпането, така беше и едно време, ако помните, в нашето детство Tired

# 89
  • Варна
  • Мнения: 2 356
Да - неделя беше ден за баня! Simple Smile И ми беше супер странно, че братовчедите ми се къпеха в сряда и събота  Joy Joy Joy
Иначе, всяка вечер беше: краката, мишниците, лицето, дупето, зъбите, слагаш чисти гащи, минава мама на инспекция, рапортуваш какво как си измил и чак тогава лягаш ...

Общи условия

Активация на акаунт